fcsteaua.ro

Munteanu, demis. Lacatus e noul (?!?) antrenor

170 posts in this topic

OK, m-am lamurit, razboiul celor pro si anti-Lacatus reincepe, la stadion nu se va mai striga contra lui Becali ("cine da in Gigi da in mine"), ciobanului s-ar putea sa-i iasa pentru a doua oara miscarea, fostele glorii se contreaza intre ele, pe forum apar intrebari gen "cine mai e si Balint asta", iar Steaua... Ma rog, cui ii mai pasa de Steaua? Care Steaua? O fi fugit cu Supercupa aia de negasit...

Sanatate si drum bun!

Chiar, cine e Balint?! Nu a a jucat decat 11 sezoane la Steaua, pentru care a marcat numai de 69 de ori in 264 de partide oficiale. Ba mai mult: desi era pe teren la Sevilla nu a reusit sa marcheze in poarta Barcelonei in timpul regulamentar de joc ci numai la penalty-urile de departajare. Ce mare scofala, in definitiv?!

Repet :este trist,ca din cauza acestui mizerabil,pe numele sau Becali,ajungem sa ne jignim fostele glorii ale Stelei: Balint, Lacatus, Hagi ,am vazut ca si Duckadam este luat in colimator de catre unele persoane.

Sunt foarte multi care nu i-au prins jucand pe acesti mari jucatori ai Stelei.

Am fost printre primii care au apreciat venirea lui Munteanu la Steaua,l-am laudat chiar dupa primul joc(pentru atitudinea sa de pe banca de rezerve),dar nu l-am judecat deloc pentru vorbele sale :" Visul meu era sa antrenez Steaua sau Dinamo". A amintit cineva despre acest lucru?

Suntem oameni cu totii.Toti avem slabiciuni. Si Lacatus are slabiciunile lui. A coborat de pe pe piedestal si a deveni om obisnuit bune si rele.

Cine suntem noi sa judecam oamenii buni ?

Repet,nu sunt fanul antrenorului Lacatus,sub nicio forma. Dar situatia nu se va schimba in nicun fel la club cu revenirea lui Marius. Steaua se va duce in jos cu Becali la carma! Si va plati in final pentru toata arogantele lui:de-a batjocori oamenii,de-a eluda legile tarii si mai ales, pentru lipsa de creier.

Edited by axl

Lacatus scade inevitabil si definitiv in ochii mei daca accepta o noua colaborare cu gibon.Ar fi cea mai mare dezamagire pentru mine,ca suporter stelist,daca ar face asta...

Din pacate, asta este si parerea mea. Si doar stii ca l-am sustinut pe Laca necontenit...

Lacatus a dat dovada aseara de o nesimtire crasa in fata lui Gabi Balint, mai avea putin si sarea la gatul lui doar de dragul ciobanului. Da-o dracului de treaba, nu se mai poate!

Laca a trecut granita din antrenor prost in antrenor penibil si caracter jenant...Nu exista mai iubire de club cand vezi ce face maimuta cu Steaua , ce face maimuta cu antrenorii-simbol unul dupa altul (tu inclus printre ei!!!), si te intorci ca un inconstient, cu aceeasi naivitate cu care ai venit prima oara "lasa ca iubesc clubul sunt stelist sunt antrenor si cu iubire le rezolv pe toate".

Si dupa aia sa ii ia apararea gibonului IN DIRECT, cu JIGNIRI in fata lui Gabi Balint care pur si simplu a vorbit concis si la obiect despe situatia trista in care se afla clubul

Acum am ajuns sa ne certam intre noi care-l apara pe Balint care pe Lacatus, cine e unul cine e altul, dam semne clare ca cadem din nou in capcana berbecalului.

I N C R E D I B I L ce se poate intampla la Steaua! In acest an, cu tot respectul vreau sa luam locul 6! Nici o cupa europeana, nici un campionat, NIMIC! Sa plece ciobanu ca nu-i mai vin bani din UCL si sa-l ia si pe "noua carpa" cu el....

De rasul curcilor am fost pe la al 4-lea antrenor schimbat intr-un sg an. Acum am ajuns cred ca la al 6-lea, revenit la echipa, si deja au murit curcile de ras si rad cainii si ciorile de noi....

Chiar, cine e Balint?! Nu a a jucat decat 11 sezoane la Steaua, pentru care a marcat numai de 69 de ori in 264 de partide oficiale. Ba mai mult: desi era pe teren la Sevilla nu a reusit sa marcheze in poarta Barcelonei in timpul regulamentar de joc ci numai la penalty-urile de departajare. Ce mare scofala, in definitiv?!

Cu atat mai mult cu cat reprezinta una din marile figuri ale Stelei, el nu ar trebuie sa atace fosti colegi din generatia 86. Dar asa cum multi zic ca Laca se injoseste pentru bani, asa si Balint...Ca de, nu va merge pe gratis la Sport.ro si Pro TV ...si trebuie sa respecte politica redactionala.

Mare pacat.

Am mai zis, e ca si cum nu poti sa il bati pe enervantu' de tac-tu vitreg din cauza ca o iubesti prea mult pe ma-ta. Suntem in capcana sentimentala, baieti! :)). Ma simt ca personajele din telenovele.

Si Lacatus este [****] care se intoarce pe plantatia lui Don Giginho.

Penibila situatie.

Edited by MoWeed
Mai usor cu jignirile

Lacatus,Lacatus,Lacatus,Lacatus,Lacatus,Lacatus,Lacatus.TE BLESTEM SA RAMAI PE VIATA AICI SI SA AI NUMAI SUCCESE!!!

Edited by Stanici

Lacatus , Lacatus , Lacatus , Lacatus, Lacatus

Cu atat mai mult cu cat reprezinta una din marile figuri ale Stelei, el nu ar trebuie sa atace fosti colegi din generatia 86. Dar asa cum multi zic ca Laca se injoseste pentru bani, asa si Balint...Ca de, nu va merge pe gratis la Sport.ro si Pro TV ...si trebuie sa respecte politica redactionala.

Mare pacat.

cu ce l-a atacat Balint pe Laca?? Poate fiara a fost suparata de adevar si a putut sa spuna "Gabiiii ai vorbit de mineeee ,numaiii vorbii tu de miiiiiineeee"

Cu atat mai mult cu cat reprezinta una din marile figuri ale Stelei, el nu ar trebuie sa atace fosti colegi din generatia 86.

Nu am vazut emisiunea. Ce anume a spus Balint despre Lacatus care poate fi considerat atac?!

Daca l-a criticat pentru posibila sa reintoarcere pe banca tehnica a Stelei in conditiile actuale, acest fapt nu poate fi considerat atac ci o atentionare colegiala. In definitiv, fiecare are dreptul la parerile lui, iar daca un prieten te trage de maneca, el incearca sa iti faca un bine nu un rau.

Ma intristeaza sa vad ca exista colegi de forum pentru care pare sa existe incompatibilitate intre a il aprecia pe Balint si a il aprecia pe Lacatus, fiecare cu plusurile si minusurile sale. Evident, pentru aceasta situatie trebuie sa ii "multumim" oierului sef care nu face decat sa aplice banalul principiu strategic "divide et impera". Insa si noi, ca suporteri cu inteligenta superioara oierului, ar trebui sa ne ridicam deasupra partizanatelor de moment induse de acesta.

hehe vad ca multi suporteri il primesc cu bratele deschise pe lache Laca si sunt bucurosi,Sarbatori Fericite Gigi nea p**** pe toti a 2-a oara...si sa mai radem noi de dinamu...suntem penibili cu simbolu laca pe banca.

Edit Moderatori

Usurel si fara jigniri

Edited by Marius

Mare pacat.

Gresesti. Balint a spus adevarul,chiar daca este un adevar dureros pentru Becali si acolitii lui. E si normal sa ia bani ca isi sacrifica din timp pentru a veni la sport.ro sa comenteze. Iar Balint a fardat adevarul de prea multe ori gasind de multe ori lucruri pozitive unde era de fapt un rahat si avand o atitudine optimista inaintea meciurilor importante,tocmai pentru a nu da prea tare in prietenii lui,Hagi si Lacatus. Sa zicem ca Balint e prost sau rau intentionat insa Marius Lacatus,cand trei iti zic ca esti beat te duci si te culci. In cazul tau toti iti zic ca gresesti insa tu esti incapatanat si vrei sa le arati ca ei gresesc. Sper sa reusesti insa cel mai probabil te vei duce la fund pentru ca esti in barca lui Becali iar dupa 4-5 meciuri nereusite in retur si departarea de locul 2 vei zbura imediat si e posibil sa vina uhrin din vara.

Maestrul Ienei a zis ca nu vrea sa comenteze pentru ca nu vrea sa-l jigneasca pe Lacatus iar asta ar trebui sa fie un semnal pentru noi toti,daca si Ienei,care e cel mai echilibrat tip din fotbalul romanesc(nu jigneste niciodata pe nimeni) zice ca Lacatus greseste atunci e clar. Lacatus e adus pentru a potoli tribunele care gandesc cu inima nu cu capul. Oricat ar incerca sa amane verdictul,ciobanul va pleca din Ghencea iar stelistii adevarati(cei carora le pasa de istoria echipei,de blazonul si de imaginea ei) il vor injura pe jegul asta pana se cara,indiferent cate diversiuni ar incerca(cum e faza cu Lacatus). Steaua e compromisa definitiv din pc de vedere al imaginii ca sa nu mai zic din pc de vedere managerial. Salvarea lui Becali ar fi un manager abil cum a fost MM,care sa stie cum sa-l convinga in privinta anumitor lucruri,sa fie un profesionist si sa fie apropiat de jucatori,insa ma indoiesc ca un asemenea om va putea lucra cu Becali,mai ales ca a intrat in "dictator mode". Ce am enumerat mai sus au fost partile rele,cum ar fi distrugerea Stelei,pactul cu Lacatus insa exista si parti bune,si anume ca ciobanul nu mai are trucuri,nu mai are cu ce sa ne fraiereasca. Miscarea cu Lacatus o sa prinda la prostime insa dupa ce-l va da afara din nou,va trebui sa puna un nou antrenor care poate fi:

1)un profesionist adevarat,problema este ca Becali nu poate lucra cu profesionisti,pentru ca de obicei astia mai au si personalitate

2)o carpa ascultatoare,cu care insa nu poate face performanta,maximul fiind o calificare in extremis in CL si umilintele aferente.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

@mdionis

Faptul ca a jucat 11 sezoane la Steaua e laudabil,dar ai inteles foarte bine la ce m-am referit.Nu e el singurul care a jucat o viata la Steaua cum nici Lacatus sau Radoi nu sunt singurele simboluri.Dar nu e normal sa comenteze el deciziile lui Lacatus...are dreptate Marius aici(daca vrea,sa vorbeasca despre propria persoana si atat).Din zecile de foste glorii,mereu vor fi nemultumiti.La Galata cand era secund nici el nu misca in fata baskanilor,si nici Hagi,care a fost somat da Canaydin sa faca o conferinta de presa in care sa spuna ca a gresit cand a criticat conducerea clubului si cand l-a cerut pe Plesan (pe care ulterior l-a adus la noi).Si in final au zburat oricum amandoi.Asa ca sa ne lase si Balint si toate gloriile ,ca de critici eu unul m-am saturat.Macar Lacatus incearca sa faca ceva concret pentru Steaua.

@Referitor la Lacatus

Cand erau Hagi si Oli in Ghencea majoritatea il cereati antrenor.Cand a devenit antrenor ati inceput(inclusiv eu) cu criticile la adresa lui(ca antrenor doar) si ii cereati plecarea.Cum a plecat....unde esti tu Laca? de ce ai plecat? cui ne-ai lasat? Acum ca a revenit...ca de ce a facut-o? Pai hotarati-va fratilor!

Edited by redondo

Redondo

Balint nu a comentat deciziile lui Lacatus. A comentat modul de conducere al lui Gigi.

Lacatus doar a sarit pe el si l-a certat pt asta.

Uita-te pe sport.ro si vei vedea.

Redondo

Balint nu a comentat deciziile lui Lacatus. A comentat modul de conducere al lui Gigi.

Lacatus doar a sarit pe el si l-a certat pt asta.

Uita-te pe sport.ro si vei vedea.

Da...dar automat a facut referire si la Lacatus...subtilitate

Nu-i mai tineti partea lui Laca pentru ca in mod evident el a gresit. Nu stiu cat de atasat este el de club dar sigur ii place salariul. Aici vorbim despre supunere. Laca a fost adus din nou la echipa pentru ca lui Gigi ii e mai usor cu el pe banca. Daca ciobanul decide ceva Laca executa de urgenta. Probabil ca Munti nu s-a supus si a platit.

Este un antrenor slab ce traieste pe banca de pe urma numelui sau. Eu tin cu Steaua, nu cu Marius Lacatus. Un nou cui batut de cioban in sicriul Stelei. Mare pacat daca nu-l curata criza asta pe imbecil. Nu face si el un accident de masina sa vedem in prime time cum vand nepotii lui clubul unuia mai cu cap?

Da...dar automat a facut referire si la Lacatus...subtilitate

a deci acuma daca se ia cineva de Becali asta inseamna ca se ia si de Laca? daca el vrea sa se asocieze cu cel mai mare kkt care a pus picioru in Ghencea e treaba lui dar sa suporte consecintele ,nimeni nu e mai presus de Steaua nici macar Laca iar aici e Romania inca cateva certuri cu foste glorii steliste si cateva meciuri nereusite care sa continue sirul pe care l-a lasat lui Dorinel si o sa fie si Laca fluierat in Ghencea de asta sunt sigur pentru ca repet nimeni nu e mai presus de Steaua

Nu-i mai tineti partea lui Laca pentru ca in mod evident el a gresit. Nu stiu cat de atasat este el de club dar sigur ii place salariul. Aici vorbim despre supunere. Laca a fost adus din nou la echipa pentru ca lui Gigi ii e mai usor cu el pe banca. Daca ciobanul decide ceva Laca executa de urgenta. Probabil ca Munti nu s-a supus si a platit.

Este un antrenor slab ce traieste pe banca de pe urma numelui sau. Eu tin cu Steaua, nu cu Marius Lacatus. Un nou cui batut de cioban in sicriul Stelei. Mare pacat daca nu-l curata criza asta pe imbecil. Nu face si el un accident de masina sa vedem in prime time cum vand nepotii lui clubul unuia mai cu cap?

Nu e vorba de a i se lua apararea...Ca antrenor e clar ca nu e grozav si a facut greseli mari,desi cu oricine pe banca nu faceam prea mult in Liga.Dar macar omul a avut bunul simt sa nu critice Steaua si sa taca,chiar si atunci cand a plecat.Sa stai si sa critici din afara e cel mai usor (nu este valabil si in cazul suporterilor deoarece noi altceva nu avem ce sa facem) dar in cazul lui Balint,mai bine ar prelua si el o echipa si ar antrena....ca de stiucani,giambasi, cartieni si banci eu unul sunt satul.

Edited by redondo

Sa fii dat afara si rechemat dupa cateva etape si tu sa te intorci ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat?

Sa te pezinti la apel de fiecare data cand te cheama un om urat si contestat vehement de toata suflarea stelista?

Sa nu ai nicio retinere sa vii in locul unui antrenor demis dupa numai cateva saptamani?

Sa accepti orice interventie a patronului in alcatuirea primului 11?

Sa faci toate astea si sa crezi ca suporterii te vor privi in ochi cu aceeasi admiratie si acelasi respect ca inainte?

Raspunsuri nu am, din pacate, sau poate doar imi este teama sa le descopar.

Dar macar omul a avut bunul simt sa nu critice Steaua si sa taca,chiar si atunci cand a plecat.Sa stai si sa critici din afara e cel mai usor

stai ca nu e chiar asa ... Nu spunea el acum cateva zile ca echipa juca mai bine cu el pa banca?Nu spunea ca el a lasat echipa la 4 puncte de Dinamo?(uitand evident ca el jucase cu Otopeniul si Buzaul,iar Dorinel _numai_ cu echipe din top 6...)

Deci nu este nici Laca un sfant din punctul asta de vedere ...

Bine-ai revenit Marius!!!!!

The old nr.7 is back! :steag_cruce_invers:

Din nou ne este aratat ce conducere de amatori avem.

Declaratia lui Dragomir (cel mai incompetent dintre toti, o gluma de presedinte, care intr-o tara civilizata nu ar lucra nici macar ca gunoier) cum ca Lacatus merita sa antreneze Steaua este cea mai buna dovada in acest sens. Si Matthäus ar merita sa antreneze Bayern pentru ca a facut multe lucruri pentru aceasta echipa, dar conducerea echipei (competenta) si-a dat seama ca Matthäus este zero ca antrenor.

Citeam ieri in Prosport sau in GSP despre metodele de antrenament ale lui Guardiola la FCB. Cu tot respectul pentru ce au facut Laca sau Dorinel ca jucatori, nu cred ca vor putea vreodata ajunge la acest nivel.

Dupa cum spunea cineva pe forum...visez la ziua in care Bölöni va antrena in Ghencea.

Fratilor Steaua a ajuns o adunatura de oi.. cu ciobanul in fruntea lor... si tot ce zice ciobanul... hop si oile.. dupa el. Si din pacate Lacatus va pica tzapul ispasitor in toata povestea asta...

Respect adevarata Steaua si culorile ros-albastre!!!!

FORTA Steaua!!! FORTA Steaua!!! fularsteaua2

@mdionis

Faptul ca a jucat 11 sezoane la Steaua e laudabil, dar ai inteles foarte bine la ce m-am referit.

Stiu eu?! Eu m-am referit la faptul ca unui "fost" precum Gavrila Balint nu poti nici macar in gluma sa ii contesti dreptul de a avea o parere (inclusiv critica) despre ceea ce se intampla la Steaua printr-o expresie artagoasa de genul "cine e Balint pana la urma". Cine e Balint?! E unul dintre aceia care si-au castigat dreptul de a vorbi oricand despre Steaua. La fel ca Jenei sau Lacatus. Putem sa nu fim de acord cu el, sa credem ca parerile lui sunt gresite, insa nu putem sa ii contestam acest drept.

Dar nu e normal sa comenteze el deciziile lui Lacatus...

Inca nu am aflat ce anume a criticat Balint, insa atata vreme cat o decizie a lui Lacatus implica si clubul Steaua, ea poate face linistit obiectul comentariilor lui Balint. Sau ale lui Jenei. Care nu da un raspuns direct insa lasa sa se inteleaga printre randuri exact acelasi lucru.

are dreptate Marius aici (daca vrea,sa vorbeasca despre propria persoana si atat).

Orice discurs centrat exclusiv pe propria persoana a vorbitorului de la un punct incolo este plicticos pentru tot restul lumii. Banuiesc ca Balint a facut referire la gestiunea mizerabila a clubului Steaua in epoca oierului sef, o realitate pentru care avea nu numai dreptul ci si obligatia morala sa o comenteze. Nu e placut sa il vezi pe un fost coleg de linie ofensiva ca il cautioneaza pe principalul vinovat de situatia actuala a Stelei: este o chestiune ce priveste clubul deci intra in sfera analizabilului.

Din zecile de foste glorii, mereu vor fi nemultumiti.[...] Asa ca sa ne lase si Balint si toate gloriile ,ca de critici eu unul m-am saturat.

Domnia ta vorbesti pentru mai multi?!

In rest, faptul ca un forumist oarecare s-a saturat de critici nu este un motiv suficient pentru a ii nega lui Balint dreptul la libera exprimare a parerii. Cui nu-i place, n-are decat sa nu urmareasca ce zice Balint.

Macar Lacatus incearca sa faca ceva concret pentru Steaua.

Concret, ce?!

1. sa o antreneze. Asupra acestui aspect exista pareri impartite daca e rau sau bine, pe termen scurt sau pe termen lung. Lacatus crede ca va face bine. Parerea lui. Balotaj.

2. sa il re-legitimeze pe oier. Ei, da. Nu poti sa te intorci la Steaua din postura de antrenor umilit in public si adulat de suporteri fara sa ii conferi implicit legitimitate gibonului care conduce vremelnic destinul clubului. Consecintele pentru Steaua sunt foarte probabil negative.

Intr-un moment in care de conducerea dezastruoasa a clubului s-au delimitat mai toti, sa ii acorzi sprijin de orice fel vinovatului principal este un lucru esentialmente rau. Se contrabalanseaza cu "stabilitatea" de la club?! Asa si regimul lui Ceausescu a fost stabil si a durat mai mult decat ar fi fost cazul cu consecintele pe care le stim.

Acum ca a revenit...ca de ce a facut-o? Pai hotarati-va fratilor!

E foarte simplu. Daca ai luat decizia sa pleci, pai pleci. Nu umbli cu jumatati de masura, ca Gigi a recunoscut ca a gresit, ca mu-mu-mu. Aprecierea oportunitatii unei actiuni depinde esential de ce s-a intamplat inainte. In conditiile de fata, revenirea lui Lacatus pe banca Stelei este inoportuna, ceea ce nu este in contradictie cu faptul ca el ramane unul dintre idolii suporterilor si ca nu ar fi trebuit sa fie fortat sa plece in acel mod.