fcsteaua.ro

Munteanu, demis. Lacatus e noul (?!?) antrenor

170 posts in this topic

Gigi Becali a anuntat ca Dorinel Munteanu a fost demis din functia de antrenor principal al Stelei. In locul sau, pe banca vicecampioanei va reveni Marius Lacatus, cel care si-a dat deja acordul.

"Marius Lacatus este noul antrenor al Stelei. Am vorbit cu impresarul lui Dorinel Munteanu si i-am transmis sa-i spuna lui Dorinel sa nu se mai intoarca din Germania. Va veni impresarul sa-i dau lui banii, sa ne despartim pe cale amiabila! Marius a acceptat si va antrena Steaua!", a declarat Gigi Becali la Special.

Gigi Becali considera ca Dorinel Munteanu nu trebuie sa aiba motive de suparare pentru ca a fost dat afara "Ce saracul Dorinel? El se bucura daca il dau afara ca primeste 200 de mii de euro", a explicat Becali.

Mai mult, Becali a dezvaluit ca jucatorii au fost cei care l-au vorbit de rau pe Dorinel Munteanu. "E vorba de ce a jucat echipa, nu ca nu a castigat. Mai vorbesc si eu cu jucatorii si imi spun si mie ca alearga 11 kilometri si mingea tot nu e la ei pentru ca nu stau bine in teren", a dezvaluit patronul Stelei.

Lacatus crede ca Becali nu se va mai baga peste el

Marius Lacatus a afirmat ca va avea o discutie cu Gigi Becali in care va incerca sa il convinga pe patron sa nu mai se implice la echipa.

"Cand a fost Lacatus antrenor la Steaua nu era bine, dar acum e bine? Tot timpul a fost o rautate impotriva Stelei. O sa ajung la un compromis cu Gigi Becali sa nu se mai intample ce s-a intamplat. Eu il inteleg pe patron, dar puneti-va si in situatia mea. Toata lumea vrea binele Stelei", a spus Lacatus.

Contract "beton" pentru Lacatus

Intr-o discutie telefonica pe care Gigi Becali a purtat-o cu Marius Lacatus, noul antrenor al Stelei i-a cerut patronului o marire salariala. "Gigi, ai gresit fata de mine, da? Atunci vreau un salariu mai mare", i-a spus Lacatus lui Becali.

Gigi Becali i-a transmis lui Marius Lacatus ca are dreptate si ii va oferi acestuia un salariu de 250 de mii de euro pe sezon, plus un bonus de 250 de mii de euro daca va lua campionatul sau 200 de mii de euro daca va califica in grupele Ligii Campionilor.

Becali a incercat sa "il scoata" pe Lacatus

Pentru a incerca sa ii creeze o imagine pozitiva lui Marius Lacatus, Gigi Becali a facut o propunere socanta. "Marius, daca vrei, spunem in presa ca m-am rugat de tine o ora si ai acceptat sa te intorci la echipa", a fost planul lui Becali.

Marius Lacatus nu a fost insa de acord, spunand ca "atunci cand este vorba de Steaua nu este loc de orgolii, de ce sa mintim?"

Dorinel Munteanu a preluat Steaua la sfarsitul lunii octombrie si a castigat un singur meci din cele opt in care a stat pe banca vicecampioanei, cu Unirea Urziceni. Cu Dorinel pe banca, Steaua a incheiat turul pe locul 4, la sase puncte in spatele liderului Dinamo si a fost eliminata din cupele europene, nereusind sa castige niciun meci in Liga Campionilor.

Onlinesport

bine ai revenit Lacatus,insa nu cred ca e o alegere inspirata...in fine!! SPOR LA TREABA , pentru ca o sa ai multa treaba!!FORZZA Laca,FORZZA Steaua!!!

Cea mai de rahat stire.Nu se poate sa dai afara un om nevinovat, care nu a putu sa faca din rahat bici. Sper sa nu revina Laca, sa aiba si el orgoliul lui.

Edited by steaua_gloria

iata cum inchide Becali gura suporterilor.

iata cum o luam de la capat cu acelasi joc mediocru, iata un nou campionat pierdut.

Chir si asa, ma bucur pt Marius. Sper sa aiba rezultate mai bune de data asta. :wall:

Nu mai judec pe nimeni,astept sa vad ce se va intampla la final.Oare va fi buna acesta mutare?

Doar rezultatele,jocul si pozitia la finalul campionatului ne vor da raspunsul.

Oricum,fara entuziasmul de la prima venire a lui Marius Lacatus in functia de antrenor:

"Bafta Lacataus!"

Un caz clasic de "cere si ti se va da".

Mult succes, Marius Lacatus, in al doilea mandat de antrenor!

imi pare bn ca Laca a revenit dar ma intreb daca pierde (doame fereste) 3-4 meciuri la rand ce o sa se intample ,dak va fi demis si a 2 oara va ajunge de rasul lumi si cariera lui e ca si terminata,oricum sper sa nu se intample asta si Steaua sa isi revina si sa faca transferuri bune. :steag_cruce_invers:

Am ramas dezgustat cum Lacatus a sarit in apararea lui Becali , cand Balint ii cerea sa plece acum cateva minute pe sport.ro .

In momentul in care Becali era prins in colt , simbolul Stelei vine si ii da o mana de ajutor , acceptand sa continue modelul initiat de Olaroiu si sa fie o marioneta . Pacat de Lacatus , dar mai ales pacat de Steaua .

Ar trebui macar acum sa nu ii strigam iar numele ca niste inconstienti la fiecare partida .

Becali nici macar n-a avut curajul sa i-o spuna in fata lui Dorinel. L-a anuntat prin impresar. Si-a batut joc de el, inca o victima. E trist ce se intampla la Steaua.

Totusi, cred ca ruptura a intervanit atunci cand a venit vorba de transferuri. Dorinel se plagea ca el ar dori jucatori de 5 milioane, dar ca nu-i da patronul.

Edited by steaua_gloria

Bravo Gigi,felicitari,ai inchis gura suporterilor.

Bravo mariuse,felicitari,ai revenit la Steaua,nu pt binele curului tau,ci pt binele Stelei,ca iubesti prea mult acest club .

Bravo baieti,respect Lacatus,doar el saracul stie cum e sa lucrezi cu Gigi si isi asuma acest risc.Bine,cu o marire substantiala de salariu .

La-ca-tus La-ca-tus .

Gigi,tine-ti Steaua si sterge-te la cur cu ea,pe mine m-ai linistit.

Marius,fa ce vrei,dar nu uita,ai fost simbolul Stelei..

Foarte bine zicea cineva acum mult timp in urma pe site-ul asta,niciun simbol nu este viu,pentru ca in ultima clipa a vietii te poate dezamagi.Pacat..

Edited by shack3r

Este cat se poate de clar,Lacatus e readus ca sa inceteze protestele.Ne-a pacalit de 2 ori cu acest gen de mutare,odata cu Hagi,a doua oara cu Lacatus.Nu putem fi atat de naivi sa picam iar in plasa.Bataia de joc la adresa lui Lacatus continua.Din toata povestea asta,Lacatus e cea mai mare dezamagire.Asta nu e Lacatusul pe care il stiam eu.

Sper ca nu ne vom opri.Mutarea asta nu e a unui om puternic,caruia nu-i pasa de aia 20-30 de huligani care ii striga lui sa plece din Ghencea.Cu putina continuitate si coerenta s-ar putea sa ni se indeplineasca dorinta: Becali plecat din Ghencea.

Ne asteapta un retur extrem de greu si de negru. Sa nu dam in spate tocmai acum !

La ultimele meciuri ati strigat ca disperatii dupa Lacatus, iata ca ciobanul ne-a copt-o din nou. Face ce vrea din noi!!!

Rusine ba Laca pt bani tiai patat onoarea,ai ajuns un anonim...RUSINE BA!

ps:Becali pleaca din Ghencea

ps2:Becali face aceeasi miscare ca si cu Hagi..umileste live

Edited by zyder

Bine ai revenit Laca. Stiu ca multi vor zice ca i-ai dezamagit dar sunt convins ca si mai multi se bucura ca ai revenit. Asta nu inseamna ca n-o sa-l mai injur pe Becali, ba din contra. Imi pare insa rau ca unii nu inteleg ca atunci cand iubesti cu adevarat esti in stare sa devii chiar si un pic masochist. Da oameni buni, asta inseamna sa iubesti cu adevarat. In iubire n-are ce cauta ratiunea si logica. Ma bucur ca de acum incolo o sa am pt cine sa mai vin pe stadion.

ps2:Becali face aceeasi miscare ca si cu Hagi

Da, dar si cel mai mare prost poate sa-si dea seama de asta si nu tine tactica asta.

Este cat se poate de clar,Lacatus e readus ca sa inceteze protestele.Ne-a pacalit de 2 ori cu acest gen de mutare,odata cu Hagi,a doua oara cu Lacatus.Nu putem fi atat de naivi sa picam iar in plasa.Bataia de joc la adresa lui Lacatus continua.Din toata povestea asta,Lacatus e cea mai mare dezamagire.Asta nu e Lacatusul pe care il stiam eu.

Sper ca nu ne vom opri.Mutarea asta nu e a unui om puternic,caruia nu-i pasa de aia 20-30 de huligani care ii striga lui sa plece din Ghencea.Cu putina continuitate si coerenta s-ar putea sa ni se indeplineasca dorinta: Becali plecat din Ghencea.

Ne asteapta un retur extrem de greu si de negru. Sa nu dam in spate tocmai acum !

"Baieti, nu protestam, sa nu-i facem rau lu' Laca!

Am mai zis, e ca si cum nu poti sa il bati pe enervantu' de tac-tu vitreg din cauza ca o iubesti prea mult pe ma-ta. Suntem in capcana sentimentala, baieti! :)). Ma simt ca personajele din telenovele.

Edited by Stanici

Da, dar si cel mai mare prost poate sa-si dea seama de asta si nu tine tactica asta.

at nu inteleg dc vad cum multi de aici ii ureaza succes la Lacatus...voi chiar sunteti dusi...o sa il faca de cacao a 2a oara pe Lacatus cel mai probabil mult mai urat,se opresc scandarile ca deh ii Lacatus,Steaua joaca ca o echipa de pluton,si ramanem cu "rahatu" care ii acuma atat la echipa cat mai ales la conducere...pacat ca Lacatus acest fost mit si fosta legenda nu are caracterul si taria lui Hagi...respect Hagi

ps:Becali pleaca din Ghencea!

@zyder

Eu sunt impotriva venirii lui Laca , insa n-o sa-l jignesc vreodata.Sunt de-a dreptul scarbit de felul in care Dorinel a fost calcat in picioare.

Sunt curios cum vor reactiona peluzele in meciurile din Ghencea atunci cand vom incepe campionatul.Cred ca inca o data oierul face mutarea clasica ,aducem simboluri la echipa ca sa inchidem gura suporterterilor.Aceata mutare confirma exact acest lucru iar Marius Lacatus o sa fie

din nou antrenorul Stelei daca regulamentul ii permite.Din cate se pare nu prea.Dar acum o sa vedem daca Lacatus se pricepe sa si construiasca echipa pentru ca daca pleaca Goian,Ghionea,Radoi,Lovin o sa ii fie destul de greu.

N-o sa vina Laca la Steaua. Asa-mi spune sufletul. Cel putin daca s-ar uita putin pe acest forum..

eu asa as dori sa vina un antrenor la Steaua si sa il faca de cacao pe Jiji....asa cum ii place lui live pe sport.ro....se pare ca o sa mai treca ceva timp ca vine Lacatus...:|

Edited by zyder