Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Pe Gigel, l-au tãiat ca pe un miel

30 posts in this topic

La tragerea la sorți a grupelor deja de tristã amintire pentru noi, steliștii, Becali povestea, emoționat, întâlnirea cu Jean-Michel Aulas, președintele lui Olympique Lyon.

Aulas l-a pus pe Gigi la respect!

Acesta ar fi venit și i-ar fi spus creditorului cã și-ar dori sã pice din nou cu Steaua în grupã. Gigi Becali vedea în aceastã întâlnire un semn de mare stimã pe care francezul i l-ar fi arãtat. De fapt, președintele lyonez știa cã Steaua lui Becali era o ,,nucã moale", o formație ușor de învins.

ªi asta pentru cã este compusã din jucãtori fãrã valoare pentru Champions League. Printre ei, câțiva oameni devotați și profesioniști, precum Mirel Rãdoi, George Ogãraru, Goian, Zapata, Golanski, Bãnel, Petre Marin, chiar și Kapetanos. În rest, fotomodele masculine venite în vacanțã în România (Dayro Moreno), ratați plasați de Mureșan de la Cluj sub formã de Cal Troian (Semedo), rockeri deprimați și plicitisiți de viațã (Toja), jucãtori de Liga a doua (Arthuro), jucãtori mediocri din Liga 1 (Bogdan Stancu). Aulas și-a dat imediat seama cã o asemenea echipã încropitã nu are cum sã punã probleme unui Lyon care dã douã goluri mașinãriei de fotbal Bayern Munchen, atunci când este condusã cu 3-0 pe propriul teren.

De aceea își dorea Aulas sã pice cu Steaua. ªtia cã dacã se va întâmpla așa are 6 puncte asigurate. Pe Gigi Becali nu îl respectã nici Aulas, nu îl mai respectã nimeni, în afarã de sub 2% dintre cei 40% dintre românii cu drept de vot care s-au prezentat la urne.

ªi "Fredy" și-a bãtut joc de Gigi și a dat un gol Stelei, așa de terminat cum era. Oricum, "prietenia" dintre cei doi a dispãrut ca prin farmec, atunci când Aulas a spus cã îl oferã pe Benzema pentru jumãtate din acțiunile Stelei. ªi ce bine ar fi fost sã se întâmple așa! Rãspunsul lui Gigel la o ironie finã? Meltenesc, desigur, direct de "pã" pãșunea din Pipera: "Te bat în seara asta, nu vei mai fi tare în gurã peste câțiva ani". Rezultatul meciului cred cã îl știți cu toții!

Cãlcat de "panzere"!

Înainte de meciul cu Bayern, Becali vroia sã-i arate lui Franz Beckenbauer cum se taie un miel. Germanul știa însã deja, iar echipa lui a demonstrat-o în teren, fãrã sã se întrebuințeze însã prea tare! Da, dar noi am avut bare!

La Muenchen, așa-zisul "Neamț" de pe banca Stelei nu a putut face fațã adevãraților teutoni, care au cãlcat Steaua pur și simplu în picioare. Dupã meci, antrenorul cu fațã și intelect de fereng spunea urmãtoarele. "Bayern a speculat orice greșealã pe care am fãcut-o și, ca o echipã mare, ne-a pus la punct foarte repede". N-aș fi crezut niciodatã cã asta s-a întâmplat, bine cã m-a luminat Dorinel Munteanu!

Mutu a obținut prima sa victorie în Ghencea!

Tot marele antrenor care a venit la Steaua direct din divizia a doua a mai scos o perlã dupã meciul cu Fiorentina. "Nu am meritat sã pierdem". Dar nici sã câștigãm, aș completa eu, iar egalul tot ne-ar fi scos din cãrți. Nici Clujul nu a câștigat la Chelsea, dar a dat un gol și a jucat frumos. ªi ãștia și-au bãtut joc de Gigel, au fãcut mai multe puncte decât el!

Mutu, marele jucãtor trãgãtor pe nas, a avut prilejul, oferit de întrebãrile tâmpe ale unui reporter tâmp de la o televiziune tâmpitã, sã dedice victoria Fiorentinei suporterilor dinamoviști. La noi acasã! Pe Ghencea!

ªi pentru asta tot lui Gigel trebuie sã-i mulțumim. "De ce?", vor sãri ca arși susținãtorii lui Gigel. Rãspuns: pentru cã la clubul Steaua el centreazã, el dã cu capul. Angajații din acest club nu au voie sã facã altceva decât sã împlineascã voia Oierului Suprem. Altfel, s-au dus pe copcã. Exemple sunt destule, nu are rost sã le mai enumãr. Dacã ar putea sã se cloneze, sã fie și președinte, și antrenor, și jucãtor, fiți siguri cã ar face-o!

Noapte bunã, Steaua, oriunde te-ai afla!

alexblaja

tin sa te felicit pentru acest articol... are stil si poate stilul mai neagresiv folosit de tine, de a-l ataca pe cioban, ii va lumina si pe cei care erau timorati si inversunati impotriva autoriilor unor articole mai "indraznete" ale utilizatorilor acestui site.

si nu in ultimul rand **** Gigi

Tare de tot alexe! Pot sa ma culc linistit. Un articol irezistibil...

de la inceput te rog sa nu te superi dar nu vad rostul acestui articol; probabil e umoristic si in acelasi timp inca un cutit rasucit in ranile stelistilor!? puterea mea de intelegere, de aceasta data, nu ma ajuta! de aceea cer explicatii si nu din spirit conflictual cu redactorii cum ar crede unii; multumesc anticipat. personal sunt satul pina peste cap de acest idiot si aducerea lui in atentie mereu nu-mi face placere; e aceeasi mediere pe care o face si presa si pe urma se intreaba de ce este pe toate paginile si la toate televiziunile.

e departe Steaua noastra...departe...

Esti nedrept de aspru cu jucatorii si cu Dorinel!

Macar tu, nu poza in Brutus! De la raspopitul Decebal Radulescu si Iuda Stiucan nu am nicio pretentie!

Acesti ... "fotomodele masculine venite în vacanțã în România (Dayro Moreno), ratați plasați de Mureșan de la Cluj sub formã de Cal Troian (Semedo), rockeri deprimați și plicitisiți de viațã (Toja), jucãtori de Liga a doua (Arthuro), jucãtori mediocri din Liga 1 (Bogdan Stancu)" .... au calificat Steaua in CL si au scos singurul punct la Fiorentina, unde pe Semedo doar ratarile l-au frustrat de a deveni erou!

Prietene!

Cu Fiorentina in Ghencea, "echipa nu merita sa piarda" pentru ca noi suporterii nu meritam sa castige!Intelegi cum devine chestia?

Ceea ce poate nu ai aflat, pana si Mutu a ajuns sa-i planga de mila Stelei pentru mistocareala spectatorilor la adresa jucatorilor stelisti!

Asa ca ... mai mult decat ne-am umilit noi insine echipa nu putea sa o faca Mutu cu dedicatia pt Dinamo!Cui voiai sa i-o dedice? Lui Becali?:)))

Eu in locul lor dateam vreo 5 pase de gol ... exact lui Mutu!

Abia atunci ar fi exaltat de bucurie tribunele. Era o lovitura indirecta data ciobanului rapus de Mutu!Nu?

Altfel, jocul nu mai interesa pe nimeni!Nici rezultatul!

Articolul tau a mai dat o mana de vopsea mistocarita peste fata biciuta a Stelei!

Banuiesc ca ai facut-o si tu tot din dragoste!:)))

Edited by xray_rom

Nu stiu cate de corect e articolul dar stiu ca e de calitate :) O buna lectura scurta de seara asa inainte se somn. :D

mi se pare mie sau la mitingul de protest s-a strigat: "Banel, M*** Banel" ??? Ce aveti bre cu el ... el isi face treaba, isi da plamanii pe teren. Cat poate atata face ... ce Dzeu il injura lumea ?

Acesti ... "fotomodele masculine venite în vacanțã în România (Dayro Moreno), ratați plasați de Mureșan de la Cluj sub formã de Cal Troian (Semedo), rockeri deprimați și plicitisiți de viațã (Toja), jucãtori de Liga a doua (Arthuro), jucãtori mediocri din Liga 1 (Bogdan Stancu)" .... au calificat Steaua in CL si au scos singurul punct la Fiorentina, unde pe Semedo doar ratarile l-au frustrat de a deveni erou!

Prietene!

Cu Fiorentina in Ghencea, "echipa nu merita sa piarda" pentru ca noi suporterii nu meritam sa castige!Intelegi cum devine chestia?

Asa ca ... mai mult decat ne-am umilit noi insine echipa nu putea sa o faca Mutu cu dedicatia pt Dinamo!Cui voiai sa i-o dedice? Lui Becali?:)))

Articolul tau a mai dat o mana de vopsea mistocarita peste fata biciuta a Stelei!

Cu cine sunt aspru? Cu niste demoazele aduse cu surle si trambite in Ghencea drept salvatorii patriei? Oricum, daca ai fi citit articolul in intregime, ai fi vazut ca am si laudat o parte dintre jucatori pentru devotament. Problema e ca nu au valoare pentru Liga Campionilor. Sad, but true!

La aia cu Semedo erou chiar nu te inteleg. Incepem cumva sa semanam cu dinamovistii, care plangeau dupa golul lui Chihaia de dupa fluierul final din nu stiu ce meci din Cupa UEFA?

Tu ai vazut meciul cu Fiorentina? Daca da, ti-a placut ce ai vazut? Ce Dumnezeu, era singura sansa sa mai salveze ceva din sezonul asta! Campionatul oricum nu-l vom lua anul asta, daca mai ramane Gigi patron, pentru ca si locul 2 te poate duce in Liga Campionilor.

Asa a ajuns Steaua, o biata aspiranta la locul 2!

Cu cine sunt aspru? Cu Dorinel? Daca Olaroiu era carpa, asta e de-a dreptul pres de sters pantofii! Si e si slab mobilat la mansarda! Antrenorul perfect pentru Becali.

Da, prietene, asa este, nu meritam echipa asta, de-aia nu au castigat, ca nu meritau "huliganii" care au aruncat torte. Jucatorii ar fi putut altfel sa spulbere Fiorentina, dar s-au gandit sa dea o lectie "bagabontilor" din tribuna!

Referitor la Mutu, e un om care nu-si poate depasi conditia. "Asta e mentalitatea suporterului stelist", a spus el, compatimit fiind de reporterul tamp pentru ca a fost injurat. Radoi nu e jucator de nationala? Mai reactioneaza tampii din presa cand e injurat in Ghiulesti in ultimul hal?

Articolul meu a mai dat intr-adevar o mana de vopsea mistocarita, dar nu peste fata Stelei, ci peste cea a lui Becali. Si asta ar trebui sa facem cu totii, daca iubim Steaua!

Edited by alexblaja

ieri am citit o stire relevanta pentru situatia de la Steaua

la ultimul meci al lui AC Milan Gatuso s-a accidentat in min 4 al partidei (!!!) dar a continuat sa joace. La final iau facut analize si s-a dovedit ca are rupt un ligament de la genunchi fapt care il va scoate din circuit tot sezonul. La aceste rezultate Gatuso a raspuns ca nu crede fiindca nu il durea genunchiul asa de rau. Pai nu e de mirare ca cu asa jucatori AC Milan domina fotbalul european (ma rog cu mici sincope). Ceea ce am vazut miercuri a fost incredibil. Steaua juca acasa pe un stadion plin si avea nevoie de o victorie ca sa se califice in UEFA iar baietii nici nu dadeau din pas. Era incredibil sa-l vad pe toja sau Dayro ca nici nu transpirau macar. Iata diferenta dintre noi si marele echipe. La Lyon Benzema a intrat chiar daca era accidentat si a dat 2 goluri. La noi a fost schimbat Semedo cu Lovin in min 60. Ca o observatie, nu ati observat ca de cite ori intra Lovin luam gol ca in meciul cu Timisoara sa cu fiorentina

ieri am citit o stire relevanta pentru situatia de la Steaua

la ultimul meci al lui AC Milan Gatuso s-a accidentat in min 4 al partidei (!!!) dar a continuat sa joace. La final iau facut analize si s-a dovedit ca are rupt un ligament de la genunchi fapt care il va scoate din circuit tot sezonul. La aceste rezultate Gatuso a raspuns ca nu crede fiindca nu il durea genunchiul asa de rau. Pai nu e de mirare ca cu asa jucatori AC Milan domina fotbalul european (ma rog cu mici sincope). Ceea ce am vazut miercuri a fost incredibil. Steaua juca acasa pe un stadion plin si avea nevoie de o victorie ca sa se califice in UEFA iar baietii nici nu dadeau din pas. Era incredibil sa-l vad pe toja sau Dayro ca nici nu transpirau macar. Iata diferenta dintre noi si marele echipe. La Lyon Benzema a intrat chiar daca era accidentat si a dat 2 goluri. La noi a fost schimbat Semedo cu Lovin in min 60. Ca o observatie, nu ati observat ca de cite ori intra Lovin luam gol ca in meciul cu Timisoara sa cu fiorentina

Am observat eu ca luam gol cand intra Lovin stai linistit. :) Cat despre comentatorii care spuneau despre tupeul lui Lovin ca isi asuma raspunderea pierzand mingii ; niste tampiti. Si sunt altii care spun ca "domne meseria lui Lovin nu e sa dea pase ci sa inchida jocul". Pai si ce joc inchide Lovin?!? Super-Mario?! Tetris?? Ca jocul adversarelor noastre nu prea stie sa-l inchida. O fi el baiat Gigel in realitate ca am auzit ca e implicat in actiunio umanitar,dar la fotbal e panarama.

Iar despre faptul ca l-a introdus Dorinel in fiecare meci cand a r fi trebuit sa marcam ,asta se explica foarte usor: vor sa scape de el si l-au pus la vanzare in felul asta poate-poate il cumpara cineva de afara ca sa ia niste bani pe el.

Edited by ebonyc

Ce ma?

Sunteti suparati pe Gigi?

Pai lasa ca din retur revine Lacatus si o sa fiti iar fericiti.

Tu ai vazut meciul cu Fiorentina? Daca da, ti-a placut ce ai vazut? Ce Dumnezeu, era singura sansa sa mai salveze ceva din sezonul asta! Campionatul oricum nu-l vom lua anul asta, daca mai ramane Gigi patron, pentru ca si locul 2 te poate duce in Liga Campionilor.

Am vazut meciul si mi-am dat cu parerea si pe topic.

" [...]A fost pentru prima data cand am privit un meci al Stelei si imi era indiferent ce rezultat final va avea. Atata scarba am acumultat pe aceasta atmosfera pestilentiala din jurul echipei. Echipa parea ca-n versul "ostile ranite de prin vai(de capul lor) se-aduna".Eram doar curios sa vad cine va mai avea tupeul de a critica jocul echipei aici pe forum:))Ar fi ca-n culmea obrazniciei:"ii dai branci unei babe si apoi te rastesti la ea intreband-o de ce fuge!:)

In fine! O victorie ar fi fost mai dureroasa decat o infrangere! Nu ar fi bucurat pe ABSOLUT nimeni.

Era pacat sa frustram Fiorentina de un loc in UEFA. Noi nu mai avem ce cauta in Europa, nici ca patron, nici ca lot echipa si nici ca suporteri!

[...]!"Restul il gasesti acolo.

Cat priveste celelalte spuse ale tale in replica ...

Doar iti semnalez ca intre a critica si a sterge pe jos cu cineva, este o MAREEE diferenta! Tu nu ai criticat acei jucatori. Pur si simplu i-ai umilit, dupa ce probabil, in cealalta extrema, i-ai ridicat in slavile cerului cand au trecut de Galata. Despre asta este vorba, ca ai fost nedrept de aspru cu ei!

Spuneam undeva ca noi am pierdut simtul valorii si pentru ca am pierdut simtul masurii. Pana si la vorbe!

Restul, e parerea ta!

Edited by xray_rom

A fost pentru prima data cand am privit un meci al Stelei si imi era indiferent ce rezultat final va avea.

De vreo luna incoace asa ma simt si eu. Parca ma uit la meciuri din alte campionate, parca nu joaca Steaua.

De abia dupa ce se termina meciul imi dau seama cam ce se intampla, ce s-a intamplat si incep sa ma intreb si eu: "ce naiba s-a intamplat?!". Si bineinteles incep durerile de cap.

Meciul cu Fiorentina a fost insa diferit.

Prin minutul 70 mi se parea ca nu era nimic real. Stadionul Ghencea parca era o fantoma.

Vedeai grupuri de suporteri la 10-20 de metri unul de celalalt, rosul si albastrul parca nu se vedeau.Pe teren oricum nu se juca nimic.

Parca ma uitam la un cartier de blocuri facute de comunisti.

Disperare, deprimare, resemnare!

p.s. Cred ca cuvantul asta, "fantoma", descrie cel mai bine Steaua acum!

Edited by Adrian

Daca revine Lacatus putem spune ca suntem cu adevarat damnati. Eu unul nu voi mai veni la meciuri, nu ma voi mai uita nici macar la TV.

Macar tu, nu poza in Brutus! De la raspopitul Decebal Radulescu si Iuda Stiucan nu am nicio pretentie!

Prietene!

Ceea ce poate nu ai aflat, pana si Mutu a ajuns sa-i planga de mila Stelei pentru mistocareala spectatorilor la adresa jucatorilor stelisti!

Eu in locul lor dateam vreo 5 pase de gol ... exact lui Mutu!

Abia atunci ar fi exaltat de bucurie tribunele. Era o lovitura indirecta data ciobanului rapus de Mutu!Nu?

Altfel, jocul nu mai interesa pe nimeni!Nici rezultatul!

Ai perfecta dreptate! Eu am renuntat sa merg la meci si nici macar la TV nu m-am uitat!In primul rand pentru ca nu suport sa vad asemenea "atitudini ostile"!Calitatea de "multi si prosti " nu da dreptul catorva derbedei sa puna monopolul pe aceasta echipa fie ei becalioti sau suporteri !Consider ca este la fel de grav si nu ma identific cu ei !"Lovitura de gratie" este data acestei echipe chiar de catre suporteri si nu aduce nimic bun !Pare a fi o situatie fara iesire !Oricare ar fi finalul aceasta echipa va avea de suferit pentru ca unii s-au obisnuit cu anarhia si chiar daca s-ar schimba patronul aceste atitudini nu se vor schimba.Se va ajunge sa se faca un obicei din asta si s-a vazut ca suporterii nemaiavand rabdare au inceput sa conteste oricare antrenor care a ajuns la echipa .Nu poate pretinde cineva ca platind un bilet la meci poate avea pretentia de a "dicta" decizii la club ! Am mai sustinut ideea ca nici un patron intreg la minte, nu s-ar incumeta sa ia o echipa, la care suporterii au puterea sa schimbe patronul "in forta", punandu-si in acest fel in pericol investitia!Pe de alta parte "asta" (individul des pomenit)pare imposibil de convins sa plece si insistentele unor suporteri par sa-l intarate si mai tare!Si in acest timp cade victima echipa si jucatorii care sunt tot mai dezbinati si dezorientati de huiduielile spectatorilor si comportarea patronului .Antrenorii si jucatorii cad unul dupa altul ca frunzele toamna iar rezultatele sunt pe masura . Meci de meci mai "pica" si cativa suporteri care se aleg cu dosare penale intregind tabloul de haos din jurul acestei echipe.Si la acesti suporteri care sufera si ei ar fi bine sa ne gandim ,noi cei din jurul lor,pentru ca ajung in aceasta situatie din cauze multiple:manipulare,interes,dragoste exagerata fata de echipa,teribilism,sau poate educatia precara.Ar trebui ajutati inainte de a ajunge in aceasta situatie pentru ca suporterul trebuie sa se duca la meci in primul rand pentru a vedea spectacolul sportiv indiferent de invingator.Fotbalul este in primul rand un joc si trebuie luat ca atare de catre suporteri care nu trebuie sa intre in "jocul intereselor materiale" ale patronilor de la noi care nu dau deloc dovada de caracter !In acest context nu se justifica ura insuflata de catre unii chiar si aici pe acest site !Consider ca este pacat ca unii ajung sa recurga la violenta sau sa sa sufere din cauza ca "pun prea mult suflet" la indemnul inconstient al altora care se ascund in spatele unor "nik-uri revolutionare" pe aici sau prin alta parte.Lasa de gandit si faptul ca "fostele glorii" nu reusesc sa se inchege intr-o "atitudine unitara benefica echipei" fiind de cele mai multe ori dezinteresati si privind cu detasare cum se duce "totul de rapa".Se vede de la o posta ca si ei sunt impartiti in mai multe tabere fiecare cu interesul propriu de unde si atitudini separate care se reflecta in randul suporterilor.

Poate ca a sosit momentul ca toti sa ne dam "la o parte", sa ne detasam putin de "incordarea asta inutila" si sa privim tot ce se petrece mai relaxat.Sa constientizam ca este totusi un sport cu invingatori si invinsi,cu bune si rele,frumos si urat,etc. Iar daca unora nu ne mai place sa renuntam macar o vreme sa ne mai "implicam emotional " , lasand "lucrurile sa se aseze"!Fiecate din noi ,suntem doar "o picatura intr-un ocean" si nu merita ca sa ajungem sa suferim inutil in timp ce "altii se imbuiba-n bine si ne rad in nas"!Viata ne poate oferi si alte placeri cu conditia sa le stim cauta!Fiind fiinte rationale ne putem canaliza viata spre alte placeri atata timp cat fotbalul si echipa de suflet nu sunt capabile sa ne ofere placerea dorita! Eu pot spune ca am mai trecut prin asta de multe ori in viata! Am avut mereu puterea sa renunt pentru a reveni mai apoi mai detasat de "subiect"!Acest lucru ar trebui sa-l inteleaga cei carora "sangele le clocoteste-n vene" care-i indreapta catre acte nesabuite daunatoare chiar lor!"Ura din dragoste" sau invers suna al naibii de nasol si nu are nici un sens!

@mariusmihet

Poti sa-mi mai arati undeva in lume , pe luna sau chiar undeva in tot universul in afara de Steaua suporteri care sa doreasca raul propriei echipe?Te consideri "monstrul care-si devoreaza propriul fiu"?Crezi ca poate sa te considere cineva suporter al acestei echipe?Dragostea poate merge pana la un punct iar dupa aceea este ura! Mai departe nu mai poti fi considerat suporter !Trebuie sa intelegeti ca echipa trece prin momente grele dar ca fiind sustinuta de mii de suporteri este vesnica in timp ce "apa trece"!Nu pot sa concep ca as putea face sau as dori rau acestei echipe numai ca sa-i fac in ciuda "unui trecator" lipsit de caracter!E simplu -ori tii cu aceasta echipa ori nu !Este alegerea ta si poti opta oricand sa te asezi "in groapa" sau "sub pod" cu asemenea atitudini ostile vizavi de aceasta echipa!Luand in brate "atitudinea dusmanilor" te identifici cu ei , te-ai dat jos din barca stelista si se pare ca te mai tine doar spiritul de turma importat de la cel pe care-l tot hulesti! E grav ca unii imbratiseaza tot mai des "atitudini ciobanesti" din dorinta de a combate "ciobani"! Nu este cazul acum ca din dorinta de a face bine sa facem rau echipei !

Edited by tavimai

O clipa! (vorba lui Dan Vocila la Fotbal minut cu minut)

Vad ca il treceti la "fotomodele" si "ratati" pe Dayro si pe Semedo, adica pe singurul om care a jucat fotbal la Steaua in acest sezon - desi joaca pe orice alt post, numai pe cel care trebuie, nu, si pe un altul care a luat campionatul cu CFR Cluj si care a fost si este batjocorit de antrenor, fiind pus sa evolueze pe stanga, desi el e jucator de dreapta.

As mai trece cu vederea aceste scapari, daca nu as vedea ca e unu "Banel", care e trecut la "profesionisti".

Hai sa va zic ceva.

Acest handicapat imi mananca nervii de trei ani, de cand e la Steaua.

Fuge ca un idiot fara creier.

E cel mai prost (adica fara creier) jucator care a evoluat pentru Steaua de 35 de ani de cand ma uit eu la meciurile acestei echipe.

N-are absolut nimic in comun cu fenomenul, nu stie nici macar sa faca faulturi.

Doar fuge. Fara nici un rezultat. Adica nu, cu rezultatul ca jucam in 10, pentru ca el mananca painea unuia care ar putea face ceva pentru Steaua.

Va fi un nou inceput pentru Steaua abia atunci cand vom avea curajul sa scapam de aceste lesturi. Atata vreme cat 90% dintre suporteri il vor avea ca reper de profesionalism pe unul ca "Banel", echipa va arata precum el. Adica vai si amar!

Mostra de "gandire": ce aveti bre cu el, daca atata poate? Da mai da-l in **** ma-sii atunci, baga-l si pe altul care poate macar cat el! Ce, e atat de greu?

Edited by Tupac Amaru

Daca revine Lacatus putem spune ca suntem cu adevarat damnati. Eu unul nu voi mai veni la meciuri, nu ma voi mai uita nici macar la TV.

E bine totusi ca mergi la meciuri si te uiti la TV cand ne antreneaza Dorinel (impropriu spus) si ne explici cum nu este indicat sa plece Becali. Cu alte cuvinte, totul o sa fie bine la Steaua atat timp cat nu se mai intoarce Lacatus.

Ai putea face si un banner : Mai bine cu Becali decat cu Lacatus. (Asta da mesaj de stelist)

Persoane ca tine si banii dati pentru finantarea activitatilor galeriei sunt motivul pentru care stau cu formularul de inscriere si cu banii de cotizatie in plic.

Am observat eu ca luam gol cand intra Lovin stai linistit. :) Cat despre comentatorii care spuneau despre tupeul lui Lovin ca isi asuma raspunderea pierzand mingii ; niste tampiti. Si sunt altii care spun ca "domne meseria lui Lovin nu e sa dea pase ci sa inchida jocul". Pai si ce joc inchide Lovin?!? Super-Mario?! Tetris?? Ca jocul adversarelor noastre nu prea stie sa-l inchida. O fi el baiat Gigel in realitate ca am auzit ca e implicat in actiunio umanitar,dar la fotbal e panarama.

Iar despre faptul ca l-a introdus Dorinel in fiecare meci cand a r fi trebuit sa marcam ,asta se explica foarte usor: vor sa scape de el si l-au pus la vanzare in felul asta poate-poate il cumpara cineva de afara ca sa ia niste bani pe el.

Comentatorii aia penibili au mai spus si ca Lovin "lumineaza jocul Stelei la mijlocul terenului" si "conduce atacurile Stelei"!!!! printre alte aberatii. :chair:

O clipa! (vorba lui Dan Vocila la Fotbal minut cu minut)

Vad ca il treceti la "fotomodele" si "ratati" pe Dayro si pe Semedo, adica pe singurul om care a jucat fotbal la Steaua in acest sezon - desi joaca pe orice alt post, numai pe cel care trebuie, nu, si pe un altul care a luat campionatul cu CFR Cluj si care a fost si este batjocorit de antrenor, fiind pus sa evolueze pe stanga, desi el e jucator de dreapta.

As mai trece cu vederea aceste scapari, daca nu as vedea ca e unu "Banel", care e trecut la "profesionisti".

Hai sa va zic ceva.

Acest handicapat imi mananca nervii de trei ani, de cand e la Steaua.

Fuge ca un idiot fara creier.

E cel mai prost (adica fara creier) jucator care a evoluat pentru Steaua de 35 de ani de cand ma uit eu la meciurile acestei echipe.

N-are absolut nimic in comun cu fenomenul, nu stie nici macar sa faca faulturi.

Doar fuge. Fara nici un rezultat. Adica nu, cu rezultatul ca jucam in 10, pentru ca el mananca painea unuia care ar putea face ceva pentru Steaua.

Va fi un nou inceput pentru Steaua abia atunci cand vom avea curajul sa scapam de aceste lesturi. Atata vreme cat 90% dintre suporteri il vor avea ca reper de profesionalism pe unul ca "Banel", echipa va arata precum el. Adica vai si amar!

Mostra de "gandire": ce aveti bre cu el, daca atata poate? Da mai da-l in **** ma-sii atunci, baga-l si pe altul care poate macar cat el! Ce, e atat de greu?

Ceva adevar graiesti !Da am si eu o nedumerire!Din cati "mari antrenori"s-au perindat pe la caceasta echipa in ultimii ani de ce aproape toti s-au folosit de cei citati de tine si n-au incercat si altceva , in final toti recurgand la aceeasi solutie?Apoi cu transferurile astea de "doi bani" cum se face ca "marii antrenori" au contribuit decisiv la aducerea unor "mari talente mediocre" influientand patronul sa-i aduca? Chiar asa de "profesionisti "or fi ei ?Ca patronul are "meritul decisiv" in unele cazuri o stie tot prostul dar antrenorii de ce nu recunosc ca au gafat si ei si noi ii tinem acum in brate regretandu-i ! Era corect ca ei sa taca la momentul respectiv si sa se declare toti (dar absolut toti) multumiti de transferuri ?Patronul ca patronul ,dar unde este competenta antrenorilor respectivi ?AU FOST EI OBLIGATI SA SE DECLARE MULTUMITI SAU AU FACUT-O DIN INCOMPETENTA?Nu cred ca unul ca Hagi putea fi obligat sa zica ce nu vrea!Iar atunci lipsa de rezultate si folosirea unor jucatori nu poate fi imputata numai patronului !El putea evita alegandu-si alti colaboratori dar cred ca nimeni nu ar fi ezitat sa-i numeasca antrenori pe cei care au fost in ultimul timp la echipa ! E complicata rau povestea nu ti se pare?

Se tot vehiculeaza ideea ca sunt impusi jucatori sa joace in teren(de catre patron) dar nici un antrenor nu a demisionat motivandu-si gestul cu aceasta !Unde este verticalitatea lor?Chiar toti sa fie lipsiti de caracter sau poate fi altul adevarul?Mergand din compromis in compromis se pare ca s-a ajuns aici ! Si este o situatie complicata si tulbure din care multi nu mai vad iesire!De ce fostii antrenori tac si nu spun adevarul vizavi de tensiunile pe care le-au trait la club sau vizavi de gafele proprii?

E bine totusi ca mergi la meciuri si te uiti la TV cand ne antreneaza Dorinel (impropriu spus) si ne explici cum nu este indicat sa plece Becali. Cu alte cuvinte, totul o sa fie bine la Steaua atat timp cat nu se mai intoarce Lacatus.

Ai putea face si un banner : Mai bine cu Becali decat cu Lacatus. (Asta da mesaj de stelist)

Persoane ca tine si banii dati pentru finantarea activitatilor galeriei sunt motivul pentru care stau cu formularul de inscriere si cu banii de cotizatie in plic.

Dragos, n-o sa ii poti face pe toti sa gandeasca la fel ca tine.

Uite, pe mine m-ai trecut la "rasist". Oameni ca tine aduc insa nenorociri mai mari decat "rasistii" la care te referi.

Datorita unora ca tine Soros a putut sa creeze diversiunea cu "rom" in loc de "tzigan".

Datorita unora ca tine nu mai exista libertate de exprimare. A-i spune unuia ce este - adica "tzigan" - n-o sa poata nimeni sa ma faca sa cred ca ar fi ceva rasist.

Datorita unora ca tine suntem stigmatizati in occident, fiind denumiti chiar "tzigani".

Nu crezi sau nu vrei sa te gandesti la asta?

Vad ca te deranjeaza sa il facem pe Nicolita ceea ce este, adica un tzigan - onest ca om (nu stiu si nici nu ma intereseaza), dar un timp nu slab, ci complet idiot in materie de fotbal.

Dar cand Mutu a fost facut "tzigan" de intreaga Italie, cum te-ai simtit?

Sau un dinamovist, chiar daca e roman, poate fi umilit - absolut rasist - in asemenea hal?

Oricum, iti doresc din tot sufletul sa fii inconjurat, in viata ta, de acum incolo, in tot ceea ce faci, numai de tzigani!

Poti sa stai in expectativa mult si bine, ca nu e nici o pierdere!

Oricum nu e de tine. Mai bine incearca in PNG ca sa n-ai treaba cu bagabontii din "galerie"

Poti sa stai in expectativa mult si bine, ca nu e nici o pierdere!

Atitudinea aceasta este motivul pentru care aveti si atat de multi membrii. Si daca tot esti deschis dialogului pot sa te intreb ce anume ma descalfica. Faptul ca nu sunt 100% cu actiunile AISS sau ca nu sunt de acord cu tine in toate privintele (mai cunosc un personaj care nu accepta critica si judeca stelismul in functie de aprobarea propriilor actiuni). Toate punctle mele de vedere au fost exprimate civilizat, argumentat si fara apelative, ceea ce nu pot sa spun despre tine.

pentru makaan: te-ai grabit. eu iubesc galeria Stelei si nu am vorbit niciodata cu astfel de apelative despre membrii ei. Cred totusi, ca nu ar trebui sa intre in vederile AISS sprijinirea financiara a galeriei. Ai putea totusi sa fii mai atent la ce scrii. Dupa ce c-ai inteles gresit m-ai si jignit, ceea ce nu este prea elegant. In iul 2005 eeram unii din putinii stelisti care-l contestau pe Becali pe acest Site.

Dragos, n-o sa ii poti face pe toti sa gandeasca la fel ca tine.

Uite, pe mine m-ai trecut la "rasist". Oameni ca tine aduc insa nenorociri mai mari decat "rasistii" la care te referi.

Datorita unora ca tine Soros a putut sa creeze diversiunea cu "rom" in loc de "tzigan".

Datorita unora ca tine nu mai exista libertate de exprimare. A-i spune unuia ce este - adica "tzigan" - n-o sa poata nimeni sa ma faca sa cred ca ar fi ceva rasist.

Datorita unora ca tine suntem stigmatizati in occident, fiind denumiti chiar "tzigani".

Nu crezi sau nu vrei sa te gandesti la asta?

Vad ca te deranjeaza sa il facem pe Nicolita ceea ce este, adica un tzigan - onest ca om (nu stiu si nici nu ma intereseaza), dar un timp nu slab, ci complet idiot in materie de fotbal.

Dar cand Mutu a fost facut "tzigan" de intreaga Italie, cum te-ai simtit?

Sau un dinamovist, chiar daca e roman, poate fi umilit - absolut rasist - in asemenea hal?

Oricum, iti doresc din tot sufletul sa fii inconjurat, in viata ta, de acum incolo, in tot ceea ce faci, numai de tzigani!

Tzigan este un termen peiorativ la fel ca nigger sau jidan. tzigan inseamna nespalat si tocmai de aceea are aceasta valenta. Nu vreau sa fie toata lumea ca mine insa vad ca tu ma cunosti destul de bine si mi-ai pus in carca si o gramada din probleme acestui neam. Nu crezi ca te grabesti totusi, pana la urma nu stii despre mine decat ca nu suport rasistii.

Edited by axl

Sign in to follow this  
Followers 0