fcsteaua.ro

Ultimul meci pentru cioban!

156 posts in this topic

Insa nu cred ca plecarea jegului este sinonima cu asanarea tribunei si peluzelor Templului.

Poate fi un pas inante. Stii tu, puterea exemplului.

@Protasov

Evident ca ar fi un pas inainte. De fapt, ar inseamna chiar vreo 3-4 pasi inainte din punct de vedere al sustinerii echipei de pe stadion.

In functie de cine ar veni la Steaua in locul lui jegali, plecarea jegului ar putea fi schimbarea noastra la fata.

Later Edit: "Nu am emoții pentru meciul cu Fiorentina. Meciul asta este pentru orgoliul meu, dar nu am emoții. Sunt vãzut mai bine de strãini decât de români. O sã fiu înjurat la fel ca Mutu. Mutu poate sã dedice toate golurile lui Dinamo, nu mã intereseazã" a spus Becali

Edited by Lari

Io zic sa ne lasam la [email protected]@a goala pe stadion.

Serios vorbind, e ultima sansa ca noi sa ne facem obesrvata pozitia vis a vis de ceea ce se intampla la CLUBUL SPORTIV AL ARMATEI, Steaua. Vine apoi perioada de pauza, lumea uita (vezi meciul cu Ceahlaul de acum cativa ani), lucrurile se linistesc, mai scoate echipa un rezultat bun la ciupeala, uitam de cancer si de noroiul in care se zbat valorile steliste si totul revine pe fagasul asa-zis normal - asta pana cand isi da iar in petec luminatia sa, apar iar cateva chestii izolate. Mie mi-e teama cel mai mult diseara de..."suporterii stelisti". Adica de cei care, pentru satisfactia personala de a vedea Steaua facand un rezultat bun, sunt gata sa puna inaintea principiilor de STELIST bucuria vremelnica - bucurie umbrita serios dpdv al meu de stadiul in care se afla un club pe care eu il sustin datorita unor chestii mult mai profunde decat ipotetica victorie in fata Fiorentinei sau a oricare alte echipe. Plm, fiecare om cu parerile sale. :(.

Edited by Stanici

Toti cei care mergeti azi pe stadion , indiferent de scor creati-i o atmosfera pe care sa n-o uite niciodata !

f tare articolul

nu trebuie sa devenim complexati de Becali

trebuie sa gandim inainte sa actionam, noi nu trebuie sa trensforman Steaua in victima colaterala

Sa nu dam din lac in put ca atunci am fi penibili

Daca Becali baga banii la orice alta echipa din Romania sigur nu atingea semifinalele UEFA si nici nu pupa Champions Ligue!

Steaua l-a facut mare pe acest cancer al societatii(care dupa mine e putin spus) si acum e momentul ca in acelasi fel tot Steaua sa-l faca mic pe acest avorton al poporului roman!

Becali pleaca!!!! nu vezi ca nimeni nu te vrea?!!! fi barbat macar odata in viata!

nu am mai postat de mult pe site pentru ca am observat o radicalizare a discursului anti-Becali mai ales din partea moderatorilor.nu trebuie confundata ura fata de Becali-sponsorizata cu siguranta-cu dorinta de a face bine Stelei.rafuielile personale nu au nimic de a face cu dorinta de a vedea Steaua mai puternica si mai bine administrata.am hotarat sa nu mai postez pe site in semn de protest fata de confuzia care zace in mintea unor suporteri care transforma peluza in locul unde isi exprima frustrarile.FORZA Steaua,MEREU IN INIMA MEA!!!

Iuliane, cred ca m-am exprimat destul de concis in postul anterior... motivele pentru care il contest pe Becali sunt lesne de inteles, nu e niciun fel de confuzie in mintea mea, pur si simplu spiritul Stelei exista pentru lucruri mai marete decat "pac-pac".

Steaua nu va fi a nepotilor lu' voievodu', va fi a noastra, a copiilor nostri... depinde de noi daca ei vor tine cu Steaua pe care o stim noi, de care ne-am indragostit, daca vor asocia "jucatorii Stelei" cu "miltarii", cu "vitezistii" sau cu "oile lu' Becali", "luptatorii luminii" si alte aberatii.

Edited by Stanici

Era si timpul!

Sper ca diseara stadionul sa fie un vulcan care sa erupa asupra acestei adevarate "infectii" pe blazonul clubului iubit!

FORZA Steaua!

ciobane afara din Ghencea!!!

exact....si printre ei si tu!!!

tocmai prin faptul ca este site-ul stelistilor aceste articole anti-Becali trebuie sa apara aici! anti-campania trebuie promovata pe orice cai posibile dar voua negativistilor nu va convine nimic! cand sunt proteste pe stadion --> huligani....cand sunt articole ce nu va convin --> site anti-stelist!

are dreptate Mihai...acum e momentul sa ducem la capat ce trebuia inceput de mult: inlaturarea ciumei!

Sa fie intr-un ceas bun!

Becali pleaca din Ghencea!

FORZA Steaua!

Steaua nu inseamna Becali,dar tu nu poti sa intelegi asta.Esti foarte naiv sa crezi ca asa va disparea Becali.Nu facem decat sa "omoram" echipa si meciul.Dar nu cred ca pe tine te intereseaza Steaua cat URA pe care o porti pentru oier.Sa-l injuram, dar de ce nu in pauza meciului sau in alte moduri?Sunt stelist de-o viata,mai mult de 35 de ani si au mai fost momente oribile ca acestea...Retine Steaua ESTE O STARE DE SPIRIT!!!! si nimic nu o poate distruge Becali va disparea Steaua NU

cred ca protestele la adresa lui Becali trebuie sa continue, mai ales in seara aceasta, cand presimt ca va fi punctul culminant :) Mutu trebuie ignorat, jucatorii de asemenea, "razboiul" impotriva lui Becali e mult mai important si nu trebuie luptat pe mai multe fronturi. E timpul ca jucatorii sa dovedeasca ca au o mentaliatte de profesionisti , sa se automotiveze, sa lupte, indiferent de aportul spectatorilor. Mi s-ar parea penibil ca printre 2 "injuraturi" sa mai apara si un Lupta Steaua! Sunt pentru proteste civilizate, insa banuiesc ca lumea nu se va putea abtine, deci, mai bine acum, cand presiunea pe Becali e maxima, decat mai tarziu. Mutu vine si pleaca, Becali daca pleaca, va fi definitiv!

@redstar

idioti sau realisti?

Edited by dee

Esti prea copil ca sa fii luat in seama. Daca noi suntem idioti, fii tu destept si eu, unul, o sa ma mandresc cu faptul ca sunt facut "idiot" de catre o persoana de speta ta.

Bafta la treierat!

cred ca protestele la adresa lui Becali trebuie sa continue, mai ales in seara aceasta,

intuitie feminina ! ;)

dupa ce apune soarele o sa salvam recoltele !

Gigi are dreptate,cu aia de la Armata ne mananca amaru.si apropo ce ziki de suporterii de la CFR aseara aia suporteri nu voi si aia care injurati si faceti scandal.credeti ca voua vi se cuvin multe ca voi sunteti nord si sud decat sa injurati mai bine nu mai mergeti la meciuri.mergem noi prin toata tara si ii sustinem 200 cati suntem decat cateva mii care sai injure.sunt prost

Edited by Stanici

mergem noi prin toata tara si ii sustinem 200 cati suntem decat cateva mii care sai injure.bucuresteni prosti

in mareata ta inteligenta se pare ca ai observat totusi ca la 200 ca tine sunt cateva mii care sa injure ciobanul prost :-) corecta proportia!

am facut Armata la olteni si nu ma mira cat de "destept " esti!

Bai spartanule Je Stelist 23, care voi aia 200?

Ai ajuns sa ne compari cu rahatii aia mercenari de la cefere?

Aia acum 2 ani nici nu stiau unde e stadionul echipei aleia si acum tu ii lauzi?

Pai ba frate, suporterii ceferisti care au fost aseara pe Stamford Bridge au fost dusi de club.Exact, le-a platit clubul de fotbal deplasarea.

Ca daca nu, nu veneau.

Asa fac astia deplasarile in tara si in strainatate, pe banii clubului.

Pe Andone l-au huiduit la oridinul ungurului din loja, desi i-a facut campioni.Pe Semedo la fel.

Cu aia ne compari pe noi?

Mai bine mi-as taia gatul decat sa fiu considerat un "suporter" din ala, mercenar.

Care tu si ceilalti 199 ma?

Cel mai prost articol posibil. AMICE...deseara joaca Steaua - echipa ta mult iubita.Si e un meci al dracului de important.Vrei sa omoram meciul din min.1? pentru ca acolo ar duce asta. Sincer uneori il citez pe Ioanitoaia "s-a ajuns prea departe".Acesta este rezultatul efectului de gloata. DAR FIE .... CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

Pai ce sa inteleg, Mihai?

Ca Steaua va deveni jucaria vreunui alt coclit? Chiar daca mai puternic ca Becali?

Mersi, eu nu vreau asta!

Ce a ajuns acest site...:( Un mijloc de lupta anti -Becali si nicidecum de sustinere a Stelei. Anti becalismul este promovat ca stelism adevarat. Moderatii (printre care ma numa eu de exemplu) si sustinatorii finantatorului (care au tot dreptul sa existe si sa se manifeste ca stelisti) sunt exclusi.

Totul functioneaza dupa principiul daca nu esti cu mine -esti impotriva mea ! Exact dupa chipul si asemanaea lui Gigi. Si atunci ce a ajuns tribuna? Exact cel mai reprezentativ exemplu al spiritului de turma. Al dorintei de a fi in ton cu "moda". Pentru ca de fapt avem o tribuna "mondena". Era la moda sa fie injurat Paunescu mai demult, apoi Piti, Zisu. Acum e randul lui Becali. Hai sa injuram, sa contestam sau sa aplaudam-dupa caz. Ca de..suntem romani. Asta facem cel mai des si cu cel mai mare succes. Aplaudam si hulim. Istoria o stie cel mai bine.

Sigur, majoritate decide. Turma. Exact conceptul de care parem ca vrem sa fugim. Si de aceea, deseara in Templu oamenii vor striga ceea ce sunt invatati sa strige. De ziare, de formatori de opinie, de cei care sunt mai stelisti decat altii...

Foarte bine. Contestati-l pe finantator. Faceti asta la un meci de CL, unul important pt echipa si viitorul ei. Dar nu uitati ca stelismul nu se masoara in cat de multe p....le si m,,,ie va lua Becali. Si ca veni vorba: Daca eram pe primul loc in clasament in campionat si calificati mai departe in CL ar mai fi contestat cineva ? Chestie de principiu...

Nu imi amintesc insa de contestari la sfertul Steaua - Rapid de exemplu. Era cumva un alt Becali atunci ? Sau la calificarea cu Standard...

Alte circumstante domnilor care promovati integritate si moralitate. Nu ?

Edited by Azazello