Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Justitie din cand in cand

27 posts in this topic

Ciudati mai sunt gazetarii acestia. Militeaza ani de-a randul pentru curatarea fotbalului romanesc de smenari, iar cand se iveste ocazia o dau cotita, exact cum intoarce trenul la Ploiesti.

Citesc - pentru a cata oara - articolul lui Catalin Tolontan de astazi si ma crucesc. Pe langa multele aspecte abordate in mod voit inegal si incomplet sunt impietrit atunci cand observ atitudinea unuia care s-a batut cu pumnul in piept in numele legalitatii fotbalului de pe la noi, atunci cand incearca sa deturneze atentia de la un mare smen al fotbalului nostru.

Pentru ca venirea lui George Becali in calitate de actionar majoritar al echipei de fotbal Steaua Bucuresti, inainte de a fi fost o iesire din colaps, a insemnat o combinatie de tip mafiot pe care - culmea - insusi domnul Tolontan si echipa sa s-au chinuit ani de-a randul s-o scormoneasca in numele deontologiei si listei scarboase cu utopii si principii care ne sunt improscate in fata de ani buni.

Daca acest demers al generalilor (care ar fi aia?) este adevarat si totul se va incheia in justitie (este posibila o astfel de minune?) atunci cu siguranta ne-am putea astepta si la un mic cutremur in cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal dar si a FRF. Dragomir, fie il va apara cu inversunare pe Gigi Becali, fie isi va negocia postul tradandu-si "opera", dar nici alde Kassai sau Valentin Alexandru nu s-ar simti prea bine.

Revenind la articolul domnului Tolontan si la solutiile domniei sale din cadrul unui text contradictoriu, ma simt obligat sa-mi declar uimirea cu privire la aplicatibilitatea si logica acestora. Cum sa te duci si sa negociezi direct cu Becali? Cum poti sa negociezi legal asupra unei preluari ilegale a unui club de fotbal? Cu Beeecaaalliiii?!!!

Apoi, intrebari esentiale pentru fiecare suporter stelist: cum rastorni un ilegalist decat pe calea legii si ce lege incalca acesti generali atunci cand cer dreptate in justitia pe care domnul Tolontan o vrea implementata doar atunci cand doreste domnia sa?

Saracu tolo.

Daca dispare Gigi din fotbal el si acolitii lui raman pe drumuri.

Edited by Adrian

Articolul lui Tolontan este senzational, ca si cel al lui Radu Naum pe aceeasi tema.

Articolul lui Tolontan este senzational, ca si cel al lui Radu Naum pe aceeasi tema.

De ce nu recunosti tu ca nu-ti doresti sa plece Becali? Ar fi ceva echivalent cu dorinta mea exprimata cea mai puternica: Sa plece odata! In felul acesta lucrurile s-ar simplifica pentru ca avem cu totii dreptul sa militam pentru ceva si aceasta nu trebuie sa ne separe in gasti. Raman totusi cu gustul amar ca sunt oameni care-si doresc sa plece Becali si sunt dispusi sa militeze cum pot si oameni care doar o afirma. :)

Tolontan este oligrofen, saracul. Nu vad ce legatura poate avea asta cu genialitatea.

Relatia dintre ziaristi si conducatorii de cluburi e cat se poate de simpla.

Nu ganditi ca daca se schimba vreun patron de club nu au sa mai aiba ce scrie lipitorile astea. Se nasc alte asteptari, se schimba felul de abordare. Asadar din plin de trecut in revista lucruri noi, tone de cerneala in tipografii.

Altul este necazul, caile de acces catre un investitor nou sunt nebatute. Ca ziarist nu stii daca acel patron este interesat de serviciile tale sau nu. Asta este cu adevarat o mare problema. Nu stii cat sa dai in el pana deschide punga. Nu stii daca ai de ce sa te agati ca sa poti lovi pana la santaj. Este grea viata de ziarist.

daca Becali o sa plece de la Steaua eu nu o sa mai tin cu echipa asta o sa rup orice legatura cu ea plek din Romania doar ca sa nu mai aud de Steaua!!!pentru ca o sa ajungem sa fim ca rapid o echipa la care jucatorii nu au nici ce manca!!!nici mese gratuite nu le da acolo!!!pentru ca nu o sa gasim pe nimeni care sa investeasca mai mult decat Becali in Romania la ora actuala!!!

Edited by Il Soldatino

@ Soldatino

aici ai zis mare vorba : ''Dragomir, fie il va apara cu inversunare pe Gigi Becali, fie isi va negocia postul tradandu-si "opera",'''' , si dupa cum il cunoastem cu totii pe nea mitica , a doua varianta e mai mult decat sigura!;)

@ Soldatino

aici ai zis mare vorba : ''Dragomir, fie il va apara cu inversunare pe Gigi Becali, fie isi va negocia postul tradandu-si "opera",'''' , si dupa cum il cunoastem cu totii pe nea mitica , a doua varianta e mai mult decat sigura!;)

Intra pe gsp (e 20.47) sa asculti o inregistrare cu Mitica dezlantuit la adresa lui Becali: "Becali a furat Steaua, iar eu l-am ajutat s-o fure. Becali a facut fals in acte cand a furat Steaua.....Este o greseala a mea...a mea si a lui Piturca acest nenorocit"

daca Becali o sa plece de la Steaua eu nu o sa mai tin cu echipa asta o sa rup orice legatura cu ea plek din Romania doar ca sa nu mai aud de Steaua!!!pentru ca o sa ajungem sa fim ca rapid o echipa la care jucatorii nu au nici ce manca!!!nici mese gratuite nu le da acolo!!!pentru ca nu o sa gasim pe nimeni care sa investeasca mai mult decat Becali in Romania la ora actuala!!!

Prietene, fotbalistii Stelei nu prea-si primesc salariile in ultima vreme chiar de la George Becali. Vestiarul sta sa dea in clocot, cei mai buni jucatori sunt scosi la vanzare tocmai pentru ca finantatorul este muscat de recesiune....Trebuie sa-ti amintesc faptul ca vrea sa-si inlocuiasca cei mai valorosi jucatori cu niste fotbalisti care au strans doar 3 puncte intr-un tur de campionat la Gloria Buzau?....Think again....

Edited by Il Soldatino

Legat de posibilitea pierderii echipei gratis, bonus macar o cercetare penala, de catre Becali, pot spune un singur lucru(cu glas popesc) :"Dããããããããããã... DOOOOAAAAAMNEEEEEEEEEEEEE!!!!!!......."

Sarbatori fericite  :steag_cruce_invers:

Edited by leoc980

@Catalin, pe gsptv? ca pe site-ul gsp nu am gasit nimic!

@think_again ahh... ce mi-as dori sa nu mai ti cu Steaua!

@Catalin, pe gsptv? ca pe site-ul gsp nu am gasit nimic!

@think_again ahh... ce mi-as dori sa nu mai ti cu Steaua!

S-a terminat....pacat....poate apuc sa fac o captura. Pe gsptv a fost

Edited by Il Soldatino

Prietene, fotbalistii Stelei nu prea-si primesc salariile in ultima vreme chiar de la George Becali. Vestiarul sta sa dea in clocot, cei mai buni jucatori sunt scosi la vanzare tocmai pentru ca finantatorul este muscat de recesiune....Trebuie sa-ti amintesc faptul ca vrea sa-si inlocuiasca cei mai valorosi jucatori cu niste fotbalisti care au strans doar 3 puncte intr-un tur de campionat la Gloria Buzau?....Think again....

N-am facut Armata, dar n-am o impresie prea buna despre gradati. Totusi, din doua rele, de ce l-am alege pe Becali!? Oricum performanta nu facem, doar gura e de noi.. Imi pare rau doar ca voi fi nevoit iar sa vad pe la porti milogii studenti la Ac Militara si toti "ofiterii" din Armata cerand acces gratis pe stadion.

Edited by leoc980

@think_again

Ok...Mai bine ajungem ca Rapid, cu Becali in carma, nu ?

Pardon, mai rau.

Fiecare cu parerea lui, poate-oi fi subiectiv, dar nu vad nici un motiv sa ramana acest om ce se crede...multe, prea multe. Poate chiar zeu

Mi se pare insa, drastica solutia aleasa de Armata..dar, orice om, orice creatie a omului trece prin momente mai bune, sau mai putin bune. Eu, unul, tot cu Steaua raman.

Edited by juby

Eram cat pe ce sa iau stirea in serios. Dar m-a intrigat reactia lu' Dragomir. Nu era implicat in nici un fel si ar fi trebuit sa faca un mega tambalau daca cineva incerca sa se bage pe mosia lui. N-a facut. Apoi Oaie incearca sa pozeze in victima desi stie ca are acte beton PLUS o asigurare : Armata nu-i poate returna banii pe care i-a cheltuit atunci cand a 'stins' afacerea Tehnorob. In mod normal ar fi iesit la atac, avea cu ce. N-a facut-o ... Si nu cred ca s-a cumintit. Probbil vrea sa-i impresioneze pe aia mai slabi de inger cum ca el vrea sa introneze raiul la Steaua dar nu-l lasa Armata. Nu m-as mira sa inceapa sa vanda toti jucatorii de valoare pe motiv ca nu se merita sa investeasca daca tot vine lupu' meapenist si vrea sa-i haleasca oile.

Intra pe gsp (e 20.47) sa asculti o inregistrare cu Mitica dezlantuit la adresa lui Becali: "Becali a furat Steaua, iar eu l-am ajutat s-o fure. Becali a facut fals in acte cand a furat Steaua.....Este o greseala a mea...a mea si a lui Piturca acest nenorocit"

am vazut si eu acum ! :)) incurca-i drace, poate pica amandoi!:))))

Esti un mare prost ma, daca te numesti stelist inseamna ca ma faci sa imi fie scarba si de mine.Un club ca Steaua Bucuresti, in primul rand e un brand, un simbol al fotbalului romanesc.Eu nu pot sa concep ca nu exista in lumea asta un om, sau un grup de oameni cu bani care sa nu bage bani in aceasta imagine.TU tinere, esti doar un sclav becalian, care se gandeste ca Gigi a bagat foarte multi bani.Nu te gandesti ca a facut atatea rele acestui club, stricandu-i imaginea, ajungandu-se in presa internationala sa se vorbeasca nu de Steaua ci de patronului ei.Nu iti aduci aminte acuma cativa ani cand a bagat gorilele in peluza si au inceput sa imparta pumni si picioare doar ca au inceput sa conteste echipa.Bai baiatule, lasa-ne te rog, anuleaza-ti contu de pe acest site si du-te la oi impreuna cu al tau tovaras, George Becali.

Imi pare rau ca va spun, dar e harneala, n-o sa se intample nimic cu Steaua, o sa ramana tot lui Becali si machedonilor lui care au distrus orice bruma de stelism acolo. Sa dea Dumnezeu sa scapam de clanul asta malefic de la Steaua, dar sincer ma indoiesc. :(

Sa auzim de bine, forzza Steaua!

Cum poti sa negociezi legal asupra unei preluari ilegale a unui club de fotbal? Cu Beeecaaalliiii?!!!

Din pacate, oricine vrea sa ii ia Steaua lui Becali va trebui sa negocieze direct cu el. Daca a fost vorba de o ilegalitate, aceasta presupusa frauda va trebui dovedita mai intai. Oricat de dureros este, asa stau lucrurile.

Si eu imi doresc sa se dovedeasca faptul ca preluarea Stelei a fost ilegala, iar babuinul sa infunde puscaria, dar cred ca acest lucru este imposibil. La cati dusmani a avut Becali doar in ultimii doi ani, cred ca nu ar fi scapat teafar daca nu ar fi fost acoperit de acte in ceea ce priveste Steaua.

Din pacate, oricine vrea sa ii ia Steaua lui Becali va trebui sa negocieze direct cu el. Daca a fost vorba de o ilegalitate, aceasta presupusa frauda va trebui dovedita mai intai. Oricat de dureros este, asa stau lucrurile.

Si eu imi doresc sa se dovedeasca faptul ca preluarea Stelei a fost ilegala, iar babuinul sa infunde puscaria, dar cred ca acest lucru este imposibil. La cati dusmani a avut Becali doar in ultimii doi ani, cred ca nu ar fi scapat teafar daca nu ar fi fost acoperit de acte in ceea ce priveste Steaua.

Eu cred ca Becali a scapat pana acum de furia dusmanilor sai pentru ca nu a fost niciodata atacat in aceasta "zona". Este pentru prima data cand se abordeaza concret problema preluarii Stelei, iar "dusmanii" nu sunt oameni politici sau gazetari ci oameni care au facut parte din familia Stelei la un moment dat. Personal consider ca este pentru prima data cand d-l Becali are in fata sa un adversar de calibru. Daca nici acum nu scapam de el, probabil ca nu vom scapa niciodata.

Eu cred ca Becali a scapat pana acum de furia dusmanilor sai pentru ca nu a fost niciodata atacat in aceasta "zona". Este pentru prima data cand se abordeaza concret problema preluarii Stelei, iar "dusmanii" nu sunt oameni politici sau gazetari ci oameni care au facut parte din familia Stelei la un moment dat. Personal consider ca este pentru prima data cand d-l Becali are in fata sa un adversar de calibru. Daca nici acum nu scapam de el, probabil ca nu vom scapa niciodata.

cam asta cred si eu , Soldatino ! ca e Armata , sau ca e cineva in spatele ei , nu avem de unde sti inca ! important este ca s-au hotarat sa-i dea branci lui Becali ! sta prost financiar , nu are prieteni , este vulnerabil in aceste momente! antipatia suporterilor este si ea capital in aceasta actiune!

voi chiar credeti ca e cineva atat de prost incat sa delege pentru aceasta actiune , oameni care au probleme cu justitia? voi chiar masurati inteligenta tuturor , dupa unitatea IQ becaliana?

iar cine crede ca se doreste ca Steaua sa fie dusa la sapa de lemn , eu zic sa se mai gandeasca!

Esti un mare prost ma, daca te numesti stelist inseamna ca ma faci sa imi fie scarba si de mine.Un club ca Steaua Bucuresti, in primul rand e un brand, un simbol al fotbalului romanesc.Eu nu pot sa concep ca nu exista in lumea asta un om, sau un grup de oameni cu bani care sa nu bage bani in aceasta imagine.TU tinere, esti doar un sclav becalian, care se gandeste ca Gigi a bagat foarte multi bani.Nu te gandesti ca a facut atatea rele acestui club, stricandu-i imaginea, ajungandu-se in presa internationala sa se vorbeasca nu de Steaua ci de patronului ei.Nu iti aduci aminte acuma cativa ani cand a bagat gorilele in peluza si au inceput sa imparta pumni si picioare doar ca au inceput sa conteste echipa.Bai baiatule, lasa-ne te rog, anuleaza-ti contu de pe acest site si du-te la oi impreuna cu al tau tovaras, George Becali.

perfect de acord cu tine!prea multe persoane care n-au niciun scop posteaza pe aici

Du-te invartindu-te! Tu tii cu Steaua sau cu Becali?

Steaua va exista si dupa Becali

Au mai incercat o data sa-l il infunde pe -Becali. Si atunci se spunea ca jucatorii au fost transferati ilegal de la vechea Steaua la noua Steaua si ca BiGi trebuie sa plateasca datoriile fostei asociatii. Adevarul e ca nu poti prelua u club sau o fabrica fara sa preiei si datoriile ei. Becali exact asta a facut: a bagat 3 lulele 3surcele in noua Steaua, a obtinut profit de pe urma ei iar datoriile le-a lasat altora. Pai si datoriile alea vechi cui trebuiau platite? Din ce bani se acopera acele plati? Din banii contribuabililor bineinteles, adica ai nostri. Ideea e ca Becali e dator la stat de foarte mult timp si treaba s-a musamalizat intre timp. Poate isi aminteste cineva mai bine problema care s-a pus atunci.

Sign in to follow this  
Followers 0