fcsteaua.ro

Armata vrea sa ia Steaua de la Becali

214 posts in this topic

CE DE LUME !!! ,vai ,ce mai dati voi citate celebre,veniti cu teorii conspirative,cu laude si insulte,E CEARTA! e scandal! deci ,acest kcat trebuie dezbatut in cel mai mic detaliu.

Cand apar articole despre BASARABIA,despre 1 DECEMBRIE,despre 1989 ,despre natioalism si alte "prostii d`astea" ,cam pustiu site-ul.

desi nu cred ca e pe bune,dar daca ar fi ,spun asa SA NE IA DRACU PE TOTI DAR SA SCAPAM DE CIOBAN.

hai ,cearta frumoasa pana spre dimineata.

@mikutu

Frate! Te amagesti cu gaselnitza anului electoral:))

Nu ai trait in tara???

Nu numai in anul asta, ca ar fi fost chipurile, an electoral.

De cand e DNA-ul nu a cazut nici un "rechin". Mai mult!Din '89 pana acum justitia nu a bagat la racoare nici unul! Nici terorist, nici jefuitor.

Doar i-a plimbat prin fata TV-ului ca in acvariu...

Sa-ti reamintesc?Temesan, Tender, Nastase, Mitrea, Patriciu, Iakubov, Marian Iancu, etc... Si nu mai continui lista! Sunt zeci! Toate baloane de sapun! Unde mai pui ca Patriciu le-a luat si bani ca l-au ascultat. E un fel a spune ca le-a luat bani, ca tot noi prostimea platim, cum tot noi am platit si zecile de milionae E, cat a costat statul toate aceste anchete ale incompetentei si ale jocurilor politice, de la teroristii din '89 si pana acum!

corect! dar nici unu nu a dat cu batul in balta in stilul inconfundabil ''Becali'' ! daca a reusit el sa enerveze atatia ''cetateni''....cati oficiali crezi ca i-a adus in pragul disperarii cu aroganta lui de doi bani ! prin felul lui de a fi , a incasat multe datorii pe care le aveau ''unii'' fata de el , dar si-a facut pe partea cealalta o gramada de dusmani! pentru care , daca nici acum nu este momentul sa-l puna la respect , ma intreb cand o mai fi !!!

@Adrian iti dau dreptate. Poate ca ar fi interesant ca sondajul initiat de tine acum cateva zile sa treaca in home-page astfel incat toti cei care vor sa isi exprime opinia sa o faca printr-un vot simplu. Il vrem sau nu il vrem pe Becali? Are vreo perspectiva echipa asta sau nu cu Becali?

E foarte simplu.

de acord cu tine ca trebuie o un sondaj pe prima pagina insa cre ca intrebarea ar trebui sa sune ceva de genu "daca in cazu ca Armata ar prelua palmaresu si brandu ati dori ca Steaua sa joace in divizia d sau c" pentru ca se aud multe voci pe aici ca de unde jucatori o sa ia echipa sau ca nu o sa fie cunoscuti cei care vor fi la echipa, pnetru ca eu unu prefer sa joace vreo 5 ani prin diviziile astea decit sa l vad pe ...... sa conduca in continuare

daca generalii iau palmaresu si brandul ar trebui sa preia si locul in prima Liga inclusiv palmaresul din 2003 incoace pentru ca Steaua s-a separat in echipa actuala . Oierul ar trebui sa ramana doar cu jucatorii.

Edited by Matteo

corect! dar nici unu nu a dat cu batul in balta in stilul inconfundabil ''Becali'' ! daca a reusit el sa enerveze atatia ''cetateni''....cati oficiali crezi ca i-a adus in pragul disperarii cu aroganta lui de doi bani ! prin felul lui de a fi , a incasat multe datorii pe care le aveau ''unii'' fata de el , dar si-a facut pe partea cealalta o gramada de dusmani! pentru care , daca nici acum nu este momentul sa-l puna la respect , ma intreb cand o mai fi !!!

:)

Adica vrei sa spui ca aia au fost supusi, cuminti si nu au suparat procurorii, de aceea au scapat?:)))Daca ar fi adevarat(desi nu e) ar fi cea mai mare injosire adusa fiintei umane de catre un stat, care nu poate fi populat decat de pupincuristi! Sa fim seriosi! E un SF dupa Orwell ce spui tu acolo!

Oricat cat de mult nu l-am avea la inima pe Becali, nu poate fi belit si condamnat de DNA numai ca este arogant si ca a dat cu bata in bata enervandu-i. Stti vorba aia...prostul daca nu-i fudul parca nu e prost destul, dar pentru prostie este scoala, medicina sau ignorarea, nu justitia atat timp cat nu a incalcat legea!Indiferent cum se numeste acel prost!

Daca am ajunge ca in tara asta sa fim haituiti de justitie pentru fapte imaginare, in contul "datului cu bata-n balta" , al arogantei sau ca enervam pe unul si pe altul din "oficiali", inseamna ca nu ne mai ramane decat sa emigram in masa!:))

Edited by xray_rom

Ma indoiesc ca se vor demasca mizeriile, mai degraba ma astept sa fie fardate si puse frumos la loc, dupa ce in media se vor fi mestecat destul variatiunile si legendele. Dar e bine ca ¨Steaua fara Becali¨ nu mai este privita ca o utopie, ba chiar pare posibil.

Hai mai da-o-n ... O gramada de aberatii ! Toata stirea asta e plina de tampenii. In ce calitate 'un grup de generali' ai M.Ap ar fi cerut (si obtinut !) "toate actele" de la Liga ? Suna bine cuvantul 'generali' dar nici chiar aia n-ar fi putut obliga Liga sa le arate macar un act fara un ordin judecatoresc sau fara o justificare clara si acceptata de Liga. Apoi ... exista un loc unde 'actele' alea chiar TREBUIE sa existe: la Ministerul Apararii ! Aia TREBUIE sa pastreze tot, pot da de mare belea daca dispare ceva. Aia nu stiau ca actele-s in arhivele lor ? Iar daca nu mai sunt atunci ... procuratura militara de-abia asteapta ...

Ma intreb apoi cum e posibil ca intr-o institutie unde poti da de belea si daca te-ai sters la c** fara un ordin de la superiorul direct sa apara un grup de generali din astia intreprinzatori exact in momentul in care ministrul apararii isi face bagajele si toti sefii asteapta sa vada cine va fi noul tartor. Altfel spus, exact in momentul in care nimeni nu-si asuma raspunderea de a da un ordin atat de interpretabil.

Apoi e in neregula si afirmatia cum ca militarii vor sa "atace la FRF, LPF si in instanta modul in care s-a validat independenta sectiei de fotbal". Ce dreaq de treaba au FRF si LPF cu modul in care s-a desprins AFC Steaua de CSA Steaua ? Ei au primit niste acte valabile de constituire a noii asociatii si pe baza lor au inscris noua asociatie in campionat. E ca si cum l-ai lua la picioare pe administratorul de bloc ca de ce ti-a bagat nevasta la intretinere dupa ce tu insuti i-ai dus copii dupa certificatul de casatorie si buletinul nevestii pe noua adresa. Cat despre instanta ... pe cine ar putea dori sa atace in instanta ? Eventual Ministerul Apararii ar putea da in judecata Ministerul Apararii. Din moment ce sefii din minister au semnat niste acte pai alea sunt valabile. Nu e vorba de furt ci de cedare cu acte in regula, acte semnate si parasemnate de asa zisul 'pagubit'. Tot ce pot face e sa-i oblige pe cei ce au semnat actele sa acopere 'paguba produsa statului'. Toata tarasenia asta e un mare circ fara nici un fundament. Ma intreeb cui i-o folosi ...

Edited by DanStan

Nu incepem de nicaieri. Toata stirea asta e o tampenie. Dreaq stie de ce a fost scoasa pe piata tocmai acum ...

O sa ma obosesc sa va zic din gandirile mele: Steaua in '97 s-a despartit de clubul Steaua pentru a nu mai da bani la alte sectii neprofitabile. Deci Steaua, echipa de fotbal, producea bani. S-a format FC Steaua, club ce nu poate avea un propietar din moment ce nu s-a platit vrun ban pe asta. Dupa ce Paunestii l-au stors de bani facand avere, au imprumutat bani in numele echipei care nu avea cum sa fie a lor, de la Gigi. La un moment dat, Gigi, pretinzand ca a dat o anume suma, mult mai mare decat cea adevarata, a cerut sa primeasca actiunile clubului in schimbul acelor bani. Atunci Hagi a venit din Turcia si a urlat si a spus multe lucruri care s-au dovedit in timp a fi adevarate. De atunci Gigi sustine ca a tot investit, dar sunt unii oameni ca mine, care au impresia ca e exact invers. De atunci Gigi a inceput sa suga banii clubului: transferuri, sponsori, televizari, bilete meciuri, etc.

Acum, de ce toata lumea spune ca Armata nu are bani sa finanteze clubul, cand e logic faptul ca acest club e profitabil......altfel, de ce l-ar mai vrea cineva?

Lasati-o mai moale cu chestia ca ati prefera Steaua si in Div. C dar fara Becali.E usor de zis acum. In primul rand Steaua are cei mai multi suporteri deoarece e mereu nr.1 ca performante sportive.Dupa vreo 10-15 ani in div C sau B n-ar mai avea asa de multi fani.Voi ziceti ca ati merge oriunde dupa Steaua dar asta e usor de zis cand a avut mereu performante. Am vazut ca in general tineti numai cu echipe mari,deci asta imi intareste argumentul...Milan,Juve sau Inter,Barca sau Real,Man.U,Chelsea sau Liverpool si tot asa. Cand erati mici de ce ati ales Steaua ? Nu pentru ca era mare? De ce n-ati ales sa tineti cu Jiul Petrosani sau cu Medias?

Ascultati interventia lui Dragomir de la otv de acum 3 ani. Militianul spunea clar ca existau documente, ca Steaua e luata in fals etc. Becali cum s-a aparat? A dezvaluit ca face public "cazul Neaga" si probabil alte manarii facute impreuna cu Mitica.

puteti da mai multe detalii despre ce a spus Hagi atunci cand s-a certat prima oara cu Becali?

@redondo

Sincer, intr-un fel mi-as dori sa o luam de jos fara jj.In legatura cu suporterii, conteaza calitatea nu cantitatea, sunt destui cei care ar urma Steaua oriunde s-ar afla.Singurul inconvenient ar fi ca asta e un subiect de batjocura pentru rivali, i-ar unge la inima si nu stiu cum am suporta.Dar daca de asta e nevoie pentru a redeveni Steaua, atunci asa sa fie!Palmaresul si istoria spun tot despre echipa noastra, chiar daca ajunge in C.

PS:Mie imi place Barletta si nu e o echipa mare deloc :) de fapt imi plac suporterii.

@redondo

Sincer, intr-un fel mi-as dori sa o luam de jos fara jj.In legatura cu suporterii, conteaza calitatea nu cantitatea, sunt destui cei care ar urma Steaua oriunde s-ar afla.Singurul inconvenient ar fi ca asta e un subiect de batjocura pentru rivali, i-ar unge la inima si nu stiu cum am suporta.Dar daca de asta e nevoie pentru a redeveni Steaua, atunci asa sa fie!Palmaresul si istoria spun tot despre echipa noastra, chiar daca ajunge in C.

PS:Mie imi place Barletta si nu e o echipa mare deloc :) de fapt imi plac suporterii.

Imi place acest raspuns.

Ascultati interventia lui Dragomir de la otv de acum 3 ani. Militianul spunea clar ca existau documente, ca Steaua e luata in fals etc. Becali cum s-a aparat? A dezvaluit ca face public "cazul Neaga" si probabil alte manarii facute impreuna cu Mitica.

Cum 'in fals' ? E foarte important. Majoritatea faptelor ce implica falsul se prescriu dupa 5 ani. Cat a trecut din ianuarie 2003 ? 5 ani si 10 luni. Nu fac astia circ aiurea. Efecte minime, scandal maxim.

:)

Adica vrei sa spui ca aia au fost supusi, cuminti si nu au suparat procurorii, de aceea au scapat?:)))Daca ar fi adevarat(desi nu e) ar fi cea mai mare injosire adusa fiintei umane de catre un stat, care nu poate fi populat decat de pupincuristi! Sa fim seriosi! E un SF dupa Orwell ce spui tu acolo!

Oricat cat de mult nu l-am avea la inima pe Becali, nu poate fi belit si condamnat de DNA numai ca este arogant si ca a dat cu bata in bata enervandu-i. Stti vorba aia...prostul daca nu-i fudul parca nu e prost destul, dar pentru prostie este scoala, medicina sau ignorarea, nu justitia atat timp cat nu a incalcat legea!Indiferent cum se numeste acel prost!

Daca am ajunge ca in tara asta sa fim haituiti de justitie pentru fapte imaginare, in contul "datului cu bata-n balta" , al arogantei sau ca enervam pe unul si pe altul din "oficiali", inseamna ca nu ne mai ramane decat sa emigram in masa!:))

vreau sa spun ca in politica , o mana o spala pe cealalta! adica , acum avem ''noi'' puterea , furam noi ! dupa ce veniti ''voi'' la putere , ne veti da 2-3 vergeluse la poponet ( vezi cazul Adrian nastase ) , ca am furat si blablabla , de ochii poporului , dupa care furati si voi ! peste 4 ani , schimbam pozitiile , pastrand aceleasi reguli !

numai ca , atunci cand i-a venit randul , nici unul nu a provocat mascarada deliberata pe care a facut-o Becali , cu mintea lui redusa , fata de institutiile statului ( aduc aminte aici recentele declaratii la adresa dna-ului , nementionand ''caterinca'' facuta pe seama MApN-ului , Presidentiei , si fata de alti oameni politici ) ! mascarada care trebuia sa ''dea bine'' in ochii fraierului din popor , care ulterior ar fi trebuit sa-l voteze cu ochii inchisi pe razboinic!

toate aceste luari de pozitie ale maimutoiului , venind intr-o perioada in care avea o acoperire ( politica/ probabil cineva credea in viitorul lui politic....si probabil din punct de vedere al sprijinului invizibil din partea unor oameni cu influenta ) , care acum se pare ca nu mai exista , odata cu pierderea alegerilor !

sa fim convinsi de un lucru : Becali , prin felul lui de a da declaratii si a arunca cu noroi in stanga si in drapta a deranjat multi oameni importanti ( stiuti de noi de la TV , sau nu ) . iar vremea cand va plati pentru declaratiile lui , va veni , acum sau mai tarziu ! si va plati penal , sau....altfel ( vezi erbasu , anghelescu )! de scapat nu scapa ...ca e prost ! cand liota de juristi si experti contabili , care ii fluidizeaza afacerile va socoti ca e cazul , sau va fi ''determinata'' sa paraseasca ''titanicul Becali COMP '' , respectivul va cadea cu poponetul in.... balta si se va uda rau de tot !

cat despre :'''Oricat cat de mult nu l-am avea la inima pe Becali, nu poate fi belit si condamnat de DNA numai ca este arogant si ca a dat cu bata in bata enervandu-i.'''...mi se pare ca ..daca s-ar dori , declaratiile lui ''belicoase '' la adresa institutiei respective ( numai ) , pot fi obiectul unei autosesizari cu urmari penale . mi se pare ca i se spune ''subminarea autoritatii statului'' ! nu bag mana in foc , astept pareri avizate , despre aceasta posibilitate!

Edited by mikutu

Haituiala pe dreaq. Oaie stie foarte bine ca n-are ce sa i se intample. Face un circ penibil. Intrebarea e de ce. Ce pregateste ?

Deci treaba este urmatoarea:

CAZUL FERICIT:

Becali vinde la generali toata Steaua si totul va fi la fel macar ca Armata va finanta echipa.

CAZUL NEFERICIT:

Se merge in istanta, castiga Armata si Steaua se va desfiinta. Eh atunci nici nu vreau sa ma gandesc ce revolutie va iesi.

Deci treaba este urmatoarea:

CAZUL NEFERICIT:

Se merge in istanta, castiga Armata si Steaua se va desfiinta.

cazul fericit l-am priceput !

cazul nefericit ... nu reusesc sa-i patrund logica! poate detaliezi pentru cei care nu inteleg , ca banuiesc ca or sa mai fie !

@ maresalul:

'''E cel mai bun moment sa facem ceva, sa iesim in strada....Armata e cu noi!''

mare adevar ai spus!!! subscriu!!!!

Edited by mikutu

vizionati filmul de pe prima pagina si ascultati fiecare vorba a lui Dragomir. daca nu ati inteles mai ascultati o data si inca o data pana intelegeti toti cum s-a furat Steaua, de catre acesti mafioti. Tot ce spune de Gigi ca se imprumuta la camatari e adevarat.

E cel mai bun moment sa facem ceva, sa iesim in strada....Armata e cu noi!

Uitati-va va rog la clubul sportiv debia supravietuieste din banii Armatei. Armata nu va fi in stare sa sponsorizeze clubul de fotbal. Oricum "cineva" e in spatele acestor generali si acuma ori ala vrea sa ia bani pe palmares ori vrea sa se ocupe serios de Steaua.

Stati voi calmi ca nu se intampla nimic. Ati vazut voi vreun mare hotz in Romania dupa gratii ? Nici ca o sa vedeti vreodata. Nici mort nu lasa fecali Steaua din mana. Ce s-a furat, furat ramane. DNA-ul e rahat cu apa de ploaie - nu a facut si n-o sa faca nimic vreodata - e doar o jucarie folosita in scopuri politice si economice, unde sunt angajati toti inaptii - marmotele celor care ii controleaza.

Steaua nu este a noastra - este a machedonilor.

Ma bucura foarte mult aceasta veste si sper ca actiunea armatei va avea succes si vom scapa in sfarsit de Jiji!!!Imi cer acum scuze ca sunt off-topic dar o anumita declaratie a unui anumit jeg numit Mutu m-a enervat la culme si nu pot sa nu-mi exprim starea de furie in legatura cu cele spuse de el:"Cred ca va fi o atmosferã ostiã împotriva mea, probabil mã vor fluiera și mã vor înjura tot meciul...Nu mã va afecta chiar deloc ci dimpotrivã mã va motiva și mai mult.Aceasta este mentalitatea suporterului STELIST pentru cã sunt sigur cã dacã aș fi jucat pe oricare alt stadion din țarã acest lucru nu s-ar fi întâmplat."!!!Chiar nu mai pot de nervi :cursing: !!!!Il urasc pe gunoiul asta!!!Cum poate sa vorbeasca drogatul asta asa de suporterii stelisti??!!!In final va rog pe toti cei care veti fii miercuri seara la meci sa-i dati drogatului ceea ce merita!Va multumesc anticipat!