fcsteaua.ro

Armata vrea sa ia Steaua de la Becali

214 posts in this topic

pe cei de la 'Armata' ii doare undeva de Steaua...daca erau stelisti adevarati nu faceau atatea probleme si ii dadeau stadionul pe cativa ani lui Jiji...precis sunt impinsi de la spate de cineva care are alte interese decat sa sustina clubul...Armata nu o poate sustine financiar pe Steaua

Faptul ca Dinamo si Timisoara sunt inaintea Stelei in clasament este o chestiune de moment si de intamplare. Cat despre ceea ce ai spus tu ca Timisoara a avut performante mai bune in campionat decat Steaua in ultimii ani....nu pot sa te intreb decat daca ai febra. Frizezi ridicolul. Tu te uiti la fotbal sau preiei idei din zbor

Ca tot discutam de psibile veniri, daca e adevarat ca Hagi si Nastase vor Steaua, atunci e excelent. Nu au ei banii necesari sa sustina clubul, dar au influenta necesara de a aduce sponsori incredibil de puternici, cum nu a mai vazut Romania fotbalistica.

Amin

ziceti unii ca vai,ce a facut Armata pana acum... pai cand vreti sa o ia inapoi,cand era el unul din cei mai puternici si influenti oameni din Romania? nu e logic sa o ia acum cand e in declin din toate punctele de vedere? :-)

@ johngotti

Dacã te referi la mine, eu am spus cã Dinamo a avut performanțe superioare Stelei în campionat, nu Timișoara.

Eu nu cred nimic pana nu vad ceva concret. Nu stiu daca par paranoic sau nu dar toata agitatia asta ar fi putut fi orchestrata chiar de Becali sa nasca confuzie. Eu cred ca daca am sustine o echipa de Liga 3-a dar fara Becali si fara acel speaker isteric care anunta golurile(ce idiotenie!- in loc sa auzi oamenii cum se bucura bagi o statie la care urla un isteric), stadionul s-ar umple meci de meci. Pe mine nu m-ar deranja nici macar pierderea palmaresului 2001 pana astazi. Ce rahat de palmares avem in perioada asta?

sincer cred ca daca ar pleca scarba aia din conducere ,majoritatea din numele grele care nu au loc de babuin in Ghencea ar veni ar gasi o modalitate sa faca ceva benefic la club , un Hagi ,Balint ,Boloni ,nea imi si multi care acum nu pun picioru in Ghencea ar face front comun si ar scoate Steaua din mocirla becaliana

Edited by zloty

Nu vad cu ochi buni deloc aceasta initiativa a armatei. In primul si in primul rand, ei nu au bani nici macar sa sustina sectiile celelalte ale CS Steaua, da pai o echipa de fotbal cu pretentii de Champions League si jucatori cu salarii de 300.000 EUR+.

Toti cei care candesc "doamne ajuta scapam de oier ne ia Armata forza Steaua Armata" sunt un pic naivi, si ar trebui sa priveasca postul lui azazello cu mai mare atentie. Este clar ca financiar Armata nu poate, si acest demers este sprijinit de cineva din umbra. Cineva care, sunt aproape sigur, vrea pur si simplu sa-l distruga pe Becali (l-a vazut doborat de criza cu averea injumatatita si fara lichiditati, vrea sa ii infiga si ultima sulita) si nu da 2 bani pe clubul de fotbal.

Cu toti actionarii de la dinamu care se cearta intre ei ca chiorii, este un circ total, dar ganditi-va ca teoretic mai multi actionari=mai multi bani, din mai multe surse diverse. Vedeti ce s-a intamplat acum, avem un singur actionar, el a intrat in criza pe domeniul in care lucreaza, a intrat toata echipa in criza financiara. Plus ca s-ar putea sa ne trezim cu poame de genul Taher sau Iancu....

Becali de bine de rau a investit in STADION (notez in atentia celor care remarca locul celorlalti din clasament ca daca ei se califica in UCL trebuie sa se milogeasca de noi sau de Cluj sa joace) desi nu era al lui, si acum i se cere chirie 800.000 EUR pe an.

Este un cioban incult enervant cu apucaturi de maimutoi, dar ca finantator mie mi se pare mult mai bun ca alternativele pe care le-am vazut pana acum in Liga 1, cu o singura exceptie: D.Bucsaru de la Urziceni....dar doar n-om gasi si noi unul cu bani si linistit....

E ceva foarte riscant deoarece Armata debia face fata sa dea bani pe la alte sectii.

E clar ca e cineva in spate. Acuma ori vrea ala sa se ocupe de Steaua serios sau vrea sa-l distruga pe Becali si sa lase clubul de fotbal in paragina.

De ce toata lumea a ramas blocata in modelul "unic finantator"? De ce toata lumea crede ca odata luata Steaua de catre militari EA va fi intretinuta musai doar de MAPN? Stii cate modele de sustinere a unei echipe de fotbal exista in lume?

Cred ca mai important este acum sa vedem daca este posibil ca echipa sa-i fie luata lui Gigi. Mai mult, cred ca este mai important ca haosul de la echipa sa fie stopat, este mai importanta o reabilitare a Stelei (se va face greu si va lua mult timp daca e sa ma intrebi pe mine).

Una peste alta cred ca suporterii ar fi mult mai bucurosi sa-si vada echipa jucand din nou spectaculos si fara a fi banuita de tot soiul de conspiratii becaliene indiferent de locul ocupat in clasament. Exista toate premisele ca sa fim optimisti: cele mai mari personalitati din istoria clubului sustin aceasta idee, echipa are INCA cei mai multi sustinatori din Romania, exista brandul "Steaua" ce poate atrage lejer 500.000 - 1.000.000 de euro din sponsorizari si alte contracte publicitare. Adauga aici si biletele vandute la meciuri, banii veniti de la televiziuni si tot asa...

Sa fie clar, trebuie sa ne detasam de aceasta imagine blestemata "Becali inseamna bani" pentru ca acest om nu a facut decat sa roteasca niste sume provenite din exterior in ultimii ani (televiziuni, sponsori, Champions League, bilete de intrare la meciuri). In plus, cu toate investitiile facute si cu banii aruncati aiurea, Steaua joaca din ce in ce mai neconvingator. Daca nici acum nu scapam de Becali, probabil ca nu vom scapa niciodata de el.

Edited by Il Soldatino

Pai tocmai de aceea nu se cerceteaza preluarea din 2003, Becali de la Paunescu, ci cea din '97, Paunescu de la M.Ap.N.

Nu mai tin minte foarte multe detalii de acest fel din acea perioada, dar parca atunci MApN avea unul sau mai multi reprezentati in CA ai sectiei de fotbal. Nu cumva doar cu preluarea integrala a clubului de catre Becali au disparut complet legaturile din CS Steaua si sectia de fotbal? Imi cer scuze daca spun prostii, o fac neintentionat.

Daca este adevarat, intreb: cum puii mei MApN si Paunescu colaborau "bine-mersi" la club daca lucrurile erau ilegale?

Ca tot discutam de psibile veniri, daca e adevarat ca Hagi si Nastase vor Steaua, atunci e excelent. Nu au ei banii necesari sa sustina clubul, dar au influenta necesara de a aduce sponsori incredibil de puternici, cum nu a mai vazut Romania fotbalistica.

Imi amintesc ca Nastase aduceala F.R. Tenis mai bine de jumatate din bugetul anual din sponsorizari.

Nastase a dus in spate Federatia de tenis dpdv financiar. El asigura mai mult de jumatate din banii organizatiei si a reusit, mai mult, si sa organizeze turnee puternice pentru juniori, a sustinut multe cluburi private si a incercat si crearea acelei Academii de Tenis.

Daca Ilie Nastase s-ar implica in aducerea de sponsori, s-ar putea sa nu ne vina nici noua sa credem ce ar putea iesi. Daca s-ar implica si Hagi si Ilie, am putea asista la inceputul unei noi ere pentru intreg fotbalul romanesc.

SA FIE INTR-UN CEAS BUN!

Este un cioban incult enervant cu apucaturi de maimutoi, dar ca finantator mie mi se pare mult mai bun ca alternativele pe care le-am vazut pana acum in Liga 1, cu o singura exceptie: D.Bucsaru de la Urziceni....dar doar n-om gasi si noi unul cu bani si linistit....

nu merita sacrifiiul, odinioara eram militarii respectati de toata tara iar acum datorita comportamentului de schizofrenic al paranoicului si bolnavului Becali am ajuns niste oite paradite care sunt luate in balon pe oriunde, asta nu e Steaua e Fc Steaua.

si in plus de asta eu m-am saturat de toti analfabetii si toti retardatii care tin cu Steaua doar pt ca se identifica cu idolul lor fecali . Vreau suporteri de calitate . Cu ocazia asta s-ar cerne si toti acesti pseudo-suporteri.

Edited by Matteo

sincer mi se pare o poveste cusuta cu ata alba.....chiar credeti voi ca nu se afla in secunda 2 daca mergea cineva la Liga ,in speta generali ai armatei, sa se intereseze de documentele Stelei????eu sincer cred ca e tot o "aroganta" aruncat de oier(fie si indirect) la presa ....

@Il Soldatino

@Lari

Numele Steaua poate strange inca usor cateva milioane de suporteri. Bine ca s-a trezit acum cineva cand lehamitea a inceput sa cuprinda poporul stelist.

Numele Stelei singur ajutat doar de o buna administrare poate aduce intre 50-100 milioane anual, cred sincer chestia asta. Asta inseamna ca Steaua se poate autofinanta, dar nu la orice nivel- ci la acela cerut de cea mai inalta performanta. Nici actionarionariatul nu este exclus. MApN poate ceda drepturi de proprietate in mod legal. Panarama asta a preluat prin rapt Steaua cum bine a zis Hagi la vremea aceea.

Si apoi cata diferenta de prestanta, clubul Armatei Romane si nu clubul unui dezechilibrat mintal.

Mie nu imi vine sa cred stirea inca, este un cadou de Craciun mult prea frumos. Imi e teama sa nu fie din nou vreo soparla a dementului.

Numele Stelei singur ajutat doar de o buna administrare poate aduce intre 50-100 milioane anual, cred sincer chestia asta. Asta inseamna ca Steaua se poate autofinanta, dar nu la orice nivel- ci la acela cerut de cea mai inalta performanta. Nici actionarionariatul nu este exclus. MApN poate ceda drepturi de proprietate in mod legal. Panarama asta a preluat prin rapt Steaua cum bine a zis Hagi la vremea aceea.

Ai aruncat o suma foarte mare, care nu poate fi acoperita din autofinantare. In Vest, o groaza de bani sunt obtinuti din drepturi TV si sponsori, este adevarat, insa acolo este un cu totul alt sistem, mult mai transparent, care permite mult mai usor astfel de investitii.

La noi, totul in fotbal se afla in "zona gri", iar multi dintre patroni/investitori/creditori sunt cel mult la limita legalului.

Ia exemplul Sahtior si gandeste-te cati bani baga anual musiu Rinat, uita-te ce sponsori au si retine ca ei obtin puncte bune in fiecare an in Liga Campionilor. Un club ca ala nu se poate autofinanta. Trebuie sa cineva sa "dea banul" constant.

Steaua poate scoate din autofinantare maxim 15 milioane, hai 20 de milioane de euro, asta cu tot cu participarea constanta in Liga, cu tot cu magazin, cu tot cu abonati. Dar cred ca s-ar ajunge la suma asta doar in cazul in care oficialii clubului ar face marketing in adevaratul sens al cuvantului si sa nu se rezume, ca pana acum, la SteauaMobil.

Cel mai minunat lucru la care ma pot gandi este sa avem un presedinte precum Ilie Nastase, care sa aduca sponsori puternici. Asta ca sa nu pomenesc faptul ca, daca la Steaua s-ar putea cumpara actiuni, am putea vedea rezultate spectaculoase.

1. Poate sunt doar zvonuri.

2. Daca este pe bune atunci pe termen scurt Steaua va avea de suferit.

3. Rezultatul eventualului proces poate fi in favoarea lui Becali.

4. Daca in cele din urma vom scapa de Becali, cine garanteaza ca va fi mai bine in continuare?

Sper sa nu ne trezim cu doua stele. Una fara jucatori in divizia a-4a si alta, fara stadion si istorie in Liga 1. Amandoua fara bani si fara perspective.

4. Daca in cele din urma vom scapa de Becali, cine garanteaza ca va fi mai bine in continuare?

Sper sa nu ne trezim cu doua stele. Una fara jucatori in divizia a-4a si alta, fara stadion si istorie in Liga 1. Amandoua fara bani si fara perspective.

de asta mi-e frica si mie.

Cei care se bucura ca generalii bolsevici il vor deposeda pe Gigi de palmares sunt pur si simplu inconstienti. Asa 'cioban', 'oier', 'prostavan', ''ofigofren' etc., cum este catalogat de multi dintre voi, Gigi a reusit in 5 ani sa readuca Steaua in randul echipelor bune din Europa. O semifinala UEFA Cup, 3 participari consecutive in Liga si alte 3 primaveri europene nu vom mai pupa noi prea curand.

Daca informatiile din GSP se vor adeveri, si Gigi va fi nevoit sa renunte la palmares si la denumirea echipei, nu peste mult timp foarte multi dintre voi se vor caii. Va fi prea tarziu insa.

Continuati sa sapati la distrugerea Stelei. Dusmanii isi freaca manile de fericire. Succes!

Numele Stelei singur ajutat doar de o buna administrare poate aduce intre 50-100 milioane anual, cred sincer chestia asta.

Da, poate vindem si noi in Asia tricouri inscriptionate cu numele lui Banel si mai luam in plus cateva milioane!

Nu stiu nimic legat de anii sau de pregatirea ta, dar, scuza-ma ca iti spun, esti de o naivitate dezarmanta!

Edited by Piece of Mind

Daca lucrul asta se intampla si reusim sa scapam de ciuma, toate gloriile Stelei se vor strange in jurul echipei, iti garantez. Si de abia atunci o sa putem vorbi de perspective. Pt ca acum chiar nu exista.

@pirania nu cred ca intelegi: nu cred ca e cineva care sa conteste faptul ca a bagat ceva bani in Steaua, doar ca si-i scoate destul de repede prin participarea in CL. Jijigodia e contestata in primul rand pentru ca a reusit sa distruga tot ceea ce insemna mentalitate stelista, spirit de lupta si ardoarea de a castiga trofee. el se multumeste cu locul 2, nu il intereseaza cupa, calca gloriile in picioare si isi mai pune din cand in cand cate un fular rival la gat. Pune-si-l-ar agatat de lustra :)

Edited by sharpe1947

de observat ca toti astia care il apara pe fecali au cate 15-17 postari. Ce nu inteleg jegurile lui fecali este ca noi nu tinem cu Steaua pentru performanta si nu suntem dispusi sa mai facem acest compromis nenorocit sa ni se terfeleasca imaginea si istoria, sa fie batjocorit si intinat tot ce inseamna Steaua din cauza unui nenorocit cu deprinderi grobiene, scapat de la balaceanca.

contributia lui Becali la Steaua trebuie sa inceteze pentru ca in momentul de fata am devenit un hibrid nascut din compromis care a reusit sa stranga toate aratarile de suporteri becalizati, oameni de cea mai joasa speta pentru care megalomania, tigania, oierul si performanta sunt pe primul plan.

Steaua Armatei va trebui sa preia stefeta, adevaratii suporteri ai Stelei ar prefera o Stea curata si demna in detrimentul compromisului pentru peformanta (dar care perfomanta ????) , asta nu intelegeti voi suporterii oierului, nu aveti cum sa intelegeti asta.

Apropo performanta nu inseamna sa te califici in Champions League si sa faci doar act de prezenta, sa pierzi jocurile inainte de a incepe, deci ce performanta a facut Steaua administrata de Becali ?

Edited by Matteo

Varianta fericita si cat de cat sigura pentru noi ar fi ca Becali sa fie fortat intr-un fel sau altul sa vanda Steaua si s-o dea pe mana stelisti cu bani sau cu posibilitati de a obtine bani (s-a zis de Ilie, Hagi si poate ar mai fi). N-ar fi rau sa ii avem la club pe Hagi, Nastase ,Adi Ilie, Ienei si multi alti stelisti cu intentii bune. Dar sa ii fie luat palmaresul de catre Armata si sa se faca alt club Steaua.... aici am foarte mari retineri. In primul rand ca vom avea 2 echipe Steaua. Una in Liga a 4-a fara jucatori care s-ar numi Steaua si una in Liga I care se va numi altfel. Se va produce o mare confuzie si o separare a suporterilor; unii vor tine cu Steaua care se bate in LC si altii vor tine cu Steaua din Liga a 4-a pentru ca n-ai ucm sa tii cu 2 echipe. Zambon nu a reusit sa ia palmaresul si sa il duca in Liga a 4-a sau a 3-a? Si adevarata Poli Timisoara unde e in Liga 1 sau in ultima? Nu mai are palmares dar aceeasi suporteri sunt.

Daca zvonurile sunt adevarate atunci ce-i care se plangeau ca nu avem liniste la club pot sta linistiti: de acum incolo va fi galagie si mai mare!! Sa vezi acum reactii ale becalului si injuraturi si iesiri pe la televizor. Sa speram ca cei din spatele acestei actiuni sunt oameni de buna credinta pentru ca daca nu e asa atunci scapam de draci si dam de tac-su.

PS: Pentru cei care vorbesc ca Steaua se poate autofinanta: in Liga a 4-a credeti ca se mai autofinanteaza Steaua?

Edited by ebonyc

Si eu cred ca e cineva in spate. Chiar Cel Dintai Cioban al Patriei a zis: Hagi si Nastase vor sa imi ia Steaua. Nastase aduce 3 milioane de euro in FRT, va dati seama cat ar aduce in Steaua, Hagi nu cred ca mai trebuie prezentat, la cate persoane influente cunoaste. Lemn ma fac, 3 zile si 3 nopti stau ca porcu beat mort :D:D =)))) totusi am avea o problema. despre ce mai discutam noi pe forumu asta daca pleaca ala? ca 3/4 din articole sunt impotriva lui, cealalta parte impotriva jucatorilor mercenari ...

@ pirania

hai scuteste-ma te rog

voi toti spalatii pe creier care bagati fitile pe forum duceti-va la culcare!!!

PLECAREA LUI Becali ESTE CEL MAI FRUMOS LUCRU CARE S-AR PUTEA INTAMPLA!!

astept de cativa ani o veste buna in acest sens si a sosit in sfarsit!! ce cadou frumos!!

lipitorile, lingaii, ahtiatii dupa 100 euro, png-istii, oierii, profitorii, manipulatorii, ingustatii, urat-mirositorii si restul panaramelor care nu reprezinta nimic in viziunea oamenilor cu demnitate si orgoliu, sunt rugati sa-si faca bagajele si sa plece de la, de pe langa Steaua!!

Becali PLEACA DIN Ghencea!