AndyQ

Torje, Pulhac și Ropotan, beți, cântã 'Steaua e numai una' :) (ProSport)!

54 posts in this topic

@leoc980 baiatule iti pariez ca multi de aici nu ar merge la acele echipe spurcate nici pentru 1 milion de dolari pe an.

:) nu vorbeam de astia care au (exagerez nitel) milionul de dolari. Ziceam de oamenii normali, care castiga pana-n 15.000 de euro anual. Si vorbeam referindu-ma la o situatie ipotetica realizabila, nu la modul idealist. (glumind acum: hai mah, ce dracu', ai batrani dau votul pe-o punga de zahar si noi ne punem in unghii la 100.000E !?)

Edited by leoc980

Marile sperante ale lui Borcea pt retur: DJ Pulhac, barmanul torje si omu' beat de nu se mai putea ridica din pat Ropotan.

Steaua E NUMAI UNA:)).

"Cazul" acesta imi demonstreaza din nou cat de jegoasa si profitoare e presa romana. Nu stau sa apar niste panarame(atat ca jucatori cat si ca oameni) precum ropotan,pulhac,torje,Goian si cine mai era pe acolo insa ce faceau ei acolo? Erau la un spritz cu niste pitipoance,dintre care una si-a si batut joc de ei mai apoi,filmandu-i si apoi pasand acea filmare la ziar.

Ok,o sa-mi ziceti ca tocmai ce pierdusera un meci,ca jocul lor e de 2 bani,ca ascultau manele si mai ales,"blasfemia" ca ascultau o manea in care era laudata echipa rivala Steaua(ce m-as lipsi de asemenea cantece jegoase). Meritau o amenda pentru ca au adus o imagine daunatoare asupra clubului si atat. Am plecat pe la 11.30 de acasa si discutau marii gazetari despre caseta si cand m-am intors pe la 7 seara astia inca vorbeau despre acest rahat de subiect.

De asemenea ridicolul a fost atins in emisiunea lui ivanovici. Uitandu-ma la aceasta emisiune aveam impresia ca aia organizera o orgie in care bagau in vena,omorasera acele fete si le-au si mancat corpurile mai apoi. Cati nervi,cata verva,pentru ce? Pentru cateva nulitati fotbalistice care se imbatasera si ascultau niste manele. Cred ca 80% din romani(mai ales partea masculina) fac asta cel putin saptamanal. Nu inteleg aceasta agitare pentru ca asa e la majoritatea cluburilor,fotbalistii afiliati la aceste echipe sunt BETIVANI si CURVARI,asta e realitatea. Si nu vorbesc doar de Romania. Diferenta intre noi si englezi,de exemplu,e ca aia dau gata nspe litri de bautura cu o zi inainte dar pe teren mananca pamantul(probabil gandindu-se la banii cu care isi vor cumpara si mai multa bautura :biggrin: )

Si la noi in curte sunt baieti "veseli" insa stau mai cuminti pentru ca stiu firea lui jijel,care le taie imediat banii sau ii pune pe lista de transferuri,sau poate ii ameninta cu zmarandescu,ca tot e la moda.

Mult mai misto decat aceasta panarama de subiect a fost valva pe care a generat-o. Am aflat de la un lider al galeriei dinamoviste(mihnea parca) ca la dinamu sunt multi jucatori care au cel putin 5 blaturi la activ. Interesant,foarte interesant,oare de ce nu face presa un subiect din asta,mihnea asta o sti ce vorbeste pentru ca a spus-o fara sa ii tresara un muschi pe fata si daca imi aduc aminte de declaratia aia a lui Borcea "bai ando eu ti-am castigat campionatul" pot sa trag foarte multe concluzii.

De asemenea,e foarte amuzant cand vezi frustrati anti-stelisti cum erau cei din studio. Bagau cei de la dinamu argumente cum ca aia 1000 care vin pe stadion la ei stiu mai mult fotbal(ce o insemna asta?) decat specatorii stelisti. Avem si noi destui imbecili(probabil avem cei mai multi avand in vedere ca avem cei mai mult fani) insa n-am inteles niciodata de ce putini inseama si de elita. Tot in emisiunea lui ivanovici mai era un "elitist" d-asta dinamuist care se mandrea cu distrugerea unor masini ale jucatorilor dinamuisti,ca sa vedeti cu ce specimene se mandreste suflarea pechineza.

Vorba unui intelept,noi sa fim sanatosi. Oricum,dinamu ramane un izvor nesecat de prostie dar si de amuzament. Apropo,sa stiti ca dinamu nu are 32 de puncte ci 29 pentru ca porumb-boy are de partea sa toate argumentele in lupta cu javrele iar la instantele internationale va castiga 100%,am auzit vreo 3-4 oameni de specialitate in asemenea procese care spun ca n-are cum sa piarda afara. Bineinteles ca in tara a pierdut pentru ca aceste comisii sunt niste glume ale naturii,insa daca dinamuistii au fost destui de imbecili incat sa-l foloseasca pe julio cesar,sa se spele pe cap cu el.

Hai gata,ca deja am vorbit de astia mai mult decat merita. Steaua are astazi meci si sper doar sa vad un joc decent de fotbal,ca mari sperante nu prea am,oricum in subconstientul lor jucatorii se roaga ca fiorentina sa nu bata pe Lyon iar ei sa se scoata cu ultimele 2 meciuri. Daca batem Urziceni si fiorentina,vom fi aproape de podium si calificati in UEFA,pacalindu-ne inca o data ca din retur va fi mai bine cand stim cu totii ca nu va fi asa. Abia astept marile transferuri din iarna :rolleyes:

Off-topic: Am auzit acum ca legenda noastra Marius Lacatus a fost internat in spital dupa niste probleme cu inima. Ii urez sanatate si insanatosire grabnica,dar mai ales sa antreneze din nou dupa ce-si revine.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Edited by predatorpulse7

Prefer 5 patroni marca Gigi Becali decat vreun jucator ca astia sa-mi cante de Dinamo sau de Rapid.Dinamovistilor...IMPUSCATI-VA !!!!

Prefer 5 patroni marca Gigi Becali decat vreun jucator ca astia sa-mi cante de Dinamo sau de Rapid.Dinamovistilor...IMPUSCATI-VA !!!!

Sa nu uiti ca si "iubitu" nostru finantator statea cu fularul cainilor in mana si striga ca un disperat hau hau(bineinteles pentru voturi)si se kk pe el ca asta e un sacrificiu.Jiji e la fel de idiot ca si baietii aia de la Dinamo care impart toti un singur neuron

Ion Becali a spus ca in locul celor trei ar fi folosit un control corporal inainte de a da o petrecere.

"Ia vino fa fetito aici, fir-ai a dracu de golanca, ce ai in buzunare? Cum sa ma filmezi tu la mine in casa? Sau poate ca erau atat de beti incat nu si-au dat seama ca erau filmati".

"Fa fetito"... :laugh:

"fir-ai a dracu de golanca, ce ai in buzunare" :laugh: :laugh:

Nelu Becali nu e dezminte. A dat o declaratie penala, in stilul lui caracteristic si inconfundabil. :oops:

Edited by Virgil

Prima data am zis ca e gluma dar dupa am realizat ca prostia de la javre a iesit iar la suprafate ce pot sa zic decat lol ...

nelu Becali nu se dezminte pentru ca sunt jucatorii lui si ii apara mai ales pe ropotan "marele simbol " al ideii de caine...ca deh..ropotan nu canta:)))poi dak era asa smecher si dinamuist el de ce n-a luat laptopul ala sa-l arunce sau macar sa inchida melodia,cum sa asculti imnul rivalei??? indiferent cat e de spectaculos ...pulhac :))))ce baiat...prima iubire nu se uita niciodata:))))

p.s am inteles ca totul s-a filmat la torje acasa ,sunt curios oare torje avea melodia in laptop??:))))poate o asculta in fiecare zi:)))poate si-n masina....

Pulhac si Ropotan la Steaua?:))))

Ce gluma proasta. Ropotan e unul din cei mai rudimentari inchizatori din Liga 1. Lovin este mult peste el(asta e zisa de unul care nu-l suporta pe Lovin).

Torje e un jucator mediu in cel mai bun caz; nu e material de Steaua...

Decat sa-i vad mereu pe Lovin si pe Banel...

I-a facut de kkt. Andy Stanescu pe Sport Total Fm.

De mult n-am mai ras asa...

Vai mama lor de ratati :yeahh:

Pai ar fi acelasi drac. Tot jucatori slabi, doar ca ar avea alt nume...

Imi permit sa postez un mic paragraf dintr-un comunicat oficial al javrelor.

Acestia au tolerat si acoperit de-a lungul anilor mai multe astfel de iesiri ce sunt diametral opuse sportului de performanta. Ne amintim aici inclusiv de fotbalisti ai clubului nostru care au ucis la volan conducand beti, care s-au masturbat purtand tricoul lui Dinamo si ii vedem aproape zilnic in presa de scandal cum ies din cluburi de noapte sau restaurante la orele diminetii.

Asta denota ca mai sunt si labagii pe deasupra. :)))

De ce nu ma surprinde oare faptul ca tu ii apreciezi mai mult pe jucatorii dinamovisti decat pe cei Stelisti?!

Care n-ati vazut Fanatik aseara interesati-va cand e reluarea, o sa radeti pe cinste. :laugh:

Gigi cu fularul la gat este mic copil pe langa astia. :steag_sah_mic:

Nu e de mirare ce se intampla! Multi jucatori ajung la ekipele din Bucuresti dar nu au nici o simpatie fata de respectiva echipa! Ei sunt obligati de viata sa ajunga in Bucuresti pt ca numai asa pot prinde un salariu decent si un posibil transfer in strainatate!

Orcum in ziua de astazi sunt putini jucatori care sunt "unghie si carne" la clubul unde activeaza! exemple ca "Lacatus" si "Radoi" , "raul" sau "totti" sunt putine in ziua de astazi....

nelu Becali nu se dezminte pentru ca sunt jucatorii lui si ii apara mai ales pe ropotan "marele simbol " al ideii de caine...ca deh..ropotan nu canta:)))poi dak era asa smecher si dinamuist el de ce n-a luat laptopul ala sa-l arunce sau macar sa inchida melodia,cum sa asculti imnul rivalei??? indiferent cat e de spectaculos ...pulhac :))))ce baiat...prima iubire nu se uita niciodata:))))

p.s am inteles ca totul s-a filmat la torje acasa ,sunt curios oare torje avea melodia in laptop??:))))poate o asculta in fiecare zi:)))poate si-n masina....

Imnul Stelei? Tu ai recitit ce aberatii ai scris? Nu inteleg de ce se face atata tam tam, nici daca ar fi vandut un meci n-ar fi fost atat de mediatizati. Oamenii s-au simtit bine, au cantat, au petrecut pe manele, ca deh’ e o obisnuinta la fotbalisti. N-au denigrat imaginea clubului in public, in mod voit, ( cum a facut-o de atatea ori Becali) totul s-a petrecut in intimitatea apartamentului lui Torje. Nu poti impune nimanui playlistul din winamp sau linia melodica pe care sa o fredoneze sub dus. De asemenea nu poti pretinde ca un jucator sa "simta" la fel ca un suporter. Pentru el e un job, pentru suporteri e pasiune. La randul lui jucatorul poate fi suporterul unei echipe. Atata timp cat pe teren da totul si are un comportament ireprosabil in public, nu ai nimic sa-i reprosezi referitor la viata privata. S-au facut de ras cand totul a devenit public, insa amenda aia mi se pare un abuz din partea conducerii lor.

later: Am ascultat cu atentie inregistrarea respectiva, mai degraba mi se pare ca fac bascalie de melodia respectiva,ba mai mult cand incepe refrenul cu "Steaua e numai una", Pulhac se trezeste brusc din betie si opreste piesa.

Edited by dee

dinmuvisti au fost si vor ramane niste scalvi

ei doar demonstreaza in fiecare zi acest lucru

Imnul Stelei? Tu ai recitit ce aberatii ai scris? Nu inteleg de ce se face atata tam tam, nici daca ar fi vandut un meci n-ar fi fost atat de mediatizati. Oamenii s-au simtit bine, au cantat, au petrecut pe manele, ca deh’ e o obisnuinta la fotbalisti. N-au denigrat imaginea clubului in public, in mod voit, ( cum a facut-o de atatea ori Becali) totul s-a petrecut in intimitatea apartamentului lui Torje. Nu poti impune nimanui playlistul din winamp sau linia melodica pe care sa o fredoneze sub dus. De asemenea nu poti pretinde ca un jucator sa "simta" la fel ca un suporter. Pentru el e un job, pentru suporteri e pasiune. La randul lui jucatorul poate fi suporterul unei echipe. Atata timp cat pe teren da totul si are un comportament ireprosabil in public, nu ai nimic sa-i reprosezi referitor la viata privata.

--------------------------

prietene imnul Stelei e o forma de a spune,nu e ceva concret,dar dak tu vorbesti de aberatii cum poti spune ca n-au denigrat imaginea clubului cand ora lor de somn e cel tarziu 1:00 iar ei dupa umilinta de la Brasov petreceau de zor cantand o "melodie dedicata Stelei",(ca sa fii multumit) cu sticla de johnny walker si cu mai stiu eu ce curve....aa n-au denigrat in public,de acord cu tine ,ghinionul lor e ca totul a fost facut PUBLIC deci e echivalent...nu ii poti pretinde unui jucator sa fie suporter... dar cand striga NUE Steaua se identifica ???si apropos ca tot le iei apararea baietilor veseli de la Dinamo,ti se pare ireprosabil comportamentul lui ropotan pe teren? e jucatorul care joaca cel mai mult teatru din Liga 1 si fotbal cand isi aduce aminte....sunt prea putini jucatrori carora nu ai ce sa le reprosezi in viata privata.

raman la parerea ca prea mult "scandal" se face pe tema asta, imediat o sa ne transformam cu totii in mici detectivi si santajisti. Spune-mi unul de la CFR, stiu unde se intalnesc, deci, se poate rezolva :) Daca le-am lua la control laptopul alor nostri si ai gasi acolo Imnul Rapidului ce reactie ai avea? Astia macar au scuza ca au fost beti, insa ceea ce a facut Becali a fost de-a dreptul umilitor.

Edited by dee

raman la parerea ca prea mult "scandal" se face pe tema asta, imediat o sa ne transformam cu totii in mici detectivi si santajisti. Spune-mi unul de la CFR, stiu unde se intalnesc, deci, se poate rezolva :) Daca le-am lua la control laptopul alor nostri si ai gasi acolo Imnul Rapidului ce reactie ai avea? Astia macar au scuza ca au fost beti, insa ceea ce a facut Becali a fost de-a dreptul umilitor.

----------------------------------------------------

la noi sunt multi straini si aia nu asculta imnul rivalelor:))))...ma rog sunt de acord cu tine ceea ce Becali a facut e umilitor poate ca de aia ne mai razbunam si noi pe caini aici ,caci si ei au ras luni in sir...oricum sunt sigur ca acest episod nu se va sterge cu buretele si mult timp cei 3 si clubul lor vor fi batjocoriti in special in marile derbyuri.

@dee

Sunt complet de acord ca ceea ce a facut Jiji e mult mai grav decat gestul celor trei; dar asta in nici un caz nu ii scuza. Nici nu vreau sa ma gandesc ce reactie as avea daca Ogararu(e singurul promovat de club de la juniori; deci singurul de la Steaua care se afla in aceeasi situatie cu Pulhac si Ropotan) ar asculta o melodie dedicata spurcatilor

Stii cum se zice; la betie se vede adevaratul caracter al omului!

mai degraba ei s-au facut de rusine si nu clubul. Bine, atitudinea clubului a fost una eronata. Eu as fi dat un comunicat de genul : " da, avem 3 fraieri in lot, pe care-i duc de nas cateva gasculite" si gata! prin atitudinea lor oficiala mai mult rau au facut imaginii clubului , pentru ca au atras atentia mult prea mult asupra unui incident "nefericit". Dl Badea ar fi trebuit sa-l amendeze si pe Bratu, pentru gestul sau de a "mitralia" galeria Stelei. Iesirea sa necontrolata nu a fost benefica imaginii clubului si implicit a jucatorului.

dee, dar daca era un jucator de la Steaua ???

ohoo, toate televiziunile si-ar fi intrerupt programul, ar fi fost breaking news :)))

Edited by dee