Virgil

Bayern Munchen - Steaua 3 - 0 (0 - 0)

70 posts in this topic

Returul meciului cu mai titrata echipa germana, de marti 25 noiembrie, gaseste Steaua intr-una dintre cele mai cenusii perioade ale sale.

Nu o sa repet papagaliceste la al catelea meci fara victorie se afla echipa noastra de suflet, asa cum o fac cei din presa pentru a face pe plac unei anumite parti de simpatizanti din fotbalul romanesc.

Speranta moare ultima, iar pentru acest meci sperantele noastre pot fi cotate intre 1 si 49%. Steaua se deplaseaza la Munchen pentru a bifa un nou meci fara victorie. Un punct aici insa ar fi considerat o realizare frumusica. Pentru ca ar aduce cateva sute de mii de euro in conturile clubului.

Bayern, aflata pe locul 3 in Bundesliga, e o echipa in forma. Ultimele sale sase meciuri au insemnat 5 victorii si un meci nul in deplasare la Borussia Mönchengladbach.

Pentru acest meci Dorinel va putea folosi cea mai buna formula de echipa, concret:

Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Radoi, Tiago - Nicolita, Dayro, Toja - Stancu.

Asta tinand cont de faptul ca Ogararu, Neaga, Kapetanos, erau indisponibili la ora meciului cu Craiova.

Uram succes jucatorilor nostri, care pot realiza o egalitate, bazandu-ne pe faptul ca Steaua are o aparare uneori impenetrabila.

Pronostic Bayern - Steaua: 1, x

Edited by Virgil

nu credeam ca o sa zic,dar....imposibil sa-l batem pe bayern.chiar si un egal cred ca este aproape imposibil.....ar putea fi egal,daca ei ar juca cu rezervele....in fine..forzza Steaua!

daca n-as fi de parerea voastra as zice ca sunteti prea pesimisti, dar....sunteti realisti. din pacate n-avem sanse in fata lui bayern :no:

Puteti vedea meciul germanilor din aceasta etapa pe SportKlub sau pe www.sport.ro .

Dupa 45 minute, e 2-1, dupa ce au fost condusi cu 0-1.

Toni, daca ar da gol la fiecare ocazie pe care o rateaza, ar fi golgheter cu 200-250 goluri.

iar ne facem mari sperante, si plecam invinsi de la Munchen...

M-am saturat de acelasi scenariu mereu :(

N-avem nici o sansa ! Ne spulbera astia.

Puteti vedea meciul germanilor din aceasta etapa pe SportKlub sau pe www.sport.ro .

Dupa 45 minute, e 2-1, dupa ce au fost condusi cu 0-1.

Toni, daca ar da gol la fiecare ocazie pe care o rateaza, ar fi golgheter cu 200-250 goluri.

4-1

Nu am stat pana la sfarsit, dar cand am plecat Bayern avea 32 de suturi spre poarta. Asta prin minutul 75, daca nu ma insel.

Edited by teser

am o intrebare foarte tare: ce cauta pe site politica, nu ne ajunge un tembel, mai vrem si altii? nu vad rostul acestui demers pe site-ul fcsteaua.ro, rusinos domnilor sau ne inrolam la hoti!

Google adds Nu incepe si tu sa vii cu acuze inainte sa stii ce si cum! M-am cam saturat de atatia "drepti".

salutare ...

am si eu o intrebare legata de deplasarea de la Munchen....

se stie sau s-a stabilit un loc de intalnire inainte de meci , undeva anume in Munchen , o ora ?

v-as fi foarte recunoscator

ps.: MWE JJ :steag_cruce_invers:

Multi roboti... cum mah sa batem la Munchen ? Ati baut gaz de la Borcea ? Ati tras pe nas ?

Victorie a nemtilor, fara nici o indoiala !

daca nu joaca ribery, am putea face un joc bun. important e sa jucam frumos, sa aratam Europei ca Steaua joaca fotbal. daca si rezultatul e bun, cu atat mai bine.

nici un meci nu e pierdut inainte sa fi inceput macar. cine gandeste asa sa nu intre niciodata pe terenul de sport!

daca joaca ribery, sper sa nu ajungem penibili. francezul ala este cel mai bun fotbalist din lume la ora actuala, parca e zidane deghizat. gandeste repede, joaca si mai repede, are o imaginatie extraordinara, o tehnica si o rautate incredibile.

doar moartea lui Gigi Becali inecat in wc-ul de la tara m-ar face mai fericit decat sa-i batem pe nemti la ei acasa!

Ca sa scoatem un egal cea mai buna formatie ar fi un 10-0-0 :D

Zapata-P.Marin,Ghionea,Rada,Goian,Baciu,Radoi,Ov.Petre,Lovin,Thiago,Golanski- -

haha imi vine sa rad cand citesc posturile unora aici! si cica ei sunt fani Steaua! mai degraba sunt infiltrati pe site sa bage raca si pesimism in noi!

normal ca tre sa fim realisti dar ce fan esti cand zici ca echipa ta va pierde clar?? mi-e rusine de rusinea voastra! m-am saturat si de fanii astia versatili ! clar ca nu vom bate bayern dar cum poti compara bayernu cu Steaua?????????????? ei au jucatori de 15-25 mil si noi de maxim 2 mil! e clar ca noi suntem underdog dar ce are Steaua de pierdut?? nimic! asa ca sper la un meci frumos! merg la stadion si rezultatul imi e indiferent !!!!!

ca bayern a batut COTTBUS nu inseamna nimic! am vazut meciul si Cottbus nu se compara cu Steaua! Cottbus sa predat la pauza! IAR BUNDESLIGA nu se compara cu Champions League!

salutare....desi sunt dinamovist,sunt un tip fair-play!si eu intodeauna zic ca sa invinga care-i mai bun!desigur cand joaca Dinamo cu Steaua ,atunci imi doresc sa castige Dinamo,dar daca castiga Steaua atunci inseamna ca a meritat sa castige!ati castigat 23 titluri!si meritati!ma doare ca Steaua nu are rezultate,pentru ca joaca destul de frumos,dar intodeauna are ghinion...in meciul cu noi ati fost peste noi,si chiar am avut noi noroc!sper sa faceti un rezultat bun la munchen,si sa reveniti in campionat,pentru ca fara voi ii plictisitor!!numai bine!!

mi-e rusine de rusinea voastra!

atata timp cat dai citate din discursurile oierului, m-am lamurit...

haha imi vine sa rad cand citesc posturile unora aici! si cica ei sunt fani Steaua! mai degraba sunt infiltrati pe site sa bage raca si pesimism in noi!

normal ca tre sa fim realisti dar ce fan esti cand zici ca echipa ta va pierde clar?? mi-e rusine de rusinea voastra! m-am saturat si de fanii astia versatili ! clar ca nu vom bate bayern dar cum poti compara bayernu cu Steaua?????????????? ei au jucatori de 15-25 mil si noi de maxim 2 mil! e clar ca noi suntem underdog dar ce are Steaua de pierdut?? nimic! asa ca sper la un meci frumos! merg la stadion si rezultatul imi e indiferent !!!!!

ca bayern a batut COTTBUS nu inseamna nimic! am vazut meciul si Cottbus nu se compara cu Steaua! Cottbus sa predat la pauza! IAR BUNDESLIGA nu se compara cu Champions League!

se vede ca nu prea le ai cu fotbalu.. eu am fost realist cand am zis ca pierdem cu 4-1 si nu mi`e rusine.. dar asta e valoarea noastra acu.. dar nu din cauza jucatorilor ca ai lor sunt 25 de milioane si ai nostri de 1 mil.. asa iti dai seama tu daca o echipa buna sau nu? anorthosis a batut pe panathinaikos cu 3-0 si a facut 3-3 cu interu si a batut cu 3-0 werderu acasa la nemti.. si ei au jucatori de 300 de mii $ si buget de 2 milioane de dolari.. deci nu conteaza cat costa un jucator sau altu..trebuie sa ai un antrenor klumea care sa fie in stare sa construiasca o echipa in adevaratu sens al cuvantului .. care sa nu stea cu fundu in poarta

nu am reusit sa ii invingem pe Ghencea si acum vrem sa scoatem un rezultat bun in Germania..sa fim putin seriosi...meciul va fi extrem de dificil...si unii spera in minuni..dupa parerea mea minunile s-au stins de mult la Steaua...asta e adevarul..

Arbitrii: Eric Braamhaar, Arie Brink, Patrick Gerritsen. Arbitru de rezerva: Bas Nijhuis (toti din Olanda).

Delegat din partea UEFA: George Courtney (Anglia)

Observator de arbitri: Francesco Bianchi (Elvetia)