Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Universitatea Craiova - Steaua 0 - 0

183 posts in this topic

O sa-mi iau multe injuraturi insa mai bine dam meciul urziceniului in ultima etapa(ca sa mai ia distanta de javre),ca noi oricum nu facem nimic cu punctele alea(daca le luam). Nu credeam sa ajung vreodata sa doresc o infrangere a Stelei insa eu unul nu ma simt reprezentat de panaramele astea(cu cateva exceptii) care intra in teren si cica apara culorile Stelei. Dupa cum joaca merita tribune goale si cu Urziceni si cu fiorentina.

nu te va injura nimeni....cine iubeste Steaua si accepta realitatea e super convins ca Steaua in momentul acesta, in sezonul acesta are sanse reale doar de Intertoto...deci eu unul ma rog sa ia Urziceniul sau altcineva in afara cainilor campionatul, caci noi nu avem absolut nici o sansa.

Edited by bodanelu

@ soldatino

Vad ca remarci si tu, cu diplomatie si indulgenta totusi , faptul ca toate comentariile pe care le are Steaua in timpul jocurilor (si nu numai, si inainte si dupa) sunt pline de venin, tendentioase si maipulatoare , scopul final fiind numai sa arunce o lumina defavorabila la adresa echipei . Te intreb si pe tine,cum continui sa-i intreb si pe alti "capi" ai acestui site , de ce acele persoane/ emisiuni nu sunt puse pe o lista "la vedre" prin care sa explice clar si argumentat suporterului stelist sa nu mai "consume acel produs" , fiindca pana la urma despre asta e vorba ca doar tot pe o "piata" activeaza si ei ?Iti dai seama ca si in presa sau televiziune ratingul decide iar aparitiile acelor mizerii si mai ales perpetuarea lor nu poate dura la infinit , daca ar exista o reactie ferma, unitara a unei mase de oameni , mai ales a cea fiind considerata drept cea mai numeroasa. Daca stelistul de rand nu a inteles ca NU TREBUIE SA SE UITE LA UN gEAMBASU SAU LA UN mORARU inainte sau dupa meci (si la toate emisiunile lor in general) "ca sa inteleaga mai bine", eu cred ca trebuie intervenit altfel . Oricum , apreciez ca ai identificat niste motive care stau la baza acestor fenomene , eu as adauga si altele (cum ar fi multimea de securisti sau de progenituri care din pacate au intrat masiv in aceasta meserie dupa 90 ) , dar trebuie facut ceva,

altfel , poporul stelist va fi indobitocit iremediabil de acesti impostori .

P.S. A nu se intelege din postarea mea ca nu realizez imaginea dezastroasa a echipei avuta din cauza intregului "management" al Nemerniciei Sale, a felului sau dement de a gestiona aceasta echipa . Dar un comentariu ca cel al lui Cosmin labeanu , in care se striga "gol" pentru. prazari inainte ca taranul ala sa atinga mingea , nu are de-a face niciodata cu actuala "domnie" de la Steaua.

Edited by THE RADICAL

macar a jucat si Ochirosii sezonul asta...

Ce e asta? Nu credeam sa prind asemenea prostii pe site-ul suporterilor stelisti!

Cum sa dam meciul Urziceniului? Ce noi suntem niste frustrati ca cei 300 de fani ai spurcatilor? Hai sa sarbatorim si in piata daca ia bataie dinam0 maine la Brasov! Semper Superiores...

Edited by MoWeed

in situatii extreme scopul scuza mijloacele. daca e sa ii impiedicam pe caini sa ajunga in Liga, lucru care i-ar face si mai puternici (la manarii , ca la fotbal nu au cum), ar trebui sa fim si noi in stare de orice. ati uitat cum s-a prezentat Dinamo la Cluj anul trecut? cum a plonjat Lobont la goluri cu mainile in buzunar?

zicea cineva aici ca poate vom fi eliminati trei ani din cupele europene? daca ma gandesc bine, asta poate e singura sansa de a scapa de becakatul asta! si asta e o chestie pentru care merita sa faci (aproape) orice!

Da, dar daca spurcatii se comporta ca niste frustrati si fac numai manarii de-astea, noi trebuie sa facem la fel?

Continuand pe aceasta idee ar trebui ca toti sa fim hoti ca doar unii fac asta nu?

Daca tot clubul a fost becalizat, macar noi suporterii sa ramanem superiori in gandire....

a propos de batut, prazarii aia au avut intrari criminale cu duiumul astazi, si nu prea au vazut cartonase. mi-a fost teama de fiecare data ca al nostru nu se mai ridica de jos. si tu, prietene Moweed, imi spui sa ramanem superiori in gandire? prostului trebuie sa-i bagi pumnul in gura, sa-si inghita dintii, ca daca il lasi sa se desfasoare trebuie sa fugi din calea lui ca din calea trenului!

Punem niste bani pentru ca cineva(persoana importanta, nu spui cine!) sa filmeze cu mobilul ce dracu se intampla in regia TV la transmisiile astea!? :) (sincer vorbind eu ii banui de prostie mai mult decat de antistelism pe antenisti)

Daca am apela la astfel de practici ce ne-ar diferentia de javre? Nu am demonstra nimic altceva decat frustrare....

Ma rog, este o diferenta de mentalitate intre noi si putem sa ne aducem zeci de argumente unul altuia. Nu cred ca vreunul din noi isi va schimba parerea. Oricum momentan sunt doar vorbe, mai e mult pana la finalul sezonului...

Cat despre intrarile prazarilor sunt de acord cu tine, Tudor a permis intrari destul de tari. Dar, sincer vorbind, trebuia sa-i dea si al doilea galben lui Goian pe final la intrarea aia din spate

Edited by MoWeed

suntem agentul 012 :thumbdown:

Da,da.. si marmota inveleste telemeaua in staniol... :(

Campaniile acestea si-ar avea locul dupa o euforie generala, ca cea de dupa galatasaray, dupa sfertul de UEFA.. e ipocrizie curata sa declari suporterii jucatorul numarul 12 dupa ce ai trimis zmarandeii sa-i bata.

PS: da, stiu, au fost batuti derbedeii si huliganii, astia cu nr 12 sunt "adevaratii suporteri"-my ass

MI-E SILA!!!

Cam atat........deocamdata.

Si de-om fi in judeteana tot STELIST raman.........

Dar mi-e un dor cumplit de Ienei, Hagi, Lacatus, Balint, Stoica, Boloni, Anghel, Sfinx, Bumbescu......

plang si mi-e greu sufletul.....................

si azi am fost atat de aproape de a-i vedea pe toti la Steaua.........

mi-e dor de Steaua mea....sper s-o mai vad o data........

Acea STEA..... Ienei, Hagi, Lacatus, Balint, Stoica, Boloni, Anghel, Sfinx, Bumbescu............

nu batem pentru ca nu avem echipa, nu am fost in masura sa legam 3 pase consecutive si mai ales nu avem cu cine. Semedo si szekely sunt la acelasi nivel, unul alb si unul negru, niciunul de Steaua, cei doi Petre sunt deja depasiti complet, Stancu s-a nascut talent si moare speranta, Dayro ramane un bezmetic uneori cu noroc, spune cineva ca le are cu mingea, da din 10 pase a gresit 7, si a pierdut fiecare duel cu adversarul cu o singura exceptie cand a sutat spre (asta-i regula la el), si atunci va intreb cine vreti sa creeze ocazii si mai ales cine sa dea gol? speram sa joace tiago, nu-mi dau seama de ce nu a jucat, ori cum ar fi fost altceva la mijloc, poate merita si altii sa li se acorde incredere. Steaua e demontata psihic pe langa valoarea discutabila a lotului; astept reactiile sustinatorilor care cantau osanale celui ce cumparase un lot foarte valoros, ce zici dle redondo, astea nu sunt tepe? ramaneti fericiti si cantati osanale in continuare becaliotilor!

Foarte posibil... Ma gandeam si eu la acelasi lucru....Dinamuistii sunt in stare de asta.

Sper sa ne inselam.

In alta ordine de idei am observat ca nu prea esti multumit de antrenorul nostru. Oare Lacatus castiga vreun meci din astea 4 ? :hmmm:

Eu cred ca da ! Simple supozitii cum faceai si tu inainte ;)

Presupuneri peste presupuneri.

Dupa cum am zis si inainte.Nu am nimic cu omul, ma intereseaza doar antrenorul.Si pe mine unul nu ma satisface faptul ca Steaua rateaza mult.

Poate am eu ceva la cap si vreau un antrenor perfect.Asta e.

Momentan vad asa problema.

Echipa is creaza ocazii dar le rateaza cu seninatate.Ce trebuie facut?

Trebuie vorbit cu jucatorii.Trebuie psiholog.

Sa vada ce dracu au.

Daca Dorinel nu poate, atunci sa lase pe altul.

Cat despre Lacatus, nici el nu era nu stiu ce.Da-mi voie sa ma indoiesc de puterea lui de a scoate ceva din meciurile cu dinam0 sau Rapid cand el nu a putut sa faca nimic cu sportul sau otopeniul.

Orice ar zice lumea, inca avem probleme.Jocul inca nu merge.

Sezonul asta ar trebui sa fie sacrificat si sa fie doar pregatirea pt sezonul urmator.

Sa fie adus un antrenor capabil si sa i se dea echipa ca sa lucreze cu ea cum stie el mai bine.Sa aleaga jucatorii care pot si sa scape de cei care nu fac fata.Si sa foloseasca tineri in meciuri oficiale(nu pensionari ca Semedo sau Petre Marin)

Nu de alta dar meciurile oficiale sunt cea mai buna pregatire.Doar asa poti face o echipa cum trebuie.

Avem in fata exemplul Univ Craiova.Dupa un sezon in b si inca unul in Liga 1 tinerii astia au ajuns la un nivel destul de bun.

@Adrian

Hagi nu poate, Lacatus nu poate, Dorinel nu poate, Protasov nu poate, Wenger nu poate, Dumnezeu nu poate, doar JEGUL LUMINII POATE. DA-I DOAMNE 2 METRI DE PAMANT DEASUPRA, si nu ne mai chinui atat, ca nu NOI suntem de vina...

Nu mai cita tot postul anterior

Edited by bodanelu

nu batem pentru ca nu avem echipa, nu am fost in masura sa legam 3 pase consecutive si mai ales nu avem cu cine. Semedo si szekely sunt la acelasi nivel, unul alb si unul negru, niciunul de Steaua, cei doi Petre sunt deja depasiti complet, Stancu s-a nascut talent si moare speranta, Dayro ramane un bezmetic uneori cu noroc, spune cineva ca le are cu mingea, da din 10 pase a gresit 7, si a pierdut fiecare duel cu adversarul cu o singura exceptie cand a sutat spre (asta-i regula la el), si atunci va intreb cine vreti sa creeze ocazii si mai ales cine sa dea gol? speram sa joace tiago, nu-mi dau seama de ce nu a jucat, ori cum ar fi fost altceva la mijloc, poate merita si altii sa li se acorde incredere. Steaua e demontata psihic pe langa valoarea discutabila a lotului; astept reactiile sustinatorilor care cantau osanale celui ce cumparase un lot foarte valoros, ce zici dle redondo, astea nu sunt tepe? ramaneti fericiti si cantati osanale in continuare becaliotilor!

Eu cred ca ai vazut alt meci, prietene! Dayro a pierdut fiecare duel cu adversarul? Asta spune tot. Saracul e singurul cu tehnica si pasele de valoare la Steaua dar trebuie neaparat sa si inscrie din propriile pase de gol ca sa multumeasca exigentii si exegetii de pe Forum.

@georgecristian

Asa e cum spui. Daca si azi Dayro nu s-a zbatut...........la un moment dat camerele de la Antena l-au surpins aproape plangand de nervi ca n-a fost servit cu o pasa.....ca sa nu mai spun de cate ori era cu mainile pe sus,DEMARCAT, cerand o nenorocita de pasa viabila....dar, no..........

Edited by bodanelu

Pai pe faza ofensiva numai pe Dayro il avem.In rest sunt perfect de acord cu enjoy.Nimic....s-a mai dus un meci.

@Cornel-Cluj

Ce tot are rost sa bagam de Becali pe de o parte si de Jenei&Co. pe de alta parte? Nenorocirea e ca la ora asta nu avem echipa,desi unii au salarii foarte mari si li s-au creat toate conditiile. De-asta joaca ei atat de slab ca bla-bla-bla Becali bla-bla-bla? Nu avem echipa si gata. Daca eu sunt chirurg la un spital,dau vina pe director si cand nu stiu sa tin un bisturiu in mana?

Edited by redondo

eu tot cred ca Lacatus era problema. Dupa cum vedeti, omul negru a plecat si se observa deja o imbunatatire in jocul Stelei. Am ajuns la cifra 12 si avem sanse s-o depasim.

Intrebare: Unde sunt toti cei care injurau antrenorul echipei Steaua? Unde sunt cei care spuneau ca avem cel mai bun lot din tara? Ati amutit?

Edited by iancu dragosh

Soldatino nu stiu unde ai vazut tu o imbunatatire a meciului da io am vazut azi o echipa de kkt numita Steaua care nu a jucat fotbal ci turca am inceput sa ma satur de kktu asta ...

Da,da.. si marmota inveleste telemeaua in staniol... :(

Campaniile acestea si-ar avea locul dupa o euforie generala, ca cea de dupa galatasaray, dupa sfertul de UEFA.. e ipocrizie curata sa declari suporterii jucatorul numarul 12 dupa ce ai trimis zmarandeii sa-i bata.

PS: da, stiu, au fost batuti derbedeii si huliganii, astia cu nr 12 sunt "adevaratii suporteri"-my ass

si Semedo marca goluri dupa goluri si Becali murea in accident de elicopter

Despre meci a zis bine Catalin.

Ca noutati, am inlocuit norma de "doua bare" pe meci cu "una" si o ratare de Guiness Book.

Nu mai e de adaugat decat o idee ... mai lunga, legata de bannerul din tribuna si un banner de pe acest site.

Din pacate, stadionul si acest site s-au transformat in tribune politice.

Intr-o tabara Becali cu acolitii lui, in alta PNL, PDL, etc. cu stelistii aflati in solda lor, iar la mijloc tabara talibanilor manipulati fie de prima, fie de a doua tabara.

Majoritatea stelistilor, care au sau nu au optiuni "pro" sau "contra" Becali din alte ratiuni si nu din cele politice, stau si deplang sincer rezultatele echipei ... si fluiera fie in stanga, fie in dreapta ... Fluiera a paguba ...

Pe buna dreptate, Becali este injurat si atacat ca isi face reclama politica pe stadion sub brand-ul Stelei.

Cum se face ca acest site, tribuna virtuala a suporterilor, de unde este atacat vehement Becali pe motivul sus mentionat, foloseste audienta la stelisti pentru face reclama politica a unui candidat PNL???? Alta Marie, dar cu galbena palarie!:)

In aceste conditii, ce credibilitate mai are cel care se vrea varful de lance virtual in razboiul cu Becali, cand voi politizati acest site pe fata?

Din nefericire, aceasi credibilitate pe care o are si Becali, care spune ca vrea numai binele Stelei, dar in fond se foloseste de Steaua pentru binele lui politic.

Bannerul asta cu PNL-istul pe site-ul suporterilor Stelei arata ca o arama pe fata. Asta nu inseamna ca eu nu eram sigur ca exista si manipulare politica a curentului anti-Becali si instigare dirijata dincolo de ratiuni fotbalistice. Acum acest banner a venit sa risipeasca orice urma de indoiala!

Apropo! S-a tot vorbit de acel incident (regretabil!) de la meciul cu Poli, dar nu a luat nimeni pulsul celui care a venit cu torte, sa vada din solda carui partid era?Daca era! Nu cumva se dorea acel scandal? De ce nu l-ati facut erou cu interviuri si poza? Are "pedigri" de Peleza Nord, sau era un ratacit printre veterani? De ce sa ramana anonim ca cel cu bricheta din Giulesti?

In fine ...

Ca se da in Becali, putin imi pasa. Pentru mine Becali e un MARE zero barat al politicii romanesti, dar imi pasa cand acele cozi de topor aflate fie in solda lui Becali, fie in solda oponentilor lui politici, creaza atmofera pestilentiala in jurul echipei, pe stadion si aici in virtual. Parca nu erau suficienti cei din mass media!

Din cauza acestor manipularilor, jocul asta "Suporteri vs. Becali" a fost up-gradat, din alte "jocuri", la alt joc. La jocul "Steaua contra Steaua", spre bucuria si a lumii politice, dar si a celei fotbalistice (cainii, etc.)

Level 1: "Apocalipsa Becali". Parjolim tribune, golim stadione, strigam orice numai "Haide Steaua" nu, etc, cu scopul ca jucatorii sa zburde pe teren mai repede decat scaunele prin tribuna.:0

Level 2: "Pustiul Ghencea" ... next coming...

Asa ca nu trebuie sa ne mai mire rezultatele din ultimul timp.

Ne meritam soarta!Jucatorii sunt la level-ul suporterilor!

PS.

1) Pentru cei cazuti pe spate de managementul CFR-ului, de "Mourihno" Trobetta, Culio si alte scule: "Sa va treziti bine!":))

2) Daca la Becali e normal sa fie urat si blamat, cu Mititelu' ce avura juvetii, frate? Le-a facut stadion giugiuc si ei s-au apucat sa-l rupa ... chipurile sa-i faca in ciuda ...

Fratilor! Si Becali si Mititelu nu sunt normali, dar nu trebuie sa va mire. Si printre noi (suporterii de toate culorile) sunt o gramada care se misca lejer fara camasa de forta!

3) Putin imi pasa ca cei vizati, dar nenominalizati vor sari ca arsi! Ii va stinge ploia cu apa carei se imbata si vor sa ne imbete si pe noi!

Edited by xray_rom

Sign in to follow this  
Followers 0