Virgil

Transferuri In Pauza Dintre Tur Si Retur

707 posts in this topic

Hai mã , mã lãsa-ti cu astea..

în primul rând Argãsealã nu se ocupã de echipã , asa cã nu e vina lui cã s-a ajuns unde s-a ajuns. El zice cã face ca gigii doar sã fie ciobanul multumit , dar nu face ce i se dicteazã de sus !

Si pasivitatea e o vina....

Oricum nu e nici macar pe jumatate la fel de bun ca MM Stoica. El a fost ultimul nostru manager adevarat

On-topic: Stirile Pro TV au zis ca Neaga ar fi liber de contract. Daca e adevarat, inseamna ca avem o conducere intr-adevar execrabila. Fara el, singurul nostru atacant adevarat din lot este Kapetanos. In aceste conditii prevat 2-3 panarame de jucatori adusi dupa ce ii vede Jiji pe dvd-uri cu ochii lui bine antrenati

Edited by MoWeed

Tocmai, e vina lui! Este un om fara personalitate, si tocmai astfel de oameni l-au ajutat pe Becali sa se transforme in ceea ce este acum. Creditorul este un om primitiv, iar daca nu stii cum sa il iei, devine un salbatic, turbat.

Adi Ilie nu este, din pacate, un manager bun. Are mai multe minusuri decat plusuri.

Adi Ilie mi se pare "moale", prea simtit ca sa incerce sa-si impuna punctul de vedere in fata unui babuin turbat. Cre'ca de-aia si zicea Gigipanzeul ca-l apreciaza...

daca vine Adi Ilie inapoi, ori il transfera pe Gigi la bellu, ori adio Steaua noastra!

Hai mã , mã lãsa-ti cu astea..

de ce s-a editat singur acolo ??

*scz de off topic

Agentul lui Herea, Ana Maria Prodan, s-a împãcat recent cu Gigi Becali, cu care avusese o disputã pe tema Nicolae Dicã, alt fotbalist impresariat de nevasta lui Reghecampf, și i l-a propus pe rapidist patronului Stele

offf....ana maria asta...se baga cam mult la Steaua...sa`si mai vada de treaba ei ca tot asa a facut`o lata si cu Dica X(X(X(X(

@Guardian: pentru cã cine lucreazã la filtre nu le are cu gramatica. Ori a gresit din neatentie.

Edited by weeezer

@luv`Dica ing3lash

Musiu Nicu si-a facut cu propriile lui manutze si lipsa de chef de munca.

Sa ai o viata minunata alaturi de el. Dar omu' e putoare pe teren, orice-ar spune cea mai infocata fana a lui.

Sper sa-si revina!

UITE MA LA SARBII ASTIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 JUCATORII LA MAN U!! ACUM AU 3!

Baaaah, cum iti permiti sa-o contrazici pe Mariana Iancu? N-auzi ca Tosic s-a transferat pe bani mai putini decat zice presa si ca oricum nu face fata in Premier League?

Edited by Lari

@luv`Dica ing3lash

Musiu Nicu si-a facut cu propriile lui manutze si lipsa de chef de munca.

Sa ai o viata minunata alaturi de el. Dar omu' e putoare pe teren, orice-ar spune cea mai infocata fana a lui.

Sper sa-si revina!

Baaaah, cum iti permiti sa-o contrazici pe Mariana Iancu? N-auzi ca Tosic s-a transferat pe bani mai putini decat zice presa si ca oricum nu face fata in Premier League?

probabil ca, Iancu the Hutt, a inghitzit vulpea cu struguri cu tot - kiar daca erau si acrii

Edited by SteauaB

offf....ana maria asta...se baga cam mult la Steaua...sa`si mai vada de treaba ei ca tot asa a facut`o lata si cu Dica X(X(X(X(

Chiar ca a facut-o lata... :naughty:

Jucatori foarte buni si destul de ieftini care cred ca ar face fata foarte bine la Steaua:

1)Danijel Aleksic (FK Vojvodina Novi Sad) este cotat de transfermarkt la 1.000.000 €.

Este o mare speranta a Serbiei, la numai 17 ani joaca titular la echipa de club si este golgeter cu 4 goluri sezonul acesta.

2)Dario Zahora (NK Interblock Ljubljana) este cotat de transfermarkt la 750.000 €.

Sezonul acesta a marcat 12 goluri pentru echipa de club. Are 26 de ani si 1.80 m inaltime.

3)James O´Shea este un tanar irlandez de 20 ani care evolueaza la Galway United FC si a marcat 7 goluri in acest sezon.

4)Padraig Amond un tanar irlandez de 20 ani care evolueaza la Shamrock Rovers pentru care a marcat 9 goluri in acest sezon. El joaca in nationala de tineret a Irlandei, in 2007 a fost imprumutat la Kildare County unde a marcat 5 guluri in 13 meciuri.

5)Mark Quigley un tanar irlandez de 23 ani care evolueaza la St. Patricks Athletic, echipa pentru care a marcat 15 goluri in acest sezon,este cotat la doar 250 000 euro.

6)Miroslav Manolov un atacant bulgar de 23 de ani care evolueaza la Cherno More, echipa pentru care a marcat sezonul trecut 11 goluri iar sezonul acesta are 7 goluri marcate.

7)Aleksandr Kokko un tanar atacant finlandez foarte talentat care evolueaza la Honka, a marcat 13 goluri sezonul acesta si este cotat la 1.500.000 €.

8)Ola Toivonen este un tanar suedez de 22 ani care evolueaza la Malmö FF, echipa pentru care a marcat 14 goluri in acest sezon, a evoluat 19 meciuri pentru nationala de tineret a Suediei si a marcat 9 goluri iar pentru nationala de seniori a marcat 1 gol in 3 meciuri, este cotat la 1.250.000 €

9)Ermin Zec este un component al nationalei U21 a Croatiei, evolueaza la HNK Sibenik, echipa pentru care a marcat 14 goluri, este evaluat de transfermarkt la 800.000 €.

10)Frank Demouge este golgeterul lui Willem Tilburg cu 13 goluri marcate si este cotat la 1.500.000 €.

11)Nene - Anderson Miguel da Silva este un fotbalist brazilian de 25 de ani care evolueaza la CD Nacional Funchal si este evaluat la 900 000 euro, a marcat 7 goluri in acest sezon.

Ola Toivonen este curtat de PSV Eidhoven si Celtic, Aleksic e curtat de Real Madrid si de Chelsea. O´Shea, va juca la Man U......

Nu, fratii stelistii. Daca vrem perfomanta, trebuie sa gandim ca Sarbii...Dar nu suntem noi talentati ca ei - asa ca pe degeaba..

Edited by SteauaB

ohooo la Jiji ce e peste 1mil e mult doar Szekely e vedeta de 1.5

ratatu draku.............

adik dai 1 mil si risti nu ai ce sa faci il cresti 5-6 ani mai ales ca are 17 ani ,de primu vb,si porma il dai pe 15-20mil ,cum draku alte echipe mai anonime reusesc transferuri de 15-20mil de la un jucator si noi nu........

stelistul100

In cate meciuri i-ai vazut pe respectivii?

inchideti topicul asta

stelistul100

In cate meciuri i-ai vazut pe respectivii?

Pe unii i-am vazut pe internet (justin TV :D) iar de unii am auzit ca-s foarte buni...stiu mai multi dar nu are rost sa-i scriu, ca-i scriu degeaba..o sa ia tot jucatori ca Arthuro si Abel...asta e...sunt jucatori in Bosnia, Croatia, Serbia foarte buni dar nu-i vede nimeni de la noi. Uite Ilija Sivonjic era un atacant ieftin, tanar,talentat la luat Dinamo Zagreb pe 450.000 ?. Iarasi golgeterul Sloveniei Edin Junuzovic (22 ani) a fost transferat de amkar perm pentru 300.000 ?.

Edited by stelistul100

Stelistul100

Pe internet si la televizor si Arthuro era jucator bun.

Iar statistic, Abel era un transfer chiar foarte bun pt Steaua. 5 goluri in vreo 30 de meciuri anul trecut in Primera Division pt o echipa care a retrogradat. O statistica foarte buna pt un inchizator.

Edited by Adrian

Stelistul100

Pe internet si la televizor si Arthuro era jucator bun.

Iar statistic, Abel era un transfer chiar foarte bun pt Steaua. 5 goluri in vreo 30 de meciuri anul trecut in Primera Division pt o echipa care a retrogradat. O statistica foarte buna pt un inchizator.

Mie imi plac jucatorii sarbi, bosniaci, croati pentru determinarea lor...arthuro se vedea de la posta cat de indolent e...(Vedad Ibisevic a fost adus cu 1000 000 euro)..pot fi jucatori buni si foarte ieftini. Cat despre Abel...nu l-am vazut in deajuns ca sa-mi fac o parere....

Ola Toivonen este curtat de PSV Eidhoven si Celtic, Aleksic e curtat de Real Madrid si de Chelsea. O´Shea, va juca la Man U......

Nu, fratii stelistii. Daca vrem perfomanta, trebuie sa gandim ca Sarbii...Dar nu suntem noi talentati ca ei - asa ca pe degeaba..

Crezi ca Steaua daca ar face o oferta buna pentru ei nu i-ar lua?I-ar lua pentru ca Real Madrid poate sa-l urmareasca in continuare si la Steaua si daca vrea sa-l ia...il ia fara probleme

Edited by Bogdan4Steaua

Si am mai auzit ca Steaua ar avea juniori destul de buni (am auzit nu i-am vazut). Am auzit lucruri bune despre:Vlad Rusu,Albu,Mustata,Roiu,Filip,Bejan,Abuzatoaie,Andrei David,Robert Vaduva, Matei (noul Hagi)....

Edited by stelistul100

Nu atacantii sunt problema la noi. Avem nevoie de servanti... de la cine vreti sa primeasca mingi? De la Lovin, Banel, Semedo, Radoi, Ovidiu Petre?

Orice atacant aduci, nu are cum sa faca mare lucru la noi pentru ca jocul nu merge! Noi nu combinam eficient, nu avem faze spectacol, suntem penibili.

Lacatus mi-a demonstrat inca o data ca este pe langa antrenorat in momentul in care el cere doar un atacant si un fundas stanga, in conditiile in care creativitatea la mijlocul terenului este egala cu zero. Dayro nu este si nu va fi niciodata un playmaker. Pe benzi, Banel exceleaza doar la capitolul efort. Centrari de calitate furnizeaza cu un procentaj de 10%, tehnica nu are. Pe stanga, am senzatia ca mergem cu Semedo, un jucator foarte aproape de Nicolita, adica atehnic. Pe spatii mici, Semedo reprezinta un minus major pentru Steaua. Lovin nu este capabil sa dea o pasa direct pe atacant, Radoi reuseste acest lucru extrem de rar. Singurul care a aratat clarviziune intr-un procent acceptabil(nu bun) este Tiago, dar se pare ca acelasi antrenor genial(Lacatus) il considera pe portughez sub Lovin sau Ovidiu Petre.

Poti sa aduci 10 atacanti, la jocul nostru nici unul nu poate inscrie mai mult de 6-7 goluri in retur. Credeti ca motivul pentru care nu am mai produs un golgheter in ultimii ani se datoreaza atacantilor? Nici vorba! Jocul practicat de echipa noastra, de la Olaroiu incoace nu ne da sperante in acest sens...

Cica 1: PEPEne Moareno n-a semnat inca pentru echipa aia...cred ca mumia asta asteapta sa il cheme cineva in Ghencea... nici nu vreau sa ma gandesc ca-l vad pe pepene moreno in teren... deja m-am saturat de el si am fost fericit ca a plecat...

Cica 2: Steaua ar vrea atacant de 5 milioane de la River Plate (starul echipei cica.. Falcao Cacao). Alta gogoasa cu semnatura lui nea Gigi 7.

Cica 3: Ciobanul 7 zice ca Radoi nu mai pleaca din Ghencea... va mirati? eu nu..v-am zis ca n-o sa mai plece, si ca toate "ofertele" sunt inventate pentru a ne face sa uitam de capitanul blatist...

Cica 4: Radoi crede ca ar fi injurat daca ar pleca din Ghencea si ar juca, ca adversar.. daca o sa continue asa, sa fie numai gura de el si sa goneasca multi jucatori buni, atunci stie el ce stie...

Despre Lacatus nu am ce zice... un antrenor cand ne transferam si noi?

Bogdane, ai uitat de Andrei Ionescu, cel mai bun mijlocas din lotul Stelei din ultimii multi ani :)

Cum ar fi un cuplu Tiago Gomes - Ionescu?

Cica 3: Radoi nu mai pleaca din Ghencea... va mirati? eu nu..v-am zis ca n-o sa mai plece, si ca toate "ofertele" sunt inventate

Probabil ca Murinho s-a intalnit cu Radoi si Becali sa discute despre politica acum 3,4 luni.

Sau despre vreme.

In orice caz, nu Mourinho trateaza transferurile. El spune doar de cine are nevoie.

Daca totusi Radoi ajunge la Inter, o sa ajunga in urma unei combinatii Ion Becali - Moratti

Cum ar fi un cuplu Tiago Gomes - Ionescu?

Ar fii ideal cu Szekely si Ochirosii pe benzi....