Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan

World Cup '94

9 posts in this topic

cine poate sa-mi zica si mie la ce ora s-au disputat meciurile din 94? Am cautat peste tot pe net si am gasit doar ziua si locatia, nu si ora. Daca cineva isi mai aduce aminte il rog sa ma ajute.

Multam Mult

cine poate sa-mi zica si mie la ce ora s-au disputat meciurile din 94? Am cautat peste tot pe net si am gasit doar ziua si locatia, nu si ora. Daca cineva isi mai aduce aminte il rog sa ma ajute.

Multam Mult

Romania - Columbia - 16.35 PDT / 01.35 EET

Romania - Elvetia - 16.05 EDT / 22.05 EET

Romania - SUA - 13.05 PDT / 22.05 EET

Romania - Argentina - 13.35 PDT / 22.35 EET

Romania - Suedia - 12.35 PDT / 21.35 EET

PDT inseamna Pacific Daylight Time (meciurile jucate pe coasta de vest a Americii, trei din ele la Pasadena), EDT inseamna Eastern Daylight Time (coasta de est) iar EET e ora noastra.

Meciul cu Columbia a fost prima mea noapte alba. Ce vremuri, ce goluri, ce jucatori... Cum dracu sa-ti mai placa Banel, Piturca, Tamas, Marica dupa asemenea meciuri ???

Meciul cu Columbia a fost prima mea noapte alba. Ce vremuri, ce goluri, ce jucatori... Cum dracu sa-ti mai placa Banel, Piturca, Tamas, Marica dupa asemenea meciuri ???

Domnu, fiindca Banel e Banel tata. Inca n-ai inteles ca antrenorii din Romania iubesc asemenea jucatori ca Banel? Banel este un baiat cuminte, un ascultator, un copilash. E copilul ideal pe care nu ai.

Doar ca jucator...e.....

S-au cam dus vremurile cand decoram toata casa cu textile decorative cu Romania: fulare, esarfe, tricouri, jobene, fanioane, steaguri, chiar si covoare, perdele sau huse de canapea... Atunci era mare eveniment ca joaca nationala, acum ne uitam cu sila cum ne bate Israelul acasa :( Unde e fotbalul de alta data?

Unde e fotbalul de alta data?

Vorba unui ziarist : "Pe calculator".