fcsteaua.ro

Comunicat in legatura cu evenimentele de la meciul Steaua - Timisoara

139 posts in this topic

jean pavel era lider nu pacalicii astia..prieteni haideti la meciurile de hockey baietii aia au nevoie de noi..sunt pe locul3 in Liga mol..

cu Steaua mereu!

AISS are vreo legatura cu acest comunicat? cine sunt acesti "reprezentanti" imi poate spune si mie cineva?

:steag_cruce_invers:

Doua citate: Peluza Nord, Steaua(in timp ce baietii de la Sud erau acolo, iar jandarmii deja ne gazau la Sud pe cei care nu reusisem sa trecem) "Ce treaba aveti ma voi cu Sudul? Va duceti acolo sa va luati bataie? Sa se descurce singuri!" ; Bulevardul Ghencea, langa stadion... un matiz intra in complex, in timp ce noi "ardeam" png-ul, iar posesorul sau graieste: "Plecati ma acasa, ce treaba aveti aici!? Plecati dracului ca va bat astia DEGEABA, n-aveti voi treaba!"

Un singur om: MUSTATA!

jean pavel era lider nu pacalicii astia..prieteni haideti la meciurile de hockey baietii aia au nevoie de noi..sunt pe locul3 in Liga mol..

cu Steaua mereu!

de acord cu tine :steag_cruce_invers: oare de ce nu ne alegem noi seful de galerie? trebuie neaparat sa ne conduca mustata? jean e nr 1 si toti stelistii stiu asta

eu sunt de parere ca sunt mult mai multi Stelisti adevarati cu onoare si demnitate decat acesti becalieni care ne "reprezinta"totusi e pacat ca acesti oameni ies in fata nu cei care stiu cu adevarat ce inseamna sa fi stelist.UN stelist adevarat nu ar vinde niciodata istoria pe niste bani care se duc in venele lor mucegaite,un stelist adevarat ar iesi in strada si ar striga cat poate de tare Becali pleac din Ghencea

AISS are vreo legatura cu acest comunicat? cine sunt acesti "reprezentanti" imi poate spune si mie cineva?

:steag_cruce_invers:

AISS NU ARE LEGATURA CU ACEST COMUNICAT SUB NICI UN FEL !!!!

Cei de la SUD sunt singurii care mai amintesc de galeria Stelei pe care o stim cu toti.Si singuri cu coloana vertebrala tot respectu pentru ei

Deci........ eu unu m-am staurat de acei "lideri" din PN, sunt slugile la cioban, ar treubui ca cei care tin cu adevarat la acest club si vor ca brecali sa plece , sa mergem cu toti in PS pt ca decat de acolo putem scapa de berbecali si slugile lui......

Ce frumos se vede diferenta intre PN si PS citind comunicatele. Nu vreau sa generalizez, stiu ca si in Nord mai sunt oameni cu onoare. Daca vreti sa incepti o miscare solida cu sanse de reusita mutati-va tata la Sud. NU trebuie sa fiti acceptati in nici o brigada. Duceti-va acolo exprimati-va liber, cantti cu baietii si va veti simti mult mai bine. . In Nord vor mai ramane doar cumparatii in timp ce Sudul se va umple incet incet. A mai fost o chstie similara prin 93-94 cand personajul negativ la vremea aceea, Marin Vlad conducea galeria la Sud, iar Jean un grup mai micut la Nord. Acel razboi a fost castigat de Jean, iar apoi oamenii au plecat din peluza lui Marin si s-a creat puternica Peluza Nord din anii 90. Iar ca fapt divers sa stiti ca sunt multi oameni si la tribuna 2 si 1 care sunt impotriva ciobanului si s-ar alatura protestului. Dar faceti ceva mai mult decat sa postati mesaje gen "respect sud". Duceti-va acolo si participati activ.

Edited by Mugur_Cornateanu

nu le iau apararea celor de la nord, dar poate comunicatul a fost dat exclusiv de catre angajatii clubului, pentru imagine. Eu zic sa nu acuzam in stanga si dreapta pana nu apare cineva de acolo (sunt destui din nord care posteaza pe aici) si ne spun ce a fost.

Pentru cei scarbiti de liderii Peluzei Nord am si eu o intebare: De ce, in loc sa spuneti ca nu veti mai merge pe stadion, nu schimbati Peluza? O Peluza Sud puternica si independenta ar putea strange foarte multi suporteri in jurul ei.

Asa ma gandisem si eu pentru o secunda, insa daca citesti comunicatul celor de la Sud, ei spun clar ca nu au fost la intalnire. Deci intalnirea a fost. Iar atitudinea din timpul meciului a catorva iude de la nord vorbeste de la sine. E foarte clar ca unii nu sunt in stare sa aiba o slujba sauu sa se descurce singuri si traiesc din cacaturile aruncaate de cioban.

Pentru cei scarbiti de liderii Peluzei Nord am si eu o intebare: De ce, in loc sa spuneti ca nu veti mai merge pe stadion, nu schimbati Peluza? O Peluza Sud puternica si independenta ar putea strange foarte multi suporteri in jurul ei.

Asta incerc si eu sa inteleg. Nucleul este format. Tot ce trebuie acei suporteri independenti, care nu sunt in vreo brigada dar care il vor pe cioban plecat din Ghencea trebuie sa se duca la Sud.

nu ne reprezinta comunicatul deci este = cu 0 !

de ce s-a inchis topicul cu comunicatul peluzei sud?

Nu va grabiti sa trageti concluziile! E posibil ca acest comunicat sa fie comandat, adica fals. E posibil ca la intalnire sa fi fost doar mustata cu ai lui bijnitari (cumparati de Gigi) ca sa reprezinte galeria.

Sfatul meu (pentru cei care se stiu cu reprezentatii PS si PN) e sa-i contacteze si sa incerce sa trimtia un comunicat oficial (nu doar catre fcsteaua.ro ci catre toata presa scrisa) cum ca nu a fost nimeni la aceasta intalnire din partea suporterilor.

Poate ca are experienta ciobanul in manipulare dar nici noi nu suntem prosti. In loc sa lasam mesaje pe forum prin care ii injuram pe fictivii tradatori, mai bine facem ceva folositor pt noi. Poate chiar nu a fost nimeni si in stitul caracteristic Jiji isi permite sa vb in numele suporterilor stelisti. Va dati seama ca prin acest comunicat fals el spala firma de paza si pe Zmarandescu de pacare, se pune in postura de moderator/impaciuitor in acest conflict, pune vina pe suporteri si aduce dezbinare in randurile noastre. De ce il lasam sa ne prosteasca si sa ne faca pe degete?

Asadar, cine contacteaza si PN pt a pregatii si ei un comunicat oficial?

@sud: incercati sa trimiteti comunicatul vostru catre presa. macar catre gsp care ar accepta orice articol care loveste in Jiji.

//incercati sa fiti si voi mai uniti (ma refer la brigazi). nu ma deranjeaza ca sunteti 20 la numar dar macar fiti mai uniti. suntem mai multi ca ei si uniti putem face multe. la urmatorul incident cand o sa mai intre 10 bodyguarzi in peluza, ma astept sa iasa pe targa toti. in alte tari si 20 daca intrau in sectorul suporterilor sa-i ciomageasca tot si-o luau in freza.

//daca nu vrea nimeni sa se ocupe, dati-mi mie (prin mesaje private) numerele de telefon, adrese de mail ale liderilor PS si PN si ii sun eu maine pt comunicat. sun si la receptia ziarelor ca sa ma interesez de formalitatile pt a le trimite comunicatul.

Deci vorbind la calm am ajuns la concluzia clara un razboi contra ciobanului ne va face pe noi sa suferim.

Degeaba fratilor m-am pus si eu in pielea lui mustata omul ce vreti sa faca sa conduca toata peluza sa-l bata pe cioban ? Nu se poate ca dupa aia ganditi-va ca toti suporterii vor suferi (va dati seama fara deplasari tot anul) pai pentru un ultras asta e ceva rau de tot...asa ca degeaba cel mai bine ignorat si ignorat ca altfel tot noi vom suferi aiurea.

Doua citate: Peluza Nord, Steaua(in timp ce baietii de la Sud erau acolo, iar jandarmii deja ne gazau la Sud pe cei care nu reusisem sa trecem) "Ce treaba aveti ma voi cu Sudul? Va duceti acolo sa va luati bataie? Sa se descurce singuri!" ; Bulevardul Ghencea, langa stadion... un matiz intra in complex, in timp ce noi "ardeam" png-ul, iar posesorul sau graieste: "Plecati ma acasa, ce treaba aveti aici!? Plecati dracului ca va bat astia DEGEABA, n-aveti voi treaba!"

Un singur om: MUSTATA!

corect! asta am spus si eu in articolul cu incidente de pe stadion. eram langa mustata + zmarandescu, cei 10 de la sud si cei 10 de la nord, la trecerea cu t2, cand acesta a zis "lasati sudul sa se descurce singur!".

astia trebuie calcati in piciare cand mai intra in peluza. ajunge sa mearga 10 sa-i ceara sa plece si o sa va urmeze toata peluza. chiar nu inteleg cum de sunt tolerati ca si reprezentati ai suporterilor cand e clar ca majoritatea nu-i suporta.

-----

later edit:

Deci vorbind la calm am ajuns la concluzia clara un razboi contra ciobanului ne va face pe noi sa suferim.

Degeaba fratilor m-am pus si eu in pielea lui mustata omul ce vreti sa faca sa conduca toata peluza sa-l bata pe cioban ? Nu se poate ca dupa aia ganditi-va ca toti suporterii vor suferi (va dati seama fara deplasari tot anul) pai pentru un ultras asta e ceva rau de tot...asa ca degeaba cel mai bine ignorat si ignorat ca altfel tot noi vom suferi aiurea.

vorbesti serios? pai si daca il ignoram ce castigam? ce? crezi ca o sa ne fie mai bine? acum simti ca ne e bine? vrei sa mergem in directia asta? mustata sa plece din galerie, asta sa faca! cat despre cioban, in cazul extrem mergem si peste el la palat. 100, 1000, 10000 de suporteri cu intentia de a-l gonii din Ghencea.

Edited by Vandorsky

kkt, daca tot e lumea scarbita de "liderii" de la nord, de ce nu se delimiteaza de ei?

ramaneti la nord, alegeti-va o gradena, doua, sau partea superioara a peluzei si nu mai cantati la tonul dat de taranii, puscariasii, drogatii, bijnitarii, recuperatorii si analfabetii de pe statul de plata becalian.

daca se striga anti-cioban, cantati si voi.

daca se striga anti-mitica, cantati si voi.

daca se striga impotriva jandarmeriei, cantati si voi.

nu mai incurajati gruparea asta de angajati ai ciobanului (cu mici exceptii), pentru ca NU ESTE Steaua pe care o iubim si pe care am vrea s-o incurajam. trebuie sa scapam intati de cancerul care ne sugruma clubul: FECALI!

lucruri simple de bun simt.

Edited by saptemai

cred ca la meciul urmator voi sta pentru prima oara la SUD....din pakate la nord sunt tot mai multi sclavi ai lui Jiji

Deci sa inteleg ca am plecat la pauza din peluza pentru a nu mai avea ocazia sa il injuram pe beecali, nicidecum in semn de solidaritate cu cei care au avut cu adevarat de suferit?!?

Edited by LoveSteaua4Ever

Guest
This topic is now closed to further replies.