fcsteaua.ro

Comunicat in legatura cu evenimentele de la meciul Steaua - Timisoara

139 posts in this topic

Reprezentanti prezenti?O adevarata lovitura(cu pulanul!)data celor ce deja au luato pe coaja ...la propriu!!!

Adriane nu ai nimic de comentat?Este cumva vorba de persoane ce sunt "alaturi de voi "in peluze?Dureros,pe bune!!! :steag_cruce_invers:

asta nu este un comunicat.

e o gluma proasta si o jignire grava adusa celor care au avut de suferit in acea zi si nu numai.

care reprezentanti ai suporterilor ? sa mi-i arate si mie pe aia, ca sunt tare curios.

rusine voua, vandutilor !

Nu cred ca e real comunicatu' asta. Altfel, mai avem putin si ajungem batuti in tribune ca nu-l votam pe oaie.

bravo ma baieti..ati rezolvat-o si p-asta...asteptam urmatorul caz ca in cele din urma sa ramana "adevaratii suporteri p stadioane".o sa rad p patul de spital de voi alaturi de alti camarazi.jijiii 2000 de euro la baieti.

Reprezentanti prezenti?O adevarata lovitura(cu pulanul!)data celor ce deja au luato pe coaja ...la propriu!!!

Adriane nu ai nimic de comentat?Este cumva vorba de persoane ce sunt "alaturi de voi "in peluze?Dureros,pe bune!!! :steag_cruce_invers:

Nu ma intereseaza ce zice un om.Un om nu ma reprezinta pe mine.

De fapt, care om?

Cine a vorbit?

Asta e un comunicat semnat "Anonim".

Asadar valoarea lui e fix 0.

Prin "suportul neconditionat" intelegem ca ni s-a dat unda libera din partea "galeriei" sa votam cu PNGigi ? Doamne, ce usurare !

Hai sa fim seriosi...

V-ati asteptat la altceva de la aceasta intalnire? De parca ar fi fost prima intalnire de acest gen cu un astfel de rezultat.

Probabil in curand o sa se inceteze cu injuriile la adresa lui Becali (oricum am mai trecut prin faza asta de vreo 2-3 ori) si o sa se ajunga din nou la stadiul de "ne ignoram reciproc" sau, mai rau, o sa i se scandeze numele si o sa i se aplaude aparitiile in loja.

Astia suntem. Impacati-va cu ideea daca nu sunteti in stare sa faceti mai mult. Pe astia-i avem, cu astia defilam.

Ne-a tras-o ciobanu!

Nici nu ma mira, romanul nu are coloana vertebrala de 20 de ani (daca o fi avut vreo data); povestile cu Stefan cel Mare ai Mihai Viteazul sunt din Arici Pogonici, noi cel mai bine stiind 'ciubuc' sau 'capul plecat sabia nu taie', 'vorba dulce mult aduce'!!!

Cum poti sa stergi cu buretele ce s-a intamplat ?

Cum pot nega tot ce s-a intamplat ?

Cum poti fi indiferent ....a nu stiu cat`a oara ?

Cum te mai poti numi "lider de galerie"?

RUSINE CELOR CARE SE COMPLAC IN SITUATIA ASTA...ISI MERITATI SOARTA !!!

Defapt nu s-a intamplat nimic....a fost o iluzie optica.

acest comunicat cred ca este bine redactat insa nu stiu la ce inregistrari video sa u uitat sa nu uitam ca in orice tara democrata europeana o banda cu nume de securitat privada a facut ce au facut la acest meci acesti profesionali de k1 luptand contra unor persoane care nu erau de fapt vinovate in alte tari de exemplu españa politia sau alte forte de ordine merg direct la subiect sau asteapta terminarea meciului fara sa afecteze persoane nevinovate `in Bucuresti sau in alte orase din Romania ne ste frica sa ne punem un fular cu numele clubului iubit inainte de partida sau dupa ce se termina de frica politie sau a garzilor particulare de anume cluburi sa nu uitam ca orice razboi se poate castiga cu aceleasi arme care utilizeaza inamicul in cazul nostru cred ca avem nevoie de legi noi

NO comment.La intalnirea asta ar fi trebuit sa participe cei agresati nu cei care sunt platiti sa fie acolo pusi se stie cine ei nu ma reprezinta pe mina ca stelist in nici un fel si cred ca sunt multi care cred acelas lucru ca si mine

Jenant, inca un element care imi confirma convingerea ca o revolutie nu este posibila in Ghencea. Exista suporteri care sunt incapabili sa reactioneze impotriva abuzurilor lui Becali si a celor care-l inconjoara.

Fie se tem fie cred ca acesta este inca omul de care avem nevoie. Daca in primul caz putem manifesta intelegere, in cea de-a doua ipostaza deja lucrurile sunt grave. Nu mai pomenesc de temerea ca exista si ceva interese de partea unora care stiu sa dea bine cu pumnul.

Ma tem ca in clipa de fata suporterii Stelei sunt divizati in mai multe tabere: cei de pe stadion situati la nivele pro si contra si marea masa a suporterilor din toata tara care l-ar dori pe Becali presedintele Congo-ului si plecat de tot din Romania. Bleah, mi-e greata...

Hai sa fim seriosi...

V-ati asteptat la altceva de la aceasta intalnire? De parca ar fi fost prima intalnire de acest gen cu un astfel de rezultat.

Probabil in curand o sa se inceteze cu injuriile la adresa lui Becali (oricum am mai trecut prin faza asta de vreo 2-3 ori) si o sa se ajunga din nou la stadiul de "ne ignoram reciproc" sau, mai rau, o sa i se scandeze numele si o sa i se aplaude aparitiile in loja.

Astia suntem. Impacati-va cu ideea daca nu sunteti in stare sa faceti mai mult. Pe astia-i avem, cu astia defilam.

La fel ca tine gandesc si eu. Suntem blestemati, ne meritam soarta pentru ca totul este in van. Ma tem ca aceia care au fost astazi la aceasta intalnire si-au tradat colegii din tribuna si s-au lepadat de insasi ideile de suporter stelist liber si neinfricat.

La fel ca tine gandesc si eu. Suntem blestemati, ne meritam soarta pentru ca totul este in van. Ma tem ca aceia care au fost astazi la aceasta intalnire si-au tradat colegii din tribuna si s-au lepadat de insasi ideile de suporter stelist liber si neinfricat.

Si atunci cand cineva va veni din nou si va spune ca Becali si-a platit de mult oamenii din peluze, normal ca vor sari toti de fund in sus ca stelistii sunt cei mai onesti, cei mai devotati, cei mai saritori suporteri si n-ar face niciodata in viata lor asa ceva, sa se vanda unui analfabet cretin pentru un pumn de euro pe care sa-i bage in vena...

Ar fi interesant sa ni se spuna si noua care sunt acei "reprezentanti ai suporterilor" care au participat la miraculoasa intilnire si care au emis aceasta mizerie si eventual sa se posteze si poza lor. Nu de alta, dar sunt si eu curios sa vad ce mutra poate avea un astfel de individ care ma reprezinta si da comunicate si in numele meu.

@Joint, este un articol preluat de pe site-ul oficial, nu publicat de redactorii fcsteaua.ro

scuze, stiu ca nu m-am exprimat corect, ma refeream le mizeriile care au emis porcaria asta.

Comunicatul asta este 100% SCRIS de idiotul de Argaseala.Reprezentantii suporterilor specimene gen Dorin,care in prealabil si-au primit salariile de la Gigi.Mda,mai mare scarba nici ca nu se putea sa mi se faca,bataie de joc.Pana nu o sa scapam de cartitele din Peluza Nord si o sa fim 2 peluze libere nu se va intampla NIMIC.Dorin asta e unul dintre cele mai mari [...] om fara pic de onoare...

Edited by SSK

imi pare rau!!!!!!!

daca pana acum am putut ignora multe abuzuri/nesimtiri/magarii/ din partea conducerii actuale ale Stelei(precizez actualei) si am continuat sa merg pe stadion pentru Steaua reala cea cu istorie care din pacate nu se regaseste in zilele noastre nici macar 1%, IN MOMENTUL ACTUAL AM LUAT DECIZIA DE A NU MA PREZENTA PE ACEST STADION , PENTRU ACEASTA ECHIPA, DEOARECE NU MA MAI REPREZINTA,NU MAI INSEAMNA Steaua.

ultima picatura au pus-o acesti asa-zisi lideri de galerie/suporteri(doar unii cu putere de decizie si cu acces la patron) care se vand pentru orice acestui cioban pentru nimic.

nu imi gasesc locul in acest stadion unde mi se pune pumnul in gura cand protestez pentru raul pe care il face acest nenorocit de cioban impreuna cu toti angajatii lui + acesti asa zisi lideri ai galeriei impusi de el , care doar asculta de ordinele lui pentru bani/bilete etc. numele lor il stiti cu toti. nu mai veniti cu atatea argumenete contra, deoarece nu tin. nu tin sub nicio forma. cand vezi ca exista persoane in club care fac rau Stelei iei masuri, protestezi , nu te pui capra pentruniste bilete/bani/frica de bataie.

de ce sa mai vin eu acolo pe stadion cand vad raul care se intampla si nu pot nici macar sa scot un cuvant pt ca e inutil. deoarece vin acesti sclavi /smardoi si schimba lucrurile doar PENTRU NISTE BILETE/BANI/FACILITATI PENTRU DEPLASARI. ASTA INSEAMNA CA SUNT NISTE OAMENI DE NIMIC. SUNT NULI. ii cunoasteti pe toti : mustata, john , Gica,tataru,Dorin, din pacate si Bogdan( spun asta pt ca eu merg de ani de zile in Peluza Nord). ei au acceptat si prin influenta lor au mentinut acest rau care i se intampla ECHIPEI NOASTRE.

cand vom fi uniti si vom accepta cu durere ca nu acesta e calea si ca trebuie sa schimbam ceva si ca avem puterea asta, atunci eu voi considera ca Steaua A REVENIT IN VIATA NOASTRA.

TOTUSI S-A ARATA ACEASTA PUTERE A SUPORTERILOR PRIN ACEA PETRECERE DE 60 DE ANI DE LA PREOTEASA, ca sa dau un exemplu . m-am saturat de vanzatorii din randul nostru. sunt persoane ieftine.

nu ma contraziceti ca stiu foarte bine ce zic si deasemenea multi stiu la ce ma refer.

PENTRU A REVENI Steaua NOASTRA E NEVOIE DE UN SACRIFICIU PE CARE EU SUNT DISPUS SA-L FAC. insa doar impreuna vom avea puterea necesara pt a obtine asta.

SA PLECE DIN Ghencea Becali SI TOTI SERVITORII LUI( se stiu ei). sper sa ii eliminam. sa nu creada ei ca sunt asa de puternici. iar acei lideri servitori sa tine minte ca nu sunt asa de tari la bataie/smecheri asa cum se cred ei.exista un nas pentru fiecare. stiu ce zic pentru ca ii cunosc.

HAI Steaua , HAI BAIETII!!!!!!!!!!

Edited by AU

AISS-ul se pare ca nici nu este "bagat in seama" de liderii din peluze. In comunicatul lor au condamnat evident actiunile zmardoiestilor....oare nu toti stelistii gandim la fel? De ce nu avem acelasi glas...aceeasi voce, toti.. ? Mereu am avut un respect enorm pentru cei din fata (cu mici exceptii).Acum insa...incep sa`mi schimb parerea.

@AU

Din pacate nu esti singurul care recurge la asemenea gest....sunt din ce in ce mai multi.

Incet ,incet ne destraman definitiv si asta doare cel mai tare....DOARE !!!.

Edited by Fane

Nu-mi vine sa cred...

Nu am vazut niciodata asa macel si ce mesaj....

Asa e cand se alege prafu'....

Am vazut zeci de mii de opinii, dar eu stiu una si buna...cand era Jean incepeam sa vorbesc a 3-a zi dupa meci....si jandarmii erau albi la fata ca si castile lor cand striga toata galeria....

Acum niste nespalati pe care culmea noi ii platim ne tin ca animalele la portile lu' Argaseala cu biletele in mana si bat niste copilasi si tot noi sa ne cerem scuze....

Sper ca e o gluma proasta....

De ce va mai intrebati cine a fost acolo ? Chiar nu va dati seama ? Aia care faceau semne sa terminam cu injuriile la adresa ciobanului...

Mi s-a facut efectiv scarba... S-a ajuns prea departe, si pentru ce ? Pentru ca unii, prea putini, isi iau partea si fac niste deplasari pe banii lu' [...] de sta in loje, arunca banul si are "sprijinul ala neconditionat". Prostii, aia multi, asculta sau ar trebui sa asculte de unii din primele randuri, isi cumpara abonamente si/sau fac deplasari pe banii lor si vor sa strige [...] Gigi dar nu sunt lasati.

RU-SI-NE ! ! !

Edited by SSK

hahah .. chiar credeti ca daca plecam noi astia mai tineri si raman doar grupuletele alea micute( care si asa nu fac nimic doar sparg seminte) ce detin controlul in peluza o sa se schimbe ceva?In retur o se uite tot ca de fiecare data si se vor gasii tot timpul suporteri obisnuiti ai peluzei care sa cante dupa beat-ul taranesc de la toba lui Dorin ... . Resemnati-va totul e pierdut:(.

@nickstelist: Vino si striga asta in Peluza Nord ! Daca te tine, evident ;)

Scuze adminilor pentru limbajul de mai sus, e primul post de genul asta, dar efectiv nu se mai poate ! Platim abonamente si bilete, fratilor, dam niste lei pentru un loc decent si pentru un drept la opinie ! Alegem locul pe lcd-urile de la case dar constatam ca nu e scaun ! Stam in picioare pe fiarele alea, strigam [...]Gigi iar ala din fata se uita urat, mai-mai sa ne ia la bataie ! Striga SUD-ul ANTI-CIOBAN, incep imediat ole-ola-urile sau Lupta Steaua de jos de la nord... Prea multe persoane, prea putini oameni in peluza aia !

Edited by SSK

Vazand comentariile de mai sus am si eu cateva nelamuriri si va rog pe toti(este legat direct de acest subiect) sa incercati sa-mi raspundeti la cateva intre bari :

-Este posibil ca sa apara un asfel de comunicat si sa vezi ca nimeni nu-i cunoaste pe acesti "reprezentanti"?

-Daca exista lideri de galerie de ce nu ies acum in fata sa confirme sau sa infirme ?Care-i cunoasteti sunati-i sa vina sa ne lamureasca !

-Cine-i numeste sau alege pe acesti "lideri" sau "reprezentanti"?

-Conoscand aici si in tribuna "oamenii" de ce nu sunt "delegati" aceia care nu pot fi cumparati si nici nu pot fi acuzati de asa ceva ?

-Cei cu exprimarile cele mai radicale ar trebui acum sa faca un pas in fata, sa ia atitudine pentru a ne reprezenta ,nu?Oare daca ei ar fi alesi "la vedere" si s-ar invita si presa ar mai putea cineva sa sa se exprime "in numele suporterilor"?

-Nu credeti ca ei ar fi cei mai buni si mai reali reprezentanti si poate ca doar ei sunt cei care si-ar permite "sa le-o zica-n fata" ?

-Nu vi se pare ca-i plina tara de contestatari de la distanta ?Daca tot contesta atat de puternic de ce nu cheama ei presa si impreuna sa se duca la club sa o faca organizat?De ce nu ies sa declare acum ca totul este o facatura?Vezi pe "globuri" "razboinicii scriitori" si cand colo nu se gaseste nici unul sa o spuna "pe fata" ?

-Il Soldatino ! In oameni ca tine ,care stiu si sa se exprime bine, suntem multi care avem incredere ! Esti tanar si cu putere de lupta de ce nu o faci ?Ce te retine pe tine sau pe altii ca tine ?(Nu toti putem avea "sange de luptator"si determinare asa cum ai tu dar te putem sustine !Ca si in teren ,si in viata, nu putem avea toti aceeasi determinare dar putem avea acelasi tel chiar daca avem feluri diferite de a gandi si a lupta !)Nu credeti ca acest stelist ar merita sa ne reprezinte cu adevarat ?

Edited by tavimai

Guest
This topic is now closed to further replies.