Virgil

Steaua - Timisoara 2 - 2 (0 - 0)

93 posts in this topic

Vom castiga numai daca vom juca intr-un sistem 4-4-2 sau 4-3-3!

Echipa pe care mi-o doresc este aceasta:

Zapata - Ogararu,Radoi,Goian,P.Marin - Nicolita,Thiago,Lovin,Toja - Kapetanos,Pedriel

Forza Steaua!Mereu inferiori....

1.E TIAGO nu Thiago

2.E FORZZA nu Forza

3.MEREU SUPERIORI nu mereu inferiori (chiar daca tu stii lucrurile astea incearca sa fii stelist daca nu,ramai inferior si vorbeste mai putin)

Edited by Bodanel
se scrie daca nu dak

Zapata - Ogararu,Radoi,Goian,P.Marin - Nicolita,Thiago,Lovin,Toja - Kapetanos,Pedriel

Ma bucur cind vad pe cineva care cunoaste fotbal....... ma refer la echipa

dar cu '' inferiori ''' ai exagerat.. nu-i chiar asa de rau

Edited by aleyanddru

dupa meciul cu Rapid...un meci enervant..cel mai enervant meci..sper sa`i batem pe astia..daca nu...o sa ma enervez iar si iar si iar...ce se intampla cu Steaua?..parca sunt niste visatori...parca viseaza ca joaca fotbal...e timpul sa va treziti baieti..in meciul cu timisoasa(sper)

Cum naiba vrei tu sa jucam fotbal, cand avem practic / cea mai destructiva echipa din Romania? Cu jucatorii gen Nicolita,Semedo,Tiago,Lovin si chiar Radoi. N>ai cum sa practicam un fotbal ofensiv, cu pase bune si filtrate etc. Avem o echipa antitalentata, asta e adevarul.

Edited by Bodanel
se scrie chiar nu kiar

abia astept meciul...n-am mai jucat de ceva vreme acasa...Sper sa avem coregrafie ceva...forzza Steaua....

Un mesaj din Bucuresti....Poli pu*a s-o belesti...Sa se-auda in toata tara...M**E Poli Timisoara

:steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

1.E TIAGO nu Thiago

2.E FORZZA nu Forza

3.MEREU SUPERIORI nu mereu inferiori (chiar daca tu stii lucrurile astea incearca sa fii stelist dak nu,ramai inferior si vorbeste mai putin)

1.pe forum am vazut undeva THIAGO

2.nu mai sunt atat de entuziasmat incat sa scriu FORZZA Steaua!eu cred ca e mai bine asa decat sa zic "Forza Steaua(Poli nu ne da mai mult de 2 goluri)"

3.sunt REALIST...pana acum am fost OPTIMIST si inca regret

[quote name='Virgil'

Dinamo a zburdat la Timisoara.

A zburdat fiindca a lasat-o Timisoara. Daca era asa de zburdalnica, ar fi zburdat cu Steaua. Dar nu prea a avut spor. Pentru ca Steaua a fost mai buna.

Eu as vrea sa se califice in cele din urma in Cl, dar de pe locul secund. Sa vedem ce mare scofala face pe acolo, ca prea e tare-n gura butelie ala de Borcea.

Intr-adevar in meciul cu pricina,fostul rocar,fulgerul bragadiru,etc.actual f.c.Timisoara a lasat impresia unei echipe de desculti.Vasalitatea celor de la Timisoara fata de haita hienelor se explica prin lungul sir de insuccese pe perioada a 15 ani.Singurul oficial din fotbal care a luat atitudine impotriva acestor blaturi perpetuue a fost ex-presedintele sub-podarilor,C.Zotta,care intr-o interventie telefonica la Fanatik-show,a spus ca (citez aproximativ):,,Dinamo,mai bine nu se mai prezenta in vederea meciului de la Timisoara din moment ce se stia dinnainte cine va castiga".Poate pierzand cele 3 puncte cu potaile de fapt timisorenii vor recastiga pe cele 6 de penalizare.Poate Iancu sau tender vor fii mai usori prin disparitia unor dosare penale.Poate...

Timpul ne va arata exact dimensiunile acestei,,victorii".

In ceea ce priveste CL,nu cred ca putem sa vedem cum se vor comporta potaile acolo daca se claseaza pe locul 2 in campionat pentru simplul motiv ca acest fapt presupune disputarea unor partide preliminarii.Am vazut cu totii impotenta lor de a se califica in urma unor astfel de meciuri.De aceea se trag sfori pentru locul 1.

I-am numit ,,hiene"mai sus pentru ca,la fel ca si patrupedele sus mentionate ei nu vaneaza,nu muncesc pentru a-si asigura portia de mancare prin lupta dirercta cu vanatul.Ei fura prada gata doborata.Ei se vor infrupta ,,la masa bogatilor"(expresie des uzitata pentru participantii la CL) doar datorita faptului ca altii au muncit pentru aranjarea acelei mese dar,din ignoranta,in asteptarea invitatilor au uitat usa deschisa!

prietene daca esti imbecil te rog sa nu mai postezi pe site.se vede ca nu esti suporter adevarat.niciodata un suporter nu ar trebui sa spuna ce ai zis tu.nu am mai invins de 10 meciuri.asta ne doare pe toti,dar pana sa ajungi sa spui asta mai e mult.......si inca ceva probabil ti-a placut atunci cand Steaua a invins pe Betis,pe boro,pe Kiev si a jucat semifinale de UEFA.atunci toti eram stelisti,acum nu mai suntem.daca nu sti sa si pierzi nu vei castiga niciodata.

Trebuie sa incepem sa castigam meciuri,nu conteaza cum si atunci vor reveni si optimismul si victoriile.

DECAT SA POSTATI TAMPENII MAI BINE NU MAI POSTATI.Steaua NU ARE NEVOIE DE SUPORTERI CA VOI.

prietene daca esti imbecil te rog sa nu mai postezi pe site.se vede ca nu esti suporter adevarat.niciodata un suporter nu ar trebui sa spuna ce ai zis tu.nu am mai invins de 10 meciuri.asta ne doare pe toti,dar pana sa ajungi sa spui asta mai e mult.......si inca ceva probabil ti-a placut atunci cand Steaua a invins pe Betis,pe boro,pe Kiev si a jucat semifinale de UEFA.atunci toti eram stelisti,acum nu mai suntem.daca nu sti sa si pierzi nu vei castiga niciodata.

Trebuie sa incepem sa castigam meciuri,nu conteaza cum si atunci vor reveni si optimismul si victoriile.

DECAT SA POSTATI TAMPENII MAI BINE NU MAI POSTATI.Steaua NU ARE NEVOIE DE SUPORTERI CA VOI.

"prietene",sti de ce are nevoie Steaua acuma?de MINTE,un lucru de care ai avea si tu nevoie.gandeste-te putin la ultimele rezultate cu Poli si uite-te si la situatia ei in clasament:este peste noi chiar daca a fost penalizata cu 6 puncte.deci eu nu imi pun nici o speranta in acest meci.dar ca sa va fac voua pe plac nah' de aici"FORZZA Steaua CEA MAI BUNA ECHIPA DIN LUME VA CASTIGA CU 3-0"...MULTUMITa?

Invingeti pe Poli si dedicati-ne victoria noua acelor STELISTI din Timisoara!!!!!!!!!! fularultras

Steaua...............VICTORIE!!!!!!!!!! Steaua.................VICTORIE!!!!!!!!!

Invingeti pe Poli si dedicati-ne victoria noua acelor STELISTI din Timisoara!!!!!!!!!! fularultras

Steaua...............VICTORIE!!!!!!!!!! Steaua.................VICTORIE!!!!!!!!!

eu zic ca merita sa vi`o dedice..ca nu sunteti multi stelisti in orasul ala rapidisto-rocarist.

Edited by Dj

Steaua va castiga sigur meciul cu Poli Timisoara in meciurile cu Dinamo si Rapid am avut ghinion prea am tras in bara , prea au avut noroc adversarii nostri odata si odata ghinionul se va sparge si va fi cu Timisoara , numai vreau sa zic de alte echipe care castiga cu 2 autogoluri sau etc. Haide Steaua ! :steag_sah_mic:

sal.daca e cineva din Brasov(sau trece prin Brasov) si merge la meci duminica cu masina si mai are un loc sa-mi lase mesaj sa vb.multam :steag_sah_mic:

Mda.. se pare ca forumu asta a devenit locul de joaca al copiilor sub 13 ani..in`afara de Forza Steaua sau ca vom avea un meci usor .. o victorie facila.. sau ca batem la 7 , 11 , 1000 de goluri diferenta si sa puna un steag acolo nu mai pot sa scrie altceva.

sal.daca e cineva din Brasov(sau trece prin Brasov) si merge la meci duminica cu masina si mai are un loc sa-mi lase mesaj sa vb.multam :steag_sah_mic:

te duc eu daca vrei....lasa-mi un nr de tel sau un id

Timisoara este demoralizata din cauza infrangerii de acasa cu Dinamo asa ca noi putem profita de aceasta cauza :bananadance: iar Steaua va fi favorita sambata seara :steag_cruce_invers:

scor final : 3-0

Edited by bodanelu
font normal

daca Dinamo a castigat la Timisoara,Noi de ce nu am putea castiga acasa la noi meciul cu ei ,oricum avem doar o varianta sambata seara Victoria altfel nu stiu daca mai prindem primele 2locuri

Edited by Cracker

Emeghara s-a reaccidentat și a plecat la Bologna pentru un control amãnunțit. Nu va mai juca în acest an.

Jucatorii cumparati de creditor de la Timisoara si Cluj, au insemnat bani aruncati pe apa sambetei. Si asta numai pentru ca Gigi se "pricepe la fotbal si are "fler" la jucatori.

Sa recapitulam: Emeghara, Plesan, Surdu, Semedo.

Emeghara a fost cumparat desi se stia ca are probleme cu inima si ca era accidentat.

Surdu si Semedo, doi jucatori care nu fac fata niveluli care se cere la Steaua.

In plus, in Cupa Romaniei stam si ne uitam la TV. Vorba vine. Si asta tot datorita cui stim noi. Vai de mama ei de Stea, pe mainile cui a incaput.

Timisoara este demoralizata din cauza infrangerii de acasa cu Dinamo asa ca noi putem profita de aceasta cauza :bananadance: iar Steaua va fi favorita sambata seara :steag_cruce_invers:

scor final : 3-0

O fi ea demoralizata, da dupa spusele lu' Iancu, Uhrin isi joaca scaunul... asa ca o sa fie un meci tare, si daca castigam, castigam la limita.

forzateaua

Ochirosii si Pedriel au fost chemati de Dorinel de la Steaua II, sa joace contra Timisoarei! - Semedo aut de la prima echipa pentru meciul de sambata.

Goian: "Liga Campionilor va rãmâne un vis pentru cei de la Dinamo!" - Foarte tare frate! I-ai atins la coarda sentimentala.

Dayro: "Credeti in noi". - Credem in Dumnezeu hombre. Putem avea insa, incredere in voi.

Iancoo de Giulesti: "Nu știu dacã Uhrin o sã reuseasca sa-i remonteze psihic pe jucãtori!". - Incearca sa ne adoarma vigilenta. Nu-l cred nici negru cat unghie. A amenintat ca vinde clubul si acum, cand Tender si Consiliul General Timisoara au alimentat conturile Timisoarei cu milioane de euro, revine.

Tot el: "Obiectivul nostru in Ghencea nu poate fi decat victoria." - Pușchea pe limba! (pușchea = veziculã dureroasã localizatã pe mucoasa cavitãții bucale, mai ales pe limbã; pușchea pe limbã, se spune aceluia care anunțã sau prevestește ceva neplãcut, pentru ca prevestirea sã nu se împlineascã.)

Dorinel: "M-a surprins victoria lui Dinamo cu Timișoara! Sper sã-i batem și noi!"b - Sa te auda Dumnezeu. :)

Goe: "Timișoara este cea mai în formã echipã din campionat!" - Vrajeala, ca la prima cobor. :))

FC Steaua: Stirea aparuta despre Emeghara e.. cancan. - Cu alte cuvinte, tot vrajeala.

Titluri aparute in Prosport, rastalmacite pe fcsteaua.ro :)

trebuie sa batem !!!obligatoriu , egalul ne scoate din lupta pt titlu , sa nu mai vorbim de infrangere.o echipa ca Steaua ar trebui sa bata Poli daca vrea campionatul....oare spre 24? :hmmm:

Meciuri grele peste meciuri grele...

O sa ma duc si eu pe stadion la sud la meciu cu Timisoara.. sper sa nu ajung cu ochii umflati acasa :)

Cu rapid nu mi-a placut cum a jucat.. Sa speram ca o sa joace acum mai bine cu Timisoara

Forza Steaua! :steag_cruce_invers:

Alt " derby " . Nu se mai termina "derby"-urile astea. Noroc ca jucam in Ghencea, deci avem 1 punct asigurat. Sper sa nu ne incalte si astia...

Sambata se vor sparge blestemele:

Steaua a învins ultima datã echipa de pe Bega în decembrie 2006, cu scorul de 3-1, la Bucuresti.

În primãvara anului 2007, formația pregãtitã de Valentin Velcea s-a calificat în finala Cupei României, învingând cu 1-0 prin golul lui McKain.

În toamna anului trecut, pe stadionul "Dan Pãltinișanul", steliștii au fost din nou învinși, scor 2-0, golurile echipei lui Dusan Uhrin fiind înscrise de Rusici și Mansour.

Ultimul duel direct a avut loc în returul sezonului 2007/08, când, la București, s-a consemnat un egal, 1-1, reușita timișorenilor aparținându-i lui Gigel Bucur.