Virgil

Steaua - Timisoara 2 - 2 (0 - 0)

93 posts in this topic

Duminica am batut Rapidul. La numar de ocazii de gol doar. Sambata 15 noiembrie 2008, vom bate Timisoara la goluri, in mini seria de 3 meciuri fara infrangere si fara egal, care urmeaza pana la terminarea primei parti a campionatului.

Templul Fotbalului Romanesc va fi gazda intalnirii de prima Liga intre Steaua si Timisoara. Sau intre cea mai titrata echipa a fotbalului romanesc si fosta echipa a unei fabrici de bere din comuna Bragadiru.

Meciul va fi transmis de postul de televiziune Antena 1 si live text, pe fcsteaua.ro de colegul nostru Dragoshel.

1st.jpg

Dupa o serie de 10 meciuri in care nu a cunoscut infrangerea, respectiv 8 victorii si 2 meciuri egale, echipa banateana a capotat rusinos in etapa a 14-a la chiar pe propriul teren(!), in fata cosmarului ei de-o viata, Dinamo.

Meciul a fost suspect de categoric dominat de catei si acest lucru ne da de gandit. Mai ales ca "burta mare, creier mic" recunoaste fara sa cârâie superioritatea oaspetilor. Nu vi se pare ciudat sa taca? El, care se dadea mereu cocos si avea intotdeauna ceva de contestat?

Daca si in meciul cu noi, timisorenii vor juca la fel de prost, atunci incerc sa ma conving ca au terminat benzina. Dar nu cred, sa ma pici cu ceara.

Sambata in Ghencea vor juca meciul cu Steaua ca niste lei paralei, ca pe meciul vietii lor, pe viata si pe moarte. Impulsionati de avertismentele lui mister Iancoo de Giulesti, prin vinele caruia curge ura giulesteana stransa intr-o viata intreaga impotriva Stelei.

Revenind la meciul de sambata, sunt convins ca fiecare zi cu Dorinel la conducerea tehnica a ros-albastrilor, inseamna noi acumulari tehnico-tactice si motivatie. In plus Steaua va juca pe propriul teren, iar ei sunt pe punctul de a renunta la Uhrin. In timp ce moralul nostru va fi revigorat, al lor sta sub sabia lui Damocles, vegheat de ochii rai ai Jabbei Iancoo.

Ma pune pe ganduri faptul ca ratam ocazii de gol clare, dar sper ca jucatorii nostri vor sti sa stearga amintirea acelui 1-1 din finalul editiei trecute si sa-i puna la colt pe timiseni. Sunt sigur ca au puterea de a reusi.

Steaua - FCT, pronostic 1! Sa moara Timisoara de necaz! :)

FORZA Steaua!

Nici nu ma gandesc sa plec de la stadion IAR suparat. Castigam fara dubiu.

un meci extrem de greu...

pe langa un joc bun vom avea nevoie si de sansa...asa ca nu cred ca`i batem

eu oricum sunt pesimist din fire...

pronostic : 2 , is tare suparat.

Vom castiga numai daca vom juca intr-un sistem 4-4-2 sau 4-3-3!

Echipa pe care mi-o doresc este aceasta:

Zapata - Ogararu,Radoi,Goian,P.Marin - Nicolita,Thiago,Lovin,Toja - Kapetanos,Pedriel

Forza Steaua!Mereu SUPERIORI

Edited by b0RMA

Daca nu ma insel, suporterii timisoarei in ultima deplasare au batut orice suporter imbracat in ros-albastru de pe strazile din jurul stadionului ? ce ar fi sa le-o platim cu aceasi moneda ? :steag_cruce_invers:

Ii rupem ! ii ardem ! le umplem frigideru !

un meci mai greu decat pare...pe rapid trebuia sa-i batem...pe Dinamo trebuia sa-i batem...pe Timisoara trebuie sa-i batem, dar nu mai sunt sigur de nimic...in atac suntem dezastru...nici nu stiu cu cine sa jucam in fata ca sa dam si noi gol....in aparare suntem acceptabili, dar unde sunt vremurile cand luam 8-9 goluri pe campionat si aveam cea mai buna defensiva?Steaua este in criza.....am ajuns sa cersim o victorie...asa ceva e inadmisibil....

Edited by Bodanel
nu mai folosi limbaj de mes

O sa mai batem dar daca tinem maini moarte in teren (Semedo, Stancu) e clar ca nu are cum sa ne fie usor...

Dinamo a 'zburdat' la Timisoara,ceva imi spune ca noi nu vom face acelasi lucru...

Daca fundasii lor or sa mai dea doua autogoluri, o sa zburdam si noi :no:

Edited by Melku

Dinamo a 'zburdat' la Timisoara,ceva imi spune ca noi nu vom face acelasi lucru...

Mereu esti pesimist!!!

acu nu mai cred nimic.adik dak nu am batut nici pe gloria si otopeni ce sa mai ceri cu Timisoara Urziceni care ocupa locuri bune in fata noastra in clasament

ceva imi spune cã ãstia de pe Bega o sã isi dea si viata pe teren contra noastã ! nu cum au fãcut-o cu javrele ..

Meciurile dintre Dinamo si Timisoara seamana izbitor cu cele dintre Craiova lui Netoiu si Dinamo.

Militienii il tin priza pe elefantul Iancu.

Foarte mare atentie la meciul cu Timisoara. Banatenii nu joaca cum au facut-o sambata cu javrele.Daca vor sa joace o vor face si cu siguranta vor incerca orice sa incurce pe Steaua.

Dinamo,imi pare rau ca repet,va iesi cu siguranta campioana. Asta e viata. Fotbalul nu se joaca doar pe teren. Mai trebuiesc niste voturi de la Buzau,mai facem un egal pentru a ne dovedi puritatea.Cine spune ca Ciobanul nu se foloseste de Steaua? A...stiu,Victor.

Acum nu ma feresc sa dau un pronostic.Va fi 5-1 pentru Steaua.Sunt foarte optimist.

Hai Steaua!

Toata lumea ii lauda pe lideri, desi eu n-am vazut decat contraatacuri si aparare supraaglomerata in jocul lor. Atat si nimic mai mult.

Iar la timisoreni am vazut foarte, foarte multa delasare, din toate punctele de vedere.

Si potrivit criteriilor mele, asta a fost un blat.

Evident ca banatenii isi vor vinde si mamele pentru un punct in Ghencea.

Edited by Lari

Cand am scris in alt topic despre Poli-dinamu am zis ca nu mi s-a parut blat(e adevarat ca nu m-am uitat totusi la tot meciul) insa vorbind cu oameni care tin cu Timisoara(mai mult pe forumuri insa si cu 2 tipi care tin cu bragadiru) toti mi-au zis ca astia au vandut meciul.

Nu stiu inca ce sa cred insa fiind in Liga lui Mitica nu m-ar mira iar daca stau sa ma gandesc la asemanarile cu Craiova lui netoiu(in ceea ce priveste palmaresul lor cu dinamu cat avea militanul influenta acolo) un blat mi se pare foarte posibil. Si acum tin minte cum mancau pamantul juvetii cu noi si Rapid insa stateau capra cu dinamu.

Daca s-a facut blat s-a facut cu mijlocul(alexa bineinteles) si mai ales cu aparatorii,karamian si bucur s-au miscat bine,chiar foarte bine in anumite momente insa au ratat acele ocazii. Vorba lui AdrianUltras25,astia din temesvar ar trebui sa-si dea foc,cica ii urasc pe dinamu si totusi nu reusesc sa-i bata la ei acasa de vreo 11 ani de zile. Astia o sa-si dea sufletul pentru un punct cu noi,cum au facut si anul trecut(nu m-ar mira sa fi dat si Borcea bani ca sa ne incurce anul trecut,mai ales ca se imprietenise la o cafeluta cu aia de la Cluj inaintea meciului direct) insa noi trebuie sa luptam si sa-i trimitem inapoi cu mana goala.

E deja rusinos ce se intampla la echipa,jucam slab,avem 2-3 ocazii in 90 de minute iar la final dam vina pe ghinion,de parca ghinionul e de vina ca nu stim sa sutam la poarta sau ca Stancu nu poate sa salte mingea peste andrade. Trebuie sa castigam,11 meciuri fara victorie ar fi inca o pata neagra peste istoria Stelei,alaturi de acesti 3 ani mizerabili in care am preferat banii(CL) contra performantei(trofee,interne sau externe),in care am schimbat antrenorii ca pe sosete(acelasi lucru fiind valabil si la jucatori) si in care echipa n-a crescut deloc,ba chiar as spune ca a regresat.

Singura parte buna e ca macar nu mai vedem fata gibonului atat de des la TV.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

A zburdat fiindca a lasat-o Timisoara. Daca era asa de zburdalnica, ar fi zburdat cu Steaua. Dar nu prea a avut spor. Pentru ca Steaua a fost mai buna.

Eu as vrea sa se califice in cele din urma in Cl, dar de pe locul secund. Sa vedem ce mare scofala face pe acolo, ca prea e tare-n gura butelie ala de Borcea.

In alta ordine de idei Uhrin, care e amenintat cu demiterea de "burta mare, creier mic", va veni la Bucuresti fara Brezinski, cel care a marcat autogolul de 0-1. Nu mi se pare corect. Ar trebui sa-l lase si cu noi. :))

Bodanele. tata potoleste-te...unde vezi tu ca folosesc limbaj de mess? incearca sa mai cresti si sa-i respecti pe cei mai in varsta ca tine...in traducere pt tine, nu-mi mai edita mesajele

Edited by bodanelu

pronostic : 2 , is tare suparat.

Nu mai fi copile suparat, este loc si de mai rau...DAR si de MAI BINE !!!

Sunt de acord ca Cimisora va juca la rupere, ca la mare nebunie, cat mai bine poate, DAR sunt ferm convins ca si jucatorii nostri s-au saturat de egaluri si de infrangeri asa incat TREBUIE sa reuseasca. NUMAI Daca insa va tacea BEEEEEEEcaLLiiiiiii. Sa taca dracu din spurcata-i gura (era sa zic rat) dar oile au bot; sa nu mai behaie nimic, nimic, nimic...

Poate doar ASA nu-si va mai intoarce Dumnezeu FATA-I de la noi pacatosii, cat despre BELZEBUTUL de Becali...Doar din cauza gurii lui ne-am umplut de ghinioane!!!

dupa meciul cu Rapid...un meci enervant..cel mai enervant meci..sper sa`i batem pe astia..daca nu...o sa ma enervez iar si iar si iar...ce se intampla cu Steaua?..parca sunt niste visatori...parca viseaza ca joaca fotbal...e timpul sa va treziti baieti..in meciul cu timisoasa(sper)