fcsteaua.ro

Dinamo - STEAUA 1 - 1

256 posts in this topic

Dinamo: 1. Lobonț, 2. Diabate, 55. J. Cesar, 30. Tamaș, 16. Blay, 20. Ad. Cristea, 25. Ropotan, 22. Torje, 9. M. Niculae, 10. Dãnciulescu

Antrenor: Mircea Rednic

Steaua: 1. Zapata, 2. Ogãraru, 24. Ghionea, 3. Goian, 4. Golanski, 16. Nicolițã, 20. Lovin, 28. Stancu, 6. Rãdoi, 9. Semedo, 35. Kapetanos

Antrenor: Dorinel Munteanu

In minutul 8 Kapetanos deschide scorul cu o lovitura de cap din 2 metri la o centrare perfecta a lui Nicolita.

Dinamo a egalat in minutul 83 prin Adrian Cristea dupa o faza care a surprins defensiva ros-albastrilor.

A fost un meci foarte disputat, cu un ritm bun, cu numeroase suturi la poarta. Steaua se poate declara nemultumita de rezultat, deoarece pe parcurs a avut si doua bare, semnate Semedo si Kapetanos.

Un joc de o buna factura realizat prin eforturile jucatorilor din teren.

Steaua a fost complet schimbata in bine. A placut faptul ca nu a stat nicio clipa sa apere acel 1-0 din minutul 8, ci a fortat detasarea. Nu a fost sa fie.

Felicitari pentru debut lui Dorinel Munteanu si jucatorilor stelisti. Viitorul incepe sa arate bine.

Bulanel a facut cam tot ce a vrut pe partea lui de teren

Semedo - penibil in prima repriza (exceptie facand sutul in bara)

Kapetanos unde ai fost pana acum? Nu erai pe lista venita din loja?

suntem cu 3 clase peste ei...nimic nou,nu?forza Steaua...pe ei,pe mama lor

Mie mi s-a parut Semedo foarte bun in prima repriza. In fine, vom vedea pe tabela de marcaj la final cat de bine a jucat sau nu Semedo.

@Irresistible

Hai frate, imi tremura si chilotii pe mine in momentele astea, crezi ca mai gandesc lucid?! :)

Edited by c.ronaldo17

Mi-e mi s-a parut Semedo foarte bun in prima repriza. In fine, vom vedea pe tabela de marcaj la final cat de bine a jucat sau nu Semedo.

Semedo fuge fuge, dar nu prea face mult lucru... Pare a se molipsi de la Banel.

PS : "Mie" nu "Mi-e"

Per total dupa prima repriza, Steaua lui Dorinel incepe sa arate a stea. Singurele dezamagiri sunt Semedo si Stancu.

Semedo nu face faza defensiva si s-a vazut asta, marile lor ocazii daca se pot numi asa or venit de pe partea lui; l-a lasat pe golanski de n ori in duel direct cu Torje; astfel Golanski care e mai lent e nevoit sa faulteze sau /si sa fie dublat de un fundas central. Totodata, Semedo mi se pare foarte frustrat. Frustrat ca o nimerit bara, frustrat ca il fac toti pe partea lui ... etc. nu se poate ca un jucator sa se opreasca si sa-si puna mainile in sold, sa injure si sa se uite cum fundasul de pe partea lui are de furca cu atacantii adversi. -- daca e mare star cum se crede, tre sa munceasca pt asta --

Nu cred ca asta e o mentalitate tocmai potrivita pentru un sportiv de performanta.

Stancu e prea tanar si lipsit de experienta - s-a pierdut cu firea in cateva situatii favorabile noua.

Kapetanos dupa cum ma asteptam isi face treaba profesionist fie rezerva, fie titular. Si nu sare mingea din el ca din scandura cum zicea ciobanu'... sper sa intre szekely in locul lui Semedo si vom vedea altceva.

Sper ca ciobanul sa-l lase in pace pe Dorinel sa faca treaba.

Hai Steaua si sper ca repriza a doua sa le mai dam vreo boaba sa le inchida gura la catzei permanent

Edited by hypno

lol, ce comentariu live

Imi depun candidatura sa fiu "crainic". Am TV cu plasma, cu diagonala de 126 de cm, secondat cu un laptop conectat la fibra optica. Nu mai adaug faptul ca am fler.

Forza Steaua!

Semedo f bun , se apara ,ataca , golanski are o misiune mai grea in seara asta

Asteptati finalul meciului. Nu vedeti ca javrele intra ca macelarii si nu iau galben. Tare mi-e frica ca ne umplu astia infirmeria.

De obicei javrele joaca mai bine in repriza a doua. Sper sa nu cedam initiativa si sa le mai dam cel putin 1 gol.

O prima repriza excelenta.Mie frica de o decizie gresita,mai mult sau mai putin voita,a lui Deaconu.Deja a inchis ochii, mai mult decat trebuia,la faze clare!

Arbitrul e cu javrele. Minim 2 cartonase rosii trebuiau date la militieni. Pacat ca nu e 0-3.

Bun psiholog Munteanu ... , arbitru a cam fost cu Dinamo in anumite decizii . Oricum slab arbitrajul lui.

FORTZZZZA Steaua !!!!!!

:steag_cruce_invers:

Edited by alsign

Nu vedeti ca javrele intra ca macelarii si nu iau galben. Tare mi-e frica ca ne umplu astia infirmeria.

Deaconu incepe sa o ia rau pe aratura, frate. Are niste decizii de ma apuca durerea de cap...

Sincer, eu cred ca Dorinel a vrut sa il menajeze pe Dayro si de aceea l-a tinut pe bara.

Si ce cauta Semedo ala acolo si szekely pe bara???X(

Daca nici la asemenea urlete,caci proteste nu le pot numi,nu dai galben.......!Ma refer la Marius Nicolae.

deci sa ma repet. Sa ma kk in el Semedo

Ce imbecil, bai... Cum sa o dai in out de poarta din pozitia aia? Alearga mult, dar paseaza dezastruos de multe ori...

LE: Dar sa ne concentram pe ce ne iese, ca nu mult n-am mai jucat asa...

Edited by Lari