fcsteaua.ro

Comunicat de presa privind suporterii

124 posts in this topic

Respect Peluza Sud!!!!

Best si altii asa radicali si extremisti: Bai nene ce rezolvi cu injuratul? Crezi ca daca injuri ciobanul va pleca din Ghencea? Nu vezi ca are destui tarani care il sustin? Eu chiar nu va inteleg pe voi la faza cu injuratul. Daca injuri un gabor ca face un abuz cu ce te alegi? Cu bataie+amenda. Daca iti injuri seful de la munca ce castigi? Te da afara! Peluza Nord nu inseamna ca este vanduta daca nu il injura pe cioban ci pur si simplu a preferat sa-l ignore. Momentan nu ai ce sa-i faci! DEGEABA LATRI DACA NU MUSTI! Vrei sa scapi de el? Facem cheta si angajam un lunetist... ii devastam mybachul ii dam foc la casa. Daca tot sunteti asa extremisti! Nu rezolvam nimic cu injuratul... si oricat de nedrept si necinstit ar fi tot noi si echipa avem de pierdut!

Dap...se pare ca sefii de galerie acum dau inapoi se da vina pe Sud......ca nu a fost Nord-ul etc... hai frate, AISS-ul ce plm face? nu vorbea cu Becali, este ONG cu acte-n regula vorbea cu clubul Dinamo din ipostaza a unui grup organizat de suporteri si perfect legal, fiecare isi cumpara biletul , si ramanea ca cei de la Dinamo sa asigura securitatea pe stadion si pana acolo, insa avem si sefi de galerie si asociatie de suporteri degeaba....

Hai sa-ti spun ceva. AISS nu ar fi primit biletele din partea clubului Dinamo. De unde stiu? AISS a incercat cu alte ocazii ceea ce spui tu la meciuri mai putin importante decat asta, si nu a reusit sa obtina intelegere.

Deci mai usor, da?

Respect Peluza Sud!!!!

Best si altii asa radicali si extremisti: Bai nene ce rezolvi cu injuratul? Crezi ca daca injuri ciobanul va pleca din Ghencea? Nu vezi ca are destui tarani care il sustin? Eu chiar nu va inteleg pe voi la faza cu injuratul. Daca injuri un gabor ca face un abuz cu ce te alegi? Cu bataie+amenda. Daca iti injuri seful de la munca ce castigi? Te da afara! Peluza Nord nu inseamna ca este vanduta daca nu il injura pe cioban ci pur si simplu a preferat sa-l ignore. Momentan nu ai ce sa-i faci! DEGEABA LATRI DACA NU MUSTI! Vrei sa scapi de el? Facem cheta si angajam un lunetist... ii devastam mybachul ii dam foc la casa. Daca tot sunteti asa extremisti! Nu rezolvam nimic cu injuratul... si oricat de nedrept si necinstit ar fi tot noi si echipa avem de pierdut!

decat sa merg pe stadion si sa-l ignor in timp ce el isi bate joc de echipa Steaua, de suporteri si de toate simbolurile clubului, atunci mai bine stau acasa.. si chiar asta o sa fac de-acum.. daca nu se continua protestele anti-Becali nu o sa mai calc in Ghencea pana cand nu o sa dispara ciobanul..

in rest.. sunt de acord cu ultima parte a postului..

Edited by best

40 de milioane de euro cere Becali ca s-o lase pe Steaua, banii investiti de el pana acum la club. El stie ca nimeni nu o sa vina in locul lui, pentru ca nimeni nu are puterea lui financiara si dispozitia de a cheltui in fotbal sume impresionante.

Becali o sa faca totusi ceva de dragul suporterilor, de la anul vrea si Cupa Romaniei, ca s-o bata pe Dinamo si acolo.

"Am avut o discutie cu liderii galeriei si mi-au spus ca nu ei au injurat din tribune. cei la Peluza Sud au regizat totul, ca ei vor sa desfiintele Peluza Nord. Le-am spus sa nu faca scandal. Ei sunt baieti cu scoala, dar teribilisti, excentrici. Sunt din familii de bani gata si cred ca si la Steaua se face cum vor ei.

"Ei au fost deranjati ca am spus ca nu ma intereseaza Cupa. Bine, de la anul o sa ma intereseze si Cupa Romaniei. Ca mai joci cu Dinamo si o bati si in Cupa.

"Eu am facut la Steaua o chestie de minune. Eu plec din Ghencea, dar imi dati voi banii. Sa-mi aduceti 40 de milioane si investitori si plec. Ei mi-au spus ca nu vor sa plec, dar de ce imi striga asta din tribune?", a spus Becali la Telesport.

TURBEZ!!!

Hai sa-ti spun ceva. AISS nu ar fi primit biletele din partea clubului Dinamo. De unde stiu? AISS a incercat cu alte ocazii ceea ce spui tu la meciuri mai putin importante decat asta, si nu a reusit sa obtina intelegere.

Deci mai usor, da?

imi imaginez ca este imposibil sa primeasca pentru ca si Dinamo vroia bilete in Ghencea dar putea sa ceara, indiferent de raspuns macar se stia ca AISS a incercat sa faca intrarea la 600 de stelisti pe Dinamo cand Conducerea clubului nu a vrut, era o chestie......dar pana la a da vina doar spre Peluza Sud c-a fost de vina pentru acele injurii si huiduieli mi se pare absurd.....adica sa nu-mi spuna nimeni ca sefii de galerie n-au auzit ca 30-40 de oameni injurau in cor in nord de fiecare data cand degaja portarul advers. Daca erau impotriva se luau de ei si toata lumea vedea pozitia lor insa n-au facut asta

"Eu am facut la Steaua o chestie de minune. Eu plec din Ghencea, dar imi dati voi banii. Sa-mi aduceti 40 de milioane si investitori si plec. Ei mi-au spus ca nu vor sa plec, dar de ce imi striga asta din tribune?", a spus Becali la Telesport.

TURBEZ!!!

incredibil... cata linguseala, cat pupincurism... :sick::puke:

eu nu stiu cate lucruri din ce a declarat ciobanu' sunt adevarate ... mie mi se pare mai mult ca vrea sa va dezbine. Atzatza Nordu impotriva Sudului si viceversa. De ce nu stati si voi fain frumos la o bere si sa va intelegeti intre voi sa faceti o galerie cu aceleasi interese ? Toata afacerea asta a ciobanului cu biletele mi se pare doar o manipulare. Ia' ca nu va dau bilete sa va enervati si apoi va arunc pisica in ograda sa sariti pe ea ... cam asa se vede. Ar fi bine daca toti suporterii ultrasi sau neultrasi sau cum va tot place sa va numiti unii dintre voi sa va puneti la un loc sa va hotarati odata ca aveti acelasi interes. Sa sustineti Steaua si un 'intotdeauna superiori'. Certurile si datul vinei pe altii si alea alea nu fac bine la nimeni, doar ciobanului eventual. Va complaceti pe deasupra in comportamentul mahalagiu si bagabondesc care ii da apa la moara ciobanului. Aratati-i clasa fratilor ! Sper ca cineva sa priceapa ce-am scris si sa nu se lege de anumite cuvinte pentru care imi cer scuze ca n-am vrut sa jignesc pe nimeni. Trebuie aratata clasa la cioban, eu nush cum va face asta asa din mers fara nici un stres.

Forza Steaua !!!

Edited by hypno

Prosport

Galeria Stelei cãtre Becali: "Nu te mai înjurãm, nea Gigi!"

Valeriu Argãsealã a explicat ceea ce s-a discutat astãzi la întâlnirea dintre Gigi Becali și galeria Stelei. Oficialul a spus cã suporterii au declarat cã nu au nimic cu Becali și cã cei care înjurã sunt o minoritate.

"Nu am fost acolo, dar știu ce s-a discutat.Galeria i-a spus astãzi patronului cã nu au nimic cu el, cu echipa sau cu jucãtorii. Ei i-au spus cã se delimiteazã de cei care au înjurat și cã ei suferã din cauza celor care înjurã", a spus Valeriu Argãsealã la televiziunea gazetei.

Gigi Becali cãtre suporterii Stelei: "Vã rup capul!"

Reamintim cã Gigi Becali i-a fãcut vagabonzi pe cei care l-au înjurat la meciul cu Gloria Buzãu, spunând cã va curãța peluzele de aceștia.

Nu-i asa ca e frumos..?

La doar cateva ore dupa ce Becali ne-a calcat in picioare, a vorbit cat a putut el de urat despre suporterii Stelei, noi (spun "noi" pt ca teoretic cei care au fost azi la palat au reprezentat toti suporterii Stelei..) ne ducem la el sa-i cerem scuze, sa-i spunem ca nu se va mai repeta, sa-l pupam putin in fund...etc..

:puke: :puke: :puke:

NU GALERIA!

Niste bijnitari au hotarat sa nu il mai injure pe Gigel.

La intalnire au participat toti liderii de brigazi din Peluza Nord si Peluza Sud.

Andyro

Ma indoiesc ca au plecat toti capul in fata oierului si i-au jurat credinta.

Cred ca sunt cunoscute problemele pe care le avem in peluze.Nu are rost sa le mai discutam aici.Tot ce conteaza e ca, daca vrem sa schimbam ceva in bine, trebuie intai sa ne schimbam noi in bine.

Nu se poate tu, lider de galerie, sa primesti nu stiu cate bilete gratis de la club si sa le vinzi la de 5-10 ori pretul la alti Stelisti.

"Au venit la mine la palat și le-am zis: `eu vã dau bilete dar nu mai vreau sã aud prostii din astea, injurãturi. Toatã lumea sã fie civilizatã`", a declarat Becali pentru www.sport.ro.

"Vreau sã arunce cineva o brichetã la fel ca la meciul cu Rapid", le-a transmis Becali "ultrașilor", în glumã, la finalul întâlnirii.

nu mai inteleg nimic...nu-mi vine sa cred...chiar cei care ar trebui sa ia primii atitudine fata de Jiji(sefii de galerie),sunt mana in mana cu el...nici nu stiu ce ar mai fii de facut.cei de la nord au scazut enorm in ochii mei.chiar in halul asta au ajuns unii?!?!sa-l pupi in f.und pe Becali pentru un bilet la derby?!?!sa-i acuze pe cei de la sud pentru toata situatia creata?!?!oare nu suntem cu totii suporteri stelisti?nu ar trebui sa vedem cu totii ce e bine pentru Steaua?nu ar trebui sa-l contestam cu totii pe cel care distruge ceea ce noi iubim???insa se pare ca pentru unii un bilet la meci valoreaza mai mult decat o viata de stelist adevarat!!!!acestia isi merita cu prisosinta denumirea de "oi"!!!mare pacat!!!insa sper si cred ca noi ceilalti mai putem face totusi ceva!e nevoie doar de vointa si de unitate!!!AFARA cu ciobanul!!!RESPECT PS!!!

Bai, din cate am inteles eu (si nu din presa - de la oameni care au avut oarecare treaba cu acea sedinta), nu a fost nordul impotriva sudului si apoi estul contra vest... si mie mi-e greu dar prefer sa astept decat sa scuip si apoi sa imi vin sa ling.

Milan, oi face si eu rost de 2 bilete la meci cu 50 ron/bucata? Unul il pastrez pentru mine si pe celalalt il vand cu 100 ron. Pret bun, tinand cont de faptul ca anul trecut a fost 100. Cu criza asta, tre' sa iti astamperi foamea, nu?!

"Am vorbit azi cu galeria și le-am spus cã ei au încãlcat înțelegerea pe care o aveam cu ei. Trebuiau sã se ocupe ei de cei care m-au înjurat, așa ne înțeleseserãm acum 4-5 luni. Dar n-au fãcut-o.ªi ei au recunoscut asta. Au scandat " Becali - pleacã din Ghencea!",

Mai e ceva de comentat? Uneori e bine ca vorbeste mai mult decat trebuie...

Sa se lamureasca o data toata treaba!S-a mai zis de cateva ori.Au fost prezenti membrii ambelor peluze, nu doar de la Nord si nu a dat Nordul vina pe Sud.Nu mai credeti chiar tot ce se scrie in presa sau ce spune tembelul ala!

Prosport

Galeria Stelei cãtre Becali: "Nu te mai înjurãm, nea Gigi!"

Valeriu Argãsealã a explicat ceea ce s-a discutat astãzi la întâlnirea dintre Gigi Becali și galeria Stelei. Oficialul a spus cã suporterii au declarat cã nu au nimic cu Becali și cã cei care înjurã sunt o minoritate.

"Nu am fost acolo, dar știu ce s-a discutat.Galeria i-a spus astãzi patronului cã nu au nimic cu el, cu echipa sau cu jucãtorii. Ei i-au spus cã se delimiteazã de cei care au înjurat și cã ei suferã din cauza celor care înjurã", a spus Valeriu Argãsealã la televiziunea gazetei.

Gigi Becali cãtre suporterii Stelei: "Vã rup capul!"

Reamintim cã Gigi Becali i-a fãcut vagabonzi pe cei care l-au înjurat la meciul cu Gloria Buzãu, spunând cã va curãța peluzele de aceștia.

Nu-i asa ca e frumos..?

La doar cateva ore dupa ce Becali ne-a calcat in picioare, a vorbit cat a putut el de urat despre suporterii Stelei, noi (spun "noi" pt ca teoretic cei care au fost azi la palat au reprezentat toti suporterii Stelei..) ne ducem la el sa-i cerem scuze, sa-i spunem ca nu se va mai repeta, sa-l pupam putin in fund...etc..

:puke: :puke: :puke:

Mai e ceva de zis...penibil...ne meritam soarta...d-aia poporul asta nu face nimic ce trebuie,pentru ca(,) coloana vertebrala ne lipseste cu desavarsire...

In zilele urmatoare se vor afla mai multe. Voi aveti impresia ca oameni care se cunosc de ani buni si colaboreaza impreuna pentru binele Stelei(Liderii Nord si Sud) Au fost impreuna la palatul domnitorului si acolo au inceput sa dea vina unii pe alti ca la gradinita pentru niste bilete?

"Doamna invatatoare, Costica a spart geamul cu mingea!"

Hai sa fim seriosi... ei au facut un compromis pentru meciul acesta. Poate chiar au renuntat la orgoliu pentru a fi langa echipa. Asa ca nu are rost sa vorbim... nu i-a pupat nimeni mana ciobanului pentru bilete si nimeni nu s-a pus in genunchi in fata voievodului.

Cei de la sud din cate am inteles au avut demintatea sa renunte la bilete. In acest caz pentru ce au fost liderii lor la sedinta? De ce era nevoie ca Nordul sa-i arate cu degetul(asa cum credeti voi) in fata prealuminatului pe acesti "golani si bagabonzi"? Daca aveau ceva de reprosat puteau spune in fata "DA CIOBANE! NU TE SUPORTAM! MARSH IN MM DIN Ghencea! O SA TE INJURAM MECI DE MECI!" ? Oamenii au fost sa isi puna nemultumiriile si sa ajunga la o intelegere cu ciobanul... cel putin pe moment.

din pacate e complicat... multi nu vor sa poarte un razboi in a carui reusita nu cred... poate daca ar fi niste semne mult mai puternice si de la tribune ar fi ma usor. un grup mic de oameni este usor de controlat. unii poate iau bani, altii poate fac compromisuri sperand ca se va rezolva de la sine, altii turbeaza dar n-au ce face, altii poate se gandesc ca sunt vulnerabili(cred ca nu sunteti constienti de anumite riscuri), iar altii poate ca nu mai cred. oricum e un moment trist.

ce pot sa va mai zic legat de sedinta este ca au fost si oameni care au reprezentat SUD-ul(nu lideri pt ca nu exista)... si nu s-a ajuns in nici un caz la scenarii de genul "nu te-am injurat noi", ci chiar i s-a spus in fata de o parte din persoanele prezente ca l-au injurat chiar si ei... si alte aspecte care ne-au deranjat

zarurile nu sunt inca aruncate, dar par putin cam masluite...

ce naiba se intampla?zici ca am innebunit cu totii!!!