fcsteaua.ro

Comunicat de presa privind suporterii

124 posts in this topic

Singura solutie o noua revolutie!!!! Hai cu totii la Universitateee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aduceti tot arsenalul: steaguri, bannere. Gata cu era Becali. Pana cand!!!!!!!!!!!

Nu mai abuza de Caps Lock

Edited by MoWeed

Argaseala a declarat acum la GSP ca reprezentatii galeriei care au fost la intalnire s-au dezis de scandari.

Daca este adevarat, sunt dezamagit. Din pacate la prima amenintare mai voalata a ciobanului s-a dus naibii tot protestul...

da.. era de asteptat sa se intample asta.. noi nu suntem in stare sa facem niciun protest niciodata.. s-a terminat cu scandarile anti_cioban...

Edited by best

Pefect de acord DACA chiar asa a fost. Personal zic sa nu ne mai agitam atat pe aceasta tema ( daca s-au dezis sau nu ) si sa asteptam ceva timp pana ce se va afla exact ce s-a vorbit de la persoane care au fost acolo . Pana atunci orice alt comentariu pe aceasta tema mi se pare de prisos.

@dax47

Singura sansa a Stelei ca sa scape de becal e ca Steaua sa nu mai produca venituri. Lumea sa nu mai vina la stadion, deci zero incasari din bilete. NU vine lume la stadion, automat scade si ratingul la TV, deci scad veniturile si de aici, dispar si sponsorii, scad si mai mult veniturile. Steaua nu mai castiga nimic, adio Liga, deci adio bani. Fecalul vede ca n-are solutie si va vinde clubul, pana la urma.

Treaba e cu mult mai alunecoasa decat atat. Pe el nu-l intereseaza popularitatea in peluza. Nu da doi bani pe incasarile de la stadion.

Nici sponsorii si nici alte venituri din fotbal. Asta e si motivul pentru care nu cheltuie mult cu echipa asta. Joc de glezne la firul ierbii in schimbul audientei maxime. Singurul lucru pe care il intereseaza este ratingul lui, aparitiile la TV si in presa scrisa. Iar pt aceste aparitii are nevoie de un prilej. Acest prilej marunt suntem noi si echipa asta, suntem doar niste marionete in mana unui nebun.

O solutie ar fi boicot total, dar in media. Nu mai accesam GSP sau Prosport - acolo se cunoaste imediat, daca scade ratingul se vede iute si ii ardem la buzunare. Nu au sa-l mai publice in curand. Nu ne mai uitam la emisiunile sportive ale acelor trusturi sport.ro si gspTv.ro.

Scandal mare, cat mai mare (nu violent, ci scandari, coregrafie) la stadion. De asta sustin ca ar trebui sa umplem stadionul. Iar momentul este extrem de favorabil - suntem in perioada alegerilor.

In final orice forma de protest sau boicot ar fi buna. Numai de am incepe odata.

Poate se elucideaza misterul pana la urma. Trebuia transmisa discutia cu pricina.

Sabine, suntem ca intr-un roman politist.

propun ca pe langa cioban sa il preaslavim si pe marele mustata si pe marele Dorin si pe toti mai marii peluzei nord care stiu sa minta frumos ,sa fure ,sa vanda la negru bilete ,sa se injoseasca ,sa linga in cur pentru bani ,sa tremure in chiloti de frica marelui sef cioban.

sa le multumim si lor pentru halul in care a ajuns clubul asta pentru sutinerea miscarilor de protest dorite de care au dat si dau dovada , de modul in care stiu sa se descotoreseasca de huligani ca ei nu sunt decat niste mielusei care doar il preaslavesc pe maritul conducator.

poate ar trebui sa strangem bani sa ii rascumparam pe ei in primul rand. ....saracii poate nu au ce sa manace .

marele protest fiind se pare mort din fasa datorita acestor brave caractere care au stiut sa sutina ( a se citi vinde ) sudul tribunele si toata suflarea stelista cu coloana vertebrala si creier in aceste momente , putem sa ne deplangem in continuare soarta adulandu-l pe maritul conducator

Ba saracule tie foame? Cand l-ai vazut pe Dorin sa faca bisnita?

vreau si eu un bilet merg de 8 ani la toate meciurile de acasa si de 2 ani si in dleplasari, am mers in toate dleplasarile din sezonul acesta si vreau sa merg la toate dleplasarile din campionat, numai la Bistrita nu am intrat pe stadion pentru ca daca imi cumparam bilet nu mai aveam bani de intoacere in Bucuresti, daca vreti bani pe bilet am doar trei sute, si daca vreti sa luati legatura cu mine, dati-mi un mesaj privat

Nu mai da date personale pe forum

Edited by MoWeed

Sectiile de handbal, baschet , hochei, polo , rugby ale clubului ne asteapta cu bratele deschise si acolo nu cred ca exista patroni dementi.Totul e pierdut la clubul de fotbal si ciobanul daca o sa plece ... se cara peste zeci de ani probabil. PLM treziti-va!!!nu avem ce sa ii facem. E pacat oarecum ca la stuatia asta au contribuit de ceva ani si unii calici de prin peluza.

Ba saracule tie foame? Cand l-ai vazut pe Dorin sa faca bisnita?

La o anume deplasare in Vaslui, cand lua Steaua campionatul si pretul biletelor era 0 si eu am dat 20 ron. Pret bun, avand in vedere ce preturi or sa fie la Victoriei peste 2 zile. Remember R (ins) - un milion? Hai sa nu o scaldam.

Suporterii Stelei vor fi pe stadionul Stefan cel Mare. Ca urmare a schimbului de faxuri cu Dinamo, am cerut bilete doar pentru oficiala si pentru galerie urmam sa ne pronuntam maine", a spus Argaseala.

OARE?

era o generalizare ,nu l-am vazut pe Dorin sa faca bisnita si nici nu am auzit sa il fi vazut cineva,pe marea majoritate a restului in schimb da.

later edit : se pare ca l-au vazut altii...........

Edited by ultrasr

Poate ca multi dintre voi cred ca liderii peluzei nord au fost la Jiji la palat sa se dezica de sud si sa ceara bilete spunand ca nordul nu are nici o vina. Nimic mai fals! Membrii au fost sa reprezinte galeria implicit interesele celor de la sud. Daca se vor obtine biletele ele se vor imparti in mod egal pe brigazi(Nord Sud) Dupa parerea mea au facut cea ce trebuia. Este un meci foarte important si ar fi pacat ca galeria sa lipseasca dupa ce s-au chinuit impreuna pentru coregrafie si mesaje(nord si sud impreuna) Cat despre faza de la meciul cu buzau a stat in felul urmator. Portarul advers tragea de timp... s-a intors la noi si ne facea semne iar la fiecare degajare a lui nordul striga aaaaaaaa s p iar sudul raspunde Gigi

Sectiile de handbal, baschet , hochei, polo , rugby ale clubului ne asteapta cu bratele deschise si acolo nu cred ca exista patroni dementi.Totul e pierdut la clubul de fotbal si ciobanul daca o sa plece ... se cara peste zeci de ani probabil. PLM treziti-va!!!nu avem ce sa ii facem. E pacat oarecum ca la stuatia asta au contribuit de ceva ani si unii calici de prin peluza.

subscriu.. ai uitat de volei.. :)

din pacate nu avem destui oameni hotarati, curajosi, capabili si cu capul pe umeri pt a incepe un protest serios anti_becali..

Poate ca multi dintre voi cred ca liderii peluzei nord au fost la Jiji la palat sa se dezica de sud si sa ceara bilete spunand ca nordul nu are nici o vina. Nimic mai fals! Membrii au fost sa reprezinte galeria implicit interesele celor de la sud. Daca se vor obtine biletele ele se vor imparti in mod egal pe brigazi(Nord Sud) Dupa parerea mea au facut cea ce trebuia. Este un meci foarte important si ar fi pacat ca galeria sa lipseasca dupa ce s-au chinuit impreuna pentru coregrafie si mesaje(nord si sud impreuna) Cat despre faza de la meciul cu buzau a stat in felul urmator. Portarul advers tragea de timp... s-a intors la noi si ne facea semne iar la fiecare degajare a lui nordul striga aaaaaaaa s p iar sudul raspunde Gigi

mda.. si nordul de ce n-a fost in stare sa injure alaturi de cei de la sud..??

Hai sa nu sarim la gatul liderilor.

Eu de exemplu la Iasi vara asta nu aveam buletin de Bucuresti dar am vorbit amical cu Dorin si imediat mi-a dat bilet si m-a bagat in coloana.

Suntem romani iar sporturile noastre nationale sunt punerea batistei pe tambal si ascunderea gunoiului sub pres. Cateva injuraturi au fost deja prea mult pentru asa zisii lideri din peluzele steliste(sau mai bine zis Peluza Nord ca de acolo am inteles ca erau tipii care s-au inteles cu jijel) si au zis sa omoare acest protest din fasa,ascunzandu-se dupa scuza convenabila ca trebuie sa fim alaturi de echipa.

Inteleg ca derby-ul cu dinamu e super-important insa chiar atat de slab sa fii,sa-ti incalci principiile pentru o singura deplasare? Jiji a zis ieri ca ne rupe capul iar liderii din peluze vin si-i propun un troc in care sa dea drumul la bilete iar ei sa nu-l mai injure,ba chiar ii dau si informatii ca "derbedeii" din Sud au dat tonul. Nu pot sa fiu acuzat de favoritisme pentru ca nu fac parte din nici o peluza dar incep sa-i simpatizez pe cei din Sud avand in vedere ca jijel i-a luat la tinta.

Il urasc pe cioban din plin insa trebuie sa recunosc ca stie sa fraiereasca oamenii. Orice club civilizat asigura forma de transport pentru suporteri care isi platesc sejurul(ba chiar trimit oameni inainte sa vada cum e traficul si alte chestii d-astea) dar Jiji a intors-o si a bagat faza cum ca a dat el nu stiu cate mii de euro pentru deplasarea la florenta.

Nu stiu daca e adevarat sau nu dar obiectivul vizat a fost realizat,creearea unei imagini negative a suporterului stelist,un derbedeu care injura aiurea patronul luminat care-i mai si plateste deplasarea.

Nu ma bag in detalii pentru ca as mai realiza inca un post kilometric despre prostirea suporterilor(cu bani,amenintari,folosirea de antrenori-simbol pentru a cumpara tacerea etc) insa daca patronul unui club mare(imi vin in minte barca,real,Liverpool,Manchester si tot asa) zicea ca rupe capul suporterilor intr-o anume zi,a doua zi iesea scandal,la noi a doua zi aceiasi suporteri se gudura pe langa cel ce i-a jignit(si nu doar acum) pentru niste bilete(chiar daca sunt pentru cea mai importanta deplasare din campionat). Cu asta cred ca am spus totul.

Sper totusi ca protestul va continua la meciul cu Poli.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Dap...se pare ca sefii de galerie acum dau inapoi se da vina pe Sud......ca nu a fost Nord-ul etc... hai frate, AISS-ul ce plm face? nu vorbea cu Becali, este ONG cu acte-n regula vorbea cu clubul Dinamo din ipostaza a unui grup organizat de suporteri si perfect legal, fiecare isi cumpara biletul , si ramanea ca cei de la Dinamo sa asigura securitatea pe stadion si pana acolo, insa avem si sefi de galerie si asociatie de suporteri degeaba....la prima sanctiune a lui Jiji fata de voi ati dat vina unii pe altii.

Nu stiu cat de normal este insa ceva este clar, NU SUNTEM IN STARE SA PROTESTAM decat MOLDOVENESTE!

Nu trebuia injurat Jiji sau huiduiti unii jucatori, puteam foarte bine sa stam pe stadion sa protestam prin liniste, batiste albe etc, altii pot iar echipele lor prind ideile protestelor, la noi se injura si n-am auzit vreun jucator sa iasa in presa de la meciul cu Buzau si sa declare ca-si cere scuze fata de suporteri.

De ce? simplu pentru ca privind realist galeria NU a fost alaturi de echipa intr-un moment greu, ca venim la stadion si injuram conducerea si jucatorii nu inseamna ca ne face treaba de suporteri ai Stelei ci de idioti! Daca iubim Steaua putem sa gasim si alte variante de protest in afara de Bennere sarcastice,Injuraturi si huiduieli de parca juca Dinamo in Ghencea.

Cat despre sefii nostri de galerie nu stiu cata nesimtire vor avea sa vina iar pe scara si sa ne dea tonul dupa ce s-a dezis de acele scandari, stim foarte bine ca si-n Nord s-a injurat, iar acei oameni reprezinta toti suporterii din Nord nu primele 4-5 randuri de jos

Sa sarim la gatul constiintei noastre care nu-l mai concepe la club pe Becali si care nu-si explica multe dintre gesturile celor care reprezinta interesele stelistilor.

Ne mai agitam pe aici ca imbecilii cu idei ca sa facem, ca sa dregem..

Edited by sabin1307