fcsteaua.ro

Comunicat de presa privind suporterii

124 posts in this topic

Steaua a anuntat ca la meciul cu Dinamo va fi sustinuta de o galerie formata din 676 de suporteri, desi Jandarmeria precizase ca Steaua a refuzat in mod oficial biletele puse la dispozitie de catre clubul organizator.

"FC Steaua anunta faptul ca galeria organizata a echipei se va prezenta la partida cu Dinamo, din data de 1 noiembrie, ora 21:00, cu un grup alcatuit din 676 de suporteri. Acest lucru este posibil ca urmare a reciprocitatii dintre cele doua cluburi, conform Regulamentului de Organizare a Activitatii Fotbalistice".

SteauaFC.com

Cele 676 de bilete s-au pus in vanzare azi, incepand cu ora 16:00, la stadionul Dinamo. Comunicatul asta nu e decat praf in ochi! Nu-ti mai merge ciobane, s-a desteptat lumea baaaah!

am inteles. Mersi mult!

LE: Nu gasesc nicaieri pe site-ul javrelor comunicatul. Un link in privat se poate?

Edited by bodanelu

sper ca cei din PN sa aibe putin obraz macar in momentul asta si in cazul in care primim biletele sa refuze sa mearga la meci.

Jiji e o jigodie de om!

"Au venit la mine la palat și le-am zis: `eu vã dau bilete dar nu mai vreau sã aud prostii din astea, injurãturi. Toatã lumea sã fie civilizatã`", a declarat Becali pentru www.sport.ro.

"Vreau sã arunce cineva o brichetã la fel ca la meciul cu Rapid", le-a transmis Becali "ultrașilor", în glumã, la finalul întâlnirii.

propun ca pe langa cioban sa il preaslavim si pe marele mustata si pe marele Dorin si pe toti mai marii peluzei nord care stiu sa minta frumos ,sa fure ,sa vanda la negru bilete ,sa se injoseasca ,sa linga in cur pentru bani ,sa tremure in chiloti de frica marelui sef cioban.

sa le multumim si lor pentru halul in care a ajuns clubul asta pentru sutinerea miscarilor de protest dorite de care au dat si dau dovada , de modul in care stiu sa se descotoreseasca de huligani ca ei nu sunt decat niste mielusei care doar il preaslavesc pe maritul conducator.

poate ar trebui sa strangem bani sa ii rascumparam pe ei in primul rand. ....saracii poate nu au ce sa manace .

marele protest fiind se pare mort din fasa datorita acestor brave caractere care au stiut sa sutina ( a se citi vinde ) sudul tribunele si toata suflarea stelista cu coloana vertebrala si creier in aceste momente , putem sa ne deplangem in continuare soarta adulandu-l pe maritul conducator

"Începând cu joi, ora 16:00, am început vânzarea celor 676 de bilete care ar fi trebuit sã ajungã la Steaua. Am primit o hârtie oficialã din partea clubului din Ghencea prin care anunțã cã refuzã biletele și le vor doar pe cele pentru tribuna oficialã. Nu se mai poate face nimic acum chiar dacã se rãzgândesc cei de la Steaua", a declarat, pentru NewsIn, ofițerul de presã al lui Dinamo, Ioan Culina.

propun ca pe langa cioban sa il preaslavim si pe marele mustata si pe marele Dorin si pe toti mai marii peluzei nord care stiu sa minta frumos ,sa fure ,sa vanda la negru bilete ,sa se injoseasca ,sa linga in cur pentru bani ,sa tremure in chiloti de frica marelui sef cioban.

ªi sã împartã sacoșe pe la sediile PNG.

LE: Mã refer strict la Mustațã. Mi-a spus un prieten cã l-a vãzut împãrțind sacoșe la un sediu PNG din sectorul 6. Parcã înainte de alegerile pentru europarlamentare, dacã nu mã înșel.

Edited by 1on

interesant ca astia de la Dinamo au declarat ca biletele pt suporterii stelisti au fost puse in vanzare azi la ora 16 , pe cand pe site ul oficial FC Steaua se declara ca suporterii stelisti vor fi prezenti la meci ... deci pana la urma cum e ?!

Sunt curios cine sunt aia care au fost la palat.

Oricum, chiar daca am abonament la PN de atatia ani, nu mai calc pe acolo cat timp nu se renunta la atitudinea asta duplicitara.

"În acest moment, dupã ce au anunțat întîi cã nu vor avea suporteri la meciul cu Dinamo, iar între timp s-au rãzgîndit, steliștii mai au douã posibilitãți: una ar fi sã se ducã la dinamoviști acasã, sã sune la ușã, sã apeleze la bunãvoința lor și sã îi roage sã le dea și lor bilete, deși cred cã au puține șanse de reușitã, iar cea de-a doua ar fi sã accepte oferta lui Dinamo, care le poate asigura cadrul necesar de a se desfãșura în voie pe stadionul ICSIM, din apropierea arenei din ªtefan cel Mare, unde vor avea și un ecran gigant", a zis Ionel Culina

Edited by rezistenta_ultras

Mai trebuie ca steliștii sã fie filmați și sã aibe microfoane, iar pe ªtefan cel Mare sã se monteze un alt ecran gigant pe care vor fi proiectați, iar scandãrile vor fi redate la instalația de sonorizare. Va fi prima telegalerie din lume.

Haha ! Ce glumet e baiatu' asta de la Dinamo, ionel. :))

ªi sã împartã sacoșe pe la sediile PNG.

Isi mai aduce cineva aminte de deplasarile la Galati, 4-5, cu Jean singur in peluza 2 de la Galati?Sau de "evenimentele" de la Steaua-National 2-4? E, omul ala, care avea defectele lui, facea ca despre galeria Stelei, sa se scrie prin ziarele provinciale"Atentie, Armata Ultra soseste la ..."...Isi mai aduce cineva aminte vocea lui Jean cand bagam o " Forza Steaua" de se zguduia Ghencea? Am fost unul din cei care a smuls de pe gardul peluzei Sud spurcaciunea aia de banner cu nuova guardia, la "incendiu"; va spun ca cei 2 latrai de acum nu au nici o legatura cu notiune de "lider de galerie". Ei sunt doar niste oameni aserviti (clanul Camataru stie !) interesului ca peluzele sa TACA ! Sa ne bucuram ca retarzii la gol cu Brasov, si sa tacem ca Mutu la terfelirea prin Nesquik a tot ceea ce inseamna pentru noi numele asta, Steaua ! Scriu cu lacrimi in ochi cand vad ca Steaua mea, Steaua voastra, Steaua noastra, a ajuns Steaua lui. Si cel mai grav este ca prostu' are si bulan: cu Dinamo nu mergem, cu Lyon in deplasare, cu Bayern in deplasare, iar pana la primul meci acasa, eheee...s-a stins totul cum a inceput. Acte de bravada in peluza nu are cine sa faca, pentru ca la prima aparitie a alora in carapace, gata, toata lumea chitic. Asta nu e vina nimanui, e vina acestui neam de lasi care nu are taria sa stea unit vreodata. Toti ne calca in picioare, ne scuipa-n ochi flegme jegoase, si noi le acceptam ... De lunetist nu poate fi vorba , ca se afla despre cheta si ne ducem pe carici totzi...De DNA, nu mai zic, ca prostu' e asigurat din toate partile, altfel nu avea gura asta. De proteste de strada, cine sa se ocupe de organizare, de fly-ere, de autorizatii? Asa ca dragi colegi de suferinta...vorba filmului: in pofida dorintzii noastre, dam mereu de dracu'. Nu puteam sa tinem si noi cu Petrolu'? Nu aveam nene problemele astea ! Gigi nu va pleca de la Steaua decat atunci cand ii va aduce lui paguba sa fie asociat cu numele Steaua. Si atunci cand va pleca..dupa mine potopul..., ca e si razbunator, ca orice specimen tipic lombrozian. Dovada faza cu galeria pe Dinamo: m-ati injurat? Nu mergeti ! Plus ca mai castiga si faptul ca nu are cine sa-l injure, bineinteles daca ne-ar lasa mariile lor Dorin si mustata. Iata ca tocmai cu dusmanii cu care mi-a placut de 15 ani sa ma bat, sa ma injur si sa ma ironizez, vom trai umilinta sa ne rada in fata : oilor, sclavilor, stiti si voi apelativele respective. Si asta din cauza cui ? Un scelerat bun cel mult de studiat la Antipa, o euglena verde, un cefalopod demn de fundul marii... Oameni buni ascultati la mine: nu scapam de asta inca cel putin 10 ani !

@diamond_man

Moahhh....Cata dreptate ai!!!

Edited by Fane

"In primul si in primul rand trebuie sa fie unitate. Fara unitate nu face nimeni nimic. Daca toti vorbesc aceeasi limba, se vor intelege si cu conducerea si va fi bine. In special pentru echipa. Daca asteptam sa vina totul "moca", nu e bine."-jean pavel.JEANEEEEE UNDE ESTI????????HAI LANGA NOI!!!!!!

Plus ca mai castiga si faptul ca nu are cine sa-l injure, bineinteles daca ne-ar lasa mariile lor Dorin si mustata.

Dorin era idolul meu...atat timp cat mustata nu a fost "lider"... am vazut cat pune suflet si ii place sa cantam non-stop ... are suflet bun dar... nu stiu... sunt ANTI - Becali...si poate de acum o sa vad meciurile de la sud...sper sa nu am probleme pe acolo ca nu cunosc pe nimeni :D imi place sa cant non-stop si de aia cred ca o sa fie bine:D jijiii PLEACA DIN Ghencea!

"In primul si in primul rand trebuie sa fie unitate. Fara unitate nu face nimeni nimic. Daca toti vorbesc aceeasi limba, se vor intelege si cu conducerea si va fi bine. In special pentru echipa. Daca asteptam sa vina totul "moca", nu e bine."-jean pavel.JEANEEEEE UNDE ESTI????????HAI LANGA NOI!!!!!!

daca ai timp sa imi povestesti si mie ce s-a intamplat si de ce nu mai este lider...sa imi povestesti si mie cateva despre el...tot ce stiu e din mass media si de pe site... multumiri anticipate!

Edited by Bodanel
NU MAI FOLOSI LIMBAJ DE MIRC

Astept sa sara baietii cu "ce plm cunosti tu despre Nord de iti dai cu parerea?", la comentariul lui diamond_man.

Adevarul doare!

Edited by f234567k

Sunt si eu curios care is aia care sau dus la palat cu miloaga eventual daca se duceau sa il linseze pe cioban asa da Da tipic rromanesc capu plecat si asta e ...

Cred ca pana la urma o sa iasa la suprafata cine a mancat rahat dar important este ca cineva va merge in gropaciune.CINE?Asta ramane de vazut..

poate ca aveti tot dreptul sa aruncati cu pietre...dar e mult prea general spus NORD...nordul e format din mii de persoane.daca unii gresesc,nu trebuie sa acuzati toata peluza...incercati sa fiti rationali...nu creeati in aceste momente un conflict care nu isi are rostul intre cele doua peluze...pregatisem cateva mesaje impotriva conducerii pentru meciul de sambata,si va garantez ca le-as fi afisat...as fi strigat pana la epuizare impotriva ciobanului...sunt sclav?sunt vandut?o sa spuneti probabil ca nu,dar raul e deja facut...pentru ca aceasta imagine proasta nu am cum sa o mai spal...nici in fata voastra,nici in fata suporterilor adversi din toata tara care catalogheaza Peluza Nord in acest fel...e prea tarziu acum!