1on

O Nouã Steaua?

25 posts in this topic

http://blogsport.ro/stucan/2008/10/27/solu...-inca-o-Steaua/

Referitor la crearea unei noi echipe de fotbal Steaua, dupã modelul United of Manchester, Wimbledon, Austria Salzburg: Ipotetica înființare a acestei echipe peste un timp, dacã FC Steaua nu va putea fi debecalizatã în niciun chip, ar putea fi legitimatã prin apariția ei ca secție în cadrul CSA Steaua. Þin minte cã acum 5 ani și acum 7 ani apãruserã niște zvonuri cum cã CSA Steaua ar fi vrut sã-și facã iar secție de fotbal. Mã gândesc cã aceastã nouã echipã, poate, ar avea șanse ca sã preia și din punct de vedere juridic palmaresul actualei FC Steaua (sau de pânã în 1998, când s-a despãrțit FC de CSA). Stadionul oricum aparține MApN-ului, care, slavã Domnului cã n-a vrut sã i-l concesioneze lui Jiji pe o perioadã mare de timp (și multã lume ar fi fost de cu acest lucru, acum 4 ani) și astfel, oierul cred cã va putea fi dat afarã destul de ușor de acolo. Fostele glorii ar putea ajuta la formarea ei și ar putea fi alãturi și dupã, iar printre ei s-ar putea gãsi și finanțatori. Adicã Hagi, Iordãnescu, Adi Ilie, Petrescu, Ilie Dumitrescu (luați din Top300). Visând, sunã bine...

Exista o vorba...ai grija ce visezi,ca poate ti se intampla...nimeni nu ne poate opri sa visam.Intr-un tazriu,totusi,Becali va fi NEVOIT sa plece din Ghencea...

Din pacate, probabilitatea ca noua FC Steaua sa ia palmaresul de la Becali este zero! Australopitecul a spus de multe ori ca el detine Steaua cu absolut tot, mai putin stadion.

1on, visand, suna bine, da. De fapt, nu bine, ci fantastic! Insa practic, este imposibil. Mai mult, eu as simti-o ca pe o infrangere in fata sobolanului.

Gandacul si-a pus in cap toata mass-media dupa circul de ieri, asa ca acum este momentul protestelor neincetate, indiferent de meci.

Ca multi de pe acest site, sunt de parere ca omul nu va rezista presiunii si ceva se va intampla: ori se va retrage (ceea ce nu prea cred), ori va incepe sa-si tina clantza ceva mai bine.

Sa protestam si sa speram...

1on, visand, suna bine, da. De fapt, nu bine, ci fantastic! Insa practic, este imposibil. Mai mult, eu as simti-o ca pe o infrangere in fata sobolanului.

Ar fi o înfrângere care poate fi rãsturnatã într-o victorie, cu ajutorul istoriei. Legat de situația juridicã a palmaresului, Jiji a spus de mai multe ori cã nu-i decât o foaie de hârtie. Când a fost scandalul cu Bodu, a spus cã e gata sã-l vândã oricând și oricui. Þin minte cã am citit atunci un articol care spunea cã dacã Jiji ar fi dat palmaresul, ar fi rãmas totuși cu 2 titluri (2005 și 2006).S-ar crea un caz asemãnãtor celui al timișorenilor.

Edited by 1on

Din pacate, probabilitatea ca noua FC Steaua sa ia palmaresul de la Becali este zero! Australopitecul a spus de multe ori ca el detine Steaua cu absolut tot, mai putin stadion.

Gandacul si-a pus in cap toata mass-media dupa circul de ieri, asa ca acum este momentul protestelor neincetate, indiferent de meci.

Ca multi de pe acest site, sunt de parere ca omul nu va rezista presiunii si ceva se va intampla: ori se va retrage (ceea ce nu prea cred), ori va incepe sa-si tina clantza ceva mai bine.

Din cate stiu eu MAPN nu a vandut palmaresul Stelei ci doar este atata timp cat Becali va reprezenta echipa de fotbal nimic mai mult

Steaua trebuie sa ramana Steaua!

pai asta e problema , Steaua nu mei e Steaua , e altceva de cand a venit Jiji la conducerea ei , Steaua a ramas din pacate doar cu amintirea in sufletele noastre , doar cu palmaresul si culorile clubului

pai asta e problema , Steaua nu mei e Steaua , e altceva de cand a venit Jiji la conducerea ei , Steaua a ramas din pacate doar cu amintirea in sufletele noastre , doar cu palmaresul si culorile clubului

Deci.....Jiji a preluat doar CUlorile, si fostii jucatori, palmaresul ramane in custodia clubului sportiv al armatei, Becali nu are acum decat nocturna, tabela,si jucatorii plus portile de acces care probabil sunt trecute ca investitii in baza sportiva si nu se vor pune, in rest nimic, doar jucatorii, nu este asa greu sa faci alta echipa 50% suporteri si sponsori 50% Clubul sportiv al Armatei....

Wake Up! Iti trebuie bani pentru a cumpara/construii un club.

Edited by c.ronaldo17

@Catalin Berceni

Nu esti bine informat. Becali are tot ce reprezinta palmaresul, culorile si emblema Stelei. Altfel spus, are Steaua istorica.

Daca nu ar fi fost asa, echipa nu ar fi figurat cu palmaresul istoric, atat la UEFA cat si la FRF si LPF.

Clubul Sportiv are si ea culorile si emblema, dar, juridic, acestea nu mai reprezinta echipa care a castigat CCE in 1986. Jiji are actele de partea lui.

@Catalin berceni

am tot citit ce scrii tu pe forumul asta si din pacate am observat ca tu scrii mult si prost...

Principalul vinovat de starea aceasta este mapn-ul.ei sunt cei care au lasat sectia de fotbal de izbeliste la cheremul oricarui parvenit mafiot post 89.mai isi spun si ofiteri.

Singura sansa ar fi poate acum sa se trezeasca niste generali si sa-i dea un sut in cur jigodiei.nu ar fi un lucru prea complicat pentru niste generali cu vointa in primul rind si cu relatii suspuse aferente.doar prin ridicarea dreptului de folosinta asupra stadionului si jijigodia va fi terminata.repet doar vointa ar fi necesara,dar din pacate...nu se prea intrevede.

ps:credeti ca dealde Borcea,dinu,turcu,samd sunt de capul lor la Dinamo.acolo ajungi in fata doar cu binecuvintarea generalilor ministerului de interne.

Steaua este a suporterilor !!! Edited by dragos_ghinea

Venirea unor vechi glorii ca investitori pare mai realista decat conducerea clubului de catre suporteri , din banii acestora.

Ar fi o înfrângere care poate fi rãsturnatã într-o victorie, cu ajutorul istoriei. Legat de situația juridicã a palmaresului, Jiji a spus de mai multe ori cã nu-i decât o foaie de hârtie. Când a fost scandalul cu Bodu, a spus cã e gata sã-l vândã oricând și oricui. Þin minte cã am citit atunci un articol care spunea cã dacã Jiji ar fi dat palmaresul, ar fi rãmas totuși cu 2 titluri (2005 și 2006). S-ar crea un caz asemãnãtor celui al timișorenilor.

Dupa parerea mea, la Steaua nu are cum sa se creeze un asemanator cu cel al timisorenilor. Acolo, situatia palmaresului e inca in ceata. La noi situatia e clara. Gigi o are. Iar daca o va vinde, cumparatorul se va sti clar. Nu vad cum ar putea degenera lucrurile din acest punct de vedere.

Imi aduc si eu aminte de spusele incredibile ale sobolanului la scandalul cu Bodu. Numai ca tampitul a bravat. Nu cred ca va vinde Steaua, pentru ca el este bolnav iremediabil de vorbit in public. Are talentul sa debiteze imbecilitati imense care sa fie preluate cu sete de presa.

Cati din cei care posteaza aici si se dau zmeii ar da cateva sute de euro in fiecare an?

Mah.....sa aibe amploare miscarea asta si eu dau........oricum 35 de ron ii dau la net pe luna, nu este un sacrificiu asa mare daca vi se pare o suma foarte mare, cat despre palmares este nasol daca este cu acte al lui Jiji eu auzisem recent ca ar fi in custodia armatei ....oricum nasol daca e cumparat de cioban, si o mica precizare pentru un mic admirator de-al meu pe aici, care ma tot seaca cu replici acide......robinson baiete.....am dat o idee, si nu ti-am bagat aceasta idee in casa incat sa spui daca vorbesc eu prost sau nu ......macar am venit cu una realistica bazata pe un simplu calcul..... poate ai si tu o idee in afara de a injura in peluza pe Jiji sau vreun jucator....ca toti vrem sa scapam de Jiji dar injuraturile si huiduielile nu sunt o rezolvare

Speram pe dracu´

Edited by sabin1307

Sunt Dores. Pana ce jucati cu Radoi si cu altii doi in teren, n-o sa aveti niciodata rezultate, pentru ca ei sunt oamenii sefului. De ce fortati banda stanga cand oricum nu merge (aici ma refer la Semedo, Toja, Sekelly si uneori Nicolita) cand aveti in echipa un jucator tanar care face mai mult ca toti patru si se numeste Ochirosii?

Si in centru il laudati pe Lovin si Radoi si ei gresesc cel mai mult in echipa, si de ce nu incercati si alte variante la portar? fularultras

jj nu mai pleacã de la Steaua pânã moare asa cã sã nu ne mai facem planuri aiurea..

ei, uite ca ieri era sa plece de la Steaua sus acolo intre stele, la sf petru! incet incet il ajung blestemele!

Guest
This topic is now closed to further replies.