fcsteaua.ro

Dorinel Munteanu, noul antrenor vrea sa invinga Dinamo

94 posts in this topic

Dorinel Munteanu este de azi oficial in functia de antrenor al Stelei. Una din primele sale afirmatii in calitatea aceasta a fost aceea ca vrea sa castige meciul din etapa urmatoare, eternul derby contra celor de la Dinamo.

Restul conferintei de presa este neinteresant, creditorul Stelei monopolizand discutia.

FCSTEAUA.RO, in numele suporterilor Stelei ii ureaza bun venit lui Dorinel, si, desi multi avem indoieli acum, speram sa fie solutia care sa readuca Steaua, cel putin ca joc, mai aproape de ceea ce ne dorim.

Bine te-am regasit, Dorinele!11

Sunt foarte bucuros de alegerea facuta. Vorbele sunt prea putin importante si sper sa demonstrez prin fapte ca sunt in stare sa ajut Steaua. Este o mare provocare pentru cariera mea de antrenor. Ii multumesc domnului Becali pentru sansa oferita si sper sa facem o treaba buna impreuna

Ma gandesc deja la partida cu Dinamo, pe care sper sa o castig. Consider ca echipa nu se afla in criza si imi doresc sa ne revenim foarte repede din situatia actuala. Ce a fost pana acum apartine trecutul si vreau sa le acord sansa de a evolua tuturor jucatorilor. Voi avea o discutie cu ei, pe multi ii cunosc, fiindca am jucat impreuna si sper ca totul sa revina la normal in curand. Steaua are jucatori foarte valorosi, iar multi dintre ei sunt de echipa nationala

Criticile ma intaresc si nu-mi este deloc frica de faptul ca am venit in acest moment la Steaua. Echipa nu trece printr-o criza, iar rezultatele viitoare o vor demonstra. Deocamdata nu ma gandesc sa mai joc, ci doar la functia de antrenor. Vom face o analiza si vom vedea daca la iarna este nevoie sa intarim echipa. Deocamdata, eu am incredere in atacantii Stelei

Primul meu obiectiv este acela de castiga meciul de sambata, cu Dinamo. Nu ma sperie niciun meci si am incredere in revenirea jucatorilor de la Steaua

Primul lucru Dorinele, fa curatenie printre jucatori si pune-i la punct! In rest multa bafta!

prea putin timp la dispozitie sa faca ceva ..

Becali are deja echipa facuta, ca e agil saracu`

Ce circ a facut papagalu'... Incredibil ce imbecil!!!

Bine ai venit Dorinele, sper sa faci treaba buna si ciobanu' sa te lase in pace!

e nebun giginho...am ras cu lacrimi la conferinta d presa:)) SUGI P***.......Gigi

68835.jpg

Edited by bodanelu

Bine ai venit Dorinele, sper sa faci treaba buna si ciobanu' sa te lase in pace!

Unde ma sa faca treaba saracu' ca nu l-a lasat prostu' ala nici sa vorbeasca la conferinta de presa, a raspuns la 3,4 intrebari si alea incomplete, il intrerupea bou' mereu...

Nu mai zic decat... Doamne ajuta... prevad vremuri grele

Problema e ca jucatorii nu mai au incredere in fortele lor. Sunt jucatori valorosi, dar cand vezi ca nu-ti mai iese nimic incepi sa eziti si gresesti.

Tot de ce au nevoie e de cineva care sa le redea aceasta incredere. Daca va reusi Dorinel sa faca asta vor castiga orice meci.

La cum ai plecat DORINELE de la Steaua...., nu ma ma intorceam nici mort, dar uneori bani sunt mai presus decat ONOAREA. Cat timp va fi `Becali in acest club nu stiu daca cineva o sa faca treaba

Eu am fost unul din sustinatorii lui Laca. Regret si acum plecarea sa. Dar asta nu ma impiedica sa spun: Succes Dorinel ! Sper sa reusesti.

Toate ca toate, bai, dar vad ca nu a remarcat nimeni ca din iarna va veni Alexandru Piturca la noi...

Toate ca toate, bai, dar vad ca nu a remarcat nimeni ca din iarna va veni Alexandru Piturca la noi...

pai cica e peste Arthuto, Stancu, Kapetanos si Semedo la un loc :D

ce lume nebuna....

jale mare ... , ne asteapta o era nasoala.

Serios? Chiar vine ratatul ala?

Se vede cine este sfatuitorul din umbra al oierului.

nu e sigur, sunt niste zvonuri, dar tot ce-i posibil .

probabil Piturca e atacantul ala de 3-4 milioane. aaa, defapt zicea ca ia atacanti de vreo 3-4 milioane, deci ia multi si ieftini :thumbsup:

Edited by steaua_gloria

Pacat ca se va intampla probabil la fel ca si cu Hagi sau Laca.

PLEACA CIOBANULE SI LASA-NE .NU AI CE CAUTA LA Steaua !!!!

nu e sigur, sunt niste zvonuri, dar tot ce-i posibil .

probabil Piturca e atacantul ala de 3-4 milioane. aaa, defapt zicea ca ia atacanti de vreo 3-4 milioane, deci ia multi si ieftini :thumbsup:

e deja stiut ca Jiji cumpara de la echipele retrogradate. asa ca daca Pandurii se mentine deasupra liniei de retrogradare atunci nu-l mai ia pe piti jr. si otopeniul are atacanti in lot si gaz metan. are Jiji de unde sa aleaga 20-30 de atacanti care sa faca 3-4 mil de euro in total. a si inca un lucru: cand Becali spune ca va cumpara un atacant de 5 milioane se refera la suma pe care are de gand sa-l vanda mai departe nu cati bani da pe el.

PS: mai tineti minte pe la inceputurile lu Gigi la Steaua cand era el cu giovanni parca si unu negru si bine facut pe langa ei si spunea el:" iata-l pe noul coordonator de la Steaua?". de atunci a inceput amagirea cu vorbe aruncate aiurea. de atunci pana acum s-au tot adunat, s-au tot adunat...; si faza cu asteapta sa-si recupereze banii e tot vrajeala. daca vroia numai sa isi recupereze banii nu-si mai batea joc de clubul asta. il foloseste in continuare ca instrument politic, sa vada lumea cum se joaca cu destinele celui mai galonat club din europa de est, pac-pac! m-ai inteles? orice articol, orice veste , orice discutie desprea Steaua e valabila doar daca Gigi pleaca de la echipa. cat e el aici nimic nu are sens. logica ciobanilor e diferita fata de cea oamenilor de oras. la stana faci ce vrei cu proprietatea ta ca nu te vede nimeni, rezultatul (adica branza conteaza). in felul asta conduce el si aici. atat il duce capul(neuronul ala singuratic!) atat face. sa speram ca Dorinel e tare-n clanta si are un contract beton, ca atfel istoria se va repeta. forza Steaua! ...cine ar fi la conducerea ei.

Poftim??????

A, ca tot ziceai de contract, Laca nu a avut contract la Steaua, adica nu a avut clauza dinaia.Omul nu venise sa-l arda pe Becali, ci voia sa faca treaba la echipa lui de suflet.

a inceput becalli sa isi plateasca politele si datoriile..

Succes Dorinele!!!desi am mari dubii...

jegali sa te vad mort,si bagabont i tactu si ma`ta bagaboanta....

a inceput becalli sa isi plateasca politele si datoriile..

A zis ceva de genu' ca vorbeste des cu Piturca la telefon si ca mereu i se spune ca Alex intreaba "M-a vazut nea Gigi?" si asta cica i-a promis marelui varf de atac ca-l ia dar ca Dorinel face echipa si ca nu ii promite locul de titular. In replica, cica Alex i-ar fi zis ca el e mai bun decat toti atacantii de la Steaua.

NO COMMENT! :wall:

Asta ne mai lipsea sa aduca Jiji un mare atacant. Piturca Jr. =)) =)) Zi dupa zi mai aflu cate o "bomba" la Steaua. Poate maine ii vrea inapoi pe Neagoe si Ionescu si poimaine pe MM, si tot asa. Ne-am dus naibii...