Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Afara, amatorilor!

68 posts in this topic

Nici o scuzã nu aveți! De la Gigi Becali, la Pedrazzini și Zapata! Este inadmisibil sã jucați contra ultimei clasate, contra echipei care a stabilit aproape toate recordurile negative ale acestei ediții de campionat și sã nu învingeți. Nici nu ar fi trebuit sã aveți nevoie de antrenor la un astfel de meci. Dacã nu sunteți în stare sã șutați ca lumea, sã pasați mai bine ca niște juniori sau sã centrați mai bine ca în curtea școlii contra cele mai împiedicate echipe din Liga I, AFARÃ DIN Ghencea!

Zapata se aflã la a nu știu câta gafã. Dacã stãtea pe linia porții în aceastã searã, Steaua nu primea gol. Dacã ar fi ieșit decis, deși acolo se aflau, teoretic, Goian și Ghionea, Vlaicu nu ar mai fi înscris. Așa, Rufay al nostru s-a aflat la jumãtatea distanței dintre poartã și autorul golului advers.

Semedo izbutește performanța meci de meci, sã fie mult mai slab decat Nicolițã. Dacã pânã acum Bãnel era cel mai penibil, portughezul a fost adus parcã pentru a-i ridica moralul "atletului", acesta chiar având evoluții sensibil mai bune comparativ cu sezoanele trecute. Totuși, privind în ansamblu, asta nu-l face fotbalist. Cel nu puțin nu unul profesionist la ce execuții are în 90% din cazurile când se aflã la balon... AFARÃ DIN Ghencea!

Apãrarea noastrã izbutește sã se autodepãșeascã în penibil de la meci la meci. Nu existã echipã, de la Bayern la Sportul Studențesc sã nu ne punã probleme uriașe în defensivã! Evident cã e și vina antrenorilor. Când ai pe mânã jucãtori ca Petre Marin, Goian și Ghionea, pentru a vorbi doar de ei, este o dovadã de amatorism din partea oricãrui tehnician sã nu poți construi o defensivã decentã. Ei bine, fundași și antrenori, diferența dintre ce este Steaua acum și ceea ce ar trebui sã fie, este una astronomicã. AFARÃ DIN Ghencea!

La mijlocul terenului, Pleșan parcã se aflã în postura jucãtorului care vrea sã demisioneze și șefu' nu-l lasã. Ba acel boss îi dã constant câte o șansã de care Pleșan ține neapãrat sã-și batã joc, și cu asta sã ne jigneascã de fiecare datã când îmbracã acel tricou. AFARÃ DIN Ghencea!

Dayro Moreno este și el din ce în ce mai penibil: pase greșite, aleargã în contratimp cu echipa, oprește cursivitatea jocului, în rarele momente când avem și noi așa ceva, șuteazã și centreazã mai slab ca în curtea școlii. Dayro, te afli pe buza prãpastiei. Dacã vei continua așa, AFARÃ DE PE ACUM DIN Ghencea!

În atac e cea mai mare Jale! Nu existã cuvinte care sã caracterizeze jocul nostru ofensiv! Poate cã Nicolițã și Semedo, care sunt extremele noastre, au determinare. Dar realizãrile lor sunt mai rare decât zãpada în Africa. Aștepãm de ceva vreme și integrarea lui Szekely în echipã. ªi nu pot sã nu remarc faptul cã Pantelis Kapetanos a reușit în cinci minute sã facã ce nu au fãcut ceilalți în 45. Becali, ziceai cã te pricepi la atacanți. Te pricepi la ei cum te pricepi la orice în fotbal. AFARÃ DIN Ghencea!

Sunt prea mulți jucãtori în lotul nostru care nu meritã nici mãcar sã-și cumpere de la magazin un tricou cu Steaua. AFARÃ DIN Ghencea, AMATORILOR!

Dorinel va avea mult de muncã, iar Gigi va avea mult de luptã cu instinctele sale subanimalice sã-și ținã dracului fleanca aia!

Lari

Da , Zapata este vinovat ca Vlaicu sare de langa Goian (la coltu scurt !) si inscrie .

Fara suparare Lari dar mai degraba a gresit Goian care a sarit la sictir decat Zapata.

Un articol dur, dar meritat la cum au jucat ai nostri azi

Vezi sã nu-ți iei vreo sancțiune sau vreun avertisment pentru cã îndrãznești sã ocãrãști prea-iubitele vedete care populeazã gazonul la ora actualã.

Eu unul am pãțit-o...

Am spus ca si Goian si Ghionea ar fi trebuit, TEORETIC, sa se afle acolo. Dar faptul ca Zapata nici nu a iesit, nici nu a stat pe linia portii, il face si pe el vinovat de primirea golului. In opinia mea, evident.

parerea mea este ca,Kapetanos trebuie bagat mai des in 11! sper ca odata cu venirea lui Dorinel sa`l bage si pe el...ca este un jucator bunicel...! si despre esecul de astazi,nush ce sa spun...am avut ocazii dar nu am marcat,se intampla ceva la Steaua!!! :steag_sah_mic:

Teoretic la acel gol vina apartine unuia dintre cei 3 : Kapetanos , Dayro (nu stiu daca mai era pe teren ) sau Semedo , pentru ca Vlaicu fiind fundas trebuia tinut de un om ofensiv . Acel gol a venit pe o faza care este prezenta doar la echipele in care debandada se afla la putere.

in mod evident primul pe lista ar fi ciobanul AFARA din Ghencea!singurii care merita compasiune sunt Goian si Lovin o sa radeti probabil (in cazul lui Lovin) dar ei au fost singurii care au aratat prin reactiile din timpul meciului si de la final ca merita sa imbrace tricoul ros-albastru (fiindca s-a vazut ca nu sunt mercenari) .....aaa si era sa uit smecher rau mesajul baietilor de la sud pt Laca ..ultimul dintre ele ca au fost mai multe !!!

singurul jucator care merita respect pentru ce a facut azi si mai mereu este Pantelis Kapetanos!!! a "incercat" sa arate ca merita sa poarte acel tricou ros-albastru. In opinia mea referitor la meciul de asta seara nu pot spune decat atat RESPECT PANTELIS!

Putin cam deplasat atacul la adresa lui Zapata, in rest niste afirmatii pertinente la adresa celorlalti componenti ai lotului stelist. As mai adauga:

- azi nu am avut antrenor! ci doar un imigrant italian ce asculta orbeste eculubratiile unui individ cu iq subunitar, de deasupra lui, din loja.

- lipsa unui manager, nu doresc nimic iesit din comun, doar un om capabil sa transfere niste jucatori decenti si nu se preteze in vazul lumii ca si un sclav. Fara el culegem roadele semanate de acelasi individ fara discernamant. Mai mult, deunazi am auzit ca prea-iubitul Adi Ilie candideaza pt PNG. Of Doamne....

@Lari

Tot ce ai scris dupa primul paragraf este rezultatul actiunilor lui Becali. Degeaba te superi pe jucatori, ei nu au nicio vina. E nedrept sa te iei de ei, ei nu se transfera singuri, ei fac ce pot si ce inteleg. Trebuie sa-i vedem cum reactioneaza in situatie de normalitate pentru a te pronunta asupra valorii lor.

Repet: e o mare greseala sa ne luam de jucatori!

Trebuie sa-i vedem cum reactioneaza in situatie de normalitate pentru a te pronunta asupra valorii lor.

E valabil si pentru antrenori. E frustrant sa nu-ti poti da seama cat de bun sunt jucatorii (oricum unii ne arata constant ca nu sunt in stare de o preluare sau o pasa decenta) si antrenorii tocmai pentru ca la club e orice, numai stare de normalitate nu.

afara cu jegali....si cu jucatorii infecti adusi de el...

Fratilor, wake up! Asta nu mai este Steaua, spiritul Stelei a murit in echipa asta! Asta e Steaua lui Becali, nimeni nu mai poate face nimic, cangrena e prea adanca. Poate doar daca pleaca oligofrenul de acolo sa mai fie ceva sanse. S-auzim de bine!

Va mai mira ceva? pe mine nu, am ajuns sa fim happy cand am facut egal cu otopeni... din respect pt Lacatus nu am contestat niciunii acel egal... acum s-a intrecut orice limita

Daca si cu Buzau echipa care la momentul meciului cu Steaua avea doar 1 punct am reusit "performanta" sa facem egal , e de rau...

Se vede ca nimeni nu mai joaca cu inima, pentru Steaua... s-au vazut toti cu bani si ii doare undeva de suporteri si de culori.

ar trebui sa lase capul in jos si sa plece cu totii ca niciunii nu au valoare de Steaua

Edited by bodanelu

pana una alta, dintre toti, Kapetanos este singurul care a facut ceva de fiecare data cand a jucat. A dat goluri, pase de gol si a scos penalty-uri ... adunati minutele jucate de el si cate a facut in toate minutele alea, oportunist sau nu el a dat randament. Arthuro & Dayro si compania de mari staruri de randament or dat ? Arthuro e vai de mama lui ca si atacant, Dayro ii de 3x mai lent decat Dica cel lent, Semedo ? pantera i se zicea ? fereasca-l sfantu ca ala nu-i fotbalist ... de restu' nici n-am ce sa mai comentez ca nu mai are rost. Ideea este ca aia care dau randament si fac ceva pt Steaua sunt rezerve sau nici macar, pe cand starurile si agialatzii lu' Jiji fac legea la Steaua atat in teren cat in afara lui.

**** lu' Jji si **** la Steaua de azi. Asta nu e Steaua, arata mai degraba a Rapid sau Dinamo

Edited by bodanelu
Atentie la limbaj

Nu uitati ca asa am zis si de Dayro sezonul trecut.Facea banca de rezerve dar avea randament bun.Sper sa nu fie acelasi lucru si cu Kapetanos.

in echipa nu cred ca exista prietenii , doar de ochii presei si sa nu ajunga la scandaluri...dar am vazut faza cand s-au inghesuit ca dementi pentru un sut si nu a sutat nicunu (Sekely si Semedo , Goian si Semedo) asta ar fi prima impresie.

a2-a cred ca unii jucatori joaca pentru echipa adeversa gen Plesan,Semedo, dar ma intreb , cand o sa plece oieru (asta daca pleaca) ce se v-a intampla ? Acum numai un noroc ne mai poate salva (defapt mai multe...)

Forza Steaua.Mereu o ECHIPA! (macar in tribune)

in echipa nu cred ca exista prietenii , doar de ochii presei si sa nu ajunga la scandaluri...dar am vazut faza cand s-au inghesuit ca dementi pentru un sut si nu a sutat nicunu (Sekely si Semedo , Goian si Semedo) asta ar fi prima impresie.

a2-a cred ca unii jucatori joaca pentru echipa adeversa gen Plesan,Semedo, dar ma intreb , cand o sa plece oieru (asta daca pleaca) ce se v-a intampla ? Acum numai un noroc ne mai poate salva (defapt mai multe...)

Forza Steaua.Mereu o ECHIPA! (macar in tribune)

daca observi in toate fazele de rasul curcilor apare numele lui Semedo!!!

se vede ca a fost CFR-ist , o vrea sa ajute pe CFR da nu stie cum

daca observi in toate fazele de rasul curcilor apare numele lui Semedo!!!

se vede ca a fost CFR-ist , o vrea sa ajute pe CFR da nu stie cum

am vazut un mesaj pe aceea banda de sms care suna cam asa : Sunt stelist de 36 de ani am ajuns sa-mi fie rusine ca sunt stelist. M-a lovit la corason asta....am ramas stupefiat si totusi intr`un fel are dreptate,Respect pentru cei care se duc la meciuri si incurajeaza ,dar cam se tipa la zid sau la bete infipte in teren...RUSINE pentru jucatori

Edited by Grenada

Chiar ca amatori.

M-am dus la meci cu ideea ca vom castiga. Am crezut ca putem obtine cele 3 puncte ca na... Jucam contra ultimei clasate.

Un joc DEZASTRUOS...

Eram plin de nervi cand l-am vazut pe Nicolita ratand penalty-ul...

Dayro din ce in ce mai slab la fel ca Semedo..

Un mare dezastru la Steaua...daca o tinem to asa... O sa ajungem de tot CACATU. Si noi avem pretentii sa batem pe Dinamo cu un joc ca asta...

Ce mai pot spune.. Sunt foarte dezamagit de ce se intampla la Steaua.

Propun tuturor stelistilor pe timp nedeterminat sa nu mai mergem la meciuri , stadionul sa fie gol sa vada cum este ...sa nu mai bagam bani in contul lui Jiji ca sa poata plati el din acesti bani acesti asa zisi jucatori!!

Vazandui reactia cand tot stadionul a scandat numele lui Lacatus , ma simtit bine pentru ca sa vazut clar ca nu ii convenea

Cel mai bun mod de a protesta e sa nu ne mai prezentam la meciuri , sa lasam stadionul gol

Ce parere aveti?

Propun tuturor stelistilor pe timp nedeterminat sa nu mai mergem la meciuri , stadionul sa fie gol sa vada cum este ...sa nu mai bagam bani in contul lui Jiji ca sa poata plati el din acesti bani acesti asa zisi jucatori!!

Vazandui reactia cand tot stadionul a scandat numele lui Lacatus , ma simtit bine pentru ca sa vazut clar ca nu ii convenea

Cel mai bun mod de a protesta e sa nu ne mai prezentam la meciuri , sa lasam stadionul gol

Ce parere aveti?

cam fara rost ,pentru ca il doare fix in 14 de suporteri ,aceeasi stare o au si jucatorii, suporterii pentru ei sunt de umplutura....Ma uit la meciurile Cu Lyon , ce echipa ,ce suporteri, cred ca e al "n"-lea meci cand isi iau 2 goluri si termina invigatori cu diferenta de 3-4 goluri,dar binen-teles cand ai jucatori precum Benzema,Ribery,Keita(a se vedea golul de 2-1 pentru Lyon in meciu cu Steaua) ce sa mai .....nu avem ce face...stam ne uitam ca "matzele in calendar" si oftam....asta e... :no:

Edited by Grenada

Ce parere aveti?

Nu i-am vazut reactia cand scandam numele lui Lacatus.. Sunt curios ce moaca facea cand Peluza Nord striga "Sugi ****" iar noi de la sud "Gigi" :biggrin:

Oricum eu nu mai aveam de gand sa ma duc la meciuri...M-am saturat sa vad doar rezultate negative pentru Steaua :ce_oameni:

Sign in to follow this  
Followers 0