Sign in to follow this  
Followers 0
Alexander

Vive La Revolution!

24 posts in this topic

"Un antrenor de fete este oricum mai bun decat un antrenor din loja."

Meciul din seara aceasta a pus capac rabdarilor noastre. Eu nu mai rezist sa vad cum niste oameni lipsiti de caracter isi bat joc de suporterii celei mai iubite echipe din Romania.

Am deschis un nou thread, pentru a discuta despre o intalnire a suporterilor, ca mijloc de protest impotriva conducerii si jucatorilor "nesimtiti" ai Stelei. Locul ideal ar fi piata universitatii. Ramane de stabilit ora! Haideti sa facem ceva impotriva oamenilor care isi bat joc de un sufletele noastre.

Asteptam sugestii pentru ora si locul intalnirii.

1 post in 15 minute. E clar ca nu intereseaza pe nimeni. Mai las topicul 1 ora si ii rog pe admini sa il inchida daca vad ca nu are niciun folos.

Edited by CoRsSo

lumea e la meci acum.. trebuie sa vina de la meci..

vin si eu din severin la protest

@ CoRsSo

De apreciat initiativa ta, dar niciodata nu se va stabili pe un forum public o intalnire sau chiar un protesc al suporterilor stelisti, nu poti sa pui public un loc de intalnire si o ora stabilita...

Parerea mea ca pentru orice protesc organizat cel mai indicat loc este stadionul, mai exact peluza...

Edited by Zerg

Ce sa faci la peluza? Sa il injuri pe Cioban 2 ore ca tampitu? Si daca nu facem nimic, ce rezolvam? Stam cu mainile in san de vreo 2 ani de zile, zicand vorbe de genu " protestele nu se fac pe forum". Pai si daca nu se fac pe forum unde sa fac? Cine le face?

atat timp cat Becali va fi la Steaua nu o sa mai vedem niciodata ceva bun aici. Protasov testat, bun pentru noi, inadecvat pentru Gigi Becali penibilul luminii din pipera .

e greu de facut ceva dar trebuie. cel mai frumos ar fi sa ne strangem toti la stadion cand joaca Steaua, dar sa ramanem afara. sa nu mai intre nimeni pe stadion. un stadion gol, sa inteleaga toata tara ca prostia lui Gigi Becali si suporterii Stelei nu sunt compatibile! si de acolo, de afara, unde zmeii lui zmarandescu nu au voie sa se atinga de noi, sa i-o dam la muhhe ciobanului pana se satura de inghitit....

Ce sa faci la peluza? Sa il injuri pe Cioban 2 ore ca tampitu? Si daca nu facem nimic, ce rezolvam? Stam cu mainile in san de vreo 2 ani de zile, zicand vorbe de genu " protestele nu se fac pe forum". Pai si daca nu se fac pe forum unde sa fac? Cine le face?

Nu mi-ai citit cu atentie postul, nu am spus asa ceva, dar ma rog...

Oricum raman la parerea ca o "revolta" a suporterilor la stadion, unde el sa o simta ar fi mult mai benefica... Gandeste-te doar ce fata a facut prostul anul trecut pe 9 mai dupa meciul cu Ceahlaul acasa cand a iesit de la oficiala si erau cateva sute de suporteri care il injurau (aminteste-ti episodul cu Jean).

Imagineaza-ti cum ar fi fost ca dupa acest meci, nu zic cateva mii, cati au fost pe stadion in seara asta, spun doar 1000 de persoane sa il astepte pe bou la oficiala si sa se incinga spiritele putin...atunci sa vezi reactii in mass-media...

Revolta la stadion nu mai ai cand acum. Urmeaza meciurile cu dinam0, craaaapid, bragadiru, crai0va, Lyon. Ce poti face? Ar fi ceva sa ne strangem miercuri, joi, vineri sau sambata, toata suflarea stelista, in piata universitatii, cu steaguri, bannere, purcei, catei si sa le aratam ca noi detinem puterea. Nu ne poate invinge nimeni.

LE: "ªi locul doi și Liga Campionilor s-au dus." (Behecali)

Uitati ce obiective are ciobanul. Locul doi. Sa-ti iei tu locul doi si sa ti-l bagi acolo de unde ai venit.

Edited by CoRsSo

e greu de facut ceva dar trebuie. cel mai frumos ar fi sa ne strangem toti la stadion cand joaca Steaua, dar sa ramanem afara. sa nu mai intre nimeni pe stadion. un stadion gol, sa inteleaga toata tara ca prostia lui Gigi Becali si suporterii Stelei nu sunt compatibile! si de acolo, de afara, unde zmeii lui zmarandescu nu au voie sa se atinga de noi, sa i-o dam la muhhe ciobanului pana se satura de inghitit....

sustin ideea... trebuie sa il doara la buzunar.. pentru ca doar acolo sufera el.. si daca se face asta o perioada mai mare de timp eu zic ca o sa se vada..

Oricum.. orice decizie luati.. anuntati si vin si eu.. nu sunt in tara.. dar vin in Romania pentru asta...e inadmisibil ce se intampla... Astept cu interes o data...

Aklik.

De obicei nu se stabileste pe forum. Dar cum nu putem altcumva, propun sa ne intalnim miercuri la ora 8 in fata stadionului Ghencea, pentru a evita un atac al patrupedelor. Si ar fi bine sa fim cat mai multi.

Ar fi si mai bine daca voievodul ar avea curajul si bunul simt sa vina. "Becali, vino-ncoa, sa-ncheiem afacerea!"

Cu siguranta cei de la AISS vor fi prezenti.

Edited by CoRsSo

Nici nu stiu cum sa incep.Sunt tare dezamagit de tot ce se intampla.Asa jos nu a fost Steaua de foarte mult timp.Ma refer aici la jocul echipei.Nu mai reusim sa batem pe nimeni.Cibanul asta nu mai intelege odata ca fotbalul se joaca pe goluri si un meci se castiga numai atunci daca marchezi mai mult macar cu un singur gol decat adversarul.Fara ATACANTI este foarte greu daca nu imposibil.Idea cu protestul mi se pare buna,dar eu a-si protesta cu stadionul gol.Asa macar ciobanul nu poate sa spuna ca suntem golani,etc La buzunar nu conteaza ca are bani destui.Este GSP TV meciul putem urmari si acolo,sa vedem ce comenteaza daca stadionul este gol.HAI Steaua cu toate ca sunt dezamagit de voi.

asupra ciobanului ,tre aplicat boicot total ... ! asa cum fac grevisti . Pancarde ,banere si multe voci unite . O delegatie cu reprezentantii protestatari sa -i inmaneze oficial o petitie ,in care sa fie precizate cu lux de amanunte doleantele cu semnaturi ,pozitia suporterilor fata de politica aplicata jucatorilor , antrenorilor si staf-lui .

Atentie , fara vandalisme sau violenta !!!

Totusi, hai sa fim seriosi cum sa poti protesta in fata ciobanului cand asta atat asteapta sa isi trimita zmarandeii peste noi.Trebuie nascocita o solutie inedita de a-l face de kkt.

Edited by bodanelu

asupra ciobanului ,tre aplicat boicot total ... ! asa cum fac grevisti . Pancarde ,banere si multe voci unite . O delegatie cu reprezentantii protestatari sa -i inmaneze oficial o petitie ,in care sa fie precizate cu lux de amanunte doleantele cu semnaturi ,pozitia suporterilor fata de politica aplicata jucatorilor , antrenorilor si staf-lui .

Atentie , fara vandalisme sau violenta !!!

am mai spus si te sustin BOICOT TOTAL... dar pentru asta trebuie sa fim uniti.. din pacate.. se pare ca nu suntem atat de uniti... trist.

Da se pare ca e cam imposibil. Nu se poate face o adunare. Asta e clar. Ce putem face? Propun o intalnire intre noi, si voievod, sa ii prezentam nemultumirile si sa il "rugam" verbal sa plece, intr-un mod civilizat. Daca nu va iesi, vom aplica metodele "necivilizate".

Da se pare ca e cam imposibil. Nu se poate face o adunare. Asta e clar. Ce putem face? Propun o intalnire intre noi, si voievod, sa ii prezentam nemultumirile si sa il "rugam" verbal sa plece, intr-un mod civilizat. Daca nu va iesi, vom aplica metodele "necivilizate".

imposible this thing