fcsteaua.ro

Steaua - Gloria Buzau

151 posts in this topic

Nu vã supãrați dar sunt așa bucuros :)

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

P.S. doar prin așa meci putem sã deschidem ochii lu' Gigi sã vadã și el Realitatea...

P.S.S. acum sã privim meciul Poli - CFR sã vedeți ce meci frumos ar trebui sã fie...

Edited by BNQ

Nu se mai poate. A pus capac. Trebuie sa facem ceva. Sa ne adunam toti suporterii sa ne strangem in piata universitatii si sa il dam afara pe ciobanul asta infect. E echipa NOASTRA NU ECHIPA LUI!

Dar acesti jucatori? Cu ei cum ramane? Aia de la Rapid le rupeau picioarele pana acum,intrau peste ei in vestiar.Asta a lasat marele Laca in urma....echipa asta.....bataia asta de joc.

Cei care stati in Bucuresti....intrati tare in jucatori....unul sa nu mai iasa din casa de rusine.

M-am saturat sa aud ca este mereu vina lui Becali!!!

Bai fratilor, Becali Becali Becali. ***, la ce prim 11 am avut, ar trebui ca jucatorii sa bata si cu ochii inchisi. Inteleg ca ciobanul face extrem de mult rau echipei, dar pe jucatori chiar nu ii vede nimeni? Chiar nu va intrebati ce cauta Dayro Moreno pe teren? Ce cauta Szekely? Ce cauta Toja?? Mai tineti minte cand Nicolita era huiduit non-stop in Ghencea? Ei bine, el este singurul jucator din lot care chiar pune suflet cand joaca. El este singurul jucator care trebuie aplaudat. Nu Zapata, nu Ghionea, nu Dayro. Ei fac doar figuratie in astfel de meciuri. Pentru ei nu exista decat 6 meciuri pe sezon.

Hai sa fim putini seriosi. Pe teren joaca jucatorii, nu numai Becali.

PS: Simt ca acum lumea va zice ca il sustin pe cioban.

Edited by Dragoshel

Va place bah!!!!???! VA PLACE BAH!

Uite ce ne-a facut simbolul VOSTRU! NE-A PUS CU SPATELE LA ZID! O echipa TERMINATA FIZIC SI PSIHIC, debusolata si slab antrenata!!!!!

Mi se pare cel putin ciudat sa te legi de antrenorul Lacatus in momentul in care nu mai se afla pe banca Stelei. Daca echipa joaca haotic si e demoralizata se datoreaza tocmai starii de provizorat in care se afla, fara antrenor cu autoritate. Iar asta i se datoreaza ciobanului: este inadmisibil sa te prinda un joc oficial cu antrenor interimar pe banca si selectioner constant in loja, chit ca adversarul pare la indemana. Este diletantism la patrat, iar daca ciobanul avea mai mult de doi neuroni functionali i-ar fi cerut lui Lacatus sa stea pe banca pana cand gaseste un alt antrenor. Ce si-a zis el insa?! merge si-asa. La stana ii merge. In fotbal, nu.

LE

Poate te sparg cu altceva.

Inteleg ca avem cu totii motive de nervozitate, insa in nici un caz nu ar trebui sa se ajunga la astfel de replici: nu fac cinste nimanui.

Parerea mea.

Edited by mdionis

Sper ca in meciul cu Dinamo sa ii dam banderola lui Banel , ca doar omul este afectat de ce se intampla si trebuie sa fim toti alaturi de el . Pe langa circul din seara asta sa ne asteptam ca vina sa pice pe umerii lui Plesan , lui Zapata & Kapetanos .

Degeaba ne vaicarim , degeaba tipam si ne mancam nervii pentu acesti nesimtiti care isi bat joc de noi de fiecare data . Din cauza acestor mizerii vom intra in al 5 lea an fara victorie in Groapa de gunoi .

Rusine sa va fie !

Fapt divers: echipa FC Steaua Bucuresti, cel mai titrat club din Romania, joaca in acest moment cel mai prost fotbal din prima divizie.

Felicitari, este un moment istoric!

Ronaldo , ai si tu dreptatea ta , insa sa stii ca te monitorizeaza un berbec de undeva de sus e greu sa joci , mai ales ca daca faci un meci prost te face cu ou si cu otet.

[...]

Edited by Bogdan4Steaua

M-ai spart cu argumentul asta!

Poate te sparg cu altceva.

Incerc sa iti vorbesc civilizat si tu ameninti cu represiuni fizice!

Nu erai tu ala care il apreciai pe Becali si spuneai ca nu are rost sa ne luam de el ACUM etc? Nu il apreciai tu?

De ce te iei iar de Lacatus? A plecat, gata!

Nu stii vorba aia, despre morti numai de bine?

Ce va facut Lacatus mai?! a jucat el ma?!

Ce mentalitate de comunisti aveti...

Voi nu vedeti cine este devina?!

pupati-l in fund pe oier....

poate o sa va treaca...

La Steaua trtebuie Schimbat tot. PATRON, ANTRENOR, JUCATORI SI FANII.

NU astia sunt fanii adevarati...

Fanii adevarati in citeva zile il determina pe Becali sa aduca un antrenor bun, Fanii adevarati il determinau pe oier sa plece la cum se comporta.

Edited by bodanelu

[...]

voi macar injuraturi normale nu aveti))) pacat ca din cauza unora ca tine mi se face sila de populatia romaneasca ... dar pacat, eram o singura tara

Edited by Bogdan4Steaua

Incerc sa iti vorbesc civilizat si tu ameninti cu represiuni fizice!

Nu erai tu ala care il apreciai pe Becali si spuneai ca nu are rost sa ne luam de el ACUM etc? Nu il apreciai tu?

De ce te iei iar de Lacatus? A plecat, gata!

Nu stii vorba aia, despre morti numai de bine?

Sunt foarte nervos, asa ca te rog sa nu iei in seama ce scriu aici! NICIODATA nu m-as putea deda la vreo amenintare adresata unui suporter stelist.

Imi cer scuze pentru modul in care m-am adresat. Oricum, Gigi e la ani lumina de a-mi fi idol. Poti consulta arhiva articolelor mele ca sa te convingi.

Noroc.

Edited by bodanelu

Ce va luati ma de jucatori?Ce vina au ei?

Pai cine aia a mea l-a pus pe Banel sa bata penaltyul?

Cine i-a pus sa joace numai pe sus?

Cine i-a pus sa o dea numai cu centrari?

Tactic, echipa asta nu stie nimic!

Cu cati atacanti am inceput meciul?

CU 0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De ce sunt bagati in echipa jucatori iesiti din forma?

De ce nu joaca pe posturile lor.

Nici acum, cand am avut atacant, Dayro nu a jucat in atac.

Problema e la conducerea tehnica.

p.s.

Ronaldo si ceilalti care imi tot ziceau ca vorbesc prostii, ati vazut acum, cand Lacatus a plecat, ca nimeni nu mai tace si ca oamenii scandeaza impotriva ciobanului?

:steag_cruce_invers:

Nu jtiu ce sa zic

zapata joaca din ce in ce mai slab

Goian si kapetanos sunt singurii care mai fac ceva in atac

Banel ..... gol si penalty ratat

toja , Semedo , Dayro , plesan - jucatori ieshitzi din forma (ultimul fara valoare)

vine Dorinel care ne va ingropa cu Dinamo

totul numai din cauza CIOBANULUI

fular-campionii VISE

@Piece of Mind

Si eu sunt la fel de nervos ca si tine.

Si stiu ca nu esti pro-Becali, am fost un pic rautacios, imi cer si eu scuze.

Edited by I.N.Money

Ronaldo , ai si tu dreptatea ta , insa sa stii ca te monitorizeaza un berbec de undeva de sus e greu sa joci , mai ales ca daca faci un meci prost te face cu ou si cu otet.

Are dreptate Ronaldo...O tineti una si buna BecaliBecaliBecali.....omoratii pe mercenarii astia care au luat saci de euro

Va place bah!!!!???! VA PLACE BAH!

Uite ce ne-a facut simbolul VOSTRU! NE-A PUS CU SPATELE LA ZID! O echipa TERMINATA FIZIC SI PSIHIC, debusolata si slab antrenata!!!!!

In loc sa-i scandati lui numele, strigati Forza Steaua si incurajati echipa!

Prietene, de cand e vinovat Lacatus pt urmatoarele:

- 2 bari, 2 ratari monumentale cu poarta goala, un penalti ratat cu seninatate de Banel

- bulanul incredibil al gazdelor, cumulat cu o greseala puerila a lui Goian si o iesire neinspirata a lui Zapata

De cand e vinovat Lacatus cand apar in primul "11" jucatori consacrati ca si Dayro, Sekely, Semedo, Toja ce pierd 80% din mingiile jucate?

Dimpotriva, vinovati sunteti noi ca i-am luat capul lui Lacatus prea devreme. Trebuia sa asteptam cel putin pana in iarna sa tragem linie si sa gasim o strategie pe termen mediu.

Laca a plecat cand a simtit ca nu mai are sustinerea suporterilor stelisti. Foarte bine a procedat! Suportati consecintele!

In privinta suporterilor nu e nimic nou de zis, oi fara coloana vertebrala si fara o farama de demnitate si onoare. Gradinescu, in splendoarea lui, a rostit un singur adevar tot meciul: "Seara pe forumuri ii cerem demisia lui Laca, iar la meci ii strigam frenetic numele!"

Titlul precedent s-a pierdut tot in asemenea momente de nesiguranta pe banca tehnica. Un deja-vu ma incearca de vreo 10 minute, noi pe locul 2 iar dinam0 in CL, cu mentiunea ca noi vom termina turul pe locul 4.

Mandru ca sunt stelist! **** Becali!

Edited by Joga Bonito

voi macar injuraturi normale nu aveti))) pacat ca din cauza unora ca tine mi se face sila de populatia romaneasca... dar pacat, eram o singura tara

te rog termina martirule, cand te aud cu expresi dastea cu sila de tara ma apuca plansu, nu era vorba de cum ai injurat era vorba ca ai vrut sa pari inteligent...

in fine s-o lasam asa, ca ne agitam degeaba si pentru cine... pentru mercenari astia?

Edited by bodanelu

ma jur ca eram in stare sa fac pariu pe tot ce am ca ciordel lingurita rateaza penaltyul

Doamne!!in ce hal am ajuns sa bata tiganu` borat penalty la cea mai titrata echipa din Romania cand asta nu e in stare sa dea gol cu poarta goala

afara la vara cu kapetanos,zapata,Goian,szekely....forza Banel.cocoasa ambulanta Lovin,plesan ,Ghionea si alte rapandule care nu au treaba cu fotbalul dar la strambe sunt primii

Ce va luati ma de jucatori?Ce vina au ei?

Pai cine aia a mea l-a pus pe Banel sa bata penaltyul?

Cine i-a pus sa joace numai pe sus?

Cine i-a pus sa o dea numai cu centrari?

Tactic, echipa asta nu stie nimic!

Cu cati atacanti am inceput meciul?

CU 0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De ce sunt bagati in echipa jucatori iesiti din forma?

De ce nu joaca pe posturile lor.

Nici acum, cand am avut atacant, Dayro nu a jucat in atac.

Problema e la conducerea tehnica.

Ai in mare parte dreptate, dar nici jucatorii nu se dedica um trebuie.Asa ca ne trebuie un tehnician sa intre calumea in ei sa ii sperie,sa ii mobilizeze. nu ca pana acum, antrenrul incearca sa se impuna in fata jucatorilor dar vine "Behali" si ii pupa in dos si il obliga sa ii titularizeze. Astia sunt prea relaxati, se supara ca nu ii sustinem, dar ei nu arata macar determinare ca sa avem pentru ce ii sustine.... :unsure:

Imi pare rau dar azi 26 Octombrie 2008 am notat moartea Stelei !! Echipa care a intrat in coma acum o luna si care din pacate azi si-a dat Duhul ! Maine ma duc sa depun florii la mormant.

Suflarea rosu-albastra sa stins

Edited by I.N.Money
Foloseste font normal

@Adrian

Nu te-am contrazis niciodata ca atunci cand va pleca Laca, Becali nu va fi huiduit. Am zis doar ca sunt sigur ca el nu va pleca, indiferent de huiduieli.