Sign in to follow this  
Followers 0
Padrese

Volei

184 posts in this topic

Maine 12-Feb-2011 la sala de langa AFi Palace avem meci cu Zalauuuu!

Hai la meci ora 11 am!

3-1 pt Steaua

Un meci echilibrat, intre 2 echipe cu pozitii apropiate in clasament(noi-7, CSM-9). Am inceput meciul prost, lipsa de imaginatie in atac, preluari proaste, si pe fondul asta am pierdut primul set, in care am fost condusi mereu.

Rolurile s-au schimbat in al doilea set, in care CSM a gresit mai mult, noi am fost mai inspirati in atac si mai ales la blocaj, astfel incat ne-am impus fara emotii, 25-19.

Al treilea set a fost cel mai echilibrat ca scor final; inceputul ne-a apartinut, conducand cu 4-0, dupa care am reusit sa pastram diferenta asta pana la 23-18, cind aproape orice echipa din lume ar fi fost in stare sa incheie setul lejer. Nu si Steaua de azi ,care a avut citeva momente inexplicabile de cadere psihica(preluari ratate, atacuri aiurea), permitand CSM-ului sa egaleze la 23! Din fericire, ne-am revenit in ultima clipa si am castigat setul cu 28-26, punctul castigator fiind adus de un blocaj superb in doi Oancea-Macicasan.

Dovedind c-au invatat ceva din lectia setului al treilea, baietii s-au impus clar in al patrulea act, controlat clar de la un capat la altul(2-0, 7-5, 11-7, 15-9, 20-13, 25-20). Asadar, o victorie cu 3-1, dupa un meci de nivel tehnic mediu, dar placut ochiului prin ardoarea cu care s-a jucat fiecare minge.

Remarcatii mei sunt Macicasan, Milutin si Tobosi(Steaua) respectiv Bobeanu(CSM)

Edited by zob79

Sincer sa fiu cred ca toba si tobosarii au facut diferenta!Cine stie cunoaste...

Sincer sa fiu cred ca toba si tobosarii au facut diferenta!Cine stie cunoaste...

:))) Sa te feresti de ala!

Nu s-o gasi un investitor si pt sectia de volei, care pina in 1989 ne-a adus atitea bucurii? Imediat dupa Revolutie a cazut in mediocritate iar eu nu pot sa-mi explic de ce, in 20 de ani, n-a aparut nici un finantator dornic sa faca performanta, mai ales ca, daca facem o comparatie cu alte sporturi, cheltuielilie sunt relativ mici.

Hai asta seara la 7 la sala unde mergeti de obicei la baschet,avem un meci important cu Rematii de Zalau....Sa facem atmosferaaaaaaaa