Padrese

Volei

167 postări în acest topic

CSA Steaua Bucuresti

Sala: Regimentul de Garda "Mihai Viteazu"

Jucatori:

Corneliu ANDRIES

George CARPEN

Cristian Marius CIORTEA

Bogdan Costin CIRLAN

George Valentin GRIGORIE

Neculai HARABAGIU

Gheorghe Ilie

Marius Vasile MACICASAN

Dragos Cristian PAVEL

Razvan ROSU

Radu Sorin SERBAN

Radu Mihai TOBOSI

Constantin TOMA

Antrenori: Alexandru Iuhasz (principal), Sorin Macavei (secund)

Rezultate in Divizia A1 masculin 2008-2009:

Et.1: STIINTA EXPL. BAIA MARE - Steaua 3 : 1 (19:25, 25:23, 25:18, 25:21)

Et.2: Steaua - CS TORPI MS CSM TG.MURES 3 : 0 (25:22, 25:17, 25:16)

Et.3: CONSTAM BUZAU - Steaua 3 : 0 (28:26, 25:23, 30:28)

Et.4: REMAT ZALAU - Steaua 3 : 0 (25:18, 25:19, 25:17)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nota 10 pentru daruirea jucatorilor de azi, s-a vazut ca au vrut si au luptat pentru a obtine victoria, Andries cel mai exuberant dintre toti :biggrin:

Partajează acest post

Link spre post

Am pierdut azi in deplasare la Constanta, VMC Tomis - CSA Steaua 3-0 (25:17, 25:16, 25:23).

Din pacate in momentul asta in Romania, la volei, exista Tomis, Piatra Neamt si restul, poate in viitor o sa le punem mai multe probleme.

Alte rezultate ale Stelei - AICI

Editat de Padrese

Partajează acest post

Link spre post

astazi joaca cu Buzau dak nu ma insel...sper sa castige cum am castigat si noi cu echipa la juniori meciul nostru (CSS 3 Steaua) :steag_cruce_invers:

Editat de iNsTiGaToR

Partajează acest post

Link spre post

Steaua - Remat ZALÃU 1:3 (-24, -19, 23, -21)

Clasamentul il puteti vedea in imaginea atasata.

ClasamentVolei.bmp

Partajează acest post

Link spre post

In seara asta CSA Steaua București - Unirea Dej 2-3, din pacate, si echipa noastra ajunge la al 3-lea meci fara victorie.

Etapa viitoare baietii nostri vor juca derbyul cu Dinamo in deplasare.

Partajează acest post

Link spre post
Steaua se zbate sã supraviețuiascã

Gruparea din Capitalã a avut parte de un sezon dezamãgitor și va încerca sã scape de la retrogradare. Dupã ce ani la rând s-a luptat pentru event, fãcând istorie în cupele europene, echipa de volei masculin a clubului Steaua este la un pas de Liga a doua.

Sezonul actual pare sã fi fost unul nefast pentru Steaua București, la volei masculin.

Dupã ce, în urmã cu un deceniu, formația din Capitalã a pãrãsit prima ligã pentru a reveni, doi ani mai târziu, iatã cã și acum roș-albaștrii sunt în pericol de a lãsa Divizia A1.

Gruparea din bulevardul Ghencea încearcã sã spele din rușinea unui campionat dezamãgitor și sã câștige bãtãlia cu rivala Rapid pentru a-și asigura, pentru încã un sezon, un loc între primele 12 echipe din România.

Primul semn a apãrut în dubla din Challenge Cup, din primul tur, când militarii au cedat cu scorul general de 1-6 în fața formației Marek Union Dnoupnitsa, un team în care se regãseau patru jucãtori încã juniori.

LA UN PAS DE A TREIA RETROGRADARE

A urmat apoi victoria în eternul derby cu Dinamo, scor 3-1, în tur, și se pãrea cã totul a revenit la normal. Nu a fost însã așa. Corneliu Andrieș a tras efectiv echipa dupã el, Dragoș Pavel și Nicușor Harabagiu s-au strãduit sã readucã Dorința de a câștiga, însã nu s-a putut. Steaua a ajuns acum o formație de pluton, departe de lupta pentru medalii.

În sezonul 1999-2000, Steaua s-a clasat pe locul 11, din 12 echipe participante, și a retrogradat în Liga a doua, acolo unde a stat timp de doi ani. A încercat sã promoveze imediat, însã a fost învinsã, în 2001, de Cimentul Fieni și de Electrocarbon Slatina. În 2002 roș-albaștrii au revenit în Divizia A1, alãturi de Tractorul Brașov.

În 2005 formația din Capitalã a avut un nou declin și a încheiat competiția pe locul opt, din tot atâtea participante, fiind la un pas de a ajunge în anonimat. O decizie de ultim moment a federației, de a mãri numãrul de echipe de la opt la zece, a salvat, în acel an, Steaua, care s-a menținut în prima ligã.

De atunci, gruparea din bulevardul Ghencea nu a mai prins nicio finalã de campionat național. Steaua a început actualul sezon cu Alexandru Iuhasz pe banca tehnicã, însã acesta nu a rezistat nici mãcar pânã la finalul etapei a 22-a. „Mi-am dorit sã stau la echipã, însã aceasta este situația acum. Pãcat cã s-a ajuns aici. Actualul lot de jucãtori merita sã se batã în play-off”, a spus tehnicianul, care a privit finalul actualei ediții de campionat național ca simplu spectator.

Pentru a nu ajunge precum echipa de baschet, care nu a mai vãzut prima divizie a țãrii de ani buni, componenții formației de volei au nevoie de trei victorii, în play-out, în fața celor de la Rapid.

Am început destul de bine acest sezon, însã nu-mi imaginez cum de-am ajuns în aceastã situație. Am fi meritat sã jucãm în play-off.

Corneliu Andrieș (jucãtor Steaua)

sursa: adevarul.ro

Partajează acest post

Link spre post

Meciuri triste ieri si azi la sala Mihai Viteazul, in locul luptei pentru pozitiile fruntase, Steaua a infruntat in play-out-ul Diviziei A1 echipa Rapid.

Asa cum ii si indreptatea valoarea jucatorii nostri s-au impus fara mari probleme, cu scorurile de 3-1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:19) sambata si 3-1 (25-14, 27:29, 25:20, 25:16) duminica

Voleibalistii nostri vor infrunta din nou Rapid in turul 2, meciurile dispundu-se miercuri si joi in sala Rapid si din nou duminica in sala Mihai Viteazul in cadrul turului 3.

Partajează acest post

Link spre post

Steaua a retrogradat Rapidul

Dupa victoriile din week-end, Steaua, a infruntat Rapidul in sala din Giulesti avand avantajul de 2-0 la meciuri si trebuindu-i inca un succes pentru a continua lupta pentru locul 9 in campionat.

Meciul de ieri nu a avut istoric, asa cum se intamplase si in precedentele, baietii vostri impunandu-se fara probleme scorul de 3-0 (18:25, 18:25, 16:25) castigand seria si dreptul de a disputa meciurile pentru locurile 9-10. Pentru adversarii de ieri meciul a fost ultimul in prima divizie, ei retrogradand in divizia A2.

Voleibalistii nostri urmeaza sa-si afle adversarul in urma disputei dintre Stiinta Bacau si Torpi Tg. Mures, serie condusa de moldoveni cu 2-1.

Partajează acest post

Link spre post
Steaua a retrogradat Rapidul

Un Auschwitz sportiv

Partajează acest post

Link spre post

Sambata si duminica in sala Mihai Viteazu s-a jucat turul II al play-out-ului pentru locurile 9-10.

Steaua a infruntat in aceasta faza pe CS Torpi Tg Mures.

In primul meci stelistii au invins cu scorul de 3-0 (25-19,25-17,25-20), iar duminica tot cu scorul de 3-0 (25-17,25-22,25-23) ei mai avand nevoie doar de o victorie pentru a incheia seria.

Partajează acest post

Link spre post

De unde ai ajuns la concluzia asta?

Tu stii de cate luni nu erau platiti baietii si ei totusi jucau?

Partajează acest post

Link spre post

Din nou te intreb, de unde stii ca au basini in cap?

La cate meciuri ai fost sezonul asta sa le urmaresti evolutia si sa tragi concluzia asta?

Eu am fost la mai bine de jumatate din cele de acasa si nu am vazut niciodata ca jucatorii sa ai vreun comportament iesit din comun, ba chiar, nu am mai vazut de mult o bucurie ca cea de la victoria impotriva lui Dinamo, cu o evolutie excelenta al lui Andries si co.

De aruncat cu rahat in reusitele sau nereusitele echipelor se gasesc o multime, dar atata timp cat nu ai fost in interiorul grupului ca sa vezi de ce s-a ajuns la clasarea de sezonul asta nu prea cred ca e normal sa cataloghezi niste sportivi ai Stelei in acest fel.

Partajează acest post

Link spre post

Programul Stelei pentru sezonul 2009-2010 a Diviziei A1 masculin:

Tur

Etapa 1 (10.10.09): CSA Steaua - U Cluj

Etapa 2 (24.10.09): Dacia Buzau - CSA Steaua

Etapa 3 (31.10.09): CSA Steaua - Tomis Constanta

Etapa 4 (04.11.09): CSA Steaua - Remat Zalau

Etapa 5 (07.11.09): Unirea Dej - CSA Steaua

Etapa 6 (14.11.09): VCM LPS Piatra Neamt - CSA Steaua

Etapa 7 (21.11.09): Dinamo - CSA Steaua

Etapa 8 (28.11.09) : CSA Steaua - Stiinta Explorari Baia Mare

Etapa 9 (05.12.09): CVM Brasov - CSA Steaua

Etapa 10 (12.12.09): CSA Steaua - Torpi Tg. Mures

Etapa 11 (19.12.09): SCMU Craiova - CSA Steaua

Retur

Etapa 12 (09.01.10): U Cluj - CSA Steaua

Etapa 13 (16.01.10): CSA Steaua - Dacia Buzau

Etapa 14 (23.01.10): Tomis Constanta - CSA Steaua

Etapa 15 (30.01.10): Remat Zalau - CSA Steaua

Etapa 16 (06.02.10): CSA Steaua - Unirea Dej

Etapa 17 (13.02.10): CSA Steaua - VCM LPS Piatra Neamt

Etapa 18 (20.02.10): CSA Steaua - Dinamo

Etapa 19 (27.02.10): Stiinta Explorari Baia Mare - CSA Steaua

Etapa 20 (06.03.10): CSA Steaua - CVM Brasov

Etapa 21 (13.03.10): Torpi Tg. Mures - CSA Steaua

Etapa 22 (20.03.10): SCMU Craiova - CSA Steaua

Partajează acest post

Link spre post

da tot acolo se vor juca meciurile. se schimba parchetul acum, se pun tribune (cica in jur de 700-1000 locuri, nu prea cred eu chiar asa multe) si n-o sa mai jucam decat noi si baschetul in sala. fara tenis si futsal am impresia...

ah.. si s-a schimbat si componenta echipei, cat de cat.

Jucatori:

Corneliu Andries (ridicator)

George Carpen (atacant secund)

Ricardo Patran (atacant secund)

Bogdan Cirlan (fals)

George Grigorie (atacant secund)

Ion Ion (centru)

Andrei Alecsandrut (fals)

Marius Macicasan (centru)

Silviu Oancea (fals)

Razvan Rosu (libero)

Radu Serban (centru)

Radu Tobosi (ridicator)

Antrenori: George Grigorie (principal/antrenor-jucator), Sorin Macavei (secund)

o sa incerc sa va tin cat de cat la curent cu informatii privind meciurile etc. o zi placuta.

Editat de Ricardo Patran

Partajează acest post

Link spre post

In meciul de astazi, din pacate, Steaua a pierdut cu scorul de 2:3, dar nu e problema, a fost un amical si mai e timp sa se regleze totul pana va incepe campionatul.

Ricordo multumim pentru informatii si te asteptam si cu altele referitoare la echipa de volei si nu numai. Am vazut ca ai jucat destul de putin astazi, dar esti inca tanar peste cativa ani cu siguranta vei fi om de baza in echipa.

Cateva poze de la meci - Steaua - Craiova

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum