Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Dorinel Munteanu - urmatorul posibil antrenor al FC Steaua

88 posts in this topic

Pana acum Munti nu a fost pe la echipe mari. Cand antrena la CFR echipa nu avea jucatorii de acum. Jucau cu Tilinca si Surdu. La Vaslui a fost ok iar meciurile lui la "U" Cluj nu le-am vazut. Nu are experienta dar imi da impresia unui profesionist. Stie ce vrea si daca ar fi sa credem ce zic Penescu si Porumboiu, Munti tinteste postul asta de mult timp. Eu ii urez succes si sper sa nu-i vina ideea de a juca chiar el.

Exact ce spuneam eu, reiese si in spusele lui adi_steaua.

Se pare ca multi de aici nu stiu sa faca diferenta intre bine si rau, nu realizeaza ca de fapt Steaua nu mai e Steaua, este un club infectat, bolnav de prostie, incultura, badaranism si dictatura.

De aici, ma face sa ma gandesc si mai mult la faptul ca multi dintre moderatori sunt oameni de-ai lu' Jiji. Nu mai are rost sa spun despre liderii galeriei, care de fapt sunt niste marionete fara pic de minte sau demnitate, iar din cantecele si scandarile acestora, cel putin 70% dintre ele sunt de-a dreptul penibile.

Am ajuns sa ne criticam simbolurile, pentru ca mai apoi sa ne para rau ca pleaca, niste indecisi si nehotarati, molipsiti parca de idiotenia patronului care a pus sechestru pe acest club simbol al Romaniei.

Pe scurt, nu mai avem nici antrenor, nici echipa si nici galerie de cativa ani incoace.

Ne zbatem in mediocritate in campionat, castigam numai noi stim cum, si ne facem de ras afara, prin rezultate, prin ce mai debiteaza acest individ.

Nimeni, absolut nimeni de valoare nu o sa mai doreasca sa preia Steaua. Vor fi dar marionete, carpe "ghidonate" de oier, iar cand se va plictisi de ele, va urma un nou show al prostiei.

Schimbare in bine nu va fi la Steaua nici daca moare Becali, pentru ca atunci unul din nepotii sai va pune mana pe Steaua.

Revolta? Nu avem noi sange in instalatie sa facem asa ceva... Nu avem curaj nici sa il criticam pe stadion, dar sa mai iesim in strada.

Asadar, eu unul ma retrag si sunt sigur ca mai sunt altii ca mine. Sunt scarbit de tot ce se intampla si din acest moment Liga 1, Steaua sau nationala Romaniei nu mai exista pentru mine.

Numai bine!

Asadar, eu unul ma retrag si sunt sigur ca mai sunt altii ca mine. Sunt scarbit de tot ce se intampla si din acest moment Liga 1, Steaua sau nationala Romaniei nu mai exista pentru mine.

Numai bine!

Retrageti-va cu totii cei care stati deoparte si veniti doar cu critici. Nu sunteti decat niste suporteri de rezultat. Nu poti spune niciodata, orice ar fi, Steaua nu mai exista pt mine. NU SE POATE !!!

Cat despre afirmatia ca redactorii sunt oameni de-ai lui Becali, e o aberatie. O spune unul care nu are nicio legatura cu ei si care de multe ori poate nu le-a impartasit opiniile. Dar ei iubesc Steaua. Si nu se vor retrage.

inca unu si ma duc!

Munteanu a fost si el un fotbalist exceptional(la fel si Laca)....ca antrenor in afara de perioada petrecuta la Cluj(tiinand cont ca el juca si dadea un plus echipei),care a fost pozitiva,in rest ca antrenor este destul de neajutorat(la Arges varza,la Vaslui mediocru).

daca solutia este inca un experiment pana la iarna e ok....dar pe o perioada mai mare de un an e o problema.

cea mai valabila alegere din campionatul nostru se poate face din cei 3 mari...Dan Petrescu(face treaba la echipe mici fara cerinte si resusciteaza lotul,perfect pt perioada actuala a Stelei),grigoras(are talent si face din rahat bici,problema e ca nu stim cum se descurca la o echipa mare),Lucescu jr(care in prostia lui a hulit Steaua crezand ca e vesnic la rapid,asta este un antrenor bun care stie ca cea mai buna aparare e atacul),cei trei pot reprezenta o solutie la criza actuala de la Steaua(toata lumea e sefa in vestiar la Steaua,Radoi e nr 1,dupa Ghionea,apoi Goian,apoi Lovin,toata floarea cea vestita a intregului apus),Munteanu e umplutura sau personajul care face jocul antrenorului becalian.

a si chestia cu sistemul 4-3-3 e rasuflata....echipa ar arata astfel aparare cunoscuta,mijloc de "fier" (Radoi,ov Petre,Lovin)care ciuciu stie sa paseze si atacul de 3(Dayro pierdut pe stanga,Bogdan Stancu ratacit,el balanelo care nu stie unde sa fuga,in spate sau in fata lu tataie),asa echipa nu face nimic.

"CE AM FOST SI CE AM AJUNS!"

Cea mai proasta solutie posibila,omul asta a fost dat afara de la toate echipele care le-a antrenat dupa meciuri cu Steaua,totii acuzandu-l de blat si de faptul ca e omul lui Gigi.....Lacatus m-a dezamagit mult pentru ca s-a comportat ca un milog in fata lui Gigi insa a dat dovada de caracter dandu-si demisia,a fost un antrenor slab, insa mare diferenta intre el si Dorinel nu este,culmea Laca este posibil mai bun...Dorinel vine pentru ca Gigi il stie de sluga si nu va obiecta cand ii va spune ceva....Toti vorbim ca nu-l mai suportam insa nici unul nu face nimic,haideti sa organizam ceva,hai sa nu lasam Steaua sa moara....

Dorinele sincer nu veni ! Marius Lacatus a plecat fiinda nu a vrut sa faca ceea ce a zis Becali , dovada de caracter ! Nu ii lasa sa isi bata si de tine joc , acest om a patat prea mult blazonul echipei(ca conducator) biletele/notite pleaca Becali!

Korado_userbar.png

Korado_userbar.png

Eh, se pare ca e clar acum. Dupa ultimele semne, se pare ca Dorinel e pana la urma...i-a anuntat oierul si pe jucatori, a postat si pe blogul personal ciobanesc....ce pot sa spun...bafta Dorinel, sper sa te descurci mai bine ca Laca si sa imi demonstrezi ca gresesc atunci cand spun ca nu esti (inca) antrenor de Steaua. Culorile ros-albastre sunt in sufletul nostru indiferent de patroni, antrenori, jucatori...

Imi este insa tare, tare frica de instalarea troicii becaliene+Piturca in fruntea clubului incepand din iarna. Gigi a dat-o in bara, s-a bagat si a iesit prost, vede asta, si probabil ii va cere ajutorul varului giovani, mult mai experimentat in fotbal. Giovani o sa vina cu jucatorii lui (impresar fara licenta care a distrus si celelalte rivale din capitala) si cu "antrenorul de casa" al fam. Becali, don piti (a se vedea circuitul jucatorilor de la nationala, suspect de uniti sub o anume firma de impresariat...).

Ma rog, divaghez....multa bafta Dorinel, primul "hop" e cel cu Buzaul....sper sa il treci, apoi derbyurile.

Nu mai puneti botul la tot ce zice presa sau ce zice Becali in presa.

Atat de prost nu e incat sa mai aduca un antrenor care nu stie.

Lacatus a fost pt imagine dar nu s-a mai putut cu el.

Ce sa faca Dorinel la Steaua?

Cu ce poate ajuta el Steaua?

Ori va fi adus un antrenor serios, ori unul de imagine.

Daca era Dorinel, ar fi aparut deja oficial.

Nus de acord cu aceasta numire da nah asta e ....sasa nu mai conteaza atat timp cat e ciobanu la carma ..

@Azazello

Stai linistit, ca daca eram suporter de rezultat nu mai tineam cu Steaua de mult!

Nu am zis ca toti redactorii sunt de-ai lui Becali, poate ca nu au avut niciodata legatura directa cu el, dar "indoctrinati" au fost.

Eu intru in "hibernare"...treziti-ma cand o pleca Becali, chiar daca o sa am vreo 80 de ani atunci.

Bafta!

Edited by Fane

Despre tot circul de la Steaua:

-deja vu

-greata

-resemnare

-galeria doarme si tremura

Este momentul crearii unui puternic curent anti-oligofren. In urmatorul meci in Ghencea trebuie nenorocitu' de cioban injurat de tot stadionul!

Acest site e formator de opinie ar trebui sa reinvie onoarea in randul stelistilor mai ales cei tineri.

Ciobanul isi bate joc de noi, de clubul nostru...l-a transformat intr-un kitch!

Un paragraf dintr-un articolul lui Ioanitoaia - "Echipa de familie". Ma doare inima si ma umplu de spume cand citesc asa ceva:

Surprinzãtor, pe lista “specialiștilor” care au determinat aducerea de jucãtori apare și Virgil Becali, vãrul și mîna dreaptã a patronului. Dupã propria-i mãrturisire, Virgil ar fi hotãrît achiziționarea lui Toja. Nu-i însã singura rudã a finanțatorului angajatã la Steaua. Fiul lui Virgil, Valentin, pregãtește grupa de juniori din care face parte și Fl. Matei, recomandat drept “al doilea Hagi”. Cumnat cu Gigi, Costel Geambazi e administratorul bazei sportive din Ghencea, iar frații Marius și Adrian Ianuli, nepoții magnatului, figureazã și ei în schema clubului. În calitate de team-manager, primul stã pe bancã în timpul meciurilor, el fiind cel care primește indicații prin telefon de la lojã și le transmite mai departe antrenorilor. Adrian se ocupã cu treburi organizatorice.

PS: Catalin respect deosebit pentru articolele tale, esti cam singurul...

PS: D Munteanu antrenor la Steaua... "same shit, different day"...

70% din suporterii care au votat pe acest site pana acum sunt convinsi ca nu e o solutie. Nu-i pasa nimanui de noi, suporterii? Vrem o echipa care sa se bata de la egal la egal cu cele din Europa si una care sa castige titlul mereu ca Lyon in Franta. Daca are atatia bani si nu vrea sa investeasca sa plece invartindu-se!

Despre tot circul de la Steaua:

-deja vu

-greata

-resemnare

-galeria doarme si tremura

Este momentul crearii unui puternic curent anti-oligofren. In urmatorul meci in Ghencea trebuie nenorocitu' de cioban injurat de tot stadionul!

PS: Catalin respect deosebit pentru articolele tale, esti cam singurul...

PS: D Munteanu antrenor la Steaua... "same shit, different day"...

O intepatura subtila, indirecta. Sigur ca da, Catalin scrie bine, cu substrat, dar e chiar singurul care scrie cu adevarat articole? Cu buna stiinta ai jignit foarte multa lume. Printre ei, Ovidiu, Piece of Mind, Lari, Marius, Blaja si inca multi altii. As putea sa inteleg ca aici ca si in peluza sau in tribuna e locul unde intri nervos, iti versi naduful si iesi eliberat de stres. Refuz insa sa inteleg ca o fiinta rationala poate avea o pozitie atat de ingusta.

As putea sa te invit sa citesti numai articolele lui, as putea sa spun ca ai orbul gainii si nu vrei sa observi incercarea de a da o nota cat se pote de reala momentului venirii lui Dorinel. Dar nu o spun.

In viziunea mea acest om a avut curajul sa treaca peste bariera a ceea ce stie ca-l poate astepta intr-un "mariaj" cu Gigi.

Sigur ca da, trebuia sa continui pe tema impotriva ciobanului, sa instig la lupta impotriva lui. Mi-e lehamite de aceasta aversiune oarba, care se va solutiona numai atunci cand el va dori sa renunte la Steaua. Am inteles de ceva timp acest lucru si am trecut superior pe langa el.

Am preferat sa vad partea pozitiva a lucrurilor, pentru ca venirea lui Munteanu e o solutie de continuitate, mai mult ea poate fi un nou inceput pentru echipa. Ma intereseaza echipa, sufletul meu e direct legat de binele ei, iar ea trebuie sa aiba un antrenor. Si acela va fi Dorinel, daca impresarul sau il va determina pe Gigi sa le accepte conditiile.

"PS: Catalin respect deosebit pentru articolele tale, esti cam singurul..."

Un bine tot exista in precizarea ta. Ai spus ce ai avut pe suflet, ai intepat pe cineva si asta e lucrul cel mai important pentru noi la urma urmei. Multumesc, cand mai ai probleme, nu ezita.

Steaua Bucuresti nu mai are sectie de fotbal. Avem doar amintiri si speranta unei reinvieri.

S-a vrut a fi o concluzie hazlie? Daca e fara voia ta, faptu-i consumat oricum. Intr-adevar Steaua Bucuresti nu are sectie de fotbal. Exista insa un club de fotbal cu acelasi nume. E greu de ignorat, FC Steaua Bucuresti. In ciuda patronului ei controversat se lupta in fiecare an pentru castigarea titlului. E adevarat ca nu prea reuseste, fiindca, dracia dracului, nu joaca singura in campionat. Daca ar fi fost singura si ar fi iesit a doua, ar fi fost desigur o culme.

Unii se bat cu pumnul in piept ca s-ar duce pentru culori si echipa si in "D". Hai sa fim seriosi, unii renunta la ea de buna voie in direct, acum cand ii e mai greu. Cica s-au saturat. Nu te poti satura de Steaua orice ar fi. Au mai fost ani negri si in trecut, dar cine a trait o viata pentru rosi si albastru a ramas alauri de ele. Asta se numeste fidelitate.

Edited by Virgil

nu-mi place Dorinel !!!!!! vreau un antrenor adevarat nu o caricatura ! dar se va intelege cineva cu oierul ?????

Gresesti, Steaua nu a mai avut identitatea stearsa de nimeni pana acum. Au fost dificultati doar din punct de vedere sportiv.

Multi dintre voi nu inteleg asta si o tot dau cu perioada grea si ca sunt 18 echipe in Liga I. Rezultatele nu m-ar indeparta de echipa niciodata, iar Steaua in Divizia D, fara Becali, m-ar reprezenta mult mai mult decat Steaua lu' Becali din Shampion Lig.

De ce sa ma intereseze de FC Steaua? Gigi a cumparat o titulatura, are doar numele de "Steaua". In rest, pare ca si-a facut echipa in curtea casei si suporterii vin in Pipera sa se urce pe gard pentru a sustine o echipa care nu le mai apartine in niciun fel, cu care nu mai au nicio legatura. Toata structura clubului e formata din familia lui Becali, "o echipa de familie", cum spunea cineva. Gigel chiar a spus de cateva ori ca Steaua e familia lui, nu se baga suporterii in familia lui. Niciun patron din fotbal nu are dreptul sa se creada peste istoria si suporterii unul club, iar daca el are impresia asta, lasati-l singur. Umpleti statdionul la meciurile din Champions League si va intrebati de ce nu pleaca ciobanul de la Steaua? Nu pleaca pentru ca are "rating"!

Steaua exista doar in sufletele noastre, in viata reala e doar o prizionera a unui taran badaran imbogatit, ultragiata in fiecare zi de acesta. Ce facem? Mergem peste el sa o eliberam sau nu-l mai bagam in seama pana o s-o elibereze el de bunavoie, vazand ca nu mai e bagat in seama? Oricare dintre cele doua ar fi o solutie. Dar atata timp cat stam de aceeasi baricada cu el, se va simti important, unic si de neinlocuit. Acum e momentul sa va decideti unde vreti sa fiti!

Probabil veti fi alaturi de el, iar stadionul va fi plin, pentru ca va aduce un antrenor capabil si pentru ca Steaua va incepe sa joace frumos. Si nu va veti mai plange niciunul de patron, ca doar "face performanta cu Steaua". Am dreptate? Dupa meciurile cu Galata toti erati entuziasmati si bucurosi cum nu s-a mai vazut, Becali nu mai era atacat de nimeni, viata era roz. Ei, bine, cine e "suporterul de rezultate" pana la urma?

Edited by vanfootball

@ Tavone

Articolul e cat se poate de serios. Comentariul tau e 100% neserios. Doar atat poti sa spui? Ma asteptam la o parere in privinta numirii lui Munti. Si poate una un pic referitoare la Piturca.

Sa ti-o spun eu pe a mea.

Probabil ca foarte multi s-ar fi asteptat sa fie chemat Dan Petrescu, dar el e legat prea puternic de Mihai Stoica, nedorit de Becali. Nu in ultimul rand, conduce o echipa puternica si nu ar fi indicat pentru cariera lui, sa vina sa indrepte ce Laca nu a facut bine.

Numirea lui Munteanu mi se pare promitatoare. El isi va face treaba fara ca Piturca sa decida, poate cel mult sa-i sugereze. Piturca are si el rolul lui. Il poate tempera pe Gigi, lucru care nu s-a mai intamplat de cand a abandonat Steaua.

Iti sugerez sa scrii un articol. Daca e publicabil, iti promit ca va aparea pe site.

De Petrescu se vorbeste aiurea, in mod surprizator si unii suporteri care se dau cunoscatori ai fenomenului fotbalistic. Ziaristii stiu si ei, dar e interesul lor sa atate lumea...

Nu e clar pt toata lumea ca si daca ar vrea el sa vina, regulamentul interzice sa mai antreneze in Liga 1 alta echipa in acest campionat?Steaua are nevoie de antrenor azi si nu la anul.

Din pacate, in aceasta situatie trebuie ca antrenorul sa ia din mers totul si la 100% capacitate.

Deci, un prim criteriu obligatoriu, acesta trebuie sa fie f bun cunoscator al fotbalului din Liga 1. Din acest punct de vedere trebuie sa fie roman, disponibil sau sa poata antrena in Liga 1, sau Bergodi. Protasov sau altii le-ar trebui timp de (re)adaptare, ori pe noi ne asteapata niste meciuri cruciale in lupta pt titlu.

Dorinel si Panduru erau cam singurele optiuni care rezolvau situatia.

Acum mi-am dat seama ca m-am inselat cand l-am banuit pe Becali ca a premeditat plecarea lui Laca si avea antrenor aranajat mai demult ... Mea culpa.

Edited by xray_rom

@ vanfootball

Gandim diferit. Tu te raportezi la Becali pe care eu il ignor, eu ma rapotez la Steaua dintotdeauna. Ponderea Stelei in acest context este covarsitoare fata de ponderea oierului in suma anilor si a performantelor. Evident ca ma bucura cand Steaua are rezultate bune si joaca spectaculos, pentru ca e echipa mea de suflet.

Facand o paralela CFR, Rapid, Dinamo, Timisoara, toate echipele, sunt in situatii identice. Ce ar trebui sa faca suporterii lor? Sa ignore echipa pentru ca nu mai apartine unei institutii, minister, etc, cum era odinioara si apartine unor persoane particulare?

Esti influentat de curentul anti Becali si exagerezi voit, Steaua e pe mai departe in sufletul nostru indiferent de forma de proprietate pe care o cunoaste. Altfel stadionul ar fi gol, meciurile pe TV nu ar avea rating. Nu poti fi atat de orb incat sa nu observi ca lumea iubeste aceasta echipa.

Nu o sa pun niciodata semnul egalitatii intre Steaua si Becali, pentru ca brandul Steaua s-a confundat intotdeauna cu suma inimilor care bat pentru ea, si nu cu Becali, un imbogatit al vremurilor mizerabile pe care le traim. Daca tu il asimilezi pe cioban Stelei, e problema ta, dar te asigur ca e o problema meschina si eronata.

Edited by Virgil

Dorinel va fi prezentat luni, Munti s-a inteles cu oaie.

Sign in to follow this  
Followers 0