Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Dorinel Munteanu - urmatorul posibil antrenor al FC Steaua

88 posts in this topic

In plus Munteanu e un om demn de respect pentru intreaga cariera cat si pentru activitatea pe care am subliniat-o in articol.

Virgil, cu tot respectul, Munteanu nu a demonstrat nimic ca si antrenor.

Ba mai mult, este un antrenor manjit (daca ar fi sa amintesc macar blatul CFR-Rapid 1-3 si doar Curca & Co ne-au mai salvat campionatul) si nimic nu-l recomanda la Steaua in afara de predispozitia la obedienta fata de cioban.

nu o spun cu rãutate dar D.Munteanu e genul de om care tace si inghite .. si in mainile lui Gigi va ajunge o mare marionetã!

Sigur nu vine Dorinel. El vorbeste acum despre meciul cu Lupeni :) Se face ca nu stie ca a fost in carti ca antrenor pentru Steaua. Ce crima :)):yeahh:

LE: Dupa care a spus ca inca nu stie, dar nu exclude aceasta posibilitate. "Nu am un termen limita pana la care sa-i raspund domnului Becali. Mai este mult pana sa fiu antrenorul Stelei".

"Am vorbit cu cei din conducere si nu cred ca ar fi o problema cu ei daca as pleca la Steaua"

"Toata lumea ma avertizeaza. Dar eu nu tin cont de parerea nimanui, pentru ca stiu ce fac si stiu ce pot face. Ca antrenor, trebuie sa-ti asumi toate riscurile"

"Nu as fi sluga nimanui, e un cuvant prea dur. Sigur, as fi subordonatul domnului Becali, dar atat"

"Daca eu vin la Steaua, nu are nicio legatura cu domnul Piturca"

"De ieri, nu am mai vorbit cu domnul Becali"

"100% merg cu echipa la Lupeni" (meciul e in week-end)

"Ma gandesc foarte, foarte serios la oferta domnului Becali"

Edited by Lari

Semedo era rezerva la Cluj si l-a luat Gigi

Plesan era rezerva la Dinamo si l-a luat Gigi

Dorinel Munteanu a fost considerat prea slab de CFR Cluj si L-a luat Gigi

Thiago a fost refuzat de CFR Cluj si l-a luat Gigi

Mesaj: sa vina toate rebuturile la Steaua Lista ramane deschisa: Arthuro, Kapetanos, Andrei Ionescu, Abel Moreno, Thiago, Plesan, Neaga, Semedo, Dorinel, Fabiani.......

Concluzie: ANTRENORUL ESTE VINOVAT. TRAIASCA Gigi. A GASIT URMATORUL VINOVAT: Dorinel Munteanu.

REplica suporterilor: CAPUL LUI MOTOC IL VREMcel putin credul

"Am vorbit cu cei din conducere si nu cred ca ar fi o problema cu ei daca as pleca la Steaua"

"Toata lumea ma avertizeaza. Dar eu nu tin cont de parerea nimanui, pentru ca stiu ce fac si stiu ce pot face. Ca antrenor, trebuie sa-ti asumi toate riscurile"

"Nu as fi sluga nimanui, e un cuvant prea dur. Sigur, as fi subordonatul domnului Becali, dar atat"

"Daca eu vin la Steaua, nu are nicio legatura cu domnul Piturca"

cam duplicitara pozitia lui Dorinel, mai bine spunea verde in fata "vreau sa vin, insa nu accept asa de repede, sa nu inteleaga lumea ca sunt un catelus care raspunde la comanda". M-am asteptat sa nege, m-am inselat.

Edited by dee

Da, si noi ar trebui sa credem alea si sa speram ca asa se va intampla?.. Daca nu era in ecuatie Gigi poate ca as fi avut un crampei de speranta, dar asa nu am cum.

Ma umfla rasu´ plansu´ cand aud de negocieri, contracte, intelegeri, pacturi, aliante, tratate cu Becali.

Care sunt lucrurile alea demne de dispret?

blaturile

Vreun nume de meci? Vaslui-Steaua:0-1? Misto blat, cand aia au avut o bara, parca, si alte ocazii mari, iar noi am castigat cu destula sansa. Sau te referi la meciul tur, cand am castigat in Ghencea cu 1-0 dintr-o faza fixa si cand Vasluiul cu Dorinel pe banca era sa nu impuste de vreo 3 ori de sa nu ne vedem?

Sau Steaua a avut nevoie de non-combatul lui Dorinel sa castige cu Argesul, care era atunci una dintre cele mai penibile echipa din Liga I?

Nu te mai obosi sa le explici. Sunt unii care i-au drept bun tot ce zice presa sau ce afirma alde Porumboiu sau Penescu.

Probabil ei nu stiu ca marele CFR a reusit sa bata Steaua doar cu Dorinel antrenor. Daca era blatist, o facea si atunci.

Nu sunt neparat un fan al lui Munteanu, eu sunt trup si suflet pentru Laca, dar nici nu pot sa stau relaxat cand vad ca a inceput iar sarabanda criticilor, asa cum de altfel din pacate se intampla de ceva vreme pe forum.

S-au mai vazut negari de-astea care apoi nu au valorat nimic.

Totusi cred ca altul va fi antrenorul Stelei si tare mi-e frica sa nu se bage Giovanni si sa ne aduca vreoi sluga

Am gasit clipul asta facut de un suporter stelist si dedicat lui Gigi. Deci, nu mai pot de ras efectiv. Ii zice omul tot ce are pe inima si cred ca e in asentimentul tuturor mai ales in aceste momente in care Gigi a luat-o total razna.Fiti atenti, aici e linkul:

@Mugur_Cornateanu

Criminal omu', dar cel mai mult mi-a placut finalul, cu dedicatiile! :punk:

Semedo e un fotbalist de calitate, la fel ca Dayro.

Problema e ca la Steaua pot veni 10 antrenori. De 6 ani echipa joaca la fel. Atata timp cat Becali impune ca la mijlocul terenului sa joace ceasurile cu quartz, Lovin &Petre, echipa nu va merge.

Asta e motivul pt care Steaua nu joaca nimic. Dayro e atacant si nu mijlocas.

Dorinel Munteanu nu ar fi un antrenor rau, in orice caz mai bun ca Lacatus, dar nu prea il vad pe el sa fie omul care sa ii scoata din lot pe Lolek si Bolek (Lovin si Banel) si cu atat mai mult sa ii reziste ciobanului. Va fi doar un nou exponent important al "generatiei de aur", care va fi umilit de cioban. Becali pur si simplu nu si-a gasit alt fraier si profita de naivitatea lui Dorinel, care sper ca isi va da seama ce il asteapta si il va refuza pe cioban. Asa ar merita Becali, sa fie refuzat de toata lumea inclusiv de Zeroli, care zici ca nu-i el in interviul de la prosport, a prins si el tupeu de cand e platit regeste de arabi.

Ca solutie profesionista eu l-as chema pe Protasov, i-as pune la dispozitie lotul actual, din care sa aleaga ce ii convine si i-as da mana libera la transferuri si bineinteles timp pentru a realiza ceva. Dar avand in vedere faptul ca Becali vrea cu carpelile sale rezultate bune imediat, nu prea vad sa faca pasul asta. La Becali nu exista notiunea de strategie pe termen scurt, el vrea din nimica sa apara peste noapte rezultatele. Desi Becali cica ar fi cel mai bogat om din Romania, e un zgarcit, nu vrea sa bage bani seriosi in fotbal, de aia aduce mereu rebuturi de fotbalisti adusi pe gratis sau din ligi inferioare din strainatate, si cu atat mai mult nu il va plati pe Protasov. De asemenea o alta solutie in acest sens ar fi Dan Petrescu, care a reusit sa faca minuni cu o echipa de anonimi, bineinteles intr-un climat profesionist, i s-a dat timp sa realizeze ceva si rezultatele au aparut in urma unei strategii pe termen lung.

O alta solutie ar fi Panduru, nu pentru calitatile sale de antrenor, ci pentru ca ar baga frica in jegurile de fotbalisti antitalente dar cu figuri in cap cat cuprinde. M-am saturat de asa-zise vedete gen Mirel Radoi, care sunt tot timpul la un pas de a pleca la o mare echipa din occident, dar pe teren mereu se imprastie, mereu gafeaza in momentele cheie, la fel cum m-am saturat si de vedete gen Chivu, care mereu e pe jos si de cand a plecat de la Ajax nu a mai jucat nimica. Abia astept momentul in care Murinho il va exclude politicos pe Chivu din lot. Pur si simplu m-am saturat sa pun botul la campaniile aberante ale presei care umfla orice fotbalist la comanda clanului de impresari Becali si m-am saturat de aceasta generatie de fotbalisti ratati si de lideri de echipa cu zero realizari.

Daca vrem sa avem din nou Steaua pe care ne-o dorim, trebuie schimbat totul din temelii, incepand de la Becali. Avem nevoie de o conducere profesionista, de un antrenor profesionist si nu in ultimul rand de jucatori proesionisti, nu de ciobani, slugi si muncitori pe teren sau lideri de echipa numai in vestiar, iar pe teren praf.

In orice caz, in situatia actuala numai un fomist de ultima speta sau un naiv ar mai veni la Steaua.

Edited by E.K.88

Sa nu ne grabim....Dorinel nu e inca in acte antrenor. Faza asta de discutii/consultatii in orice tara din lumea civilizata este privata, nu se apuca ziarele sa sune antrenori inaintea oficialilor, si cand se anunta alegerea se anunta la conferinta de presa, nu stau aia la palat toata ziua si suna non stop pe toata lumea implicata doar doar mai "sorb" si ei un cuvant.

Eu unul astept decizia. Sincer, parerea mea (desi stiu ca e un miracol care e cam imposibil) este ca tb adus un antrenor strain consacrat, profesionist, care sa nu se preteze la jocurile ciobanului si sa stie sa aseze echipa in teren ca lumea, sa faca schimbari, sa motiveze jucatorii la pauza.....

Aproape ca mi-am uitat parola de cand n-am mai intrat...de cand nu m-am mai identificat cu "politica" ciobanului si cu politica voastra, a majoritatii "suporterilor"

Digi Becali a facut un mare pipi pe voi cand l-a numit antrenor pe Lacatus stiind ca asa va inchide gura. Si a facut-o. V-a inchis-o.

Ati confundat simbolul echipei - cu un antrenor de valoare. Lacatus nu e antrenor de valoare, dovada ca facea Becali ce vroia cu el.

Becali de cand l-a numit a vrut sa-l dea afara!!!

S-a comportat GOLANESTE cu toti antrenorii, cu toate simbolurile echipei, iar pe voi v-a cumparat cu Lacatus.

Da, ma puteti inura...ma puteti acuza ca nu sunt stelist: asa e, nu mai sunt, am fost.

Cand vom realiza cu totii ca nu avem niciun viitor cu acest cioban nemernic, cand vom actiona cumva sa-l scoatem afara din Ghencea vom putea spera la un VIITOR!!!

Apropo de venirea lui Dorinel ca antrenor. Nu va fi niciun antrenor, antrenor e Becali ce cativa ani!!!

Treziti-va cu totii...hai sa ne trezim cu totii...altfel vom ajunge de rasul curcilor!!!

Ati vazut cine l-a "studiat" pe Toja? Virgil Becali....)))...cascadorii rasului.

Somn usor!!!

Dorinel Munteanu, tot respectul pt el ca jucator, dar ca antrenor nu-mi inspira incredere. Nu cred ca va face fata rigorilor de la Steaua si cu siguranta nu va stii sa gestioneze relatia cu patronul.

io o vreau pe mama lui Becali ca antrenor!!! sant sigur ca daca munti ii pune sa joace pe fiecare acolo unde stiu ei cel mai bine,vom vedea altceva. si inca ceva: aia 2 cu catalige lungi de la mijloc(Lovin si Petre) nu au ce cauta la o echipa cu pretentii(ca sa nu ami zic de Banel),ca astia nu stiu sa de-a o pasa de cativa metri...

Sincer Dorinel nu il prefer ca antrenor la Steaua .Are trecutul cam patat in ultima perioada.

SIngurul in care m-as increde ca nu v-a asculta de oier este Panduru.Nu il vad acum mare antrenor dar macar stiu sigur ca este singurul care are curaj sa il bata pe maimutoi.

Aproape ca mi-am uitat parola de cand n-am mai intrat...de cand nu m-am mai identificat cu "politica" ciobanului si cu politica voastra, a majoritatii "suporterilor"

Digi Becali a facut un mare pipi pe voi cand l-a numit antrenor pe Lacatus stiind ca asa va inchide gura. Si a facut-o. V-a inchis-o.

Ati confundat simbolul echipei - cu un antrenor de valoare. Lacatus nu e antrenor de valoare, dovada ca facea Becali ce vroia cu el.

Becali de cand l-a numit a vrut sa-l dea afara!!!

S-a comportat GOLANESTE cu toti antrenorii, cu toate simbolurile echipei, iar pe voi v-a cumparat cu Lacatus.

Da, ma puteti inura...ma puteti acuza ca nu sunt stelist: asa e, nu mai sunt, am fost.

Cand vom realiza cu totii ca nu avem niciun viitor cu acest cioban nemernic, cand vom actiona cumva sa-l scoatem afara din Ghencea vom putea spera la un VIITOR!!!

Apropo de venirea lui Dorinel ca antrenor. Nu va fi niciun antrenor, antrenor e Becali ce cativa ani!!!

Treziti-va cu totii...hai sa ne trezim cu totii...altfel vom ajunge de rasul curcilor!!!

Ati vazut cine l-a "studiat" pe Toja? Virgil Becali....)))...cascadorii rasului.

Somn usor!!!

O fi mictionat pe tine mai flacaule, ia mai gandeste-te.

Pana acum unde ai fost? De ce nu ti-am auzit "glasul"? Esti cumva unul dintre aceia care stau la cutie si ies atunci cand nimic nu mai e de facut?

Parerea ta ar fi fost importanta daca ai fi spus-o la momentul oportun. Poate ca Gigi si-ar fi dat seama ca ar fi gresit cu Lacatus si ar fi dat inapoi. Acum e tarziu sa vii cu chestii pe care altii le-au dezbatut zilnic de cand Laca a fost numit "principal".

Poate ca ai dormit si ai visat ca esti treaz. Nicio paguba. Revino la somn.

A mai aparut un nume...Panduru. Sincer l-as prefera pe el in locul lui Munti. Si asta datorita trecutului sau stelist si nu rezultatelor pentru ca nici el nu a rupt gura targului pe unde a fost. Oricum asta conteaza mai putin.

Cred ca sansale lui sunt insa mici.

Panduru e un tip cu personalitate nu cred ca va accepta sugestii de la Gigi dar in acelsi timp unul conflictual si probabil va avea clinciuri cu unele din "vedetele" de la noi de prin echipa.

Edited by Azazello

Virgil, iti dai seama ce "editorialist" sau "moderator " esti daca nu mi-ai auzit "glasul" ? :)

Noroc ca m-am oprit la timp, nu v-am trims o copie dupa buletin si nu v-am cerut contul unde sa va virez bani. Nu ma intelege gresit, este exceptionala ideea unui sindicat al suporterilor Steaua, dar cand conducatorii acestui forum nu stiu ca raul se numeste Becali, atunci imi vad de treaba mea.

Am spus la momentul respectiv (ca moderator cred ca poti da un search sa cauti pozitiile mele) ca nu avem niciun viitor cu Becali, si sa nu cadem in capcna lui, prin numirea lui Lacatus, care nu e un antrenor de Steaua, dar am fost coplesit numeric de orbi care au vazut ca pe o salvare, aceasta numire a lui Lacatus in functia de antrenor. Becali l=a numit pe Lacatus exclusiv sa ne inchida gurile.

Acum toti de aici isi dau cu parerea daca e bun Dorinel, poate Panduru, poate vine Oli. Sa fie clar antrenor, manager, presedinte, e doar Becali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ceilalti sunt doar papitoi. Iar suporterii complici la aceasta bataie de joc.

Sign in to follow this  
Followers 0