fcsteaua.ro

Steaua - Lyon, 3 - 5

236 posts in this topic

Anul trecut aveai aceeasi atitudine fata de Hagi, acum fata de Lacatus. Nu-i nimic, va pleca si Marius si va veni urmatorul. Tu vei da din nou vina pe antrenor, iar eu iti voi spune iarasi ca nu zboara vrabia pe deasupra stadionului fara sa-si alinieze aripile in functie de ce vrea d-l Becali. Automat, atmosfera de la echipa, jignirile aduse jucatorilor, premierile absurde si pusul la zid vor continua. Nu uita ca este posibil sa plece si Radoi si ai sa vezi tu atunci cum o s-o dam cu mucii in fasole.

Pai Laca si Hagi nu au valoare de Steaua(Ca antrenori).

Ce nu e clar ca astia 2 au fost adusi doar ca sa inchida gura la suporteri?

De valoarea lui Lacatus m-am convins in meciul cu dinam0 din Stefan cel mare, de anul trecut.

In acel meci Talnar(asta a retrogradat Unirea Alba Iulia in C.) l-a coborat cu fata pe covor si i-a aratat PACE cu degetul de la picior.

Edited by Adrian

ciobanul il ataca pe Laca...din pacate Laca are zilele numarate in Ghencea..

ba in [...] esti sadomasochist ? tie iti place ce joaca Steaua, tie iti place ce-a devenit Steaua ?

Edited by Marius
usurel

In primul rand nu exista o echipa.In al doilea rand Jiji e unul din principalii vinovati,pentru ca desi nu se pricepe la nimic,nici macar la oierit,il obliga pe Lacatus(care nici el nu e un adevarat antrenor) sa joace cu cine si cum vrea el.Iar cu jucatori ca arthuro,Semedo,toja,kapetanos nu poti emite pretentii nici macar la o victorie cu sportul...Am ajuns la concluzia ca Banel e jucator,chit ca nu le are cu fotbalul,dar macar mai centreaza bine,mai face pressing,alearga cat altii 5 sud-americani la un loc!

ba in **** mea esti sadomasochist ? tie iti place ce joaca Steaua, tie iti place ce-a devenit Steaua ?

ii place lui mariusmihet

cei mai jenanti sunt oamenii care se complac in mizerie si mediocritate....

Cred ca Lacatus si`a mai facut freaza putin la pauza si i`a facut`o si lu Dayro ca altceva nu cred ca a fost in stare.. nu stia la 2-0 sa zicem da pe urma ai avut 3-2..erai deja patzit si cu Galata si Romania - Franta si Steaua - Boro si chiar si in meciul asta!! nu puteai draq bai lacatuse sa le bagi mintzile in cap?! sa il bagi pe Szekely sa pui presiune pe ei? ce draq te bagi mereu cu curu in poarta ? MAI ALES CA AM TRECUT PRIN NU STIU CATE MECIURI D~ASTEA !!! cum draq sa il bagi pe toja ala ?! care nu e in stare de nimic mai bine il lasai pe Semedo ala iti mai tzinea mingea...nu se poate asa ceva ! plecati cu toti

Cum dracu l-o dat Gigi Becali pe Pepe Moreno si l-a cumparat pe ametitul asta de Arthuro???

Vai de capul lui ,asta-i varf de Steaua ?

Apropo , are vreun gol marcat pana acum ? (fara asta de azi)

ce-s cu notele astea asa mari,

pe nimeni nu-l treceam, ne-am facut de ras

La fel gandeai la 3 - 2? Sa inteleg ca tu ai fi cantat asa cum au facut-o suporterii Galatasarayului la 0 - 5 cu Chelsea? Think again...

In parte Gigi Becali are dreptate, Lacatus nu e antrenor, asta se vede

Panarama aia de Toja a gresit la golul 4, iar Arthuro la golul 5

Am facut greseli de maidan , daca era si HIZO si nu luam bataie

De ce a primit Toja 3?

Ce vina are el ca e folosit la Steaua mijlocas dreapta sau oriunde altundeva decat acolo unde stie, pe stanga?

Brazilienii aia care l-au laudat dupa Brazilia-Columbia sunt niste dobitoci care nu stiu fotbal, asa-i Laca?

P.s.

Acelasi lucru si pt restul jucatorilor folositi pe alte posturi decat acolo unde stiu.

Golul 4 al lyonului a plecat de la greseala lui Toja, care in meciul asta a fost praf.

Fii atent ce scrie site-ul UEFA

"Lyon spirit sinks valiant Steaua"

Stii ce inseamna VALIANT?

Si e scris de Trevor Huggins, care nu cred ca e roman, dupa nume!

Intelege odata ca asta este valoarea acestei echipe, e o echipa de cel mult Cupa UEFA!

Daca era alt patron la Steaua, unul mai competent si nu un idiot sinistru, fii convins ca nu era Lacatus antrenor la Steaua, ala nu avea nevoie sa-si repare imaginea. ASTA E IDEEA, PIECE OF MIND SI ALTII CA EL! Daca sunteti nemultumiti de Lacatus antrenorul, ar trebui sa fiti nemultumiti si de Becali, ca doar el l-a adus! De ce l-a adus? Ca sa-si reare imaginea sifonata dupe episodul Hagi! Dar pe Hagi de ce l-a adus? Tot din motive de imagine! De aia este EXCLUSIV vina lui Becali ce se intampla la Steaua, Piece of Mind, Mihai Somanescu, Marius, Adrian si ceilalti!

ASTIA SUNTEM! In conditiile astea, prefer sa-l vad pe Laca pe banca de pe Olaroiu sau Piturca!

Edited by alexblaja

Cum dracu l-o dat Gigi Becali pe Pepe Moreno si l-a cumparat pe ametitul asta de Arthuro???

Vai de capul lui ,asta-i varf de Steaua ?

Apropo , are vreun gol marcat pana acum ? (fara asta de azi)

Da, mai are un gol. Totusi, e cam putin, ai dreptate. Ma intreb totusi, doar jucatorii sunt de vina? entru ca, sincer, eu am vazut ca uneori habar nu au ce trebuie sa joace. Ar fi pacat sa fim atat de radicali mai ales ca nu cunoastem unde sunt localizate exact problemele.

atata timp cat clubul e condus de Jiji, din mediocritatea asta nu o sa iesim...

de bine de ras ciobanu retardat i-a pus la dispozitie un lot pe care nici Olaroiu nici Hagi nici Protasov nic Zenga nu l-au avut si cu toate astea reusim sa ne facem pur si simplu de ras . E incredibil cat de slab poate sa fie acest antrenor, nu numai ca e zero dpv al tacticii de joc dar are si o mentalitate de kkt nu stie sa se faca respectat, are o atitudine de milog fata de oier, acest om nu e Lacatus jucatoru e o gluma proasta....

cu toate astea marele rau la Steaua e ciobanu retardat dar sunt constient ca nu-l va mai schimba nimeni de la Steaua, pt a putea spera la o Stea mai buna Lacatus trebuie sa plece urgent.

Edited by Matteo

Nici un gol de al nostru nu a fost construit ! Primul a fost o centrare norocoasa ce a depasit vreo 4 francezi si celelalte din faze fixe ! Adica cu noroc! Alta ocazie nu prea am mai avut !

Golul 4 al lyonului a plecat de la greseala lui Toja, care in meciul asta a fost praf.

Intelege odata ca asta este valoarea acestei echipe, e o echipa de cel mult Cupa UEFA!

Daca era alt patron la Steaua, unul mai competent si nu un idiot sinistru, fii convins ca nu era Lacatus antrenor la Steaua, ala nu avea nevoie sa-si repare imaginea.

ASTIA SUNTEM! Prefer sa-l vad pe Laca pe banca de pe Olaroiu sau Piturca!

pai te contrazici singur. Valiant inseamna "Possessing valor; brave." adica brav, valoros.

http://www.answers.com/Valiant

Prima concluzie dupa un asemenea meci este ca nu avem antrenor, jucatorii avand o miscare de-a dreptul browniana pe teren. Nu am vazut nici o strategie, nici o idee de joc. Degeaba ai cateva faze inspirate si dai gol, nu ajung ca sa castigi o partida la acest nivel. Nu merge doar cu ciupeala, trebuie sa arati si o gandire tactica. As da urmatoarele note:

Lacatus - 1

Pe cat de mare jucator a fost, pe atat de zero este ca antrenor.

Zapata - 7

A avut cateva interventii bune iar golurile nu sunt din vina lui.

Ogararu - 4

Nici prea grozav, dar nici catastrofal, a avut totusi unele incercari...

Goian - 5

A dat un gol, marile greseli in aparare nu i-au apartinut lui. Desi nu sunt un fan Goian, care in meciul Romania - Franta a fost o balerina (cu exceptia golului), in meciul acesta nu il pot acuza de nimica si ii dau nota de trecere.

Radoi - 1

A avut un meci catastrofal, gafe dupa gafe, un jucator care pare terminat dupa desele accidentari, umflat cu disperare de presa si de clanul Becali. L-o lua Murinho la Inter cand or zbura porcii.

Petre Marin - 1

O pensionare ar fi onorabila. Pur si simplu nu face fata sa joace la acest nivel.

Banel Nicolita - 2

Un antitalent fotbalistic, care ne chinuie meci de meci. Nu i-am dat 1 pentru ca totusi vrea, dar nu poate, a mai alergat, s-a nimerit sa ii iasa o centrare-doua la cornere, dar atat. In rest o gramada de faze stricate, de executii rudimentare. Nu pricep cum de Lacatus il pune sa execute fiecare lovitura libera, de parca ar fi Hagi. E inexplicabil.

Lovin - 1

Un jucator de Liga a 3-a cu un fizic antisportiv si cu executii rudimentare. De ani de zile tot sper sa scapam de el si nu se mai intampla. La acest meci ne-a aratat clar de ce il cheama Lovin si ca nu este in stare sa faca nimica pe teren.

Ovidiu Petre - 3

O nota destul de mare pentru eficienta, a atins o singura data mingea tot meciul si a fost gol. Nu prea a aratat nimica. E totusi mai bun decat Lovin, dar nu este un jucator de pretentiile Stelei.

Semedo - 1

Practic tot meciul a fost jucatorul lor. Desi a alergat dupa minge, nu a dat o singura pasa buna. Sau o fi dezorientat, sau atata poate baiatul.

Toja - 1

N-o fi jucat pe postul lui, dar a facut cateva faze penibile in care a sarit mingea din el ca din coltul mesei de parca n-ar fi jucat fotbal in viata lui, pentru care nu are nici o scuza.

Dayro Moreno - 4

Omul se zbate, doreste sa se remarce, dar sufera de sindromul Mutu la Nationala. Mai exact, este folosit aiurea pe teren, nu iti poti da seama ce post are, si se doreste ca el sa faca diferenta pe teren. A fost adus pe post de golgheter veritabil si este chinuit aiurea pe un post care nu ii convine. Dayro Moreno nu este un Hagi sa le faca pe toate si trebuie ca Lacatus sa inteleaga asta, este doar un atacant bun.

Arthuro - 2

A dat el golul, dar in rest a fost o calamitate. Este un rebut adus din Liga a 2-a spaniola de la care nu ai la ce sa te astepti. Sare mingea si din el ca din coltul mesei, mereu se impiedica, mereu este imprastiat sau pe jos. Un rezultat al strategiei becaliene de transferuri.

Kapetanos - nu pot da nota, a jucat foarte putin si nu prea s-a intalnit cu mingea.

ce-s cu notele astea asa mari,

pe nimeni nu-l treceam, ne-am facut de ras

La fel gandeai la 3 - 2? Sa inteleg ca tu ai fi cantat asa cum au facut-o suporterii Galatasarayului la 0 - 5 cu Chelsea? Think again...

eu sincer cand ma duc la stadion incerc sa cand cat ma tine gatu,macar atat pot sa fac sa ajut echipa

dar dupa meciuri ca astea poti sa fii multumit

nu am fost la meci din pacate si regret indiferent de ce s-a intamplat

nu m-a deranjat scorul ci atitudinea

e diferenta intre infrangerea de azi chiar daca ar fi fost doar 4-3 si cea cu real cand am pierdut cu 4-1 atunci macar semanam cu echipa de fotbal

Daca era alt patron la Steaua, unul mai competent si nu un idiot sinistru, fii convins ca nu era Lacatus antrenor la Steaua, ala nu avea nevoie sa-si repare imaginea.

ASTIA SUNTEM! Prefer sa-l vad pe Laca pe banca de pe Olaroiu sau Piturca!

Baiatul evident nu a vazut meciul.

De unde VALIANT?

La cat de mult s-au aparat aveam eu nevoie de VALIUM.

din pacate nu avem ce face, Champions League e o palarie prea mare pt noi la ora actuala ... e frustrant si trist dar asta e adevarul ... locul nostru este deocamdata in UEFA, acolo putem scoate rezultate decente si face performanta ... mai avem de crescut pana sa putem face fata acestor formatii de UCL care ne fac clar si la bani si la valoarea individuala a jucatorilor ... trebe sa ne acceptam conditia actuala de outsideri ai acestie competii si cu timpul , daca vom putea , sa o depasim

Edited by Stryker

Am jucat, totusi , cu o echipa mare! Sa nu uitam asta! Lyon va fi intotdeauna una din marile echipe ale europei... ma bucur ca am dat 3 goluri. Sunt dezamagit total ca am primit 5.