gio_stgloria

Balonul De Aur

7 members have voted

1. 1. Balonul de Aur?

• Leo Messi
      1
    • Cristiano Ronaldo
      3
    • Steven Gerrard
      2
    • Didier Drogba
      0
    • Iker Casillas
      1
    • Fernando Torres
      0
    • Wayne Rooney
      0
    • Kaka
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

36 posts in this topic

De obicei castigatorul se alege de la echipele ce au triumfat in CL, Cupa Mondiala sau CE. In acest sens Cristiano Ronaldo este cert favorit, insa eu l-as prefera pe Messi sau de ce nu chiar Xavi Hernandez.

Sa fim seriosi... Trofeul e o chestie de care ar trebui sa se vorbeasca mai putin...! Daca Arshavin juca la Man. Utd., Ronaldo ar fi fost pe banca.

Ronaldo e zeu , sa fie clar . Nu-l face arshavin , asta mi se pare vizibil de la o posta.

steaua_gloria

Zei sunt Gerrard, Lacatus, Terry sau Del Piero... Mai conteaza si caracterul ca sa intri in galeria marilor jucatori, nu doar un premiu acordat de catre o mana de ziaristi.

Ceea ce conteaza cel mai mult e talentul si ceea ce arati in teren, ca doar deaia esti fotbalist.

Marile caractere precum Gerrard, Del Pierro raman si ei in istorie.

Ceea ce conteaza cel mai mult e talentul si ceea ce arati in teren, ca doar deaia esti fotbalist.

Raman si ei in istorie... ??? Acestia intra in istorie. Cei ce nu pun banul in fata a ceea ce isi doresc de mici copii... Eeee. Dar astea sunt alte chestii... Traiasca Cristiano si al sau talent si caracter jegos...

Edited by _yang

Degeaba ai un mare caracter,daca nu ai talent,nu ai geniu.Talentul e cel primordial,caracterul vine ca un bonus,si tine strict cont de postura morala,nu de cea fotbalistica.Poate de aceea jucatori precum Gerrard,Maldini sau Del Piero vor fi intotdeuna mai stimati decat jucatori precum C.Ronaldo,de exemplu.Jucator plin de har,insa un caracter mizerabil,parerea mea...

Edited by DelPiero10

Degeaba ai un mare caracter,daca nu ai talent,nu ai geniu.Talentul e cel primordial,caracterul vine ca un bonus,si tine strict cont de postura morala,nu de cea fotbalistica.Poate de aceea jucatori precum Gerrard,Maldini sau Del Piero vor fi intotdeuna mai stimati decat jucatori precum C.Ronaldo,de exemplu.Jucator plin de har,insa un caracter mizerabil,parerea mea...

Cristiano Ronaldo e inca prea tanar si poate de aceea are o problema in ceea ce priveste caracterul

Toja ia balonul de aur, va zic d'acuma=)))

Eu merg pe mana lui Arthuro.

Marcheaza goluri + Creaza faze pentru ofensiva + "Flair" = Jucatorul perfect pentru atac.

Caracterul.. cred ca putin conteaza pentru Ferguson atata timp cat masinaria merge.

Marcheaza goluri + Creaza faze pentru ofensiva + "Flair" = Jucatorul perfect pentru atac.

Caracterul.. cred ca putin conteaza pentru Ferguson atata timp cat masinaria merge.

Cam asa e .... pare fotbalistul perfect.Sa vedem cat timp se va mentine.