Dragoshel

Steaua - Gloria Buzau 1 - 1 (0 - 0)

98 posts in this topic

Urmatoarea etapa Steaua va intalni pe Gloria Buzau, meci contand pentru etapa a-XII-a.

Edited by c.ronaldo17

La cum jucam va face surpriza BOMBA Steluta din Bz

Edited by punkboy

Bai baieti gloria nu bate chiar nimic, n-a putut sa treaca nici de otopeni in seara asta.

Sunt sigur ca Steaua va bate, pentru ca gloria e asa de varza , incat daca in minutul 90 ar fi 0-0 , o forta paranormala ar baga mingea in plasa buzaului.

Cum sa va zic, pe gloria scrie RETROGRADATA.

Macar p astia sa ii batem si noi...

Ar fi prea de tot sa nu luam 3 puncte in Ghencea cu Gloria Buzau :thumbdown:

Bai baieti gloria nu bate chiar nimic, n-a putut sa treaca nici de otopeni in seara asta.

Sunt sigur ca Steaua va bate, pentru ca gloria e asa de varza , incat daca in minutul 90 ar fi 0-0 , o forta paranormala ar baga mingea in plasa buzaului.

Cum sa va zic, pe gloria scrie RETROGRADATA.

tu esti din buzau nu?

peluza buzoiana e chiar goala

( scuze pentru off-topic)

pronostic : Steaua 2-0 Gloria Bz

Edited by RaMs3s

Marius Lãcãtuș: „Dacã nu iau campionatul, plec!“

ntrenorul Stelei este sub presiune. Fãrã victorie în ultimele cinci partide oficiale, „Fiara“ ia în calcul despãrțirea de clubul vieții sale.

Echipa de fotbal Steaua își va juca mâine-searã (ora 21.45, în direct la Pro TV), împotriva francezilor de la Olympique Lyon, ultima șansã de a se califica în optimile de finalã ale Ligii Campionilor.

În Ghencea, situația este explozivã înaintea unuia dintre cele mai importante meciuri ale sezonului. Echipa n-a mai învins de cinci partide, iar patronul Gigi B

ecali a încins și mai tare atmosfera dupã ce a mãturat pe jos cu majoritatea jucãtorilor și a schimbat sistemul de premiere. Un rezultat negativ ar putea mãri proporțiile cutremurului care stã sã se declanșeze în Ghencea.

Gigi Becali susține cã nu se gândește sã demitã antrenorul. „Scaunul lui Marius nu se clatinã. Obiectivul sãu nu este calificarea în primãvarã în Liga Campionilor, ci titlul sau locul doi în campionat. Calificarea din grupe ar fi un dar de la Dumnezeu“, a spus Becali.

„N-am obiectiv calificarea în primãvara europeanã“

Tehnicianul „roș-albaștrilor“ a vorbit în premierã despre posibilitatea de a demisiona. „În momentul în care nu îmi voi îndeplini obiectivul, voi discuta despre plecarea de la Steaua. Obiectivul meu e titlul, nu primãvara europeanã“, a spus Marius Lãcãtuș. Antrenorul e îngrijorat de viitorul echipei: „Meciul cu Lyon nu vine într-un moment foarte bun“.

„Fiara“ a recunoscut cã existã unele tensiuni la echipã din cauza sistemului de premiere și cã Neaga nu mai are nicio șansã sã rãmânã la Steaua. Becali a mai știrbit un pic din autoritatea antrenorului, anunțând cã decizia îndepãrtãrii lui Neaga i-a aparținut, iar motivul a fost cã „avea gura mare“.

Jose „Pepe“ Moreno, atacantul columbian pe care Becali a spus cã vrea sã-l readucã în Ghencea, a declarat ieri cã ar fi de acord cu revenirea în România.

orin Ghionea, fundaș la Steaua: " Într-o proporție micã, fanii au dreptate sã fie supãrați pe noi. Meciul cu Lyon este capital. Francezii sunt cea mai puternicã echipã din grupã. "

Ion Voinescu: „Zapata n-o sã ia gol de la Juninho“ (Evz)

O altã problemã care le dã fiori steliștilor este eclipsa de formã pe care o traverseazã portarul Zapata. În meciul cu Lyon, columbianul va avea un adversar teribil în brazilianul Juninho Pernambucano, un fotbalist recunoscut pentru golurile realizate prin șuturi de la distanțã. Ion Voinescu, legendarul goalkeeper al fostului CCA, susține cã Zapata nu este pregãtit așa cum trebuie de Andrei Speriatu, antrenorul de portari de la Steaua.

EVZ: Cum vã explicați gafele columbianului din ultima vreme?

Ion Voinescu: Zapata a demonstrat în alte meciuri cã are valoare. Sã-mi fie cu iertare, dar Andrei Speriatu n-a fost un portar prea mare, ca sã știe acum ce sã cearã de la elevul sãu.

Vã temeți de șuturile lui Juninho?

Zapata poate sã depãșeascã din punct de vedere psihic acest moment. Dacã va fi concentrat nu va lua gol de la Juninho. Trebuie sã urmãreascã tot timpul mingea. ªi pe vremea mea erau fotbaliști care trãgeau formidabil, ca Bazil Marian sau Nae Georgescu, dar, la loviturile libere, preferam sã n-am zid în fațã pentru a vedea balonul.

Poate sã treacã peste criticile venite din partea patronului?

Becali nu se pricepe la fotbal și cine îl lasã sã vorbeascã nu are personalitate. Nu are el cum sã ajute echipa cu sfaturi.

Ar fi oportunã titularizarea rezervei Cernea?

Nu! Prefer ca titular un portar care, deși a mai și gafat, a jucat, decât unul care e scos din prizã. O sã vedeți cât îi va trebui lui Dani Coman sã-și revinã dupã perioada asta de inactivitate.(articolul preluat din Evz)

Edited by punkboy

Poate ne mai iau penibilii astia 2 puncte.

Ca si anul trecut, stau capra cu CFR si Dinamo, iar pe noi ne ard... Steluta lui peste...

Edited by Bogdan4Steaua

Poate ne mai iau penibilii astia 2 puncte.

Ca si anul trecut, stau capra cu CFR si Dinamo, iar pe noi ne ard... Steluta lui peste...

Pai normal, toate echipele vor sa joace cat mai bine cand joaca cu Steaua :boxing:

Deci , ce ziceti batem buzaul sau nu ? :confused:

offfffff ce grea mai e viatza asa scoruri...1-0,2-0,2-1,2-2,3-2,3-3,3-4,3-5........:|

bn macar ca s-a oprit.......cand o sa avem si noi o stea...care sa straluceasca in adevaratul sens al cuvantului...:( dar orice s`ar intampla tot iubesc Steaua!SPRE 24! off-topic :)

kaymack_userbar.png

Doamne fereste sa nu facem vreo surpriza si cu astia si sa le dam prima victorie din campionat, dupa ce am facut asta cu U Cluj anul trecut....

Avand in vedere situatia actuala de la echipa....totul e in aer.....

Deci , ce ziceti batem buzaul sau nu ? :confused:

Nu mai am curajul de a da pronosticuri dar

speranța moare ultima

[/center]

:steag_cruce_invers:

suna interesant meciul...sunt din bz dar nu ii agreez deloc pe amatorii astia de la gloria...au niste fite extraordinare..sper sa batem..sa nu facem ca in campionatul trecut..O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU!Forza Steaua

"prietenul" Bucur nu o sa-l lase pe Gigi la greu.Fac pariu cu oricine de aici ca batem peste 2-0 intr-un meci care va semana izbitor cu cel din ultima etapa a sezonului trecut.Decat ca acuma atmosfera va fi mai dezolanta pe stadion ca deh dupa meci de UCL mereu uita lumea sa mai vina la stadion.Nu-mi fac griji in privinta rezultatului, decat in privinta lipsei de onoare a conducatorilor.

poate apare iar vreun "bunica" sa faca surpriza :laugh: acu serios vorbind trebuie neaparat sa castigam ca daca nu castigam cu astia sigur nu vom castiga urmatoarele meciuri care sunt de foc

poate apare iar vreun "bunica" sa faca surpriza :laugh: acu serios vorbind trebuie neaparat sa castigam ca daca nu castigam cu astia sigur nu vom castiga urmatoarele meciuri care sunt de foc

Eu zic ca ne linisteste Bicfalvi cu-n sut de la 30m , greseste iar Zapata si ne luptam si noi cu rapidul pt locul 10

Hai sa ne adunam si sa castigam acest meci,care pare usor,dar si cu Otopeni parea la fel de usor,si avem dupa timp sa reluam certurile.

Hai sa ne adunam si sa castigam acest meci,care pare usor,dar si cu Otopeni parea la fel de usor,si avem dupa timp sa reluam certurile.

Sa speram ca vom invinge, dar sigur acum sunt daramati psihic 80% din jucatori,iar al doilea semnal de alarma este ca dupa fiecare meci international suntem rupti din puct de vedere fizic

Steluta deja se stie o sa joaca la anul la MATINEU.Trebuie sa castigam acest MECI ca altfel ne facem de KKT am incredere in ECHIPA desi nici nu stiu daca pana duminica o sa avem un ANTRENOR ??FORZA Steaua