fcsteaua.ro

Steaua - CS Otopeni 1 - 1

343 posts in this topic

Xray, Peseiro si-a facut echipa.

Dar a fost lucrat de jucatori.

Ce nu e clar?

Pai Wolfsburg are al 2lea buget din Germania.Surpriza ca a batut pe Rapid, nu e.

Atunci de ce a zburat?

Crezi ca din cauza meciului aluia?

Sarmanul Peseiro...el nu este o petarda de antrenor, Lacatus da! Nu e vina lui Peseiro ca a pierdut rapedu cu wolfsburg, e din cauza diferentei de valoare a jucatorilor!

Mai sa fie!

Bayernul a batut Steaua insa din cauza lul Lacatus, care este un antrenor praf! Acolo nu mai vorbim de bugete si valoarea jucatorilor!

Edited by alexblaja

Peseiro e antrenor praf dar are o finala de Cupa UEFA in palmares.

Mare adevar!!!

4 puncte in spatele lui Dinamo deja...imi aduce aminte de sezonul 2006-2007, doar ca atunci desprinderea s-a produs ceva mai devreme.

@bodanelu

Imi pare rau sa o spun, dar nu intelegi prea multe din fenomenul asta:

cum poti sa spui, senin, ca treaba antrenorului este pana la 20 de m, iar de-acolo sunt de vina? Pai in fiecare meci al unei echipe mari cu una mica, inseamna ca antrenorul echipei care ataca isi face instant treaba, pentru ca echipa in defensiva s-a retras in careul de 16 metri. Indiferent de rezultat.

Omule, iti spun ca un om care a facut si el ceva sport la viata lui: "schemele", de care spui tu, sunt create in special ca sa dizloce apararile cu care joci. Sigur, sunt si "scheme" pentru faza de contraatac, pentru posesie, etc

De dragul conversatiei, sa zicem ca ai dreptate si ca Lacatus si-a facut treaba si a dus echipa la 20 de metri de poarta. Okei. Dar cand stii ca Otopeniul vine sa se apere supra aglomerat, nu e totusi treaba ta sa-ti motivezi jucatorii, sa incerce actiuni individuale, suturi de la distanta, orice ca sa spargi barajul defensiv? Ai vazut cumva determinare, daruire acum? Eu am vazut blazare, suficienta... Atitudinea de genul : lasa ca batem doar pentru ca ne prezentam!

Cine trebuia sa scoata chestia asta din cap jucatorilor? Secunzii, maseurii, magazinerul? Sau ANTRENORUL?

El petrece cel mai mult timp cu jucatorii, el ii vede la antrenamente, el discuta cu ei. Poti sa cauti scuze cat vrei, la fel si toti cei care vreti sa vedeti ce vreti, nu realitatea:Lacatus a avut o cariera submediocra ca antrenor, la fel va fi si de-acum incolo. Repetati-va de multe ori ca Lacatus accepta sa fie terfelit de cioban pentru ca iubeste Steaua, convingeti-va de asta si apoi plecati la somn. Maine cand va veti trezi, Lacatus va fi un mare antrenor, neapreciat la adevarata lui valoare si Steaua fi ofensiva cand va juca cu echipele mari.Noapte buna.

Edited by Mihai Somanescu

Peseiro e antrenor praf dar are o finala de Cupa UEFA in palmares.

Mare adevar!!!

Pe care a pierdut-o lamentabil cu 1-3 pe teren propriu,din cauza nepriceperii sale,dupa cum scriau ziarele de aici dupa meci.

Si dupa ce pierduse campionatul in ultimele doua etape,desi cu doua etape inainte de final era pe locul 1,iar la final a pierdut chiar si locul doi si prezenta in grupele ligii campionilor!

Asta da antrenor,de-aia antreneaza in Romania...

Ziaristii de aici il considera pe Peseiro un ratat,care pierde mereu pe final ,indiferent in ce competitie.Acum a mai evoluat,a pierdut totul chiar de la inceput..))

Xray, Peseiro si-a facut echipa.

Dar a fost lucrat de jucatori.

Ce nu e clar?

Pai Wolfsburg are al 2lea buget din Germania.Surpriza ca a batut pe Rapid, nu e.

Atunci de ce a zburat?

Crezi ca din cauza meciului aluia?

Sa fim seriosi.

Peseiro a fost lucrat.Si asta din momentul in care boya si bozovici au fost exclusi pt indisciplina.

Atunci s-a unit tot lotul impotriva lui.Si gata a fost treaba.

Cum adica?

Acum au terminat de lucrat la Peseiro si au inceput cu Manea?:))

Sau astazi pe cine au mai lucrat?

Hai sa fim seriosi.

Cine l-a lucrat? Pardo cu gafele lui, Julio Cesar, Pitbull, Spadacio, etc.. ?E ilogic!

Trebuia sa-i pupe mana lui Peseiro ca el i-a adus, nu sa-l lucreze. Ii durea-n palarie de Boya si Bozovici.

Meciul cu Wolfsburg a fost picatura care a dat peste din paharul umplut cu acel 1-3 cu Argesul. Situatia din campionat a cantarit la demiterea lui, nu ce a facut in UEFA.

Edited by xray_rom

pedriel de ce a fost adus la echipa? sa stea degeaba? mai ales ca vad ca nu avem un atacant ca lumea, Lacatus nu-l baga sa vada ce-i poate pielea...urat

Amice Protasov, bati campii. Cred ca esti chiar Lovin, la ce prostii debitezi despre el (tine). Hai, mai du-te pe la Dnepropetrovsk sau poate chiar pe la Donetk, ca marele Il Muce (probabil si asta e un antrenor cu "doua clase" peste toti) sta sa cada!

Ai dreptate insa cu nenorocitul de Becali si cu prostia lui Lacatus, care compromite tot ceea ce a realizat ca jucator.

PS Cand l-ai vazut pe Abel jucand la Steaua, de ti-ai si format parerea despre el? Pe la vreun FIFA 2008, nu-i asa?

A jucat. Nu stiu daca titular - asa am impresia dar nu mai tin minte in ce meci, intr-o etapa de campionat.

Sa va dau o chestie mortala din sport.ro

"Sloganul "Si cand ne-o fi mai rau ca acuma sa ne fie" se potriveste de minune la Rapid. Eliminati din UEFA si facuti KO in campionat, Zotta si Sichitiu au salariile triplate, anunta Taher."

:))))))))))))))))))))))))

Vorba aia, arabu' plateste, dar si primeste...sticle si pietre!:))

Eu nu mai merg pe stadion. Ultima oara cand am mers si am inceput sa-ui urez samsarului de drum bun, in loc sa fiu acompaniat am fost informat de "baietii din galerie" ca astfel de scandari se decid in alta parte. Acum ca sunt aici, intre voi, spuneti-mi, unde se decid? La o negociere de buget cu jogodia aia? Din cauza asta stau lucrurile asa. Nimeni nu are curaj sa spuna nimic. Banii produsi de numele Stelei intra in buzunarul unui samsar care isi bate joc de noi! Cam asta este, nu va lamentati de pomana sivoi sunteti de vina in aceasi masura!

atunci meri pe stadionul lui CFR!!si eu sunt de acord,cu ce ai zis despre Becali,dar totusi,un adevarat stelist tine cu Steaua si la bine si la rau!!!

Nu merg mai, niciunde. De aici sunt, nu ma misca nimeni. Or sa treaca multi terchea-berchea din astia precum Becali pana am sa plec eu. Totusi, ramane intrebarea - de ce interzice galeria astfel de scandari? Are cineva curajul sa raspunda la asta? Nu ne intereseaza cum e condusa echipa? Nu zic sa-l luam pe sus si sa maturam linia lui 41 cu el. Ci sa ii spunem ca el nu poate fi altceva decat in cel mai bun caz finantator, omul care isi asigura imaginea in schimbul unor bani pe care ii pune la dispozitie cand are nevoie clubul. Stim toti ca afacerea asta asigura si imagine si profit. Nu poate fi nici administrator- nu se pricepe, nici presedinte de club - nu stie o iota fotbal, nici purtator de cuvant- nu e deloc prieten cu limba romana si nici altceva in cadrul clubului. Finantator si atat. Asa cum suntem noi suporteri. Din aia care ar trebui sa glasuim cand ceva nu-i in ordine. Este evident ca lucrurile nu stau bine, nu?

Eu am dat exemplu mingiile pierdute cu Bayern, dar si cand joaca in banda pierde la fel de multe mingii aiurea. [...]

PS: Eu stiu cand sa folosesc cratimele sau nu, era o simpla greseala neobservata.

(O) minge/(doua) mingi. (neart.)

Mingea/mingile. (N-A)

Mingii/mingilor. (G-D - forma de sg. se construieste din forma nearticulata de plural careia i se adauga un i).

Cu scuze pentru OT & no offence intended.

Cu scuze pentru OT & no offence intended.

Multumesc pentru observatie; am corectat

Imi pare sincer rau ca am avut dreptate cand am postat pe celalalt topic....dar nu au fost atenti, si au platit. Au tratat meciul cu o extrema lejeritate, la fel ca multi care au postat in acelt topic (se vorbea cu "de la 4 in sus sa dam gol cu curul", etc se explica de ce in I repr nu am avut nici o ocazie si nici nu i-am inghesuit cum am facut intr-a II-a) si au platit pretul. Doua puncte imense, la fel cum zice cineva de mai sus, care conteaza enorm intr-un campionat in care dinam0 nu va comite, mai mult ca sigur, asemenea greseli. Reamintesc, CS Otopeni era nu numai de batut, era CIUCA batailor, fiind altoiti si de Unirea si de dinam0, si de mai toata lumea...

Cat despre cei care sustin ca Lacatus nu a mai gresit, va rog sa va mai uitati o data la meci si sa-mi raspundeti la intrebarile :

1) De ce B.Stancu, care a demonstrat in cateva meciuri pana acum ca nu poate fi varf impins, a jucat iarasi varf impins. Sincer, nu ma intereseaza ca l-a cerut lumea pe acest forum, ci daca i se parea cuiva ca el a dat vreodata randament ca varf impins.

2) De ce singurul varf impins (Kapetanos) a fost introdus f. tarziu, si nu macar la pauza?

3) Aceeasi intrebare pentru schimbarea Toja-Semedo, facuta tarziu. Cand un jucator de banda evoleaza atat de infect cum a facut-o Toja (nici o patrundere printre fundasi, nici un sprint in banda, nici o centrare utilizabila), il scoti indiferent de minut, nu stai cu "mana moarta" pe teren 60 de minute sau cat a stat. O mentiune in plus aici: Semedo a fost proaspat accidentat, si evoluase cu Fiorentina, deci era obosit. De ce, in campionat, in conditiile lotului indestulator, nu s-a apelat la Ochirosii?

4) Doi inchizatori de meserie, OK, fara toja pe centru! Doi inchizatori de meserie cu CS Otopeni, NOT OK! Aceiasi 2 inchizatori care au jucat si cu Fiorentina (posibilitati de oboseala, accidentare din cauza suprasolicitarii - vezi Radoi), NOT OK! Abel Moreno, Plesan (daca tot era apt de joc), Ad. Ionescu, Neaga......jucatori (mijlocasi centrali de profil/atacant retras Neaga) odihniti numai buni pt Liga lui mitica

CONCLUZII : Avem un lot de 30 de jucatori pe care nu-l folosim decat ca alibi. Avem un atrenor-simbol al carei singura constanta pare a fi persistenta in greseala, cel putin in acest inceput de sezon.....Nu stiu sincer ce vom face la Galati in aceste conditii. Poate vine cartea verde a lui Pedriel sau i sa da in sfarsit credit lui Kapetanos, ca sa jucam si noi macar cu un varf impins din start in teren...nu indraznesc sa sper la doua varfuri. Si sper sa-si revina CAPITANUL

Edited by Hassan

Dar, cum spunea Aristotel: "Amicus, Platon, sed magic amica veritas (Mi-e prieten Platon, dar mai prieten mi-e adevarul)" [...]

Mai precis, Amicus Plato, sed magis amica Veritas (remarca atribuita in mod inexact lui A.; de fapt in Etica Nicomahica el spune ceva gen "Totusi este preferabil, si apare intr-adevar obligatoriu mai ales pentru un filozof, sa sacrifici chiar cele mai profunde legaturi personale pentru a sustine adevarul. Amandoua ne sunt dragi [i.e. prietenia fata de promotorul Lumii Ideilor - Platon - si adevarul] insa este datoria noastra sa preferam adevarul"; evident, A. scria in greaca, nu in latina).

Ideea este insa redata corect.

Edited by mdionis