fcsteaua.ro

Steaua - CS Otopeni 1 - 1

343 posts in this topic

Steaua:

Zapata - Ogararu, Ghionea, Goian, Marin, Toja, Lovin, Rãdoi, Szekely, Dayro Moreno - Stancu.

Antrenor:

Marius Lacatus

Un meci extrem de slab facut de echipa noastra. Jucatorii au fost indolenti, antrenorul Lacatus nu detine inca informatii despre meciurile slabe facute de Steaua impotriva echipelor romanesti dupa partide bune jucate in Europa. Mai mult, antrenorul nostru nu a aflat inca reteta pregatirii psihologice a unui astfel de meci care poate face diferenta in economia unui campionat.

In prima repriza stelistii au preferat sa paseze mingile cu o suficienta socanta de parca erau campioni modiali invitati sa dea o reprezentatie la un meci de caritate. In cea de-a doua repriza ros albastri au urcat in atac dar inversunarea oaspetilor, lipsa ideilor tactice si a imaginatiei jucatorilor au facut ca poarta lui Cristi Munteanu sa ramana intacta pana in ultimul minut de joc. Aceasta dupa ce oaspetii marcasera un gol in urma unei faze de contraatac rapide.

Dupa un astfel de joc trebuie sa admitem ca ne va fi greu sa castigam aceasta editie de campionat. Stiu, sezonul este lung, fotbalul aduce multe schimbari, dar experienta bataliilor trecute ne-a aratat ca ori de cate ori ros albastii nu au reusit evolutii constant bune, au pierdut titlul de campioni. Mai mult, rivalele Dinamo si Rapid nu vor duce povara meciurilor solicitante din cupele europene, beneficiind de un plus de prospetime. Plecand de aici si rata accidentarilor va fi mai mica.

Zapata = 6

Marin = 6

Radoi = 7

Goian = 6

Ghionea = 6

Ogararu = 6

Lovin = 5

Toja = 5

Szekely = 5

Moreno = 6

Semedo = 5

Stancu = 4

Plesan = a jucat prea putin

Kapetanos = 7

nimic...:|

Jenanta echipa asta a Otopeniului. Absolut penibila. Astia ar trebui scosi din campionat pentru anti-fotbal, anti-joc si anti-bun simt....

Ma lamureste cineva? Ce post joaca Toja in acest meci?

are vreo importanta? ca nimeni nu ii paseaza ...

Jenanta echipa asta a Otopeniului. Absolut penibila. Astia ar trebui scosi din campionat pentru anti-fotbal, anti-joc si anti-bun simt....

da dar si atitudinea jucatorilor nostri lasa de dorit + lipsa de idei cauzata cred eu de aceasta atitudine

Si totusi, fostul sau antrenor il recomanda mijlocas stinga, nu? Acum vad ca nu mai e la centru, dar joaca pe dreapta (?)

Edited by MD_4Steaua

Ce joc penibil avem

ps:si nu e vina otopeniului

"Din pacate Steaua continua seria jocurilor neconvingatoare in compania adversarilor modesti. "

Hai ca m-ai dat pe spate. 4-1 la Farul, 4-0 acasa cu Medias, care serie frate?

Ah... te refereai la jocurile de campionat disputate dupa meciuri de Liga Campionilor. Gen 1-0 acasa cu Pandurii ( dupa meciul retur cu Galatasaray) si acesta de fata dupa meciul extenuant de la Florenta.

Sper sa castigam cu 1-0 si sa continuam "seria jocurilor neconvingatoare".

sa ma c*c pe antena 1 si pe toti din trustu ala...

Inainte de meci, imi parea extrem de rau ca n-am ajuns la meci. Acum imi pare rau doar ca nu sunt alaturi de ei, ca nu prea as fi avut ce vedea.

E adevarat ca marti au jucat in Liga, dar ma intreb de ce naibii mai avem atatea rezerve?

In fine... FORZA Steaua!

Ogararu playmaker in meciul acesta....

Ce diferente intre jocul otopeniului cu noi si cel din meciul cu prietenii nostri. jucam slab, Laca isi bate pur si simplu joc de toja.

"Din pacate Steaua continua seria jocurilor neconvingatoare in compania adversarilor modesti. "

Hai ca m-ai dat pe spate. 4-1 la Farul, 4-0 acasa cu Medias, care serie frate?

Ah... te refereai la jocurile de campionat disputate dupa meciuri de Liga Campionilor. Gen 1-0 acasa cu Pandurii ( dupa meciul retur cu Galatasaray) si acesta de fata dupa meciul extenuant de la Florenta.

Sper sa castigam cu 1-0 si sa continuam "seria jocurilor neconvingatoare".

Este vorba de o evolutie raportata la ultimii ani, o evolutie medie. Sper sa castigam macar cu 1 -0 si sa fii si tu fericit. Eu as fi vrut 5 - 0 cu 2 - 0 la pauza. Pentru ca aceasta este diferenta de valoare.

Edited by Il Soldatino

kapetanos omu meciului , altii nu prea au miscat deloc

*poate bagã Dragomir o lege , cã ãsta deja numa e fotbal.

Edited by Guardian

ce experimente face si Lacatus. il baga pe plesan, care nu a mai jucat de atata timp. da gol kapetanos