Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

CFR - Steaua 1 - 1

134 posts in this topic

Unii nu inteleg ca a critica si a fi exigent nu este totuna cu a fi contra ceva.E chiar aa greu?Multi dintre noi au crescut cu Magica Steaua si prin venirea lui Laca,am sperat ca Steaua va redeveni ce-a fost!Nu campioana Europei,asta e clar imposibil,insa sa redevina acea echipa puternica,ofensiva,care sa domine pe orice teren.E asa greu?Eu asta mi-as dori,daca n-o sa se intample,asta e,voi tine cu Steaua oricum.E normal insa ca de la Lacatus sa avem mari pretentii,a fost pana la urma liderul marii noastre echipe(sau printre ei)...

@Choli,cu tot respectul,insa imi pari un pic cam arogant si chiar usor extremist in ceea ce ai scris mai sus.Sigur ca sunt multi useri ce au sub 18 ani,insa cred ca s-a demonstrat de multe ori ca nu anii sunt cei ce fac diferenta...ci INDIVIDUL pur si simplu.Nu se da nimeni antrenor,insa toti avem voie sa avem opiniile noastre,chiar daca unii si le exprima mai prost si-n limbaj mIR(ASTA NU-MI PLACE NICI MIE).Sunt de acord ca trebuie sa-l sprijinim pe Lacatus,ca orice antrenor de altfel,insa nu trebuie sa sa ne dam in laturi in a observa greselile pe care le face.Oricine greseste,chiar si Laca.Cat despre fanii de conjunctura...din pacate,aici iti dau dreptate 100%.Totusi,as zice ca suntem destui stelisti care iubesc aceasta echipa cu adevarat...

de acord, nu am nici cea mai mica problema cu varsta atat timp cat sunt in stare sa comenteze un meci. nu mi se pare normal sa existe 5 comentarii si 100 de reply-uri la acele comentarii. chestia asta pur si simplu ma enerveaza. cat despre pareri, stim bine toti ca avem dreptul la opinie proprie atat timp cat nu jignesti. dar cand vine unu' si jigneste antrenorul si unii dintre jucatori...in conditiile in care Steaua joaca bine(parerea mea), suntem in fruntea clasamentului, campionatul abia a inceput, etc.., atunci exista o problema, de mentalitate, de varsta, de iubire pentru culori... nimeni nu spune ca Laca nu greseste, dar, a gresi este omeneste! NICI MIE NU-MI PLACE JOCUL CATEODATA, SI EU IL CRITIC, DAR O FAC IN MINE, IN SUFLETUL MEU...NU MA APUC SA JIGNESC..NU MA LASA INIMA SI MINTEA SA JIGNESC UN OM CARE SI-A DEDICAT JUMATATE DIN VIATA PENTRU Steaua.

Spre exemplu: Am fost la meciul cu bayern si in prima repriza am avut impresia ca Steaua joaca cu juniorii. imi venea sa intru in teren de nervi...nu constructie a atacului, nu presing, nu rautate in joc, nimic. Cu toate astea m-am abtinut in al injura, cand imi venea sa injur echipa si antrenorul ma apucam sa-i incurajez, sa cant, incercam sa fiu alaturi de ei atunci cand aveau mai mare nevoie de suporteri. La sfarsitul meciului cand stadionul se golise si toti jucatorii intrasera la cabine atunci cand Ogararu(respect) a dat acel tricou peluzei sud, am gasit puterea sa cobor 4 randuri mai jos, sa fiu langa gard si sa-l incurajez pe Ogararu si prin el intreaga echipa, NU FACE NIMIC George CASTIGAM LA FIRENZE! NU E NIMIC PIERDUT!

Ce vreau sa spun este ca daca nu esti langa echipa sufleteste, echipa nu gaseste puterea sa revina atunci cand ii este greu, cand este la pamant si astfel nu ne mai da acele satisfactii de care suntem dependenti!!

@DelPiero10,

Pe de o parte spunem unanim ca un fost mare jucator foarte rar este un mare antenor, dar ii cerem lui Lacatus antrenorul sa fie o fiara pe banca tehnica. Nu ai cum sa fii fiara mereu, cateodata nici nu este indicat cand esti antrenor. Din punctul asta de vedere as fi incantat daca ar reusi sa le insufle jucatorilor actuali macar jumatate din ¨fiara¨ care era el. Aici e alta discutie, cu mentalitatea jucatorilor autohtoni..

Extragem din istorie Steaua 88 si comparam asa, ¨in vid de timp si spatiu¨, cu Steaua 2008. Nu se poate asa ceva, era alta lume, in absolut toate domeniile, inclusiv fotbalul. Trebuie sa tinem cont de factorii socio-politici de care vorbea Cornel-Cluj, sunt covarsitor de importanti. Traditie, mentalitate, spirit - astea toate raman de neclintit indiferent de perioada, dar in rest lucrurile se schimba, multe nici nu sunt compatibile pentru comparare.

Spunem ca prin revenirea lui Lacatus speram sa devenim ce-am fost, dar suntem contienti ca este imposibil sa mai fim campionii Europei. Nu inteleg aici. Sa devenim ce-am fost cand? Iar ne izbesc brusc realitatile, aia monetara, aia becaliana etc.

Apoi ca sa dominam tot pe orice stadion. Tocmai, ca s-a mai echilibrat campionatul, ¨s-a stabilizat¨ la un nivel mai ridicat, si nu mai poti spulbera tot, mai ales cand sunt apropiate valoric echipele intr-un meci. Cu atat mai de pretuit va fi titlul pe care eu cred ca-l vom lua anul asta, pentru ca vom fi cei mai buni intr-un campionat competitiv, ca vom fi cei mai buni dintre aia buni (vorbesc de ce se joaca in prezent, nu traditiii, palmarese etc). Ai prefera sa luam campionatul numai dupa meciuri gen 4-1 Farul si 4-0 Gaz Metan, ca sa ai satisfactia ca ai dominat pe orice teren? Cand zici ¨pe orice teren¨ te referi si la Cl?

Normal sa avem pretentii la Lacatus, dar cat de mari pretentii? Nu ai cum sa transpui pretentiile confirmate de la jucatorul Lacatus in pretentiile antrenorul Lacatus; in ambele cazuri Lacatus facea/face parte dintr-un tot unitar, dintr-un ansamblu, dintr-un mecanism. Era liderul, sufletul acelui mecanism, dar singur nu functiona. Cele doua mecanisme sunt parca din lumi diferite, n-avem cum sa le asezam unul langa celalalt, si sa-i cerem lui Lacatus ca Steaua sa fie dupa chipul si asemanarea de acum 20 de ani. Avem pretentii de la Lacatus de Steaua 1988 si de Champions League 2008, dar in conditiile (de toate felurile) actuale? Normal, nimeni nu e perfect, dar greselile pe care le face Lacatus (sau care se presupune ca ar fi ale lui) sunt eclipsate de ce a facut pana acum ca antrenor (joc, rezultate) si care ne da motive sa credem ca se merge intr-o directie buna, atat cat se poate in conditiile astea sacaitoare.

Spunem ca nu amestecam sentimente, nostalgii, si sa apreciem si sa criticam corect. Hai s-o facem asa si sa tinem cont de toate elementele care influenteaza problema. Nu e normal sa compari pe ¨x¨ din ecuatia ¨a¨ cu ¨y¨ din ecuatia ¨b¨.

@choli, din conflictul de idei pot iesi concluzii bune si uneori adevarate. Mie daca mi se raspunde la un post nu mi se pare asa aiurea, poate cutare ma face sa pricep ca aveam o idee gresita. Ai prefera sa fie 100 de posturi la fel ¨Toja nu trebuia sa joace acolo¨? A postat unul si poate inca o mie sunt de acord cu el, fara sa mai zica exact acelasi lucru, dar cu alte cuvinte. Mi se pare normal ca ideile noastre sa interactioneze, nu fiecare pe treaba lui. Sau poate unii nu stiu sa comenteze un meci, dar se straduiesc, sunt receptivi; trebuie batuti cu pietre aia? Cand critici nu inseamna neaparat ca jignesti, se poate critica si altfel.

Ajungem din nou la Lacatus. Nu a jucat cu Toja pe stanga unde da cel mai bun Randament (este singurul mijlocas de picior stang in afara de Ochirosii). A jucat cu el inchizator, astfel reusind sa faca varza mijlocul terenului. Dupa ce a intrat Tiago s-a echilibrat jocul. Pacat de lot.

Salutare!

Virgile, am si eu o nelamurire. Am impresia ca numele subliniate reprezinta numele jucatorilor care s-au remarcat, in opinia ta, la acest meci.

In acest caz te-as ruga sa imi spui daca ii remarci si pe cei care, desi echipati in galben, au jucat pentru CFR Cluj. Ma refer in mod special la "prietenul" meu, muncitorul, care a fost trimis la tigari de Dubarbier la faza golului clujean si care pe tot parcursul meciului a facut doar 2 - 3 incursiuni catre poarta CFR-ului, in restul timpului alergand copios...doar doar nu l-o prinde mingea.

Nu avem cum sa castigam vreun meci cu o echipa adevarata mentinand in teren asemenea trogloditi (ca si Lovin). Dar echipa este a antrenorului Becali, asa ca nu vad ce ar mai fi de zis. Ma gandesc doar ca Bicfalvi, Bogdan Stancu sau Tiago Gomes sunt chiar fotbalisti....si sunt folositi ca umplutura sau chiar cedati...si asta pentru ca nu intra in gratiile lui Fecali...

Unii nu inteleg ca a critica si a fi exigent nu este totuna cu a fi contra ceva.E chiar aa greu?Multi dintre noi au crescut cu Magica Steaua si prin venirea lui Laca,am sperat ca Steaua va redeveni ce-a fost!Nu campioana Europei,asta e clar imposibil,insa sa redevina acea echipa puternica,ofensiva,care sa domine pe orice teren.E asa greu?Eu asta mi-as dori,daca n-o sa se intample,asta e,voi tine cu Steaua oricum.E normal insa ca de la Lacatus sa avem mari pretentii,a fost pana la urma liderul marii noastre echipe(sau printre ei)...

Daca te vei duce la stadion mai des decat tiai dori ca Steaua sa ajunga MagicaSteaua care ti-o doresti tu ar fii bine . Crezand ca daca intri pe forum si incepi sa iti dai cu critica se schimba ceva in jocul Stelei , in mentalitatea lui Lacatus ?

Nu cred ca este vreun suporter al Stelei care nu si-ar dorii ca Steaua sa redevina iar ce a fost , dar acuma haideti sa stam cu toti in fata monitorului , sau al televizorului , si sa asteptam minunea . Atunci veti merge iar la meciuri, dar pana atunci Steaua joaca cu un stadion gol aproape meci de meci pe Ghencea cea ce este trist. Oare din cauza la ce?

Ps: pentru tupac amaru , De Lovin baiate chiar nu trebuie sa te iei ca nu ai ce sa ii zici , de cand a fost trimis la steaua2 parca e alt Lovin , parerea mea .

Edited by CreaTor

Puteti sa va luati gandul de la titlu. Steaua nu are fata de campioana. Hai injurati-ma. Nu avem antrenor cu mentalitate de invingator,ceea ce mi se pare foarte ciudat avand in vedere ce jucator darz a fost.

Echipa a fost praf astazi si merita sa ia bataie,clujul a avut bara,au sutat mai mult la poarta,au ajuns nepermis de usor in fata portii si noroc k apararea a fost azi in zi mare k altfel o luam la scor.

Pun cateva intrebari destul de logice zic eu:

-de ce toja joaca mijlocas central cand el e mijlocas stanga?

-de ce Dayro moreno joaca la mijloc cand el este atacant de meserie?

-de ce arthuro e titular in fiecare meci cand el nu are realizari(si sa nu veniti cu prostii cum k a deviat la gol,golul ala a fost opera lui muresan si a inspiratiei lui Dayro)

-de ce Steaua are atitudine de echipa mica atunci cand joaca afara cu o echipa mai serioasa?

Nu-mi pasa dak a alcatuit becali sau Lacatus echipa,cine a facut echipa astazi a fost un INCOMPETENT. Datorita acestor miscari "geniale" ne-am compromis total mijlocul,care a ajuns mai mult a 2-a linie de fundasi,cu un toja pierdut si cu un Lovin care s-a trezit singur impotriva mijlocului clujean. Steaua a jucat bine doar in primul sfert de ora pana s-au tatonat echipele si s-au prins clujenii k mijlocul nostru e branza. Antologic a fost acel ultim sfert de ora din prima repriza cand Steaua era cu toata echipa in jumatatea noastra iar Dayro era pe la 40m. Jenant.

Problema e la conducere si la alcatuirea echipei.Din cei ce au intrat azi in teren doar 7 au jucat pe posturile lor,zapata,Goian,Ghionea,Ogararu,Petre Marin,,Banel si Lovin. In rest improvizatii. Arthuro nu e atacant de careu desi joaca pe acea pozitie,Dayro e atacant nu mijlocas,toja e mijlocas stanga nu mijlocas central dar de trebuiau sa-i faca loc lui Semedo care nu a facut nimic astazi. Pe scurt de la mijloc in sus Steaua e ca si inexistenta. Am mai zis-o,pe vremea lui Oli tactica era "dati mingea lui Dica",acum Dayro preia acest rol.

Thiago si Stancu se cer in teren. Thiago pentru k momentan Ov.Petre si Radoi sunt out iar Stancu pentru k arthuro e o panarama cu P mare. Nu e posibil sa nu dai gol in ultimele 4-5 meciuri si sa intri titular,aici e vina lui Lacatus.

Nu e posibil sa te numesti Steaua Bucuresti si sa joci jumatate de ora fotbal,in rest sa stai cu fundul in poarta,astazi am avut o atitudine de gloria buzau nu de Steaua Bucuresti.

Repet,vina e a antrenorului sau a persoanei care face echipa. Cum va explicati k un jucator k szekely care facea furori la Otelul nu joaca meci de meci la Steaua,si mai ales de ce nu joaca pe dreapta? Pai pentru k acolo are loc asigurat atletul. Cum de avem un atac mort si sacrificam singurul atacant adevarat,Dayro moreno,k sa-l punem sa joace la mijloc unde avem deja atatia mijlocasi ofensivi(macar teoretic aici sunt toja,plesan,Ochirosii,Nicolita,szekely,abel moreno).

Suntem prostii Romaniei daca,dupa ce am muncit atatia ani si am bagat CFR-ul moca in CL,bagam si javrele astea imputite. Oricum,eu stiu deja cum vom juca in deplasarile din groapa,ghiulesti,Timisoara,vom juca pe contra-atac desi noi nu avem jucator de contra-atac,cum sa contrataci cu Banel Nicolita care nu stie sa preia o minge,sau cu arthuro caruia ii trebuie 3 miscari doar k sa se intoarca. Singurii jucatori de contraatac la Steaua sunt Stancu,Dayro,szekely si Semedo insa foarte rar sunt toti in teren.

La final vreau sa dau Uniune European din greu publicului "civilizat" din Cluj,care a injurat echipa noastra de cateva ori si a binevoit sa arunce cu monede(una in arthuro,alta in Lovin si cred k una l-a lovit si pe zapata altfel nu cred k se intindea pe jos)."Civilizatia" asta incepe sa se asemene cu ghiulesti in care zboara flegme din toate zarile. Si Augustus a dovedit din nou cat de javra e cand a inchis ochii la acel rosu clar al lui cadu,mai da-o in ma-sa l-a calcat cu crampoanele pe spate intentionat,daca nici asta nu e rosu ce mai e?

Seara asta m-a intristat profund pentru k am vazut k nu avem atitudine de invingatori,jucam la mica ciupeala.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Absolut de acord cu tine, cu mentiunea ca n-am reusit sa imi dau seama dupa trei ani pe ce post joaca tipul acela care se remarca prin fuga....muncitorul vreau sa zic...imi scapa numele, dar il vedem meci de meci cum incearca el sa ne arate ce stie sa fuga...si, de fapt, sub acest efort se ascunde neputinta lui de a juca fotbal. El nu are de fapt nici o atributie in joc, el ii tine pe toti si pe niciunul (vezi golul clujean). Mai da un gol din ofsais sau unul pe bune de doua ori pe sezon....dar nimeni nu contorizeaza de cate ori luam gol din cauza lui....dar, in fine, nu el e saracul vinovat...

A fost foarte greu sa privesc acest meci.... sunt un var de-al lui Szekely, si nicidecum vreun simpatizant al Stelei. Il iubesc pe acest om, foarte mult, de mic copil,si in momentul in care a parasit Otelul mi-am dorit sa am foarte multi bani... si sa il tin intr-o echipa a mea... de vis, in care sa joace alaturi de Ghionea (vecin de bloc) Cernat, Bostina, Calugaru, Paraschiv, Ogararu, Baciu.....de ce nu ...si un Zamfir Reloaded.. dupa care plangi... si apoi razi vazand, un Bosanceanu sau Iorga rapunand cu piepturile aproape goale .. super echipa (dezminta ulterior) a rapidului. Nu am plans atunci cand Szekely a speriat toate ciupercile stranse la bara lui Trabzon pentru Cupa UEFA, asa cum am rabufnit cand ridiculiza mijlocul si apararea Stelei intr-un celebru meci de cupa.... DOAMNE CE VIS!!! Noi suporterii unor echipe mici, suntem cu adevarat mandri de asemenea performante, cu asta ramanem .... probabil cu satisfactia daruirii unei echipe mici, dominand o echipa mare, cand vezi sudoarea provenita din suflet siroita pe chip, dorinta exacerbata de a invinge... de ajuns pentru un vis.

In aceasta seara Steaua s-a multumit cu putin la un moment dat.... si a obtinut "satisfactor"... insa pentru noi suporterii "ciudati, ne-au ramas in memorie anumite faze care ne fac bucurosi sa credem ca macar...... ceea ce a inceput cu Steaua... e foarte posibil sa nu se continue cu aceasta echipa in Europa in acest moment. Te felicit Virgil pentru analiza... chiar foarte pertinenta si asta ajuta mult.... Deh, mereu Steaua a avut jucatorii pe care i-am iubit cel mai mult....

Sa fie spectacol pozitiv la Firenze.... si sper la mai mult de un punct...

Peace!!!

Edited by danimanfx

A fost foarte greu sa privesc acest meci.... sunt un var de-al lui Szekely, si nicidecum vreun simpatizant al Stelei. Il iubesc pe acest om, foarte mult, de mic copil,si in momentul in care a parasit Otelul mi-am dorit sa am foarte multi bani... si sa il tin intr-o echipa a mea... de vis, in care sa joace alaturi de Ghionea (vecin de bloc) Cernat, Bostina, Calugaru, Paraschiv, Ogararu, Baciu.....de ce nu ...si un Zamfir Reloaded.. dupa care plangi... si apoi razi vazand, un Bosanceanu sau Iorga rapunand cu piepturile aproape goale .. super echipa (dezminta ulterior) a rapidului. Nu am plans atunci cand Szekely a speriat toate ciupercile stranse la bara lui Trabzon pentru Cupa UEFA, asa cum am rabufnit cand ridiculiza mijlocul si apararea Stelei intr-un celebru meci de cupa.... DOAMNE CE VIS!!! Noi suporterii unor echipe mici, suntem cu adevarat mandri de asemenea performante, cu asta ramanem .... probabil cu satisfactia daruirii unei echipe mici, dominand o echipa mare, cand vezi sudoarea provenita din suflet siroita pe chip, dorinta exacerbata de a invinge... de ajuns pentru un vis.

In aceasta seara Steaua s-a multumit cu putin la un moment dat.... si a obtinut "satisfactor"... insa pentru noi suporterii "ciudati, ne-au ramas in memorie anumite faze care ne fac bucurosi sa credem ca macar...... ceea ce a inceput cu Steaua... e foarte posibil sa nu se continue cu aceasta echipa in Europa in acest moment. Te felicit Virgil pentru analiza... chiar foarte pertinenta si asta ajuta mult.... Deh, mereu Steaua a avut jucatorii pe care i-am iubit cel mai mult....

Sa fie spectacol pozitiv la Firenze.... si sper la mai mult de un punct...

Peace!!!

Ce vrei sa insinuezi cu Ogararu , este 100% al Stelei , produs al liceului Mircea Eliade , a jucat la cupa liceelor , mai documenteaza-te daca nu stii cu echipa ta de vis :-j

Din pacate, Lacatus si-a dovedit si aseara lipsa de experienta si de anvergura in pregatirea unor jocuri complexe din punct de vedere tactic, folosind un modul central absolut falimentar, in conditiile in care Toja a aratat clar ca nu stie jocul in aceasta zona a terenului. Mai mult, introducerea din primul minut a lui Semedo a fost si ea neinspirata, pentru ca omul, in pofida faptului ca a marcat 2 goluri duminica trecuta cu Mediasul, era limpede ca va fi marcat de presiunea emotionala a partidei, fiind transferat de la Cluj abia de 3 saptamani.

Nu in ultimul rand, obsesia pentru titularizarea pe dreapta a lui Nicolita si lasarea pe banca a lui Szekely sau mutarea acestuia pe stanga, in timpul jocului, devine bolnava. Desi avem fotbalisti excelenti, cel putin pentru acest campionat, echipa nu poate da randament daca acestia nu sunt dispusi rational, pentru exploatarea la maxim a calitatilor lor. Si aseara Dayro cobora mult prea mult in banda, cand locul lui ar fi trebuit sa fie pe linia fundasilor adversi, pentru a-si pune in valoare viteza si tehnica.

In fine, chiar nu inteleg cat se mai insista cu Arthuro, care, desi tehnic, este de o lentoare evidenta! Ii trebuie cateva miscari sa preia o minge, nemaipunand la socoteala faptul ca nu poate juca pe contraatac. Atacant de careu (urasc termenul asta!) ti-ar trebui intr-un joc acasa, cu o echipa care se baricadeaza in propriul teren, nu intr-un asemenea meci, cand fazele rapide pot decide invingatorul.

Pacat, am aratat din nou ca o formatie cu o mentalitate de echipa mica, jucand, practic, la "mica ciupeala".

Edited by Piece of Mind

Bai io nu inteleg de ce naiba Lacatus asta l-a bagat mijlocas central pe Toja care este de fapt mijlocas de banda stanga , si in plus are doar picioru stang. Mijlocas central mai puteau juca Abel Moreno , Tiago .... deci mijlocul a fost rupt aseara .Si cum sa il tii pe mortu ala de arthuro in dauna lui Bogdan Stancu?? ca se vede ca are 2 clase peste el. pe kapetanos cred ca l-au cumparat doar pt meciuri cu gaz metan si Farul. Inca o data Lacatus mi-a demonstrat ca este 0 ca antrenor ... doar rezultatele pozitive si fazele fixe cred ca il mai pot salva. Cred ca si eu pot antrena Steaua la ce jucatori de valoare avem , dar nu stim sa ii asezam... mai ramane sa il scoata pe Zapata din poarta sa il puna atacant ca se accidenteaza d moreno ...

Edited by unuspecial

Tiago-- trebuie titularizat acolo pe mijloc

Toja -- pe stinga ii locul lui (titular )

Semedo---joaca bine doar cu echipele mici trebuie sa fie rez4erva lui Nicolita pe dreapta

Sekely --- rezerva lui Toja pe stinga

Golanschi---- Titular (fundas dreapta )

Ogararu ---- rezerva lui Golanschi caci nu are pasele inteligente a lui Golanski si nici centrari bune nu am observat la el

Radoi ---- cind isi va reveni fundas central ( cind va juca Radoi si Golanski Steaua va putea porni un atac de la fundasi

Nu stiu da ca Emegara pote juca fundas stinga caci P. Marin inafara de degajari fara adresa nimic nu-i iese si in mod ormal nu poate sa-l angajeze pe Toja

Daca Lacatus isi av da seama de toate astea Steaua se va celifica mai departe in UCL si o va bate pe CFR

Haideti sa terminam cu idioteniile si modalitatile sentimentale de a gandi!

In mod clar nu avem antrenor de nici o culoare! Si eu sunt mare fan Lacatus, dar sa joci bine 15 minute, dupa care sa te bagi cu curul in poarta fiindca ai 1 gol avans, sa cedezi toate spatiile, iar dupa aia sa incerci sa o iei de la inceput, cand in sfarsit ai fost egalat, inseamna lipsa totala de cunostinte in domeniu.

Cu Bayern au facut la fel, au lalait-o pana au dat nemtii gol.. se parea ca stiu de la cabine ca trebuie sa marcheze aia si dupa aia sa joace.

Prietene aci ai perfecta dreptate.Eu nu pot inteleg cand ai o echipa atat de valoroasa sa joci tot pe-o tactica foarte proasta,la ce jucatori avem ar fi trebuit sa maturam cu clujenii pe jos si nu numai atat ar fi trebuit sa le aratam fotbal,dar atunci cand oierul se baga se baga ca nu poate nimeni sa-mi spuna ca nu se baga oierul se vede clar de la 300km.Cred ca fiecare suporter care scrie pe acest forum ar aseza o echipa mai puternica in teren si ar juca fotbal nu bambilici in curtea scolii.Pai la ce a jucat Steaua aseara dupa min 9 se poate spune fotbal de curtea scolii cand nu stii cu cine joci in echipa si joci cu echipa asta de 2 min in toata viata ta si nu-i gasesti pe teren.Eu practic nu stiu ce fac ei la antrenament ca in teren zici ca nu se cunosc.Raman la aceeasi idee ca Lacatus cu tot respectul pt el dar n-are treaba cu antrenoratul.ai doi jucatori de valoare de picior stang pt banda stanga si tu bagi tot unul de picior drept(Ochirosii,Toja)Ai 2 mijlocasi la inchidere pe banca si tu bagi un mijlocas ofensiv pe post de inchizator(Toja)deja l-ai omorat.Ai 2 atacanti de care ai vazut ca ti-au dat randament(Stancu,Kapetanos)si tu tot joci cu Arthuro care mie personal m-i se pare de Liga a 3 a.Deci eu chiar nu stiu cine l-a vazut jucator de fotbal,n-a fost bun Pepe ca de facea aceeasi chestie ca si el dar mai bine.Oricum sunt scarbit sa mai scriu si sa ma necajesc.Steua Campioan :steag_cruce_invers: a

Ce ocazii iminente de gol a avut Clujul in afara de bara ?!!?!??

Nu avem cum sa castigam vreun meci cu o echipa adevarata mentinand in teren asemenea trogloditi (ca si Lovin). Dar echipa este a antrenorului Becali, asa ca nu vad ce ar mai fi de zis. Ma gandesc doar ca Bicfalvi, Bogdan Stancu sau Tiago Gomes sunt chiar fotbalisti....si sunt folositi ca umplutura sau chiar cedati...si asta pentru ca nu intra in gratiile lui Fecali...

Nici eu nu-l suport pe Lovin, dar trebuie sa recunosti ca ieri seara Lovin a fost cel mai bun jucator al nostru

un meci bun

ati jucat ca leii mai baieti tot asa si ajungem unde ne este locul nu mai avem mult si cainii raman in urma cu 10 pozitii Forza Steaua :steag_cruce_invers:

Dupa un joc ca asta pot sa spun ca Lacatus mai are mult de lucru, dar totusi jocul nostru este la un nivel bun fata de anii trecuti! Amintiti-va de meciul de anul trecut de la CFR, de meciul cu Rapid terminate 0-0. Meciuri anoste in care nu iti era frica ca luam gol, nici emotii in fata portii adverse n-aveam pentru ca nu ajungeam niciodata. E drept acum avem si niste jucatori de mare valoare : Toja, Dayro, Szekely, Semedo si privind lucrurile din punctul asta de vedere este normal sa fim si nemultumiti fata de Lacatus.

Legat de jucatori in parte ce pot sa spun:

-Zapata - a gresit la gol dupa parerea mea...nu avea ce cauta asa in fata. Oricum nu ii putem imputa prea multe a fost si ghinion.

-Ogararu nici rau nici bun -oricum de la venirea sa nu a aratat atat de mult cat ne asteptam.

-Goian -Ghionea- s-au descurcat bine fata de alte meciuri cand au jucat impreuna si obisnuiau sa faca numeroase tampenii.

-Petre Marin- chiar daca a dat centrarea aia mi se pare jucatorul care in momentul asta strica Steaua. Dupa partea lui a venit aseara o ploaie de centrari , iar aportul lui ofensiv tinde spre 0. Abia astept revenirea lui Emeghara.

-Nicolita- un meci peste nivelul lui mediu, in continuare cred ca este sub Szekely.

-Lovin-un jucator mult injurat si de mine si de multi de pe forum, cred ca in acest moment este inchizatorul numarul 1. Mi se pare mult si peste Ovidiu Petre in zilele lui bune, care chiar daca recupera multe mingi pasa doar inapoi. De la Lovin mingea mai pleca si spre inainte( chiar daca de multe ori greseste).

-Toja -imi mentin parerea jucator de mare clasa. Si aseara in ciuda criticilor mi s-a parut ca a facut un meci foarte cerebral. Cred ca in a doua repriza s-a pierdut. Oricum locul lui este in stanga ca sa poata dribla, centra ataca poarta.

-Semedo- un meci mai putin reusit , oricum nu pot fi nemultumit de el cand ma gandesc ce specimene aveam nu de mult pe postul ala: Croitoru, Cristocea s.a. m.d.

-Dayro- my favourite -sud-american in adevaratul sens al cuvantului. Jucatori ca el imprima echipei un joc ofensiv, un stil curat si frumos. Dupa principiul dai un ban da face doi Dayro isi merita din plin banii. Si arata care este diferenta intre un jucator de 2 milioane si unii de 500.000 sau veniti moca.

-Arturo- nici nu mai vreau sa comentez evolutia lui. Sunt scarbit realmente. Lacatus are o mare bila neagra daca continua cu el. Si sa nu o bagati pe aia ca aseara a facut culoare , ca a deviat ca nu tine. Are deja 12-13 meciuri ca titular. Pai in atatea meciuri dadeau Victoras Iacob sau chiar si Zaharia la goluri de ne saturam:)).

Toja ma enerveaza de nu mai pot...nu face fata deloc.Cred ca observa si Lacatus asta,dar se pare ca Gigi il simpatizeaza si "fiarei"ii este practic imposibil sa se impotriveasca.De asemenea cred ca Stancu ar merita un loc printre titulari,a deminstrat-o !Radoi cand revine?!Avem nevoie de el.Pacat ca se poate,dar nu vor sa se ambitioneze mai mult...Forza Steaua ! :steagcruce:

Bafta tuturor suporterilor !

si cine trbuia sa joace in locul lui toja?

Banuiesc ca procentele alea au rezultat in urma unui studiu intens asupra userilor ce posteaza pe forum :)

e doar o parere, tu ai alta? in afara de aprox. 50-60 de persoane nu cred ca ai cu cine vb despre fotbal in acest site. Tu nu observi ca majoritatea comentariilor sunt raspunsuri la altele?

cati dintre noi pot face un comentariu asupra unui meci in mai mult de 15 fraze?

BAi omule da tu cine te vezi? crezi ca daca scrii 16 fraze ai peste 18 ani? pun pariu ca esti doar un frustrat din ala de 19 ani care se crede teribilist..intr`adevar sunt multi copii de 14-15 ani care stiu sa scrie doar Forza Steaua sau alte chestii d`astea penibile..dar nu`i bagi in seama.. pt mine nici nu exista pe forum.. Dar tu daca esti asa bun de facut analize sportive dute tata si angajeaza`te la gsptv, faci si tu un ban cinstit. Pe forumu asta s-au adunat toti suporterii de ocazie.. cand batem sa ramana lacaatus pe viata cand pierdem afara Lacatus..Voi nu va da`ti seama ca Steaua este viata lui..se vede la fiecare expresie a fetei lui catunci and marcam sau cand avem o ocazie..este visu lui sa faca din Steaua o mare echipa cum a fost.. dar deocamdata noi nu avem jucatori in`afara de Zapata , Radoi, Dayro , Lovin , Banel , Goian si poate peste un timp Stancu si Szekely in`afara de astia restu sunt sub-mediocrii. Aseara s-a vazut clar ca jucatorii CFR-ului sunt peste ai nostri.. Arthuro e 10% din Kone..O sa ziceti ca sunt nebun Lovin si Banel jucatori? da si chiar cu multe peste strainii adusi..pai Thiago nu`i ajunge nici la degetul mic lui Lovin .. si Semedo e bun cand jucam cu Gaz metan si cs otopeni , la un meci mai important e total pe din`afara.. m-am uitat la cariera lui .. el are 10 goluri marcate in total de cand s-a apucat de fotbal..cand vreodata credeti ca Semedo dadea 2 goluri decisive la Betis la 19 ani? niciodata ..pai Semedo la 19 ani nici nu auzise de Cupa UEFA..

Asa ca mai ganditi`va si voi inainte sa va dati mari specalisti in analize de 15 fraze..

Edited by Fear

Daca te vei duce la stadion mai des decat tiai dori ca Steaua sa ajunga MagicaSteaua care ti-o doresti tu ar fii bine . Crezand ca daca intri pe forum si incepi sa iti dai cu critica se schimba ceva in jocul Stelei , in mentalitatea lui Lacatus ?

Nu cred ca este vreun suporter al Stelei care nu si-ar dorii ca Steaua sa redevina iar ce a fost , dar acuma haideti sa stam cu toti in fata monitorului , sau al televizorului , si sa asteptam minunea . Atunci veti merge iar la meciuri, dar pana atunci Steaua joaca cu un stadion gol aproape meci de meci pe Ghencea cea ce este trist. Oare din cauza la ce?

Ps: pentru tupac amaru , De Lovin baiate chiar nu trebuie sa te iei ca nu ai ce sa ii zici , de cand a fost trimis la steaua2 parca e alt Lovin , parerea mea .

De unde stii ca nu ma duc la meci?Ma duc,si de-a lungul timpului,am fost foarte des pe Ghencea.Nu neaparat in galerie,insa in Ghencea ma duc de cel putin 10 ori pe sezon...iar eu cred ca,indiferent ce hibe are Laca ca antrenor,problema de la cap se impute...stii foarte bine la cine ma refer.Si se pare ca pe Becali il vom m-ai suporta multa vreme de acum...

Edited by DelPiero10

Eu nu pot inteleg cand ai o echipa atat de valoroasa sa joci tot pe-o tactica foarte proasta,la ce jucatori avem ar fi trebuit sa maturam cu clujenii pe jos si nu numai atat ar fi trebuit sa le aratam fotbal,dar atunci cand oierul se baga se baga ca nu poate nimeni sa-mi spuna ca nu se baga oierul se vede clar de la 300km.Cred ca fiecare suporter care scrie pe acest forum ar aseza o echipa mai puternica in teren si ar juca fotbal nu bambilici in curtea scolii.Pai la ce a jucat Steaua aseara dupa min 9 se poate spune fotbal de curtea scolii cand nu stii cu cine joci in echipa si joci cu echipa asta de 2 min in toata viata ta si nu-i gasesti pe teren.Eu practic nu stiu ce fac ei la antrenament ca in teren zici ca nu se cunosc.Raman la aceeasi idee ca Lacatus cu tot respectul pt el dar n-are treaba cu antrenoratul.ai doi jucatori de valoare de picior stang pt banda stanga si tu bagi tot unul de picior drept(Ochirosii,Toja)Ai 2 mijlocasi la inchidere pe banca si tu bagi un mijlocas ofensiv pe post de inchizator(Toja)deja l-ai omorat.Ai 2 atacanti de care ai vazut ca ti-au dat randament(Stancu,Kapetanos)si tu tot joci cu Arthuro care mie personal m-i se pare de Liga a 3 a.Deci eu chiar nu stiu cine l-a vazut jucator de fotbal,n-a fost bun Pepe ca de facea aceeasi chestie ca si el dar mai bine.Oricum sunt scarbit sa mai scriu si sa ma necajesc.Steua Campioan :steag_cruce_invers: a

Te contrazicie de cam multe ori pentru un singur paragraf.

Da, daca faceai tu echipa maturai cu Clujul pe jos... asta nu cred ca a fost gandita deloc. Think again! Bambilici ai vazut tu, draga.

De ce esti asa scarbit? Nu te mai uita la meciuri, daca din asta nu ai inteles nimic si te ia scarba.

@choli

bravo tata. esti mare om.

ba [...]

eu merg regulat la meciuri din germania pana in Ghencea pe costurile mele. dar nu conteaza ca tu esti mai mare suporter decat mine. ai mai mare stiinta fotbalistica decat mine? ia spune-mi tu mie ai lucrat la construierea Ghencea? ai dus macar o galeata de lut sau de ciment ???? eu iti spun [...] ca am facut Armata in Bucuresti si mi-am rupt oasele timp de o luna la construierea Ghencea in timp ce p[...]

doamne la ce nivel ma pot cobori.

Edited by Marius
ultimul avertisment. ai grija la limbaj

Mai usor cu atacurile la persoana. Aici discutam despre meci. Despre cat e de stelist unul sau altul, folositi cu incredere PM, e-mail, Y!M and so on...

Din nou Laca a fost eficient :wanker: Dupa gol am vazut un sistem de joc revolutionar de 6-4(Dak ajungeam in min 70 cu 1-0 ii baga si pe Baciu,Rada,si Golanski si jucam cu 8 fundasi).S-a vazut ca e depasit,dupa ce s-au pus pe noi nu am mai ajuns la poarta...si noi vrem sa fim Steaua '86 :wanker: Respect pt ce a facut ca jucator,dar antrenor e 0 barat!

Sign in to follow this  
Followers 0