Virgil

CFR Cluj - Steaua Bucuresti 1 - 1 (1 - 1)

181 posts in this topic

kvsc e numele pe care l-a purtat CFR Cluj in 1907, cand s-a infiintat.

in traducere daca nu ma insel insemna FC Cluj sau sc Cluj.

galeria asta si-a ales numele din motive stiute numai de ei.

trebuie insa sa stie lumea ca ei nu sunt o brigada ultras.

sunt doar niste oameni platiti de club ca sa mearga in deplasari si acasa si sa sustina echipa.

din cate am inteles transportul e asigurat de club.si mai sunt si alte "servicii" de care beneficiaza ei prin bunavointa clubului cefere.

printre ei sunt si romani, nu doar unguri.

sunt doar suporteri platiti.atat!

stiam ce inseamna kvsc, dar de asta am dedus ca e galeria ungureasca, nu cred ca sunt romani mandri de aceste initiale pe care le reprezinta.

Mandria lor e platita.

Sunt oameni falsi.Ceferistii in proportie de 99% sunt oameni falsi!

Uitati-va la meci vineri.

Veti vedea.

stiam ce inseamna kvsc, dar de asta am dedus ca e galeria ungureasca, nu cred ca sunt romani mandri de aceste initiale pe care le reprezinta.

kvsc=kolozsvari vasutas sport klub =clubul sportiv feroviar clujean

din cate stiu cam 60% sunt maghiari, restul romani. Nu stiu cat de mandri sunt cei 40%, adica inteleg sa ai respect pentru istoria clubului ,insa inceputul aceasteia se suprapune cu o perioada grea si nefasta din istoria noastra, iar folosirea initialelor unguresti mi se pare un afront adus celor care au avut de suferit. N-am inteles de ce n-au ales varianta romaneasca CSFC ,suna la fel de impronuntabil ca si KVSC :)

Oricum, nu sunt o brigada, ci un fel de AISS al lor: au o organizatie non profit, sedinte saptamanale, organizeaza deplasari in strainatate etc. Sunt tolerati de RMNS si CG, dar nu prea se inteleg, fiind singura galerie care sta la p2, restul fiind grupate la p1.

Edited by dee

Acest mesaj a fost editat de Marius: Astazi, 12:51 AM

Motivul editarii: Daca nu postezi on-topic zbori imediat de pe forum

Fiind clona individului care si-a permis sa intre pe acest forum doar pentru a provoca si a jigni, trebuia banat, conform regulamentului, chiar de la acest prim post. De unde atata toleranta pentru un astfel de dezaxat?

Edited by Virgil

de curiozitate...care e peluza 2 la astia?

exista o singura peluza divizata pe verticala: cea de sus e considerata peluza 2, cea de jos 1. Galeria Stelei va sta la peluza 1, in timp ce galeria propriu zisa a CFR-ului (adica aia care se agita ceva mai mult decat majoritatea si canta) in partea opusa a aceleasi peluze, atat jos (romaniacs, cg etc) cat si sus (kvsc). Ti-am atasat o schita, ei stau in sectoarele 30, 31, 25 :)

@ms yoyo, am modificat

am bilet la peluza 1 in sectorul 25 , vreau sa stiu daca pot sa intru in sectorul 28 unde va sta galeria noastra! ma poti ajuta?

am bilet la peluza 1 in sectorul 25 , vreau sa stiu daca pot sa intru in sectorul 28 unde va sta galeria noastra! ma poti ajuta?

te-ai scos :laugh:

ai bilet chiar in galeria CFR-ului. Poti sa intri in galeria Stelei doar daca sari gardul :laugh: dar nu-i sigur ca si reusesti.

Acest mesaj a fost editat de Marius: Astazi, 12:51 AM

Motivul editarii: Daca nu postezi on-topic zbori imediat de pe forum

Fiind clona individului care si-a permis sa intre pe acest forum doar pentru a provoca si a jigni, trebuia banat, conform regulamentului, chiar de la acest prim post. De unde atata toleranta pentru un astfel de dezaxat?

Pentru ca, la ora 1 noaptea, nu aveam de unde sa stiu ca e clona cuiva, mai ales ca in topicul de Sanctiuni nu este postat nimic referitor la el.

O sã fie greu insã am convingerea cã jucãtorii se vor mobiliza și o sã obținem victoria. Merg pe un 1-2!

te-ai scos :laugh:

ai bilet chiar in galeria CFR-ului. Poti sa intri in galeria Stelei doar daca sari gardul :laugh: dar nu-i sigur ca si reusesti.

daca acolo sta galeria cefereului atunci de ce sa mai pun bilete in vanzare in sectoru ala (si au fost destule un prieten a cumparat peste 30), banuiesc ca cei din galerie majoritatea au abonamente. sper ca o sa intru la noi !

va fi un meci foarte dificil...dar o am presimtire ca Steaua va castiga DIN NOU

si pt galeria Stelei: sa`i terminaaaaaaati :X

FORZA Steaua fular-campionii

daca acolo sta galeria cefereului atunci de ce sa mai pun bilete in vanzare in sectoru ala (si au fost destule un prieten a cumparat peste 30), banuiesc ca cei din galerie majoritatea au abonamente. sper ca o sa intru la noi !

nu cred ca te vor lasa sa intri in alt sector decat cel de pe bilet, doar daca vei face schimb cu cineva. sorry! Te-ai bagat direct in gura lupului si fix langa aia mai "rai" :))) Oricum, stai linistit, nu vei fi singur acolo, galeria lor ocupa cam 2/3 din sect.25, cam cat tine sectorul 31 de deasupra, in rest sunt simplii spectatori.

Intrebare: Se pot cumpara bilete de la galeria Stelei care face deplasarea ?

aveti ba grija ce bannere aveti si ce strigati. in caz de bannere si strigari rasiale sau xenofobe pierdem cu 3-0 direct. si dupa ce sa intamplat in jiulesti abia asteapta comisia sa ne traga prin bat

mai sunt stelisti cu bilete in sectorul 27. Cei care aveti bilete in sectoarele 24, 25, sau 26 puteti sta si in sectorul 27, ca nu sunt delimitate sectoarele decat sectorul 28 e despartit printr-un gard.

Sectorul 27 o sa fie un fel de zona tampon plin cu stelisti kamikaze :D

Edited by Yoyoyoi

Sper sa batm dar imi e frica sa dau un pronostic. Poate fi foarte imprevizibil jocul asta. Sper doar ca jucatorii sa joace concentarti si sa fie macar in 80% forma...

FORZA Steaua... :steag_cruce_invers:

Edited by mNiosu