fcsteaua.ro

Un gest remarcabil

50 posts in this topic

Dupa finalul meciului cu Bayern, cand stadionul devenea din ce in ce mai gol, jucatorii plecasera deja la cabine iar suporterii din peluza, udati din plin de ploaia ce nu a incetat pe tot parcursul meciului, s-a petrecut ceva ce poate parea marunt la prima vedere insa care inseamna foart mult pentru orice suporter stelist.

George Ogararu s-a intors de la vestiare tinand in mana un tricou galben pe care era desenata o inima ros-albastra. S-a intreptat catre peluza, l-a aruncat peste gard, a salutat, inca trist dupa infrangere si a plecat in aplauzele tuturor celor din Peluza Sud.

Din pacate multi vor spune "ei si ce?" si vor trece mai departe la injurat echipa, antrenorul, la suspinat dupa un transfer pe care se zvonea ca il facem, insa multi au plecat aseara mai bucurosi de la stadion, cu certitudinea ca in echipa de azi a Stelei mai avem inca un stelist adevarat, crescut de mic in rosu si albastru.

Multumim, George!

fcs - prin amabilitatea lui AdiM - mandrul posesor al tricoului

F-A-B-U-L-O-S gest!!!!

Plecaciuni, George! Ai fost si vei ramane fenomenal!

Noul proprietar sa-l stapaneasca sanatos, voios si la fel de norocos! Si la voce gros (pe stadion) :)

Respect Ogararu !

Respect Ogã!

off topic: Despre care pusti de 15 ani vorbea Becali aseara la Realitatea ?

Edited by Verssace

Inca o dovada ca Ogararu e printre putinii stelisti adevarati ramasi in lotul actual al Stelei.

Respect George Ogararu!

AdiM sa-l porti sanatos

Este extraordinar ca in aceasta industrie-fotbal mai exista si caractere precum Ogararu. Felicitari George!

Comentariile sunt de prisos....Momentul in care a iesit din tunel si a venit sa arunce tricou mi-a ramas in minte.Mai rar un gest asa.

Edited by STARforce

da am vazut si eu cand a aruncat tricoul peste gard...chiar ma intrebam ce anume este...

Respect George Ogararu

Ce va surprinde?

George totdeauna ne-a tratat cu respect si ne-a iubit.

Nu e nimic nou.

E acelasi OM ADEVARAT pe care si noi il iubim si respectam.

Pacat ca nu exista mai multi ca el.

Foarte frumos gestul.E placut sa stii ca mai sunt jucatori in echipa Stelei carora le pasa si de fanii care indura ploaia,vantul sau zapada.RESPECT,George!

Respect Ogã!

off topic: Despre care pusti de 15 ani vorbea Becali aseara la Realitatea ?

Despre Florentin Matei

Foarte frumos gestul.E placut sa stii ca mai sunt jucatori in echipa Stelei carora le pasa si de fanii care indura ploaia,vantul sau zapada.RESPECT,George!

Poate doar Zapata si Radoi!

Cumva Florin Matei e acela care a refuzat sa se mai antreneze cu Steaua?

despre el e vorba sigur dar nu il invinuiti pe junior ca probabil nu a fost intentia lui ci a tatalui sau. e un lucru bun daca a fost pastrat desi nu l-am vazut jucand si nici nu stiu cine l-a remarcat dar sa speram ca in maxim 2-3 ani sa-l vedem alaturi de echipa mare pentru ca acesti pusti trebuie aciuati pe langa echipa mare de la 16-17 ani si poate la 18 sa avem sperante chiar sa joace daca este asa talentat cumse spune.

Edited by ebonyc

Ogararu este un stelist adevarat si un baiat simtit, nu ma mir ca a facut acest lucru.

George Ogararu, un Stelist care a jucat, joaca si va juca in continuare cu INIMA pentru Steaua. Rar mai vezi in ziua de astazi astfel de jucatori! :steag_cruce_invers:

Cumva Florin Matei e acela care a refuzat sa se mai antreneze cu Steaua?

despre el e vorba sigur dar nu il invinuiti pe junior ca probabil nu a fost intentia lui ci a tatalui sau. e un lucru bun daca a fost pastrat desi nu l-am vazut jucand si nici nu stiu cine l-a remarcat dar sa speram ca in maxim 2-3 ani sa-l vedem alaturi de echipa mare pentru ca acesti pusti trebuie aciuati pe langa echipa mare de la 16-17 ani si poate la 18 sa avem sperante chiar sa joace daca este asa talentat cumse spune.

Referitor la Florentin Matei ... pustiul era contrariat ca lumea ii cerea sa paseze mingia si sa joace pentru echipa, sa nu mai fie individualist, si ca antrenorul ii cerea sa faca faza defensiva, iar el nu vroia! :dry:

forzateaua

Edited by Astristul

se pare ca a intors favorul celor din galarie pt cum l-au primit la primul antrenament.frumos gest chiar frumos gest.pacat ca mai sunt putini ca el...