Virgil

Steaua - Gaz Metan 4 - 0 (2 - 0)

65 posts in this topic

continua sa joaca

Corect: continua sa joace

Multumesc pentru atentionare. Voi face modificarea in primul post.

hmm sa vedem in prima etapa au facut egal 2-2 cu Otelul in a3-a etapa au batut o Poli Timisoara cu un 5-1 spectaculos, totusi sper ca vom trece de ei, dar cu siguranta nu v-a fi usor , sper ca Laca sa il lase pe Bogdan si Szekey 90 de min sa vedem cum rezista. :hai_steaua:

Edited by Grenada

cred ca e timpul ca Dayro, arthuro, toja, szekely si Semedo sa se odihneasca, poate si Goian, si cu siguranta Radoi. daca nici macar in meciul asta nu ii vedem pe Ochirosii, pedriel, neaga, rada etc, atunci sa nu ne mai plangem ca avem jucatorii obositi ca joaca din trei in trei zile!

mi-ar placea sa jucam cu

Cernea

golanski Baciu Ghionea rada

Banel tiago abel Ochirosii

neaga pedriel

dar ma duc sa visez in alta parte...

Prea multe schimbari fata de echipa standard.

------------------ Zapata ------------------

- Ogararu - Rada - Ghionea - Golanski -

--- Semedo - Tiago - Abel - Ochirosii ----

----------- Neaga - Arthuro ----------------

Pe parcurs ar trebui introdus si Pedriel. Arthuro trebuie sa joace, trebuie sa marcheze, e singura lui sansa de a se descatusa. Altfel, in iarna vom cauta din nou "vestitul atacant de careu".

Edited by Bogdan4Steaua

"Nana Falemi (fostul nostru jucator, care la 34 de ani, continua sa joaca in prima Liga)"O.o?

ma rog,un meci nu tocmai usor , totusi sper ca echipa noastra sa poate trece de ea. :hai_steaua:

Trebuie sa-i batem p-astia pana ii uscam.Insa sunt sigur ca nu va fi asa...oricum,batem.

Edited by DelPiero10

trebuie trimisa echipa cea mai buna posibila. si sa nu va aud de oboseala sau nu stiu ce kkt.

unu sapa santuri in fiecare zi de la 8 la 8 si castiga 5 mio pe luna astia sa vaieta dupa un meci. ai de capu meu.

apropo vreau sa il vad pe curtean la joc. hertha sa interesat de el

Edited by dr.adrian9

Poate=l vedem pe pedriel :naughty:

Slabe sanse sa intre Rada in teren. Pur si simplu si-au batut joc de baiatul asta. Mai degraba il vad pe Vatca fundas in locul lui.

titularii in meciul cu medias: (parerea mea)

--Zapata--

--Ogararu-Goian-Rada-Golanski--

--Lovin--

--Szekely-Abel Moreno-Toja--

--B.Stancu--

--Kapetanos--

rezerve care vor intra: Pedriel(daca vine cartea verde!!!) , Plesan si Ochirosii

:steag_cruce_invers:fular-campionii

Pana la urma Pedriel are drept de joc pentru acest meci ?Pentru ca stiu ca au fost unele probleme.Cei de la Steaua au scris gresit numele contului unde au trimis banii pentru jucator.Sper sa joace , vreau neaparat sa il vad pentru ca dupa parerea mea promite , cel putin are doar 21 de ani parca, si are viteza.

FC Steaua a stabilit preturile biletelor pentru partida cu Gaz Metan Medias, care se va disputa pe data de 21 septembrie, incepand cu ora 20:45. Acestea vor fi puse in vanzare in ziua meciului si vor fi disponibile exclusiv la casele de bilete de la stadionul Steaua.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

FOTOLII – 50 LEI

TRIBUNA 0 – 30 LEI

TRIBUNA 1 – 20 LEI

TRIBUNA 2 – 15 LEI

PELUZE – 5 LEI

Programul caselor de bilete de la stadionul "Steaua" este urmatorul:

Duminica, 21 septembrie - incepand cu ora 12:00 (steauafc.com)

Mijlocașul brazilian al echipei Gaz Metan Mediaș, Eric de Oliveira Pereira, a declarat, vineri, cã meciul cu Steaua reprezintã o oportunitate mare pentru el și coechipierii sãi și cã încã din Liga secundã visa la duelurile cu grupãrile bucureștene, transmite corespondentul MEDIAFAX.

"Am așteptat de anul trecut, din Liga secundã, meciurile cu Steaua și Dinamo. Steaua este cea mai mare echipã din Romania și trebui sã privim meciul acesta ca pe o oportunitate. Ea are mulți jucãtori buni, tehnici, dar vreau sã facem cu toții un meci bun și sã scoatem un rezultat pozitiv", a spus Eric de Oliveira.

Brazilianul a precizat cã este nemulțumit de prestațiile de pânã acum și cã sperã ca prin muncã sã ajungã la forma pe care a arãtat-o în urmã cu un an. "Trebuie sã dau mai mult, sã fiu mai puternic. Nu sunt prea bucuros pentru cã nu sunt în mare formã, nu mi-am mai regãsit jocul dupã accidentarea de la începutul campionatului. Sper ca pe parcurs sã-mi revin la forma ce m-a consacrat în Liga secundã și sã-mi ajut echipa sã-și realizeze obiectivul", a afirmat fotbalistul.

Steaua va castiga...nici usor..nici greu...cunosc foarte bine echipa Gazului..si va spun ca va juca deschis...nu o sa`i vedem cu fundu` in poarta..pentru ca asa au facut peste tot pana acum...de ce credeti ca nu au adus nici un punct din deplasare?

Steaua castiga 3-0...

E bine ca dupa un meci ca cel cu Bayern intalnim o echipa oarecum accesibila si mai mult pe propriul teren.Trebuie neaparat sa castigam deoarece urmeaza meciuri foarte grele,cele din CL si din campionat cu CFR si Dinamo.

Pronostic:1

stie cineva cui ii zice la melodia aia pe care au fost prezentati jucatorii inaintea meciului roma?

este un remix al melodiei " Seven Nations Army" al celor de la The White Stripes

Zapata-Ogararu Goian Rada P.Marin-Lovin Abel(Plesan)-Semedo Dayro Szekely - B.Stancu

incet-incet tot lotul redevine valid,jucatorii care au fost atata vreme accidentati fiind aproape apti.

Emeghara va reveni probabil cu CFR,Radoi lafel,Golanski e refacut,Plesan deasemenea,Ov.Petre inca putin si gata! Sa speram ca vom scapa odata pt totdeauna de acest blestem al accidentarilor de lunga durata ca de cativa ani buni incoace nu stiu sa fi fost sezon in care Steaua sa fi putut sa foloseasca tot lotul.

E bine sa fie odihniti jucatori,e f bine ca ne permitem sa tinem pe banca un Arthuro,un Toja,un Banel...si asta se cunoaste si cand noi,ca suporteri,incercam sa alcatuim un prim 11 asa cum l-am vedea noi,pt ca intampinam dificultati :D

Anul asta luptam pe cele 3 fronturi !