Virgil

Steaua - Gaz Metan 4 - 0 (2 - 0)

65 posts in this topic

DUMINICA 21.09.2008, in etapa a 8-a a Ligii 1 FC Steaua va intalni pe teren propriu, nou promovata CS GAZ METAN MEDIAS.

Meciul va incepe la ora 20.45 si va fi transmis pe ANTENA 1.

Dupa 8 ani petrecuti in Liga secunda, lupii din Medias, revin pe prima scena a tarii. Este echipa unui oras mic, cu o populatie de numai 56.500 locuitori (conform recensamantului din 2002), cam tot atatia cat au fost pe "23 august" la meciul din sferturile UEFA Cup al Stelei.

La o populatie mica, un stadion pe masura. "Municipal Gaz Metan" cu o capacitate de 5000 de locuri.

thumb8575109.JPG

Lotul Gaz Metanului compus din 30 jucatori, este bine repartizat pe compartimente: 4 portari, 12 fundasi, 8 mijlocasi si 6 atacanti. Dintre cei mai cunoscuti ii mentionam pe Dorin Semeghin (spaima sticlelor de vin), pe Florin Nohai (no, hai! :) ), pe Alexandru Curtean (cel care cu cateva etape in urma a inscris de 3 ori in poarta Timisoarei) si Nana Falemi (fostul nostru jucator, care la 34 de ani, continua sa joace in prima Liga) Antrenor: Cristi Pustai.

lot1.jpg

Imnul clubului si site-ul oficial:

Imn http://www.gaz-metan-medias.ro/images/Imn%20Gaz%20Metan.mp3

http://www.gaz-metan-medias.ro/acasa.html

Un meci la indemana Stelei, care in mod normal, la sfarsitul timpului de joc va adauga inca 3 puncte celor 16 pe care le are in prezent.

FORZA Steaua!

Pronostic: 1

Edited by Virgil

Debea astept returul de la Ploiesti,pe astia ii batem cu 7-8 goluri.

poate apuca si Pedriel sa debuteze, chiar sunt curios in privinta lui.

poate apuca si Pedriel sa debuteze, chiar sunt curios in privinta lui.

Pedriel a surprins pe toata lumea acum aproape o lunã, când a venit la Steaua și s-a urcat pe cântar. Avea doar 75 de kilograme la o înãlțime de 1,86 m. Practic, bolivianul a dat semne de subnutriție la venirea sa la Steaua și are mult de recuperat la capitolul masã muscularã. De fapt, starea precarã din punct de vedere fizic în care s-a prezentat a fost și motivul pentru care el nu a fost inclus pe lista înaintatã de Steaua la UEFA pentru Liga Campionilor. .

Marius Lãcãtuș a spus inițial cã despre Pedriel nu se poate vorbi decât dupã cel puțin o lunã. În tot acest timp, Pedriel a fost pus la „îngrãșat”.

Nici nu concep alt rezultat decat victoria Stelei

Edited by MoWeed

Pedriel a surprins pe toata lumea acum aproape o lunã, când a venit la Steaua și s-a urcat pe cântar. Avea doar 75 de kilograme la o înãlțime de 1,86 m. Practic, bolivianul a dat semne de subnutriție la venirea sa la Steaua și are mult de recuperat la capitolul masã muscularã. De fapt, starea precarã din punct de vedere fizic în care s-a prezentat a fost și motivul pentru care el nu a fost inclus pe lista înaintatã de Steaua la UEFA pentru Liga Campionilor. .

Marius Lãcãtuș a spus inițial cã despre Pedriel nu se poate vorbi decât dupã cel puțin o lunã. În tot acest timp, Pedriel a fost pus la „îngrãșat”.

Asta mi se pare o prostie. La 1,85 m inaltime, greutatea normala se situeaza intre 68 si 85 kg, deci e o tampenie sa spui ca Pedriel a dat semne de subnutritie (?!?). Bolivianul nu a fost folosit cu Farul pentru ca nu i-a venit cartea verde. Atat si nimic mai mult.

Asta mi se pare o prostie. La 1,85 m inaltime, greutatea normala se situeaza intre 68 si 85 kg, deci e o tampenie sa spui ca Pedriel a dat semne de subnutritie (?!?). Bolivianul nu a fost folosit cu Farul pentru ca nu i-a venit cartea verde. Atat si nimic mai mult.

la varsta lui (e foarte tanar, daca nu ma insel), 75 de kg sunt numai bine. probabil vreo scorneala a ziaristilor astia de 110 kg la 1.62 cm, plus o putza de 7 cm si un creier de 0.00001 grame...

Edited by mountytoma

Prostie, neprostie, informatia a circulat pe mai toate site-urile ziarelor de sport si poate fi credibila.

Sigur ca lipsa cartii verzi a jucatorului constituie motivul principal.

Marius Lãcãtuș a spus inițial cã despre Pedriel nu se poate vorbi decât dupã cel puțin o lunã. În tot acest timp, Pedriel a fost pus la ?îngrãșat?.

la 1,85 m inaltime , greutatea ideala este 75 KG.

Legat de meci, ar fi ideal sa nu luam bataie. Norocul nostru ca nu intalnim Gloria Bistrita, sau iasul, ca iar ne capaceau, in Ghencea.

Edited by dax47

pronostic : 2- 1 victorie chinuita.

eu zic un 1-0 pt ca totusi dupa un meci cu bayern na dar oricum 1 solist.daca stie careva cand se pun biletele sa dea add la id si sa imi zica si mie plzzzzzzzzzzzz

Edited by Dragoshel

nu iti mai lasa id pe forum ca nu esti pe matrimoniale, cand se vor pune in vanzare va aparea stire pe site/forum.

probabil ca vom castiga lejer cu 2-3 la 0 totusi gaz metan medias nu este bayern

Edited by .Ax3L.

Sper sa i batem si sa nu repetam meciurile care le-am facut anii trecuti dupa ce veneam din CL...

fular-campionii

Nu va fi prea usor. Nu ca la noi e o traditie de a juca greu dupa un meci de Champions Ligue, dar asa e peste tot. Ar trebui sa-i vedem pe teren pe Pedriel, Ionescu, Kapetanos. FORZA Steaua!!!

fularultras

"Nana Falemi (fostul nostru jucator, care la 34 de ani, continua sa joaca in prima Liga)"O.o?

ma rog,un meci nu tocmai usor , totusi sper ca echipa noastra sa poate trece de ea. :hai_steaua:

1 pauza, 1 final :D

Ca dupa fiecare meci de dupa meciurile din Champions League , o sa avem probleme, dar cred ca acum avem un lot destul de largit pentru a juca cu 2 echipe intr-o saptamana.

Mizez pe 2-0

Edited by CatalinBerceni

cred ca e timpul ca Dayro, arthuro, toja, szekely si Semedo sa se odihneasca, poate si Goian, si cu siguranta Radoi. daca nici macar in meciul asta nu ii vedem pe Ochirosii, pedriel, neaga, rada etc, atunci sa nu ne mai plangem ca avem jucatorii obositi ca joaca din trei in trei zile!

mi-ar placea sa jucam cu

Cernea

golanski Baciu Ghionea rada

Banel tiago abel Ochirosii

neaga pedriel

dar ma duc sa visez in alta parte...

Daca jucam in formula asta avem X-ul asigurat :biggrin:

Eu cred ca trebuie sa privim meciurile din campionat cu seriozitate maxima pentru ca inca echipa nu joaca prea bine. Cum sansele de a ne califica din grupa UCL sunt foarte mici cred ca trebuie sa ne concentram pe campionat in conditiile in care vrem sa obtinem ceva in sezonul asta.