Adrian Pacurar

Mihaita Nesu

382 posts in this topic

vai da pe bune e tare scump tipu asta. si asa modest.hold on..toti is modesti de la Steaua .da acest nesu e incredibil. si ador frezura lui[e tare faina].hehe misto sta prin drumul taberei[adik de unde is io] .... da eu am inteles ca are copii?of,bine ca nu are ca na-nu stiu ce timp ar avea el de bebe. orcum multa bafta nesule[esti si tu un jucator bun]si mie cel mai mult mi-a placut cand a jucat cu lyone.e el slabut dar are forta tipu,se zbate si de aceea il admir. bv. :wink:

Nesu este intr-adevar un jucator care pune mult suflet in joc si se implica f mult in duelurile care au loc pe teren..iesind deseori accidentat! Bravo Nesu, lupta in continuare!

PS:Ramon, apreciez ca te abtii :D

pai de ce sa fi misogin? nu cred ca ai vrun motiv e un topic dedicat lui nesu si o fataa scris ceva legat de el , e mi-am dat si eu cu parerea acum devenim misogini,pentru ce?

hai mai...chiar nu are voie omul sa comenteze ? :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Dupa partida disputata duminica la Iasi, cativa dintre jucatorii Stelei resimt traumatisme, ca urmare a intrarilor peste limita regulamentului ale jucatorilor moldoveni, tolerate de arbitrul Lajos.

Astfel, Mihai Nesu a suferit o entorsa la genunchiul stang, fiindu-i afectat si meniscul colateral intern. Fundasul stanga al Stelei are piciorul imobilizat si urmeaza sa fie supus unei noi investigatii medicale peste o saptamana.

Sursa: http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=main&lang=ro

Deci n-o sa joace cu Clujul? :(

Mare nedreptate ca n-a primit rosu criminalul ala de Onofras pt ce i-a facut... :evil:

Radustar sa imi spui daca ti s-a raspuns plssss:D:D sunt tare curioasa daca e adevarat faza, ca daca e asa...:D

nu mi-a raspuns nimeni , dar nu la Nesu am scris ci la un jucator care a plecat de la Steaua .nush poate nu mai pastreaza aceeasi adresa :( .

Deci n-o sa joace cu Clujul?  :(

Mare nedreptate ca n-a primit rosu criminalul ala de Onofras pt ce i-a facut... :evil:

Criminalul de Onofras ar trebui sa fie eliminat pe toata perioada de convalescenta a lui Nesu.In plus ar trebui sa-i plateasca toate cheltuielile pentru însanatosire,primele de joc,despagubiri morale...

in ultimul timp numai nedreptati au fost cand Steaua a jucat..cu echipe din ro. :evil: :evil: pana cand va mai fi asa? :evil: si eu sunt de acord ca ala trebuia sa primeasca cartonas rosu,pentru felul brutal de a juca. :evil: poor nesu[sa se faca bine cat mai repede]. :(

E grav ce are dak chiar exista si entorsa si ruptura de menisc chiar si o simpla ciupitura dak are e rau...am avut si eu sezonul trecut si am stat p tusa vreo 6 luni :( si inca se resimte ...imi doresc sa dispunda de interventii mult mai eficiente decat am avut eu si va avea garantat.

pana nu trece entorsa nu poata sa faca operatia de menisc si ca sa treaca entorsa eu am avut nevoie de ghips 3 sapt ceea ce a dus automat la -3 cm din muschiu meu in final am ajuns p minus 6 cm :roll: va dati seama ce recuperare trebuie.

Sper sa nu ai nimic grav Mihai.

Esti cel valoros jucator !!cu 11 de Nesu in meciul cu Lyon bateam lejer :wink:

ce nasol,nu am stiut ca e chiar atat de grav, saracul:-s, sper totusi sa isi revina rpd si sa il vedem din nou pe teren,pt ca e cel mai tare dupa parerea mea!!

vai!!!....imi pare tare rau, nu am stiut k e asa grav... INSANATOSHIRE GRABNICA NESULE!

9 octombrie 2006

Sanse minime petru Neșu.

Accidentat în partida cu Poli Iasi de sãptãmîna trecutã, Mihãitã Nesu este incert pentru viitoarele partide ale echipei campioane. Lovit în genunchi de Onofras, "Bichonul" nu a mai putut continua partida, diagosticul pus de doctori fiind entorsã. Fundasul poartã o atelã gipsatã care îi tine piciorul imobilizat, iar sansele ca el sã poatã evolua în partida cu Real Madrid, de martea viitoare, sunt minime.

Sursa prosport:

Nesu a reînceput alergarile dupa accidentarea din meciul cu Poli Iasi, dar mai mult ca sigur nu va fi fortat vineri, existând putine sperante si în folosirea în partida cu Real Madrid.

Foarte ciudat , nu prea mai inteleg mai nimik,ori poate juca ori nu poate juca?Incepe antrenamentele sau nu?Si,sa il vedem noi pe Nesu al nostru in jocul cu Cluj si Real [bine-merci]. :wink:

Mihãitã Nesu este dorit de Feyenoord, sustine publicatia Atac. Impresarul lui George Ogãraru, italianul Andrea Pretti, ar dori sã-l transfere pe fundasul stînga al Stelei la formatia batavã. Feyenoord a fost impresionatã de prestatiile stelistului si a demarat discutiile cu roș-albaștrii, suma oferitã fiind în jurul a 2,5 milioane de euro.

Interesati de "Bichon" sînt si grecii de la Olympiakos. Antrenorul grecilor este Trond Sollied, cel care în sezonul trecut a pregãtit pe Rosenborg.

Sursa stirii : http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Nesu_este_dor...x_Amsterda.html

Nu plecaaaaa Nesule!!!!! :roll: :roll:

Cel putin sezonul asta...pls pls pls psl

Interesanta sursa celor de la gsp,in articol se spune de feyenoord,dar in link ne este prezentat Ajax-ul :D

No way,of Doamne asta imi trebuia,deci ne rugam sa nu plece Nesu ,da?Chiar ar fi nasol sa plece.