Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Torpila cu matreata din presa romaneasca

17 posts in this topic

Borcea: "Porumboiu a vorbit la toate hotelurile din Vaslui si nu am mai gasit cazare". E si normal, 30 de javre pot infesta cu paduchi un oras mic cum este Vasluiul. Exista custi cu regim hotelier in satul respectiv?

Trombetta: "Jocul CFR-ului este peste cel al Nationalei". Ma tem ca si Gaz Metanul joaca mai bine.

Marius Niculae: "Feroezii se aparau in cerc". Iar tu Grumaz Gros Minte Putina alergai in sens giratoriu. Sau vedeai cercuri pentru ca mingea nu prea ai atins-o. Pacat ca indicatorul nu era "Drum cu prioritate".

Ionut Popa "Visez puncte". Ups, s-a inchis Bingo Topaz in Iasi? Mai rau, aveti meci cu Dinamu' si se urca javrele peste voi, iar datoriile sunt multe. Sterge-te pe bot. 'Aidi Bieul

Napoli: "Nu-mi spune mie Piturca unde sa joace Costea". Te intelegem Nicolo, tie iti spune Mititelu'

Muresan: "Sunt multumit de noul antrenor, este profesionist". Stiam noi ca Ando e mai varza decat trompeta.

Rednic: "Tamas va juca la Vaslui". Pacat ca nu a jucat cu Lituania. E tanar totusi, sa avem rabdare. Oircum, ziaristi sunt multi in Moldova.

Sandu: "Fotbalul romanesc se apropie de colaps". Felicitari Nashule, ne bazam pe tine. Esti perseverent si perfectionist. Hai ca se poate. Inca putin.

Trombetta: "Punctul forte al Gloriei este organizarea defensiva". Punctul vostru forte e organizarea pe comisii.

Iancu: "Sandu, parca era Abramburica". Iar tu, Jabba the Hut.

Sandu avertizeaza "Mitica, nu-mi mai folosi numele". Au fost cumva casatoriti?

Florin Prunea: "Timpul lui Dragomir a trecut". E si normal, se apropie de 70. Acum e randul tau la ciolan. Noroc de golul ala de rahat din sferturile cu suedezii. Altfel cum sa intri si tu in istoria fotbalului romanesc?

Lupescu: "Nu cred ca mai putem sa-l ajutam pe Mutu". E in perfuzii baiatul? Sau vreti sa-l infundati de tot?

Mircea Sandu: "Nu vom lua masuri impotriva lui Piturca". Stai linistit Nasule, Piti nu are nevoie de ajutor in acest sens. Se descurca singur.

Andrei Vochin: "Statuie pentru Cocis" Lui Nicolita ii faceti icoana? Dar lui Radoi?

Iacov: "Dumitru Dragomir stabilea la table rezultatele din Liga I". Asa e unii, mai conservatori. Ce-ai vrea acum, sa joace Counter?

Sandu: "Ce facem cu minciunile lui Dragomir". Hmmmm, grea intrebare. Ba nu, hai sa le perfectionam.

Mutu: "Voi da totul la nationala". Bun asa, pentru ca grosul il vei da la Chelsea.

Piturca: "Ce mare echipa e Romania?" Corect Piti. Atunci de ce am mai avea nevoie de un antrenor atat de mare ca tine. Fii bun si lasa-i pe altii sa se faca de ras. La Euro ne-am calificat cu blaturi?

Becali: "Radoi nu are nimic grav. Logic, mai grav e faptul ca iar nu joaca in Champions League la debut.

Cocis: "Toate echipele vor avea probleme cu Feroe." Intr-adevar, va fi greu sa-i bage in seama pe feroezi.

Dan Petrescu: "Nu avem nimic de pierdut in Giulesti". Fals, complet fals: haine scuipate cu acid de seminte, adidasi de firma, capace de roti, celulare. Inchideti vestiarul si puneti nevestele jucatorilor sa-l pazeasca. La 1-0 pentru Urziceni aduceti repede un generator electric. Aaa, nu uitati umbrelele acasa. In Giulesti ploua cu flaimuci la oficiala, cu brichete in fata si cataroaie in peluze. E vorba de farmec, feerie. Mai bine luati un tanc. Sau, nu va mai duceti. Oricum, daca veti castiga, e clar ca arbitrul e de vina.

Multumim, Cataline, ne mai destinzi.

Foarte tari comentariile, dar cel mai mult mi-a placut asta:

¨Marius Niculae:Feroezii se aparau in cerc. Iar tu Grumaz Gros Minte Putina alergai in sens giratoriu. Sau vedeai cercuri pentru ca mingea nu prea ai atins-o. Pacat ca indicatorul nu era "Drum cu prioritate". ¨

"Bun asa, pentru ca grosul il vei da la Chelsea. "

Asta e cea mai tare...:)) Pana la urma,tu scrii Cataline,sau e Dankressman reloaded?

Iti multumesc moldovene ca existi!...

Trombetta: "Punctul forte al Gloriei este organizarea defensiva". Punctul vostru forte e organizarea pe comisii.

Circ mare azi la Bistrita,ca in vremurile lor bune!

Meci bun al clujenilor,datator de moral pt debutul in LC.Au muncit mult,si-au anihilat complet adversarul,si au castigat pe merit,fara sa fie impinsi de la spate de arbitru..))

Redevin serios: rusine sa-i fie lui Tatarusanu,om platit de Steaua care intra in mizeriile lui tata jean.

"Bun asa, pentru ca grosul il vei da la Chelsea. "

Asta e cea mai tare...:)) Pana la urma,tu scrii Cataline,sau e Dankressman reloaded?

Dankressman este inconfundabil. Il asteptam sa mai scrie pentru noi.

@Catalin

Tot respectul !

Impuscatiiiii :)))))

Iacov: "Dumitru Dragomir stabilea la table rezultatele din Liga I". Asa e unii, mai conservatori. Ce-ai vrea acum, sa joace Counter?

Aici m-ai uns la suflet.Super articol

Sign in to follow this  
Followers 0