fcsteaua.ro

Oficial / Ogararu si Semedo la Steaua

78 posts in this topic

FC Steaua anunta public faptul ca i-a transferat pe jucatorii George Ogararu si Antonio Semedo, de la Ajax Amsterdam, respectiv CFR Cluj.

Daca primul va fi imprumutat de gruparea olandeza doar pentru sezonul 2008-2009, Semedo a fost transferat definitiv de catre clubul nostru.

George Ogararu revine la Steaua dupa doi ani petrecuti la Ajax Amsterdam si va evolua, in premiera pentru el, in UEFA Champions League cu Steaua, echipa pentru care a bifat 34 de partide in Cupele Europene.

George este un produs al Centrului de Copii si Juniori al Stelei, el debutand la echipa mare in 1998. In 2000 a fost imprumutat la CSM Resita si apoi la Otelul Galati, revenind in Ghencea in 2002, pentru a castiga doua titluri, in 2005 si 2006. In 2006 a fost transferat la Ajax Amsterdam. A totalizat, de-a lungul carierei, 127 de meciuri si 4 goluri in Liga I. Va purta la Steaua tricoul cu numarul 2.

Antonio Semedo este un atacant portughez transferat de Steaua de la CFR Cluj, care a mai evoluat in trecut si pentru Estrella Amadora. Acesta a implinit 29 de ani pe 1 iunie si a contabilizat, pana in prezent, 35 de meciuri si 7 goluri in Liga 1. Varful lusitan va purta tricoul cu numarul 9, ramas liber dupa plecarea lui Valentin Badea la Panserraikos.

SteauaFC.com

Oga bine ai venit acasa Respect

Semedo sa traga tare sa joace bine porma va fi respectat momentan vine de la dusmani si a facut si ifose cea ce nu suport ....

In sfarsit!! Bravo baieti! Sper sa explodeze Semedo la Steaua si Oga ce sa mai zic...jos palaria...s-a intors acasa macar pt un sezon!

O STEA REVINE IN GALAXIE/RESPECT George Ogararu

despre Semedo....prefer sa nu comentez

Bine ai revenit Ogararu, depre Semedo, inca nu stiu ce sa zic, dar bine ai venit

Ogararu e bine primit acasa.. parca si acuma imi amintesc ultima partida cand sa dus in mijlocul supoerterilor stelisti si a inceput sa cante cu ei ... Portza Steauaaa

Despre Semedo ce pot spune este ca daca vrea sa rpin loc trebuie sa munceasca...

deci eu pe Semedo nu il cunosc ..nici nu jtiu pe ce post joaca..si nu pot sa ma Bucur pentru transferul lui..cat despre ograraru is cu zambetul pe buze k a revenit acasa...el este un jucator perfect pt Steaua...bine ai revenit Ogararu si succes

Bun venit acasa Oga!!!!!un stelist adevarat se intoarce la familia lui....Semedo?..calitati are...fitze..are...sa vedem dak are si loc la echipa...

vor juca diseara cu Pandurii?

putin probabil...

Hagi,Radoi si Ogararu.....Jucatorii emblematici cu sange ros-albastru si suflet de stelist post-decembristi!!!!!!!!!!!Mai sunt si altii,insa doar acestia ,pt toti banii din lume, nu si-ar intina emblema clubului sub al carui cupola si-au construit faima.

Hagi,Radoi si Ogararu.....Jucatorii emblematici cu sange ros-albastru si suflet de stelist post-decembristi!!!!!!!!!!!Mai sunt si altii,insa doar acestia ,pt toti banii din lume, nu si-ar intina emblema clubului sub al carui cupola si-au construit faima.

Lacatus nu e si el o emblema?ca eu decand ma stiu el era la Steaua.am vazut multe meciuri directe la stadion al lui.era foarte agresif:))

sa vedem daca Ogararu va fi al doilea neaga din lotul Stelei.

asa laudat era si neaga anul trecut precum Ogararu acum. la fel ca neaga Ogararu nu va fi mesia

sa vedem daca Ogararu va fi al doilea neaga din lotul Stelei.

asa laudat era si neaga anul trecut precum Ogararu acum. la fel ca neaga Ogararu nu va fi mesia

Cu mica diferenta ca Ogararu e fundas si in principiu el trebuie doar sa nu greseasca pe cand de la Neaga se cere mult mai mult.

Sper sa fie de bun augur revenirea lui Ogararu si sunt multumit ca avem o concurenta acerba pe postul de fundas dreapta. Acum Golanski trebuie sa-si intre in forma daca vrea sa mai aiba sanse la titularizare

Ogararu....hmmm....un fundas foarte bun....nu degeaba a fost luat de Ajax....si a dovedit ca are sange ros-albastru pentru ca s-a intors la echipa. Semedo chiar daca a jucat la rivala Stelei,CFR Cluj....il apreciez...este foarte bun... Acum sa vedem ce va face la Steaua :steag_cruce_invers:

Dar nu cred ca Semedo va fi titular

Edited by axl

IN SF Ogararu SE INTOARCE ACASA....SA SPERAM CA VA JUCA LA FEL DE BN CA INAINTE....IAR CAT DESPRE Semedo....SA SPERAM CA VA FI UN TRANSFER REUSIT

Hagi dupa Lacatus

bine ai revenit George!.......sper ca Semedo sa nu fie la fel "de bun" ca surdu.

Lacatus nu e si el o emblema?ca eu decand ma stiu el era la Steaua.am vazut multe meciuri directe la stadion al lui.era foarte agresif:))

Lacatus e cel mai emblematic stelist.

A castigat cu Steaua 10 titluri de campion al Romaniei,6 cupe ale Romaniei+Cupa Campionilor Europeni si Supercupa Europei.

Georgeeeeeeeee Ogararuuuuuuuuuu ! Cea mai buna veste pe care puteam sa o primesc azi. Sincer am avut ceva emotii ieri/azi noapte tarziu cand vedeam ca nu se mai intgeleg.

Cat despre Semedo... sunt mai mult decat circumspect si sincer ii gasesc cu greu locul in primul 11 ... dar, evident, sper sa ma insel si Semedo sa faca furori :)