I.N.Money

Abel Moreno

62 posts in this topic

@JDERUL

Ce spui tu ar fi corect la un club normal, fara un becali. Daca Jiji spune ca nu vrea si ca nu-i place este distorsionat totul; nu se mai ajunge la problema asta, daca se integreaza sau nu.

A si jucat tare mult ca sa impresioneze. Da´ daca lu´ ciobanu´ nu-i place.. Apoi vaaaii, nu merge echipa, e rupta la mijloc, avem cel mai bun lot, jucatori fabulosi, sa-i luam capul lui Lacatus.

Bine, bine, o sa ziceti multi iar ca sunt eu angajatul lui Becali,dar unde vezi tu problema aici.Abel Moreno nu a semnat contract de titular cu Steaua si nu poate vorbi urat deoarece e platit la timp.Daca nu joaca inseamna ca nu e de Steaua si gata,nu ca are ceva Becali cu el(altfel de ce l-a mai adus).Poate nu s-a adaptat,pot fii multe discutii aici dar sincer in meciul cu Pandurii a fost foarte slab.Iar Becali din cate stiu eu mereu a onorat contractele jucatorilor,asa ca nu vad ce vina mai are tot Becali.Zii mai bine ca te-a deranjat ca a fluturat steagul lui Dinamo si altele.....dar nu te mai lega mereu de el aiurea.

Mi se pare penibil sa-l vezi un meci si cateva minute si sa zici ca nu-i bun.Pai non-valori precum Surdu sau Croitoru au avut nevoie de un sezon ca sa zboare din Ghencea...

la fel s'a intamplat si cu jucatorul adus si testat la Steaua , chiar nu ii mai stiu numele , asta e modul de lucru la Steaua , dupa ochi frumosi

Voi aveti impresia ca un antrenor judeca un fotbalist numai dupa ce joaca in teren.Deci daca noi toti l-am vazut doar o data pe Abel inseamna ca tot o data l-a vazut si Lacatus?Pai fratilor Lacatus il vede zilnic la antrenamente si daca a decis ca nu e inca de prima echipa inseamna ca poate asa e.Daca voi stiti asa de multe,spuneti-mi si mie ceva despre Abel Moreno-fotbalistul:unde a jucat?ce mari meciuri a facut?ceva orice.....sa fim seriosi cred ca va place mai mult numele lui si ideea ca e spaniol.

@redondo

Cand patronul declara ca nu-i place un jucator si-i anunta sfarsitul prematur, s-a dus draq atmosfera. N-a zis nimeni ca a semnat contract de titular, DAR NU E TREABA CIOBANULUI PRIMUL 11.

De ce draq mai vorbim ca becali isi bate joc de jucatori? Sa inteleg ca toti jucatorii care au trecut pe la Steaua in ultimii 6 ani acum nu mai sunt la echipa pentru ca ¨nu erau de Steaua si gata¨?

Plecand de la premiza asta, daca Moreno stie ca va fi dat afara cum sa mai traga el la antrenamente, cum sa se mai integreze in vreun colectiv? Daca prinde echipa cum sa joace 100% motivat daca el stie ca nu evolutia lui din teren ii va decide soarta? Tie ti se pare ok, mie mi se pare absurd.

Nu stiu cat ai priceput din raul care l-a adus becali acestui club. Steaua nu depinde de acest infect, mai scuteste-ma cu banii lui. Becali are legatura cu tot, absolut tot, pentru ca asta vrea el.

Edited by sabin1307

@sabin1307

Pe acest forum eu vad mereu:Jiji,fecali,ciobanul,oierul samd.Eu ca om nu-l simpatizez.Dar sunt suporter al Stelei si atunci il judec dupa REZULTATE.Ca patron deplin a preluat echipa in 2003.Chiar si in anii in care Steaua n-a castigat campionatul a fost pe 2 si a fost cea mai buna echipa in Europa de departe.Deci una peste alta de cand e el patron Steaua e NR 1 IN Romania.In perioada 1998-2003 cu Paunescu era la fel?Nu cred.

Vrei nu vrei el a redat glorie Stelei si ca suporter asta ma intereseaza, nu ce vorbeste el la TV cand nici nu iese bine din masina si sar 50 de ziaristi pe el.Pai pentruel ziaristii sunt deja o parte din viata,deja le spune ce are chef pe moment ca si cand ai fii vorbit tu cu mine la o bere.

O sa-mi zici ca Steaua a mai avut perioade glorioase cand a dominat autoritar campionatul romanesc.Iti spun eu : au mai fost 3.

Cea a CCA-ului din anii 50 e prea indepartata ca sa putem judeca realitatea de atunci.

Urmeaza cea din 1984-1990,care a fost totusi favorizata de situatia vremii(o stim cu totii).Adica in fotbalul actual nu ai mai avea cum sa transferi un fotbalist ca Hagi de la Sportul precum "transfer in beneficiul fotbalului romanesc".Repet nu ma leg de Steaua 86,Doamne-Fereste,deoarece e Sfanta.

In fine cea de-a treia, 1992-1998 cu 6 titluri consecutive.Daca ne amintim a fost o perioada in care in unii ani Steaua a luptat din greu pt titlu:in 93 cu Dinamo,in 95 cu Craiova,in 97 cu National si in 98 cu Rapid,dar in 94 si 96 a castigat lejer.Ce vreau sa spun e ca in aceasta perioada Steaua nu a avut o concurenta reala:la Dinamo era un haos total si la Rapid la fel pana sa vina Lucescu.

Ori Becali a adus a patra perioada de glorie avand cea mai puternica concurenta.

Repet nu-l simpatizez,dar in fond il respect ca om si ii multumesc pentru ceea ce este Steaua acum:ca rezultate caci cifrele vorbesc.

Edited by redondo

@redondo

Vorbeam de raul pe care il aduce echipei, atmosferei, competivitatii o declaratie de asta, la misto, a lui Gigi. Cazul de fata este al lui Abel Moreno.

Am mai spus pe site-ul asta, becali are si merite, dar sunt eclipsate de efectele negative pe care le-a adus. Nu se justifica in nici un fel comportamentul sau aberant si nici nu-i da dreptul sa considere mosia lui Steaua. Din pacate doar teoretic.

Daca as prinde pestisorul de aur l-as ruga sa-l inghita pe becali.

Am mai spus pe site-ul asta, becali are si merite, dar sunt eclipsate de efectele negative pe care le-a adus. Nu se justifica in nici un fel comportamentul sau aberant si nici nu-i da dreptul sa considere mosia lui Steaua. Din pacate doar teoretic.

Exact; meritele lui sunt eclipsate de declaratiile idioate, de amatorismul cu care e condus clubul, de faptul ca la juniori sunt nepoti de-ai lui antrenori si asa mai departe. A avut rezultate, dar acum a ajuns la momentul in care ori investeste ori pleaca. Daca nu va face nici una din cele 2 va distruge Steaua

Exact; meritele lui sunt eclipsate de declaratiile idioate, de amatorismul cu care e condus clubul, de faptul ca la juniori sunt nepoti de-ai lui antrenori si asa mai departe. A avut rezultate, dar acum a ajuns la momentul in care ori investeste ori pleaca. Daca nu va face nici una din cele 2 va distruge Steaua

Sincer nu stiu daca sunt nepotii lui la juniori sau nu,dar clubul acesta nu e deloc condus cu amatorism caci altfel nu putea sa fie nr.1 in Romania.

Deranjeaza asa de mult faptul ca se baga peste antrenor?Pai prieteni,treziti-va;asta se-ntampla in toata lumea:la Milan cu Berlusconi,la Udinese cu Cozza,la Juventus inainte cu Moggi,la Fiorentina pe vremea lui Pontello,la Olympiakos cu Kokalis,la Dinamo Kiev cu Surkis,la Dinamo cu actionarii,la Vaslui cu Porumboiu,la Pitesti cu Penescu,la Craiova cu Mititelu.................Diferenta e ca acesti patroni nu declara in gura mare ce fac,precum Becali,dar fac la fel.Poate ca aici macar Becali are meritul de a nu fii ipocrit.

Nu cred ca ati vrea ca Steaua sa fie condusa de actionarii de la Dinamo care declara e cea mai fericita zii din viata lor ca l-au readus pe Tamas,de unul precum Copos sau Taher care n-are idee cu ce se mananca acest sport,de unul ca Mititelu care spune ca prefera sa creasca tineri deoarece in realitate el nu are bani sa cumpere ceva.

Edited by redondo

S-au facut de ras toti cei de la Steaua cu tratamentul pe care l-au aplicat lui Abel. L-au transferat, i-au dat salariu mare ca sa ii dea sansa sa joace 72 de minute. Sunt socat ca nu i-au dat nici o sansa macar in meciul cu Sportul.

mi-e rusine ca suntem in grupele CL si tot mai tratam strainii in acest mod.

pey politica clubului e praf dupa parerea mea,adica vara asta s-au adus jucatori care nu au avut sanse sa joace niciun meci si cica nu au valoare de Steaua :| mi se pare penibil sa spui asa ceva,cand un jucator ca Arthuro joaca 15-16 meciuri si da 2 goluri si mereu a fost titular pana la meciul cu Buzau :|

Din cauza unui jegal, Steaua mai primeste o lovitura. Ce zice Abel Moreno pentru presa din Spania:

"Obiectivul când am venit la Steaua era cîștigarea campionatului și un parcurs cît mai bun în Ligã, însa nu am apucat sã joc pentru cã nu-i plãceam patronului"

"În România, sînt oameni cu bani și, de asemenea, mulți sãraci. Bucureștiul poate fi un oraș periculos. Cultura, obiceiurile, totul este diferit. Din punctul de vedere al comunicãrii nu am avut probleme, pentru cã în vestiar erau șase sau șapte jucãtori care vorbeau spaniola și ne-am putut înțelege".

"Nu a fost o experiențã deloc pozițivã. Am mers în România convins cã voi avea șansa de a juca în Champions League, dar nu a fost tocmai așa. Am avut foarte puține șanse sã demonstrez ce pot. Oricum, eram pregãtit pentru ce e mai rãu. De exemplu, dupã ce fãceam egal sau pierdeam, ni se rețineau banii din primele anterioare!"

Ii dau dreptate lui Abel in proportie de 100%.

Declaratiile acestea oglindesc perfect ceea ce se intampla acum la Steaua!

Presa spaniolã face o analizã a evoluției pe care fostul mijlocaș al Stelei a avut-o în tricoul liderului din Segunda Division, Deportivo Xerez, și evidențiazã rolul lui Abel în ascensiunea grupãrii antrenate de Esteban Vigo.

"Xerez, Real Zaragoza, Tenerife și Rayo Vallecano trebuie sã-i mulțumeascã lui Javier Clemente pentru cã antrenorul Murciei din urmã cu un sezon a decis sã-i concedieze pe jucãtori deveniți între timp piese de bazã pentru echipele amintite.

Este vorba despre Abel Moreno, Pignol, Richi și Jofre. Primul, dupã o experiențã nefericitã la Steaua, a profitat de șansa ivitã în iarnã și a semnat cu Deportivo. Este cheia ascensiunii echipei și un cadou pe care echipa lui Vigo nu spera sã-l primeascã", se menționeazã în publicația spaniolã la Verdad.

sursa: gsp.ro

Daca mai era nevoie sa ne dam seama ca Jiji Becali isi bate joc de jucatorii adevarati.

Avem probleme foarte mari la nivelul antrenorilor, infrastructurii, conducerilor, chiar si Ronaldinho ar fi un anonim in campionatul nostru.

Avem probleme foarte mari la nivelul antrenorilor, infrastructurii, conducerilor, chiar si Ronaldinho ar fi un anonim in campionatul nostru.

In mare parte cam aceiasi discutie am mai avut-o pe forum. Niciun jucator de mare valoare nu poate confirma in Romania.

Cum sa dai un jucator care a jucat in total 100 de minute pt Steaua?Ce a putut el sa arate in alea 100 de minute?Cata prostie...sa-i multumim marelui 'simbol' Lacatus si antrenorului principal,Jijinho...