CatalinBerceni

Roakery Exclusiv

367 posts in this topic

Artista germana Natascha Stellmach a declarat ca este in posesia cenusii lui Kurt Cobain, si ca o va fuma intr-un joint, la deschiderea unei expozitii de arta.

Courtney Love a declarat in luna mai ca cenusa fostului sau sot a fost furata din locuinta ei.

Artista germana, care este o fana declarata a trupei Nirvana, nu a vrut sa recunoasca daca a furat cenusa, spunand doar ca a intrat in posesia urnei.

Fumatul cenusii va avea loc la sfarsitul expozitiei, pe 11 octombrie, publicului permitandu-i-se sa asiste la ceremonie.

Natascha Stellmach spune ca aceasta ceremonie va fi punctul culminnant al expozitiei.

Mi se pare o porcarie asta, cine plm ar avea o placere sa fumeze o persoana incinerata....mai bine facea o tigara cu iarba simpla...si gata

Artista germana Natascha Stellmach a declarat ca este in posesia cenusii lui Kurt Cobain, si ca o va fuma intr-un joint, la deschiderea unei expozitii de arta.

Ce tampita!

Ce tampita!

Yep , oamenii din ziua de azi cred ca se plictisesc de minune si prin astfel de practici doresc sa le treaca plictiseala.

Eu am incercat la concerte de rock, in aer liber , ma refer la cele din piata constitutiei sau revolutiei, depinde pe unde erau concertele, sa beau 0.5l de alcool dublu rafina cu 2L de cola, in sticla de 2.5L, si va garantez ca are efect de 3 ori mai mare decat daca ai fuma cenusa unui mort.....trebuie sa mentionez : Din aceasta combinatie precizata mai sus am imbatat 3 persoane si eu eram a 4-a muci, in concluzie .....sa nu va puna dracu sa incercati singuri sa topiti 2.5l de otrava, asta daca nu va descurajeaza mirosul arzator al "bauturii", cel putin asta era metoda grupului meu de roakery alcoolisti pentru a aduce alcool la concerte la care nu aveai voie sa consumi asa ceva....PS merita incercat :thumbup:

Edited by CatalinBerceni

Tocmai am aflat ca grupul Motörhead si-a lansat albumul de studio cu numarul 19 intitulat "Motörizer".

Edited by adidwu

Tocmai am aflat ca grupul Motörhead si-a lansat albumul de studio cu numarul 19 intitulat "Motörizer".

Yep....e super tare albumul...dar deocamdata ascult albumul lu Sabaton...cand ma satur de el....ma apuc si eu de Motorhead.....\m/\m/\m/

"Jimmy Page, John Paul Jones si Jason Bonham l-au ales pe Myles R. Kennedy, solistul Alter Bridge, pentru a-l inlocui pe Robert Plant si a intreprinde un turneu alaturi de cei trei componenti Led Zeppelin.

Informatia a fost furnizata de catre Dee Snider, solistul Twisted Sister, al carui manager lucreaza si cu Robert Plant.

Chiar si fara Robert Plant, cei trei, alaturi de noul solist, vor concerta sub numele Led Zeppelin.

Datele turneului Led Zeppelin vor fi anuntate in curand.

Robert Plant a curmat sperantele fanilor, spunand ca trupa Led Zeppelin nu se numara printre

planurile sale de viitor.

Declaratia lui Robert Plant poate fi interpretata ca un adio spus fostei sale trupe:

Le doresc lui Jimmy Page, John Paul Jones si Jason Bonham mult succes in planurile viitoare."

Sursa : metalhead.ro

Edited by adidwu

Poate trec si pe la noi:D

Oricum, fara Robert Plant, visul meu de a asculta Stairway to Heaven live nu se va intampla niciodata.

Oricum, fara Robert Plant, visul meu de a asculta Stairway to Heaven live nu se va intampla niciodata.

Niciodata sa nu spui niciodata!

E posibil ca pana la urma sa se inteleaga si cu Robert Plant.

Niciodata sa nu spui niciodata!

E posibil ca pana la urma sa se inteleaga si cu Robert Plant.

Da....ca poate tii aducem sa-ti cante pe patul de moarte.....sper sa nu faci stop cardic pana se incalzesc aia cu instrumentele :gathering:

Imi place si rock... Dar tot mai tare e Metalu :D FORZA METAL!!! :punk:

Da....din cate imi amintesc eu metalul este 90% din ROCK, so nu inteleg ce ai vrut sa spui cu asta pentru ca in 99% din cazuri se discuta despre Rock...care include inevitabil METAL...nu vorbim aici de TOkio Hotel

Edited by CatalinBerceni

Cristina Balzano, in varsta de 19 ani, solista trupei italiane Soul Cry, l-a injunghiat pe chitaristul trupei deoarece a avut impresia ca acesta a gresit o nota.

Balzano a marturisit ca l-a injunghiat pe chitaristul in varsta de 16 ani deoarece a avut impresia ca acesta canta prost.

Cristina Balzano a fost arestata si va fi acuzata pentru tentativa de asasinat.

Brian Johnson, solistul formatiei australiene AC DC, are o camera special aranjata la Sarasota Memorial Hospital, unde incearca sa vindece bolnavii prin terapia cu muzica.

Solistul AC DC si-a decorat camera cu obiecte personale, si este dispus sa tina chiar si concerte, daca acest lucru va fi in ajutorul pacientilor.

Cativa prieteni apropiati ai lui Anthony Kiedis, solistul formatiei Red Hot Chili Peppers, au dezvaluit presei ca acesta a fost aproape de a-si pierde viata in vara acestui an, cand a suferit de incapacitate renala si a fost internat de urgenta.

Acestia au dezvaluit ca Anthony are probleme cu rinichii inca de pe vremea cand era dependent de heroina, si ca problema sa de sanatate s-a agravat in timp.

Se pare ca solistul Red Hot Chili Peppers s-a aflat pe lista persoanelor care solicitau un transplant, dar medicii nu ii favorizeaza pe cei care au probleme de sanatate din cauza alcoolului sau drogurilor, mai spun prietenii lui Kiedis.

Un purtator de cuvant al lui Anthony Kiedis a recunoscut ca acesta s-a aflat in spital pe toata durata verii, dar a spus ca in prezent este in afara oricarui pericol.

Din seria "Sunt tampit si vreau sa semnalizez chestia asta neaparat!"

Kip Winger, solistul formatiei Winger, a declarat intr-un interviu ca este de parere ca bateristul Metallica, Lars Ulrich, nu are talent:

"Cred ca Lars nu prea are talent. Are insa foarte multi bani, asa ca probabil este fericit".

Kip Winger a mai spus ca i-a fost mila de Lars Ulrich cand a urmarit documentarul Some Kind of Monster.

"Se vedea ca este un tip care are inca multe probleme de rezolvat", spune solistul, care a mai afirmat ca, in ciuda faptului ca nu-l considera pe Ulrich un baterist talentat, apreciaza formatia Metallica.

hai norock si voie buna tuturor.tot ma uit si incerc sa gasesc...chiar nu e nimeni care sa asculte un Iced Earth(cu Barlow),un Queensryche,un Morgana Lefay,un Savatage?Am ris de am pocnit cu cenusa lui Kurt cobain,si daca tot am ajuns la el,cred ca de la Nirvana s-a stricat rockul,cu ei a inceput ceea ce acum se cheama NUmetal.

Ce-si doresc unii pentru 2009:

Duff McKagan, fostul basist Guns N' Roses si actualul component Velvet Revolver, a declarat ca dorinta sa cea mai mare pentru anul 2009 este sa stea departe de tigarile cu marijuana.

"Stiu ca sunt o mare tentatie, deoarece pe moment te scapa de stres si de griji. Dar in randul celor apropiati tie se produce haos din pricina lor"

Aha deci Lari e baiat si e roker !!!!!! :punk: :punk: :punk: :punk: :punk: :punk: :bananadance:

Aha deci Lari e baiat si e roker !!!!!! :punk: :punk: :punk::bananadance:

Nasol Deni....si tu care credeai ca-i fata :blink:

Nasol Deni....si tu care credeai ca-i fata :blink:

Credeam ca-i gay :))) ... si inca mai cred asta ... :-s

Finanțatorul lui CFR Cluj, Arpad Paszkany, promite tuturor rockerilor din țarã cã, dacã echipa sa va deveni iar campioanã a României, celebra trupã rock Iron Maiden va concerta pe stadionul echipei.

Exista cumva muzica buna Romanesca? Rockul romanesc e vai de capul nostru..

Pai daca cei de la Zero, sunt considerati cei mai valorosi rockeistii din Romania, atunci?

Edited by SteauaB

Exista cumva muzica buna Romanesca?

Da! Nu stiu despre rock, dar exista muzica buna in Romania.

Apropo, e ceva in Romania care sa iti placa?