fcsteaua.ro

Bilete Steaua - Galatasaray

59 posts in this topic

FC Steaua a stabilit preturile biletelor pentru partida cu Galatasaray Istanbul, care se va disputa pe data de 27 august.

Acestea vor fi puse in vanzare incepand cu ziua de luni, 18 august si vor putea fi achizitionate pana pe data de 27 august, de la casele de bilete ale clubului.

O persoana are dreptul de a achizitiona maxim 4 bilete pe baza unuia dintre urmatoarele acte: BI, CI, pasaport sau permis de conducere; pentru copiii sub 14 ani, certificat de nastere.

De asemenea, tichetele vor putea fi cumparate online inca de vineri, 15 august, de pe www.bilet.ro si www.bilete.ro.

Vino pe stadion la meciul Steaua - Galatasaray si poti fi tu acela care va castiga, in pauza partidei, unul dintre premiile speciale oferite de sponsorii Stelei:

- un televizor LCD Panasonic

- doua echipamente originale de joc NIKE

- trei laptopuri personalizate Steaua

- cinci telefoane mobile Nokia N73

Copiii cu varsta de pana la 10 ani au accesul gratuit pe stadion, cu conditia ca acestia sa fie insotiti de parinti, care sa-i tina in brate si care au intreaga responsabilitate pentru comportamentul acestora in interiorul stadionului.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

FOTOLII - 500 LEI

TRIBUNA 0 - 200 LEI

TRIBUNA 1 - 100 LEI

TRIBUNA 2 - 50 LEI

PELUZE - 25 LEI

Abonatii beneficiaza de o reducere de 20% si de rezervarea locului.

Programul caselor de bilete de la stadionul "Steaua" este urmatorul:

Luni - Vineri 12:00 - 19:00

In perioada 18-20 august vor fi vandute bilete DOAR abonatilor, care beneficiaza de rezervare. Incepand de joi, 21 august, rezervarea abonatilor inceteaza si vor fi puse in vanzare bilete la liber.

SteauaFC.com

Scump tatiii....dar poate sa imi ia si mie cineva 2 bilete la P2 for me cuz shit abon....

Edited by STARforce

ba oieru chiar n-are bani? isi bate joc de 90% din oamenii care vin pe stadion cu preturile astea! si iar se va umple.. ca de.. Steaua e un fenomen :steag_cruce_invers:

Niste nesimtiti!!! Asa s-au lacomit si cu rosenborg si anul trecut in Liga si au avut stadionul gol.

Pun preturi mari la bilete, dar cumpara in special numai jucatori de mana a doua (vezi Kapetanos, Abel Moreno, Arthuro). Cand e vorba sa dea bani pt un atacant adevarat gen Pepe Moreno, e prea scump. Asa luam numai jucatori ale caror calitati sunt inaltimea si faptul ca au pasaport italian. Incredibil ce management se practica la Steaua!

si eu am crezut la fel. Tineti cu Steaua sau cu alta echipa? Abonament si aveti o reducere destul de bunicica.

Dar nuuuuu, e mai frumos sa fim suporteri de tastatura, sa ne plangem pe forum...

Nu ma plang doar ca e totusi un meci preliminar si mai mult ca sigur la cele din grupe o sa fie iar jecmaneala cu pachetele de bilete.In fine suntem in Romania, sorry ca am omis acest aspect.

De asemenea, tichetele vor putea fi cumparate online inca de vineri, 15 august, de pe www.bilet.ro si www.bilete.ro.

Interesant, dar totusi pe niciunul din aceste 2 site-uri nu apare optiunea

la istanbul cel mai ieftin bilet a fost de 30 de euro.la noi este de 7 euro.deci de aproximativ 4 ori mai ieftin decat la turci,care sunt peste noi ca nivel de trai,dar nu cu foarte mult...sunt niste preturi decente,accesibile lejer persoanelor cu salariu mediu...

Am trimis un email si iata ce am aflat:

- in zilele rezervate abonatilor poti cumpara biletul rezervat (si redus) + inca 3 bilete

- e de preferat sa vii personal la stadion cu abonamentul, nu trimis prin un prieten

Am crezut ca am trecut de faza cu "plansul" la afisarea preturilor.

ai dreptate aici, insa mai este si vechea poveste alinierea preturilor la anumite standarde. Din pacate insa, veniturile nu "beneficiaza" de o astfel e aliniere...

oricum, un bilet la peluza cred ca este accesibil comparand cu tribuna 1 de exemplu

Au aparut biletele pe bilet.ro si bilete.ro. Se pot cumpara online doar bilete la T1 si fotolii (100/500 RON)

Au aparut biletele pe bilet.ro si bilete.ro. Se pot cumpara online doar bilete la T1 si fotolii (100/500 RON)

Eu parca am vazut ca se pot cumpara online si in sectorul 25. Ala nu e la T2 ? Desi plasamentul nu-i cel mai grozav.

teoretic da, practic iti da ca nu sunt bilete. mai mult decat atat scrie ca au bilete la 100 si la 500 lei , which means tribuna I si fotolii. Deci NU.

Nu stiu de ce va grabiti atat sa luati de acum bilete pentru Galatasaray, cand meciul e peste 2 sapt. Daca vreti neaparat sa cumparati ceva astazi de la stadion, mergeti si luati-va ABONAMENTE! Clubul a facut aceasta facilitate, chiar daca perioada de elib. abonamente s-a terminat pe 31 iulie ieri 14 si azi 15 august mai puteti sa va cump. abonamente. Luati-va, avantajele sunt f. multe:

----> Pretul este acceptabil fata de preturile adunate ale biletelor pe un sezon, avand in vedere ca ele cresc la fiecare meci mai important (cainii, crapizii, **** tim, CFR, Vaslui) - ajung si la 100.000 si sunt tot 50.000 cu formatii penibile gen FC Arges FC Brasov Gaz Metan etc

----> Poate cel mai mare avantaj, economia de TIMP de a merge la stadion inaintea fiecarui meci interesant si economia de NERVI de a sta la coada si a face fata bisnitarilor

----> Facilitatile pentru meciurile europene, in crestere fata de sezoanele trecute (pt prima data vad o reducere de pret pt abonati!). Aceeasi evitare a imbulzelii incredibile din zilele cu bilete "la liber" si o oarecare evitare a bisnitarilor (mai des vin cu 20 de buletine in mana decat vin cu 20 de abonamente)

Asa ca, LUATI abonamente si SA UMPLEM stadionul la meciurile de acasa! Sa demonstram inca un sezon ca suntem cei mai loiali suporteri din Bucuresti si cei mai fanatici!

FORZA Steaua!

sal stie cineva cum pot sa-mi iau bilete online la peluza?

:noexpression: :ce_oameni::thumbdown::confused::no:

nu mai gasesc smiley-uri pe forum pt un asemenea comentariu.....Sigur nu vrei la T2 sau la T1? Se vede meciul super acolo...da nu mai bine stai tu si vezi meciul ONLINE?

incredibil....

Hai sa incetam cu comentariile astea. Omul nu stia, nu trebuie luat la 'sto.

@Cyzzy

On-line gasesti bilete numai la T1 sau mai sus. Data viitoare citeste atent ce s-a postat inainte.

@Hassan, nu vad care e problema ta ca omul vrea sa isi ia bilete online. Si eu as fi vrut, daca erau la peluza; si da, am abonament, dar nu am timpul necesar - fac o ora pana in Ghencea, inca o ora inapoi la serviciu, + eventual stat pe la casa de bilete, pentru ca cineva destept s-a gandit sa vanda biletele pentru abonati doar in timpul saptamanii, si doar pana la ora 19.00. Deci as fi preferat sa renunt la aia 5 lei, si sa imi iau online. Din pacate, nu e posibil.

@Hassan, nu vad care e problema ta ca omul vrea sa isi ia bilete online. Si eu as fi vrut, daca erau la peluza; si da, am abonament, dar nu am timpul necesar - fac o ora pana in Ghencea, inca o ora inapoi la serviciu, + eventual stat pe la casa de bilete, pentru ca cineva destept s-a gandit sa vanda biletele pentru abonati doar in timpul saptamanii, si doar pana la ora 19.00. Deci as fi preferat sa renunt la aia 5 lei, si sa imi iau online. Din pacate, nu e posibil.

Teoria chibritului dragul meu Andy...si eu am munca/serviciu si m-am invoit ieri ca sa ma duc sa imi iau abonament, dupa aia am stat o ora in plus seara ca sa recuperez. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, e evident ca lucram in locuri diferite, avem alti timpi, etc, ideea era cu totul alta: tipul de suporteri care vin in peluza (in special la meciurile de UCL). Sper ca intelegi ce vreau sa spun....

Inchei aici subiectul

eu sunt din constanta si nu am cum sa mi iau bilete poate cineva sa ma ajute vreau 5 bilete la tribuna 2 a.daca poate cineva sa ma ajute sa mi lase un pm

Guest
This topic is now closed to further replies.