fcsteaua.ro

Galatasaray - Steaua 2 - 2

218 posts in this topic

Cu tot respectul pt tine, Catalin, ai o mare, chiar foarte mare greseala in analiza. Este vorba de Lovin care comparativ cu Ovidiu Petre a fost MULT superior. Asta nu inseamna ca O Petre este slab. Nu ! Pur si simplu nu a fost 100 % refacut penru acest meci. Recupararile la mijloc ale lui Lovin au fost de cel putin trei ori mai multe decat lui Ov Petre. Aportul la faza de constructie de asemenea. Plus travaliul fenomenal depus si conditia fizica... Rugamintea mea este sa revezi meciul si apoi sa intram daca vrei intr-o discutie. Nu sunt un fan al lui Lovin, dar nici nu cred ca trebuie lovit pe nedrept cand a jucat bine.

Si inca un amendament: Banel. Baiatul asta a jucat ce a putut el mai bine. A dat un gol superb si important. Iar pe finalul jocului a avut un rol exential cu sprinturile in jumatatea adversa. Sigur, raman greselile...Dar toti jucatorii gresesc. Eu zic ca a facut un meci bun si evolutiile lui vor fi si mai bune in viitor. Bineinteles, nu trebuie sa fie musai titular.

Golanski...un mare semn de intrebare. A avut si momente bune dar...pana la urma impresia a fost una negativa.

Una peste alta rezultat bun si sanse mari de calificare.

Edited by Azazello

Ienei: "Trebuie sã-i cãlcãm în picioare în retur"

Cand o sa mai calcam noi pa uni in picioare o sa ninga in iad , la ce goluri din plezneala dam nu e rost de asea ceva

Eu va spun de acum ca vom pierde calificarea! Asa simt! Nu avem antrenor si dobitocul analfabet spune acum ca Banel a fost cel mai bun de pe teren! Deci, Banel din zona caruia s-au dat centrarile de gol si a gresit toate mingiile (chiar si la gol, el a vrut sa de-a in tribuna!!)!

Desi voi fi in Ghencea la retur, cred ca vom pierde! O sa vedem!

Laca, lasa-ne daca tii la Steaua! Nu le ai! Nu stii! Te pricepi la fotbal la fel de bine ca analfabetul dobitoc care te tine in functie! Adica deloc! Si s-a trezit si marele Michele "MM" sa ne spuna ce mult s-a daruit Banel si ce praf e Golanski care a urcat la golul doi! Memica, uita-te la faza golului si o sa vezi ca Golanski e in spate si Banel se uita la ala care centreaza de la 3 metri din fata lui!

Lacatus = fiara in teren, varza pe banca! Laca, ne demonstrezi ca esti doar tare in gura si nu tare in "BIIIIIIP"! Fricos, nepriceput, depasit complet, varza totala = Antrenorul Lacatus!

Wenger baga pusti de 16 ani titulari si noi ii tinem pe Ochi, Stancu, Bicfalvi (da-l ba la Buzau ca nu are loc la Steaua)! Romania nu are antrenori! De aia vin Napoi, Uirini si Peseisti care nu au treaba cu fotbalul, dar se pricep mult mai bine ca japitzele noastre de antrenori!

Galata cade fizic total si Lacatus baga numai aparatori!

Imi doresc doar atat: Sa se intample orice ca Lacatus sa nu mai fie antrenor la Steaua si ca Banel sa aiba parte de o dubla fractura de tibie si peroneu si sa ne lase vreo 8 luni, ca vad ca antrenorii il tot baga! Sau Banele, daca tot esti sufletist si te daruiesti, poate un accident de masina! Orice, dar nu-l mai suport pe Banel! Daca nu vor antrenorii sa-l scoata de buna voie si nu il transfera nimeni, macar sa i se intample ceva grav!

Stiu, vai ce rau! Sa-mi fie rusine! Fie, dar macar sa ramana si Banel cu oasele rupte! Am ajuns sa doresc raul unui jucator care de 2 ani nu joaca NIMIC si este bagat mereu!

Ba nu! Banele, de fapt sa nu ti se intample nimic din astea! Mai bine sa fie egal in retur si tu sa dai autogol in minutul 93 si sa pierdem calificare! SA vezi distractie atunci! Nu mai scapi viu din Ghencea Banelinho!

Sa vedem daca te mai facem capitan la urmatorul joc din Ghencea!!!

Laca, vezi sa nu ne retrogradezi, ca de la titlu si locul 2, ne-am luat gandul! Dar lasa, ca esti simbol ma! Stai pe banca! Asa ne trebuie, ca suntem prosti!

Pt tine si pt JOINT, 2 frati intr`ale prostiei:

Voi de unde ati aparut... cine va obliga sa mai "suportati" Fricosul, nepriceputul, depasitul complet, varza totala = Antrenorul Lacatus!, cine va roaga sa mai sustineti echipa asta?

Nimeni nu ar simti nici un moment lipsa voastra si atitudinea de copii pe care o aveti.

@ alexmk17: la varsta ta nici nu se poate ca cineva sa iti ceara mai mult, nu ai de unde. Vezi ca de obicei ce doresti altora ti se intoarce; faza cu accidentul de masina e mai greu ca mai ai un an pana la varsta ce`ti va permite sa ai permis auto....dar cu restul se poate aranja....si sa mor...in momentul asta, cand am citit toate apelativele pe care i le`ai adus lui Laca, chiar te`as "ajuta" cu o dubla fractura (daca nu de tibie, macar de pomete).

@ Joint: ai 1 postare la 3 luni, doar la gramada, cand sunt multi si nu iesi in evidenta decat cu ceea ce iti debiteaza creierasul neted...pffff.....esti patetic.

@ AdrianUltras: felicitari pt analiza, pt evidentiati si neevidentiati, care totusi au gresit. Aseara ziceam ceva de noroc, se pare ca am presimtit ceva: aman2 golurile din bulan, asta e...

On Topic: Banel...lasa`ne, stim ca poti, ti`ai umplut conturile, ai casa, ai masina, te "cunoaste" femeile, nu mai contribui la inrautatirea starii de sanatate a mamei tale si retrage`te...GATA.

Atoatecunoscatorilor, mari antrenori si tehnicieni, mari directori sportivi si presedinti de cluburi care v`ati tot perindat in cursul zilei pe site: ce vroiati frate de la Toja azi? Ati avut in min 10 un dribling care v`a aratat ca stie, un 1-2 cu Dayro frumos, tine mingea pt ca ii e frica sa nu greseasca, e la PRIMUL lui meci la Steaua, in Champions League, ce ati vrea de la el?? Daca in min 83 inscria cand a ajuns perpendicular pe poarta si a tras peste, ce ziceati??? erati in stare sa ii multumiti public oierului ca a tinut sa fie titular.

Sper din toata inima la un meci care sa ne faca sa plecam fericiti acasa de la stadion, terase, apartamentele prietenilor, din fata TV`ului pe 27 aug. Jocul prestat azi(de noi si de Galata) ne da sperante...dar nu cu Lovin si Banel.

FORZA Steaua

Golansky = execrabil

Petre Marin = joc exact in majoritatea timpului, greseala de plasament la golul egalizator al turcilor;

De ce e Golo execrabil?

Pt ca a incercat sa tina de unul singur intreaga banda dreapta?

Pai l-a ajutat Nicolita in vreuna din faze?

NU.

A fost lasat singur cu un jucator turan arda foarte rapid, mult mai rapid decat el si mult mai tehnic.Si avand in vedere ca turan era ajutat de multe ori de Lincoln, Golo a fost cam prins intre ei majoritatea timpului.

Petre Marin a fost probabil cel mai slab de pe teren.

A stat si s-a uitat la mingea care venea spre turcul care a pasat la primul gol fara sa intervina si l-a sprijinit pe Nonda la al 2lea gol.

Petre Marin ar trebui sa se retraga.Joaca foarte slab in ultima vreme.

Lovin = sa fim seriosi, acest baiat este antifotbal.

A fost bagat sa se apere si s-a aparat foarte bine.

In rest, in atac nu are treaba. E slab.

Dar defensiv si-a facut treaba.

Aici trebuie sa recunoastem!

Daca Lacatus nu invata nimic din acest meci si o sa joace la 0-0 in Ghencea o sa pierdem calificarea!

AM JUCAT AZI FOARTE SLAB!

Edited by AdrianUltras25

@eduardo_stelist

1. De la Toja voiam sa fie rezerva azi, daca tot nu e integrat, pregatit, etc.

2. Daca nu-ti convine ce posteaza un anumit user, ignora-l, si nu mai "sfaturi" ce te depasesc. Nu esti tu in masura sa spui unui om cand sa sustina Steaua si cand nu.

Ma am inteles ca a fost meci greu dar cum naiba tu nu poti alerga dupa 3 luni de antrenament si ei adunati de 2 saptamani baga material?

In rest ce sa si faci dai 2 goluri si apoi in loc sa stai langa om te bagi cu curu in poarta!!

oricum ne calificam dar hai mai totusi 90 de minute?

dak sa gandea sa-l lase pe toja in centru nu stanga ar fi fost mult mai bine deoarece Dayro e mult mai obisnuit cu faza defensiva si cu pregatirea!!1

in rest Lovin umplutura,Petre ...,golanski...., dar avem noroc cu Radoi,zapata si Dayro???

suna cunoscut Radoi,zapata,Dica??? ce naiba alti jucatori acelasi stil

Forta Steaua!!!

Nu stiu de ce ii criticati pe Golanski,pe Lacatus,Petre Marin si in general de ce criticati tot ce nu va convine!Daca ati fi suporteri adevarati ,ati fi alaturi de echipa in orice moment!

Cand esti alaturi de echipa in momentele de extaz,dar mai ales in cele de agonie,atunci te poti numi suporter!Pana atunci,nu ai nici un drept sa critici!Doar asta stiti sa faceti!

Bravo baieti!Bravo Laca!Bravo Steaua!

Alaturi de echipa intotdeauna!

Edited by ingerasul_elena

Rusine Lacatus! Rusine pseudo-antrenorule, simbolul lu' peste! O sa mai fii tu simbol la Pyuli-

As avea multe lucruri urate sa-ti spun mai baiatule, dar mi-e rusine de rusinea ta.

Asa ca-ti scriu numai: Rusine alexmk17, pseudo-stelistule, cel mai cel mai penibil suporter (?) din istoria Stelei.

Edited by Azazello

Un meci bunice, Doamne Banele, daca nu te-ai precipita si ti-ai da seama ca dupa ce treci in mare viteza de un fundas si esti singur in colt de careu si ti-ai da seama ca ai gand sa si gandesti ai fi fenomenal, ma rog in continuare sa-ti revii...In rest turcii sunt de batut si-au revenit pe greselile noastre care ma sacaie...Doamne ajuta !

Steaua acum are jucatori buni, exceptie Banel. Dar mai trebuie investit intr-un antrenor bun. Si apoi putem sa jucam de la egal cu echipele mari ale Europei. Nu am nimic cu Laca, ca jucator a fost mare, ca si: Hagi,Pele,Maradona,etc dar nici unul nu a fost un mare antrenor.Talentul de mari jucatori individuali, nu le ajuta la a conduce o echipa pe teren.E nevoie de altfel de talent! :steag_sah_mic:

Ovidiu Petre - zero barat - zero , tu ce meci ai vazut Cataline ??????????????????????? il urasc deja pe Petre asta , nu mai rezist , joc mai bine decat el oricand, il umilesc pe teren (joc in curtea scolii dar tot il fac) e un incapabil, penibil , nu am cum sa gasesc alte apelitive la adresa lui, afara de la Steaua

Lovin - 0 - afara de la Steaua - Urgent

Nicolita - 0 , putea sa de-a si mai mulute goluri, NU MA INTERESEAZA - afara de la Steaua - Urgent

Golanski - OUT !

Goian - multumim Laca ca asculti de cioban - i-ai fu..t debutul in noul sezon tinandu-l pe banca - multumesc

Lacatus - multumesc pentru Lovin Petre si Nicolita, plus multumesc pt hotararea de care da-i dovada alegand cuplul din carambolul Goian-Radoi-Ghionea, poate te decizi cu care incepi pana sezonul viitor

Mereu Superiori !!!!!!!

Va indemn sa citit de doua ori inainte de a posta. Imi dau seama ca inca sunt postari la cald, dar sa evitam jignirile

@eduardo_stelist

1. De la Toja voiam sa fie rezerva azi, daca tot nu e integrat, pregatit, etc.

2. Daca nu-ti convine ce posteaza un anumit user, ignora-l, si nu mai "sfaturi" ce te depasesc. Nu esti tu in masura sa spui unui om cand sa sustina Steaua si cand nu.

1. Stiu ca trebuia sa fie rezerva, dar a fost inclus in cei 11 si in cazul acesta e doar vina oierului, atat am zis: sa nu mai fie Toja criticat pt ca nu are nici o vina, nu a cerut el sa joace azi.

2. Am sa tin cont de acest mesaj, nu are rost sa dau sfaturi, mai ales ca in cazul lui alexmk17 imi racesc gura degeaba, cu ce sa inteleaga??

P E A C E!!!!!

Ovidiu Petre - zero barat - zero , tu ce meci ai vazut Cataline ??????????????????????? il urasc deja pe Petre asta , nu mai rezist , joc mai bine decat el oricand, il umilesc pe teren (joc in curtea scolii dar tot il fac) e un incapabil, penibil , nu am cum sa gasesc alte apelitive la adresa lui, afara de la Steaua

Nicolita - 0 , putea sa de-a si mai mulute goluri, NU MA INTERESEAZA - afara de la Steaua - Urgent

Golanski - OUT !

Goian - multumim Laca ca asculti de cioban - i-ai fu..t debutul in noul sezon tinandu-l pe banca - multumesc

Lacatus - multumesc pentru Lovin Petre si Nicolita, plus multumesc pt hotararea de care da-i dovada alegand cuplul din carambolul Goian-Radoi-Ghionea, poate te decizi cu care incepi pana sezonul viitor

Mereu Superiori !!!!!!!

Incearca sa gandesti si fara ura, sa fii mai obiectiv.

Poate asa ajungi undeva.

Si poate asa reuesti sa vezi si tu un meci asa cum trebuie.

P.s. Foloseste mai putine cratime.

am si eu o intrebare la care o tot incerc sa imi dau un raspuns: CE CAUTA Lovin PE TEREN??? Nu la Steaua...ce cauta in general pe orice teren de fotbal? Asta nu numai ca nu stie fotbal dar il mai si strica...imi sare in cap faza aia cand s-au legat f multe pase frumoase si la pasa decisiva da bovina asta cu calcaiu

1. Stiu ca trebuia sa fie rezerva, dar a fost inclus in cei 11 si in cazul acesta e doar vina oierului, atat am zis: sa nu mai fie Toja criticat pt ca nu are nici o vina, nu a cerut el sa joace azi.

Gresesti.

Un jucator care joaca slab trebuie criticat indiferent de nume.

Daca nu, ajunge ca Nicolita.

Daca Nicolita era criticat de cand a inceput sa joace slab, atunci poate ca se putea evita caderea asta.Baiatul nici nu mai fuge ca pe vremuri.Si faptul ca a fost facut capitan dupa ce si-a dat autogol si alte astfel de lucruri l-au muiat.

A vazut ca viata e faina si a inceput sa il doara in COT.

Ba-I astia mari fotbaisti, care sunteti pe forum mari vedete stiti ce inseamna sa jucati botbal 90 de minute ? cred ca nu.... orice jucator de la Steaua joaca in teren ca are valuare de Steaua daca ereai tu oricare ai fi mai bun ca ei nu ereai in teren... asa ca ;) gura mika, Steaua e un simbol pt Romania si la primul esec voi stiti doar sa gasiti vinovatuls in loc sa apreciati munca lor.E greu sa fi fotbaliat mare pt ca stiu cum e si ai inteleg pefect ;) eu joc in judeteana in Rm valcea si tot e presiune dar atatia suporteri si mai mult de jumate din Romania care tine cu Steaua ;). Capu sus avem echipa si antrenor ;) iubesc Steaua si cred ca pt orcine e un vis sa joace acolo,chiar si pt mine ;)

DSCN0208.JPG

Partea plina a paharului:

- am dat 2 goluri

- echipa a aratat ca putea mai mult doar precatia innecesara in defensiva a franat echipa

Partea goala a paharului:

- 2 goluri primite

- eu am numarat cam vro 15 mingi pierdute periculos ori la noi in teren ori la ei si i-am pus pe atac unde s-a vazut stiu sa dea gol!

- Nicolita - in afara de gol nu i-a iesit nimik!

- Tactica defensiva cu turcii si era sa atraim al doilea episod BORO!

In rest sa speram ca o sa ne calificam si o sa ne intram in mana cu niste jocuri de campionat! Se pare ca vine Abel Gomez asa ca nu o sal mai vedem pe Lovin! Viitorul suna bine dar trebuie sa avem atentie mare in retur! Lupta Steaua!

Golanski - OUT !

Mereu Superiori !!!!!!!

Poate asa ajungi undeva.

Lasa tu cratimele

Da, fac cu nervi iubesc ,urasc , dar cat mama naibii ii tine pe astia la Steaua ??????????? cat ????? cat ???????

submediocri, PENIBILI, cum sa nu te enervzi ?

Ti-a placut "ovi"azi ????

Eu imi dau cu parerea asa:

1. Nu avem antrenor, avem simbol.

2. Am avut VICTORIA in mana si am pierdut-o (deja-vu Middelsborough)

3. Am jucat in 9 (Banel, in ciuda golului care mi-a amintit de un anume meci, fara viziune si organizare, iar Toja nu a fost jucat DELOC)

4. Avem un lot, dar nu si idee de joc

5. Nu vom castiga acest campionat.

In rest, va urez la toti rabdare si tutun!!!

Ba-I astia mari fotbaisti, care sunteti pe forum mari vedete stiti ce inseamna sa jucati botbal 90 de minute ? cred ca nu.... orice jucator de la Steaua joaca in teren ca are valuare de Steaua daca ereai tu oricare ai fi mai bun ca ei nu ereai in teren... asa ca ;) gura mika, Steaua e un simbol pt Romania si la primul esec voi stiti doar sa gasiti vinovatuls in loc sa apreciati munca lor.E greu sa fi fotbaliat mare pt ca stiu cum e si ai inteleg pefect ;) eu joc in judeteana in Rm valcea si tot e presiune dar atatia suporteri si mai mult de jumate din Romania care tine cu Steaua ;). Capu sus avem echipa si antrenor ;) iubesc Steaua si cred ca pt orcine e un vis sa joace acolo,chiar si pt mine ;)

Si mai grea e limba Romana!

Prietene, stim cu totii ce inseamna sa fii fotbalist, stim cu totii cate sacrificii fac si stim cu totii ca sunt platiti al naibii de bine pt asta.

Unii sunt platiti mult prea bine.

De ex Banel Nicolita.

Un jucator care nu stie sa faca macar o preluare e platit cu 300 de mii de euro pe an.

E normal?

E anormal cumva pt suporteri sa ceara echipei sa joace fotbal?

Tu, ca tot ai zis ca esti fotbalist, ce parere ai?

Echipa joaca fotbal?

Bravo Lovin ... ai reusit performanta (pe care o credeam imposibila , de altfel ) vietii tale . L-ai intrecut si pe Banel in "stralucirea" lui . ESTI FENOMENAL . :|

Rusine Lacatus! Rusine pseudo-antrenorule, simbolul lu' peste! O sa mai fii tu simbol la Pyuli-

As avea multe lucruri urate sa-ti spun mai baiatule, dar mi-e rusine de rusinea ta.

Asa ca-ti scriu numai: Rusine alexmk17, pseudo-stelistule, cel mai cel mai penibil suporter (?) din istoria Stelei.

marsh javro pe muishti.ro

Golanski - OUT !

Mereu Superiori !!!!!!!

Poate asa ajungi undeva.

Dar multi au vazut la fel ca el....

Si eu...poate si tu.....

Ideea e ca ne lipseste ceva important: antrenor si management.....

cam asta e parerea mea....