fcsteaua.ro

Galatasaray - Steaua 2 - 2

218 posts in this topic

Steaua a reusit un rezultat excelent in deplasarea din Turcia desi jocul baietilor nostri a scartait in dese randuri. Galatasaray a aratat ca o echipa de batut, turcii parand sufocati in dese randuri. Radoi a facut un meci extraordinar, iar Dayro Moreno merita respectul si iubirea noastra.

Zapata = prestatie foarte buna, ne-a salvat de un gol la scorul de 2 - 1 pentru stelisti;

Radoi = fenomenal;

Golansky = execrabil

Petre Marin = joc exact in majoritatea timpului, greseala de plasament la golul egalizator al turcilor;

Goian = joc exact, greseala de plasament la primul gol al turcilor;

Ghionea = a jucat prea putin;

Ovidiu Petre = greseala de plasament la primul gol al turcilor, joc bun per ansamblu, dar crispat;

Nesu = a jucat prea putin;

Nicolita = Executie fantastica, gol superb si o caruta de greseli pe parcursul meciului. Minge pierduta ce a dus la golul egalizator al turcilor. Ne rugam sa-si revina Szekely;

Lovin = sa fim seriosi, acest baiat este antifotbal. Nu-mi vine a crede cate ocazii de gol am ratat in cea de-a doua repriza din cauza acestui jucator. Plesane, te rugam sa revii. Draga Tiago, doua - trei kilograme in minus si ajungi fotbalist de Steaua.

Tiago = a jucat prea putin;

Toja = baiatul acesta are o tehnica buna, arata curaj dar raman la parerea ca nu trebuia introdus titular in aceasta seara;

Moreno = fotbalist adevarat, multa daruire, viteza in joc si o tehnica foarte buna. Un mijlocas ofensiv care si-a urmarit adversarul direct pana in propria jumatate de teren asa cum o facea si Boloni pe vremuri. In minutul 80 !!!

Arthuro = omul are o tehnica buna, a avut o lovitura de cap periculoasa in final de meci, a facut cateva schimburi de efect cu Moreno, dar nu trebuie sa uitam ca un atacant este evaluat dupa numarul de goluri marcate;

Nu trebuie sa ne facem iluzii dupa acest rezultat. Galatasaray si-a aratat cea mai urata fata in aceasta seara, multipla campioana a Turciei fiind capabila sa intoarca rezultatul defavorabil in returul de la Bucuresti. Steaua va avea un retur infernal, baietii nostri nu pot fi siguri de calificare desi, trebuie sa admitem ca suntem la un singur pas de calificarea pentru a treia oara consecutiv in Grupele Champions League.

==OFF TOPIC== Respect Gica Hagi. Mi s-a facut pielea de gaina pt modul cum a fost primit... Trist, foarte trist ca nu ne respectam pe cat ar trebui valorile.

Nu inteleg

Eu cu ce am gresit ca il vad pe Lovin la Steaua de 5 ani de zile in fiecare meci?????????

DE CE???

Pacat de jucatorii buni care-i avem, care au dus in trecut echipa in semifinalele cupei UEFA

Radoi, Goian, Ghionea, P.Marin, Nesu ...

sau cei noi Dayro, Zapata...

Pacat de ei, ca joaca in aceeasi echipa cu catastrofe de genul Lovin si Golanski ;

Steaua a facut 2-2 la Istanbul, jucand in 9 oameni - poate 8, daca-l punem si pe Toja in discutie, care pare chiar mai lent decat Dica.

Rusine Lacatus! Rusine pseudo-antrenorule, simbolul lu' peste! O sa mai fii tu simbol la [..]! Poate o sa fii simbolul care retrogradeaza prima data Steaua!

Banel nu joaca de 2 ani nimic si noi il bagam! Luam 2 goluri din cauza lui Banel care nu blocheaza centrari si javra de analfabet il vede omul meciului!

Lacatus este un antrenor [...]! Tine-i ba pe Ochi si Stancu pe banca si baga-i cand ajung pe la vreo 30 de ani! Antrenor patetic!

Mi-e rusine de aceasta infrangere 2-2! Am piedut! Daca nu aveam antrenor pe Banca si Laca era in alta parte, ii bateam pe astia cu vreo 8-0!

Dar l-am avut pe Laca pe banca si am facut un mare rahat! Ne bat turcii de ne sparg! Laca, esti penibil! Lasa-ne bai simbolule, ca nu te pricepi!

Dar sa stii ca Boloni era mai mult mijlocas defensiv, dar avea creier si stia fotbal! Ca si Tudorel Stoica! Astia fotbalisti adevarati, nu Lovini si Banei!

Banel Nicolita = cel mai penibil fotbalist din istoria fotbalului!

Marius Lacatus = cel mai penibil si slab antrenor din istoria Stelei!

Toate echipele dau centrari periculoase in careul nostru, numai noi cu Banel nu dam centrari periculoase deloc! Si Lacatus nu vede! E chior!

Edited by Marius
suficient

dome mie mio placut cum a jucat Steaua in seara asta dar eu zic ca puteam sa fim deja calificati plec in turcia si sper sa imi iau bataie si pe acolo si sa se califice Steaua glumesc cu bataia:)))

sa fim sinceri rezultatul e bun, dar e pacat ca am condus cu 2-0

toja nu ttrrebuia jucat titular pt ca nu a avut timp suficient de acomodare

nicolitza inafara de gol si o faza frumoasa pe dreapta a jucat slab rau

Radoi tot respectu

zapata inger salvator

arthuro trebuia schimbat cu Stancu, cred ca merita sa joace 20 d eminute mai ales ca arthuro era obosit

tiago pare cu 10 clase peste Lovin

jocul slab, si in unele momente foarte slab, noroc ca turcii sunt si ei slabi

asteptam returu poate facem un meci bun si poate mai creste si nivelul calitativ al jocului

Rusine Lacatus! Rusine pseudo-antrenorule, simbolul lu' peste! O sa mai fii tu simbol la Pyuli-asteapta! Poate o sa fii simbolul care retrogradeaza prima data Steaua!

Banel nu joaca de 2 ani nimic si noi il bagam! Luam 2 goluri din cauza lui Banel care nu blocheaza centrari si javra de analfabet il vede omul meciului!

Lacatus este un antrenor de rahat! Tine-i ba pe Ochi si Stancu pe banca si baga-i cand ajung pe la vreo 30 de ani! Antrenor patetic!

Mi-e rusine de aceasta infrangere 2-2! Am piedut! Daca nu aveam antrenor pe Banca si Laca era in alta parte, ii bateam pe astia cu vreo 8-0!

Dar l-am avut pe Laca pe banca si am facut un mare rahat! Ne bat turcii de ne sparg! Laca, esti penibil! Lasa-ne bai simbolule, ca nu te pricepi!

Dar sa stii ca Boloni era mai mult mijlocas defensiv, dar avea creier si stia fotbal! Ca si Tudorel Stoica! Astia fotbalisti adevarati, nu Lovini si Banei!

mey omule tu esti bolnav pe bune vb Banel e fotbalist bon las ca se cunoaste ca esti varza la fotbal si voi totzi care il criticati pe Banel se vede ca nu ati jucat fotbal niciodata:D

mda... un meci tare ciudat... uneori, cand ambele echipe fac gafe, poate iesi si un meci spectaculos..

mi-a readus in memorie in anumite momente de meciul de la Boro - din fericire asta s-a terminat totusi relativ bine....

e pacat ca nu am reusit sa inchidem jocul la 2-0 si am primit imediat golul de 2-1, fiindca mi se pare ca ar fi fost o diferenta enorma sa intram la pauza cu 2-0.

dar in fine no, e bine ca am marcat in deplasare si acum putem sa ne calificam chiar si cu 0-0 in Ghencea..

Lume ce e cu voi !!!!!!?????

era mai bine dak pierdea ku 3-0 ????

@blood

"Pacat de ei, ca joaca in aceeasi echipa cu catastrofe de genul Lovin si Golanski"

ma baiatule inteleg ca Lovin e antifotbal da hai totusi sa nu exageram cu golanski. se mai intampla sa faci si meciuri proaste da' asta nu inseamna sa vina unul ca tine sa arunce cu vorbe goale in stanga si dreapta

Pacat de ei, ca joaca in aceeasi echipa cu catastrofe de genul Lovin si Golanski ;

Steaua a facut 2-2 la Istanbul, jucand in 9 oameni - poate 8, daca-l punem si pe Toja in discutie, care pare chiar mai lent decat Dica.

in primul rand Golanski ii foarte bun...nu se compara cu Lovin....Lovin si Nicolita is in plus....iar cu toja nu ai dreptate!!ii foarte bun,dar ce astepti de la el cand e in lot de mai putin de o saptamana!!!!

meciul asta trebuia castigat fara probleme

egalul ii apartine exclusiv lui Lacatus,nu e posibil sa te avertizeze toata lumea cu 3 saptamani inaintea meciului ca tot jocul galatei se invarte in jurul lui nonda iar tu sa faci in halul asta tactica incat cioara sa scape de 6-7 ori singur cu zapata

nu e posibil sa joci cu cacatul infect de Lovin,nu e posibil sa joci cu arthuro care sincer sa fim e praf atat ca pivot dar mai ales ca atacant de contraatac si sa tii un jucator ca Stancu care s-ar plia perfect pe tipul de atacant de care avem nevoie in meciul asta

sa nu mai zic nimic de tiganel Nicolita care o sa aiba postul asigurat inca 2 ani cu golul asta nemaicontand nenumaratele greseli

imi pare rau ca nu i-am batut pe turci dar din pacate nu cred ca o sa ii mai prindem intr-o zi asa proasta...pacat ca avem jucatori oare cand o sa avem si antrenor??

Raman la concluzia ca Banel NU ARE NICI O TREABA CU FOTBALUL a dat gol inteleg dar restu meciului ce a facut pt echipa unde e Lovin e praf nu are ce cauta in echipa asta cat despre Lacatus el nu este antrenor pt ce vrea Steaua e nush cum sa zic nu vreau sa il jignesc dar poate se simte si el nu inteleg cum poate sa joace cu arthuro care e un joaca lent rau de tot dupa parerea mea Stancu facea faza ofensiva mult mult mai bine ca el nu inteleg de ce la bagat pe Toja acum cand nu a jucat nici un meci oficial pt Steaua nu inteleg de ce nu la schimbat pe Toja sau il baga de la bun inceput pe Neaga nu inteleg ce cauta Ovidiu Petre titular care nu era refacut 100 % sunt multe lucruri care nu inteleg asa cum nu inteleg pe Marius Lacatus si schimbarile facute de el Galatasaray era o echipa de trecut la cum a jucat in seara asta dak era alta Steaua le dadea 4-0 dar intrebarea e CU CINE ? cu Banel?cu Lovin?cu arthuro?deci nu se poate asa cva parerea mea din respect pt suporteri Lacatus sa isi de a demisia pt ca nu se mai poate asa

Dom-le incepem meciul din Ghencea calificati cum ar spune Mitica Dragomir,sau crestinismul orthodox e mai odihnit ca Islamul cum ar zice Gigi.

Golanski nu a fost chiar asa slab ,Arthuro e un bun pasator ,are o ceafa de aur.

Banel are vointa ceea ce e de aplaudat dar ii lipseste orice farama de clarviziune.

Pacat ca Toja este apreciat de comentatori doar datorita preferintelor muzicale.

Atmosfera de pe Ali Sami Yen nu a afectat cu nimic jocul Stelei ,deci turcii si-au pierdut avantajul cu care se tot bateau in piept.Locul lui Shabani Nonda e in atacul Stelei dar vorba aceea:salariul lui destabilizeaza vestiarul.

In sfarsit era imposibil ca un arbitru francez sa aprecieze maneaua si dansul din buric in detrimentul doinei si a horei,cum ar spune marele strateg de la Kosice.

Acum sa vedem o calificare pe Ghencea,si pacat ca nu am avut solutii mai bune la finalizare fularsteaua2

Rezultat bun...sa privim partea plina a paharului...

P.S....Lovin e cel mai mare idiot...

Steaua a jucat destul de bine si punct, imi place ca am trait meciul la intensitate maxima, am jucat cu galata nu cu amatori din andora!

zic si zici si se confirma si la fanatik show ca avem nevoie de un varf adevarat, ca pe ivanovici si cartianu ii mai respect !

Edited by stelist24/24

Felicitari Steaua!

ma bucur enorm pt prestatia din aceasta seara a baietilor. dar sunt si trist pt ca se putea mai mult.

Despre lot creca, s-a gresit in alcatuirea lui. Ovidiu Petre nu trebuia sa fie titular (nu pt ca nu a jucat bine) s-a vazut ca, nu este refacut. Iar intrarile obisnuite ale lui au camlipsit in aceasta seara. probabil si de teama sa nu se accidenteze mai tare.

Toja , ramin l;a convingerea ca, nu trebuia introdus - cel putin in primul 11. Banel merita felicitat pt golul superb. dar in rest a stricat jocul - foarte multe mingi pirdute usor.

Golansky se pierde in partidele cu miza mare. totusi a fost eficint in ofensiva. probabil ca lipsa lui Szekely pe partea stinga s-a vazut...

Petre Marin afost depasit prea usor in repetate rinduri... cu toate ca a facut un meci bun.

Ramin la convingerea ca, Nesu trebuia sa fie titular; cit si Neaga. Neaga care este contest de multi dar, care schimba jocul odata cu aparitia sa peteren.

iar Lovin ce pot sa spunde el... este inchizator si e mai greu sa vezi de la el faze ofensive. totusi in partea defensiva si-a facut datoria.

Radoi de departe cel mai bun de pe teren. m-a lasat fara cuvinte.

Dayro a facut deasemenea un joc bun, a alergat foarte mult si a facut binisor si faza defensiva. Zapata un joc foarte bun.

Bravo baieti!

Hai Steaua! Victorie la Bucuresti!

Bai, am vazut la turci pe SHOW TV! Cica toti jucatorii de la Galata au murit prin minutul 60 si acum le fac inmormantarea! DA, cica erau umbre alea de pe teren si nu jucatorii! Nu stiu de ce nu a vazut Laca, acest MourinhoWengerFergusonCappeloLippi!

Forzza Banel, alearga bai baiatule si pune si suflet! Cu fotbalul mai putin, ca nu le ai deloc! Cam cum e Laca antrenor e si Banel jucator!

A mai dat si gol, a fost cel mai bun, asa a zis Becalicul analfabet! Laca, nu-i asa ca Banel a fost magnific??? Ce sa mai, Becali si Laca conduc Steaua fara greseala! Sa muriti de ciuda bai C.Ronaldo, Kaka, Rooney, Drogba! Ce, Maradona??? Hai, ma lasi!?? Banel iz Za BEST!

Ne mananca turcii cu tot cu stele! Cu Laca antrenor, nu avem cum sa ne calificam!

Iuhuuuuuuu! Banel, ZA BEST!

Banel, Banelule

Lasa-ne baiatule!

Edited by alexmk17

in primul rand Golanski ii foarte bun...nu se compara cu Lovin....Lovin si Nicolita is in plus....iar cu toja nu ai dreptate!!ii foarte bun,dar ce astepti de la el cand e in lot de mai putin de o saptamana!!!!

Lasa-l ma ca e batut in cap, asta intelege fotbalul ca si Becali.

Acu', fiecare cu parerea lui. Da' eu cred in continuare ca multi stelisti nu realizeaza faptul ca Steaua e totusi o echipa mica. Ce naiba, ati uitat cum am pierdut la Vaslui ? Sau cu ce chinuiala am castigat cu Brasovul si Iasiul ? Ori va inchipuiti ca 'n' victorii chinuite cu echipe de mana a 77-a = valoare ? S fim seriosi : turcletii au pe teren jucatori de milioane si daor norocul chior + faptul ca sunt iesiti din forma ne-a ajutat sa obtinem egalul asta. Nu asta e adevarata valoare a celor doua echipe. In realitate turcii sunt cu cel putin o clasa peste Steaua. Tocmai de aceea s-ar cuveni poate sa traim momentul si sa ne bucuram pentru rezultatul obtinut. Cu atat mai mult cu cat returul va fi extrem de dificil si calificarea e - inca - la indemana turcilor.

Nicolita la Buzau, e dezastru e de lemn. Nu este un jucator mai incalcit ca el.Oricine juca in locul lui era mai bine , a pierdut 90% din mingi. Si un portar joaca mai bine.Si jucatorii nu mai jucau ultima data pe partea lui. Iar tactica "antrenorului" , hmm! :wall:

Banel a jucat bine ... dar a fost cel mai prost de pe teren :), :) .... mama lui trimitel mai intr-un concediu de odihna la Buzau sa mai uite si el de fufele din Bucuresti ca uite ce face :) fantezia e prea in fata posibilitatilor fizice :):):):):):):):)HA,HA,HA,HA,HA ,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA ,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA, ASA GAFE NU AM MAI VAZUT HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA, HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA,HA, HA,HA,HA,HA,HA,HA,

Un joc intre o echipa lesinata (Galata) si una nesigura (Steaua) -> a iesit o varza de meci.

Patru goluri care in mod normal nu ar fi fost luate nici de unii nici de altii.

Nicolita, in ciuda golului (dat in ciuda fotbalului), ramane o nulitate, o mare enigma.

Toja a jucat slab, dar nu a fost vina lui.

RUSINE Laca pentru ca nu l-ai schimbat mai devreme pe Toja sa intre Rica Neaga, jucator care e in forma. Ai facut pohta ciobanului in loc sa castigi un meci facil.