Virgil

Steaua - FC Arges 2 - 0 (1 - 0)

72 posts in this topic

Sambata 16 august, de la ora 21:00, cea mai iubita echipa din tara si nu numai, - Steaua - va intalni in cadrul celei de a 4-a etape a Ligii 1, pe FC Arges Pitesti.

Ne asteptam la un meci bun al jucatorilor nostri si la o riposta pe masura a echipei lui Constantin Penescu. Speram ca argesenii sa iasa la joc si impreuna cu ei Steaua sa realizeze un adevarat spectacol. Suntem satui de echipele care vin sa se apere. In felul acesta nu o sa avem prea devreme un fotbal apreciat si competitiv peste granitele tarii. Federatia ar trebui sa se implice pentru a determina echipele sa joace mai ofensiv.

Argesul, proaspat promovata in Liga 1, a realizat 1 singur punct in primele doua etape ( 0-0 cu Timisoara pe "Nicolae Dobrin" si un 2-3 cu Unirea la Urziceni, dupa ce a condus de doua ori. Probabil ca Argesul ar fi realizat un rezultat de egalitate, daca arbitrul Deaconu nu ar fi tinut neaparat sa influenteze rezultatul, acordand usor un penalty Unirii).

Formatia folosita: Bosneag - Stan, Balasa, Lacusta, Bazzi - Tanase, Carstoiu, Tames , Doman ('63 Nastasie) - Dulcea ('66 Chirciu), Kamara.

In aceasta seara va evolua pe teren propriu, versus FC Brasov, pentru etapa a 3-a.

In ce priveste Steaua, ea se va prezenta dupa meciul de la Istanbul, mai putin proaspata decat adversara sa.

Cu toate acestea, cred ca valoare superioara a jucatorilor nostri, incurajarile frenetice ale suporterilor ros-albastri si terenul propriu, vor contribui din plin la victoria Stelei.

Sper sa-l vedem la treaba pe Toja, cel care a facut sa curga rauri de cerneala in redactiile ziarelor sportive.

toja-thumb.jpg

14. Juan Carlos Toja Vega

E posibil ca Steaua sa utilizeze urmatorul 11:

Zapata - Petre Marin, Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, Radoi, Ov Petre, Toja - Dayro, Bogdan Stancu (Arthuro).

FORZA Steaua!

Edited by Virgil

Alt meci cu o echipa care se va apara aglomerat...

la adapostul arbitrajului anti-Steaua!

mi-ar placea sa vad echipa asta pe teren:

zapata

golanski Ghionea Goian nesu

Neaga Radoi ov Petre Ochirosii

Dayro b Stancu

si sa-l vad inlacrimat pe penescu ala plin de cosuri

Pana meci9ul cu Piesti,ne mananca turcii!Fara Szekely,sper sa obtinem si noi un egal pe Ali Sami Yen!Doamne ajuta!

Edited by DelPiero10

Kamara ala a ametit de cap apararea Urziceniului, in rest cred ca le dam 2-3 tinand cont ca jucam acasa.

Nu avem cum sa ne impiedicam de pitesteni.Plus ca o sa venim dupa meciul cu Galata,primul meci tare din acest sezon.

Pe ce program va fi transmis meciul?

daca nui pe antena e pe gsp TV :worthy::stupid:

PD: iconuri cam exagerate :biggrin:

Edited by Ionutjoss

Inca nu exista legi care sa sanctioneze echipele mici care fac anti-joc!...

Deci,singura solutie pt o echipa mare cum este Steaua este sa invete sa le deschida apararile aglomerate.Nu-mi spune ca o echipa mare ,sa zicem Bercelona,nu ar gasi solutii sa invinga Argesul sau Otopeniul!...

Eu cred ca echipele se apara aglomerat pt ca nu esti in stare sa destabilizezi,sa penetrezi apararea lor.

Steaua-Arges 3-0.

intotdeauna dupa un meci in deplasare cu o echipa mare Steaua a jucat dezastruos in campionat..imi este frica pentru meciul asta..totusi sper la un 2-0

Care ati urmarit pana acum meciurile pitestenilor? Sunt taietori? Tare mi-e teama ca o sa se accidenteze cineva pana la meciul cu galata si ca nu o sa fie vorba de Lovin sau Banel... Avem noi norocul asta.

Inca nu exista legi care sa sanctioneze echipele mici care fac anti-joc!...

hihi, atunci nu se transmisese inca Italia-Camerun de la olimpiada. :ce_oameni:

Ontopic. ce dracu discutam cu astia acuma? ... 3-0, galop de sanatate!

Edited by novac

Normal daca ne luam dupa performantele noastre prin campionat din ultimii doi ani dupa un meci in Champions League ar trebui sa facem un meci prost si sa pierdem, insa cred ca este timpul sa ajungem o echipa omogena avem jucatori pe margine de valoare deci spun un 4-1 pentru Steaua

:steag_cruce_invers:

Imagine050.jpg

Tinand cont ca e un meci mai usor, sper sa vedem inca din primul minut o formula cat mai spectaculoasa. As merge astfel:

==============Zapata==============

Golo=======Goian====Ghionea=======Nesu

========Radoi======Tiago===========

Nicolita/Neaga/Ochirosii=============Toja==

=======Dayro======================

==============Arthuro==============

Pronostic: 2-0

Edited by c.ronaldo17

GSP-ul spune ca:

Steaua-FC Arges

Antena 1, ora 20:30

Deci,care e ora de incepere,ca nici dupa gsp nu te prea poti lua? :unsure:

Tinand cont ca e un meci mai usor, sper sa vedem inca din primul minut o formula cat mai spectaculoasa. As merge astfel:

Golo=======Goian====Ghionea=======Nesu

========Radoi======Tiago===========

Nicolita/Neaga/Ochirosii=============Toja==

==============Arthuro==============

Pronostic: 2-0

cam asa merge si eu , cu 2 modificari : Neaga pe dreapta si B. Stancu in locul lui Arthuro

oricum cred ca echipa pe care o va alinia Lacatus va fi urmatoarea:

Golo=======Radoi====Goian=========Nesu

=========Tiago======O.Petre==========

Nicolita==========================Toja

=================Arthuro===========

in mod normal ar trebui sa castigam toate partidele ramase pana la derbiul din gruia ... acolo vom vedea ce si cum , dar pana atunci nu ar trebui sa ne impiedicam de nimeni

Edited by Stryker

in mod normal ar trebui sa castigam toate partidele ramase pana la derbiul din gruia ... acolo vom vedea ce si cum , dar pana atunci nu ar trebui sa ne impiedicam de nimeni

Exista un singur derby in Romania: Steaua-dinam0. Restul sunt meciuri mai mult sau mai putin importante...

Dupa meciul cu turcii sunt clare niste lucruri in ceea ce priveste meciul cu Argesul:

Radoi,Zapata,Dayro, Arthuro,Goian,Nicolita - titulari 110%

Golanski si Ov Petre vor fi si ei titulari daca nu sunt accidentati.

Lovin sigur va fi titular pt ca a jucat bine cu Turcii.

Si atunci intrebarile sunt astea: Cine va juca pe postul de fundas stanga? Cine va juca pe postul de mijlocas stanga?

Cum Laca nu e genul de antrenor care sa invete din greseli, probabil ca Petrica Marin va fi folosit fundas stanga.

Si atunci cine mijlocas stanga?

Toja?

Nu cred.

Pt ca il ciobanino a vazut ca nu e pregatit.

Neaga?

Ciobanul nu il suporta?

Ochiorosii?Nu e de nivelul lui Nicolita.

Si atunci cum vom juca?

Pai probabil ca asa:

Zapata-Golanski,Radoi,Goian,Petre Marin-OvPetre,Lovin-Nicolita,Dayro,Nicolita-Arthuro.

Sau, daca Golo si Ov Petre nu vor putea juca va fi bagat Petrica Marin pe dreapta si Nesu in stanga iar Radoi va urca la inchidere locul lui in aparare fiind luat de Ghionea.

@AdrianUltras25

Pai dupa golul asta nu mai scapam de Banel vreun an. Va fi titular cert! Pacat ca totusi asta inseamna sa ne batem joc de unul din cei mai talentati tineri jucatori....