Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Alina Dumitru - Campioanã Olimpicã (ProSport)

60 posts in this topic

AUR OLIMPIC la Judo! Alina Dumitru - Campioanã Olimpicã

Alina Dumitru este prima sportivã din delegația României care câștigã o medalie. Alina a trecut pe rând de unguroaica Eva Csernoviczki (optimi), Youngran Kim (sferturi) ca apoi sã o învingã în semifinale pe campioana olimpicã Ryoko Tani. Este prima victorie pe care Alina o obține în fața sportivei din Japonia, între cele douã existând o rivalitate foarte mare de ani buni. În finalã sportiva noastrã învins-o prin Ippon pe cubaneza Yanet Bermoy, reușind sã aducã aurul olimpic pentru România. Alina a reușit sã câștige pentru prima datã îjn carierã titlul Olimpic.

Alina Dumitru este cvadruplã campionã europeanã (2005, 2006, 2007, 2008) iar în vitrina ei de trofee a mai adunat 4 Cupe Mondiale, o Supercupã Mondialã. La ultimele Jocuri Olmipice sportiva noastrã s-a clasat pe poziția a cincea.

ProSport

yeeeeeeeeeeeeeee-haaaaaaaaa!!! :hooray: steagro

Mandru ca sunt Roman!!!!!!

Multumim Alina!!!!!

Felicitari Alina!

Avand in vedere faptul ca Alina este legitimata la Steaua, parca este si mai frumoasa aceasta victorie.

Multumim Alina!

Un mic amendament pe care cei de la Prosport nu il stiu.

Alina este CVINTUPLA campioana europeana si nu cvadrupla.

Palmares: cinci medaii de aur și una de bronz la Europene, douã medalii de bronz la Mondiale.

Acum pe TVR e ceremonia!

Bravo ALINA. Suntem mandri de tine!

Edited by Miaus

Excelent Alina, felicitari!

A dat de pamant cu cubaneza aia si a trimis-o la pensie pe japoneza.

Bravo Alina!

Am inceput bine...

steagro

:steag_cruce_invers: felicitari sportivei noastre de la CSA Steaua Bucuresti

Alina Dumitru o sportiva care merita tot respectul din partea tuturor romanilor,inca odata felicitari.

:steag_cruce_invers:

BAFTA ALINA

FORZA Romania

Steaua OLIMPICA :steag_cruce_invers:

Clipele astea te fac sa realizezi ca pe langa ''noroiul'' din Romania, mai putem sa spunem cu glas tare SUNT ROMA ! Felicitari Alina !

Felicitari Alina!

Avand in vedere faptul ca Alina este legitimata la Steaua, parca este si mai frumoasa aceasta victorie.

Multumim Alina!

Nu as vrea sa te supar, si poate ma abat un pic de la subiect ! Si eu il apreciez pe Ogararu, dar incearca sa pui si tu o poza cu el din perioada in care juca la Steaua, pentru ca nu suntem pe Ajax.com, noi sustinem Steaua, echipa care se poate compara cu Ajax !

il_capitano.

Am rugamintea sa va abtineti de la comentarii despre fotbal pe acest topic.

Avem RESTUL de articole pentru asta.

O medalie asteptata. Sper sa continuam in aceeasi maniera. Felicitari Alina!

Aceasta este adevarataul spirit Steaua Bucuresti si nu echipa FC Oaia Becali. Ma bucur ca prima medalie de aur a Romaniei a fost obtinuta de o reprezentanta a CLUBULUI SPORTIV AL ARMATEI Steaua!!!!! Ma bucur si in acelasi timp plang, pentru ca imi doresc, dar din pacate inca nu devine realitate, ca numele sfant al celui mai iubit club sportiv din Romania sa nu mai fie pangarit de adunatura de nonvalori si de inculti care behaie in cor langa ciobanul sef.

Nu insemni nimic pentru Steaua iar echipa ta de fotbal de trei dolari jumate nu face decat sa fie o tumoare pe numele si culorile celui mai iubit club din Romania.

Becali si Fc Steaua - mars afara din Romania si din istoria Stelei.

F-O-R-M-I-D-A-B-I-L!!!!!!!!!!!!!

BRAVO, BRAVO, BRAVO!!!

Am avut lacrimi in ochi urmarind meciurile ei si ceremonia de decernare a medaliei de aur! Impresionanta performanta!

in sfarsit ceva de comentat si de felicitat pe site asta in afara de prestatia jalnica a echipei de fotbal!! bravo alina......u faci cat toata Steaua!! tineo tot asa !! :steag_cruce_invers:

Felicitari Alina! Esti o adevarata campioana! Suntem mandri ca reprezinti atat Romania cat si Steaua.

Sign in to follow this  
Followers 0