weeezer

Trebuie Lacatus Sa Demisioneze?

Vreti demisia lui Lacatus?   200 members have voted

1. 1. Trebuie Marius sa demisioneze, avand in vedere jocul constant submediocru al echipei?

• Da - nu pare capabil sa duca Steaua spre performanta
      110
    • Nu - trebuie sa ramana pentru a redresa echipa
      90

Please sign in or register to vote in this poll.

215 posts in this topic

DA, trebuie sa plece. Deja nu se mai poate asa; noroc cu punctele din tur ca ne luptam serios pentru evitarea retrogradarii.

Jucam din ce in ce mai prost. De fiecare data cand zic ca mai prost nu se poate, urmatorul meci imi dovedeste cat de departe sunt de adevar

DA. A girat și gireazã în continuare, pentru jj, cu imaginea lui. Fiecare pasãre pe limba ei piere.

Uite ca ma pregateam sa raspund la aprecierile legate de postarea mea precedenta cand am avut inspiratia sa schimb canalul de pe gsp de la Urziceni-rapid pe sport.ro unde este in direct, telefonic, Simbolul. Am luat imediat pozitia de drepti si am scandat de trei ori La-ca-tus! dupa care am ascultat declaratiile si, iata, ma astern la scris.

Lacatus este o curva de cea mai joasa speta! ma puteti bana pentru asta insa trebuia sa o spun! e o curva! Gigi Becali e maimutoi dar Marius Lacatus e o mizerie.

Ia, neamule, afirmatie la Simbol dupa ce l-a intrebat o tanti jurnalista ce parere are de scandarile suporterilor din Ghencea legate de demisie: "Presa amplifica lucrurile. Doar o parte a suporterilor mi-a reprosat lucrurile mai putin pozitive, peluzele au fost alaturi de mine!" (am citat din memoria imediata asa ca nu dati cu pietre daca am scapat vreun cuvant). Adicatele aceasta parasuta zisa Simbol vede acum peluzele care il sustin, e prietenul lor bun, dupa ce in meciul cu Gloria era prietenul tribunelor care il sustineau pe cel caruia i-o pupa Marius. Ii pupa mana, evident! Atunci peluzele nu tineau cu Steaua ci tribunele. Acum tin peluzele. Asta se numeste curvasarie, parasutism... e in linia reintoarcerii sale la echipa: Hai, fa Marius, inapoi ca mi-a placut cu tine si te mai vreau o data si desi ai incasat un sut in fund si un scuipat cu cateva minute inainte sa stii ca atunci am glumit cu tine, proasto! Si ce invata curva de la pestele ei.. face si ea cu peluzele azi: haideti, proastelor, ca am glumit cu voi dupa meciul cu Gloria, doar am flirtat cu tribunele dar tot pe voi va iubesc.

@mountytoma

Ce am spus despre Dorinel este mai degraba rezultanta opiniilor din mediul fotbalistic decat o parere personala. Daca ma intrebi pe mine, Dorinel ar fi meritat sa stea si acum pe banca Stelei. L-a descoperit pe Kapetanos, echipa parea sa aiba o idee de joc. Si da, a facut din CFR bici, a lasat o urma frumoasa si la Vaslui. Parca stie mai mult fotbal decat cativa consacrati. Sa nu uitam ca Dorinel nu a avut nicaieri spijinul conducerii ori al relatiilor tipice de Liga 1. Dar topicul nu e legat de Munteanu si de dragul conciziei, accept ca Dorinel e un fel de Lucescu in Serie A: nici pe plus, nici pe minus.

@bodanelu

A inceput sa imi placa intrebarea asta: "cine face rau Stelei, Becali sau Lacatus?" Bai, nene, amandoi fac rau! Becali face rau imaginii Stelei in primul rand, clubului, dar ce vezi tu acum in teren e echipa, nu clubul, si e opera lui Lacatus. Si daca nu e, iar ciobanul antreneaza in continuare din zeghe cu atat mai rau. Lacatus e doar pelerina care il fereste pe Becali de scuipat! Asta vrei tu sa fie simbolul Stelei? O umbrela?

Peluzele astea care au strigat La-ca-tus... ati stat ieri capra la fel cum au stat si tribunele cu Gloria.

Uite ca ma pregateam sa raspund la aprecierile legate de postarea mea precedenta cand am avut inspiratia sa schimb canalul de pe gsp de la Urziceni-rapid pe sport.ro unde este in direct, telefonic, Simbolul. Am luat imediat pozitia de drepti si am scandat de trei ori La-ca-tus! dupa care am ascultat declaratiile si, iata, ma astern la scris.

Lacatus este o curva de cea mai joasa speta! ma puteti bana pentru asta insa trebuia sa o spun! e o curva! Gigi Becali e maimutoi dar Marius Lacatus e o mizerie.

Ia, neamule, afirmatie la Simbol dupa ce l-a intrebat o tanti jurnalista ce parere are de scandarile suporterilor din Ghencea legate de demisie: "Presa amplifica lucrurile. Doar o parte a suporterilor mi-a reprosat lucrurile mai putin pozitive, peluzele au fost alaturi de mine!" (am citat din memoria imediata asa ca nu dati cu pietre daca am scapat vreun cuvant). Adicatele aceasta parasuta zisa Simbol vede acum peluzele care il sustin, e prietenul lor bun, dupa ce in meciul cu Gloria era prietenul tribunelor care il sustineau pe cel caruia i-o pupa Marius. Ii pupa mana, evident! Atunci peluzele nu tineau cu Steaua ci tribunele. Acum tin peluzele. Asta se numeste curvasarie, parasutism... e in linia reintoarcerii sale la echipa: Hai, fa Marius, inapoi ca mi-a placut cu tine si te mai vreau o data si desi ai incasat un sut in fund si un scuipat cu cateva minute inainte sa stii ca atunci am glumit cu tine, proasto! Si ce invata curva de la pestele ei.. face si ea cu peluzele azi: haideti, proastelor, ca am glumit cu voi dupa meciul cu Gloria, doar am flirtat cu tribunele dar tot pe voi va iubesc.

@mountytoma

Ce am spus despre Dorinel este mai degraba rezultanta opiniilor din mediul fotbalistic decat o parere personala. Daca ma intrebi pe mine, Dorinel ar fi meritat sa stea si acum pe banca Stelei. L-a descoperit pe Kapetanos, echipa parea sa aiba o idee de joc. Si da, a facut din CFR bici, a lasat o urma frumoasa si la Vaslui. Parca stie mai mult fotbal decat cativa consacrati. Sa nu uitam ca Dorinel nu a avut nicaieri spijinul conducerii ori al relatiilor tipice de Liga 1. Dar topicul nu e legat de Munteanu si de dragul conciziei, accept ca Dorinel e un fel de Lucescu in Serie A: nici pe plus, nici pe minus.

@bodanelu

A inceput sa imi placa intrebarea asta: "cine face rau Stelei, Becali sau Lacatus?" Bai, nene, amandoi fac rau! Becali face rau imaginii Stelei in primul rand, clubului, dar ce vezi tu acum in teren e echipa, nu clubul, si e opera lui Lacatus. Si daca nu e, iar ciobanul antreneaza in continuare din zeghe cu atat mai rau. Lacatus e doar pelerina care il fereste pe Becali de scuipat! Asta vrei tu sa fie simbolul Stelei? O umbrela?

Peluzele astea care au strigat La-ca-tus... ati stat ieri capra la fel cum au stat si tribunele cu Gloria.

ai dreptate.

Edited by CoRsSo

@bodanelu

Lacatus isi strica singur imaginea. Sper sa se trezeasca. Din partea mea nu mai are sustinere. Nu ii strig numele dar nici demisia.

da , sa plece ..eu , probabil,ca multi altii..il iubim,respectam pentru ce a fost ca jucator ..dar nu si ca antrenor ! eu am incetat sa mai strig la-ca-tus , la-ca-tus ! 

Ar trebui sa va aduceti aminte ca tot Lacatus ne-a dus anul asta in grupele Champions League,cu chiu cu vai,dar ne-a dus.Ar trebui sa va aduceti aminte ca tot Lacatus a recuperat sezonul trecut o distanta de 11 puncte in lupta cu CFR-ul si am fost in lupta pentru titlu pana in ultima etapa.Singurul vinovat de ceea ce se intampla la echipa este Becali,care si-a batut joc in vara de echipa,vanzand niste jucatori senzationali ca Mendoza,Pepe sau Habibou,jucatori cu care poate acum eram in lupta pentru titlu.

@ The Game

Si Piturca ne-a dus la Euro. Si Mourinho a adus 2 titluri la Chelsea. Cand echipa nu merge, schimbi cativa jucatori. Daca nici dupa ce schimbi jucatori echipa nu merge, e clar ca schimbi antrenorul. Poate o fi antrenor bun, dar nu mai este capabil sa gestioneze echipa. Si Lacatus dovedeste acest lucru chiar in ceea ce face el in prezent la Steaua. Echipa nu mai joaca nimic, nu are o idee coerenta in joc, si pierde puncte din ce in ce mai multe.

@ The Game

Si Piturca ne-a dus la Euro. Si Mourinho a adus 2 titluri la Chelsea. Cand echipa nu merge, schimbi cativa jucatori. Daca nici dupa ce schimbi jucatori echipa nu merge, e clar ca schimbi antrenorul. Poate o fi antrenor bun, dar nu mai este capabil sa gestioneze echipa. Si Lacatus dovedeste acest lucru chiar in ceea ce face el in prezent la Steaua. Echipa nu mai joaca nimic, nu are o idee coerenta in joc, si pierde puncte din ce in ce mai multe.

Mi se pare sincer exagerata comparatia intre Lacatus si Mourinho sau Chelsea si Steaua....sa fim seriosi,e o diferenta mult prea mare.Rezultatele echipei s-au vazut atunci cand Steaua avea echipa,13 sau 14 meciuri fara infrangere,din cate imi aduc aminte,de sezonul trecut.Imediat dupa ce Pepe Moreno,Mendoza si Habibou au plecat,s-a vazut de la PRIMUL meci cu Vaslui,cand ne-am furat-o cu 1-0,ca e o buba in echipa.Si aceasta buba a ramas si pana acum,si numai noi suporterii vedem vinovatul: Becali!

De acord cu tine ca echipa nu joaca nimic,pierdem puncte de-ampulea cu niste echipe pe care cu alte ocazii le bateam de le ascultam cu urechea,dar NU AVEM ECHIPA!Nu avem atac,mijlocul e dat dracului,si apararea incepe sa scartaie si ea odata cu plecarea lui Mirel.Vinovatul cine e?Cine i-a vandut pe Pepe,Mendoza,Habibou,Mirel?Cine se tot baga peste echipa atunci cand nu era la parnaie?Cine declara ca nu mai cumpara niciun jucator?Ei,dragi stelisti,Becali e ala!El e principalul vinovat pentru ceea ce se intampla la Steaua,acum!Singura vina a lui Lacatus e ca i-a facut jocul,lasandu-l sa se bage peste echipa.

Da, Lacatus trebuie sa demisioneze! Daca mai are o farama a demnitatii in el, sa plece singur. Nu e antrenor de Steaua si punct. Sa nu uitam cand l-a scos Sanatatea Cluj din Cupa pe cand antrena UTA. Si nu numai asta. Practic, returul campionatului trecut si aproape intreg campionatul actual a antrenat Steaua, fara pic de rezultate. Iar cand antrenezi aproape 2 ani o echipa si nu ai nicio idee de joc, echipa nu joaca nimic, nu se vede niciun progres, atunci e clar ca esti incapabil, depasit de situatie si locul tau e in alta parte. Colac peste pupaza, apare dupa fiecare infrangere sau victorie scremuta cu bazaconii de genul "suntem pe drumul cel bun". In plus, este principalul pupincurist al machedonului, afirmand cu o nesimtire crasa ca "avem nevoie de Gigi Becali pentru ca el critica jucatorii cu scopul de a-i motiva". Si, de parca n-ar fi fost de ajuns, ne da impresia unui scapat de la Spitalul 9, declarand senil ca "putem termina pe podium". Ce ar mai fi de zis? No comment !!!

Pleaca! Plecati cu totii!

Edited by ultrash

@ The game

Si marmota...?

Topicul asta se cheama: "Trebuie Lacatus sa demisioneze?".

1. Chiar daca principalul vinovat e Becali, Lacatus, prin prezenta lui pe banca tehnica si aparitiile in mass media, gireaza pentru cioban. Lacatus trebuie sa plece pentru ca paravanul dintre suporteri si patron sa dispara.

2. Jucatorii "senzationali" vanduti au fost in numar de 3-4, au ajuns toti la super echipe (mai ales Mirel) si nu cred ca inlocuitorii lor poarta vreo urma de vina pentru egalurile cu Buzaul, Otopeniul si Farul. Nu cred ca avem nevoie de Ronaldo ca sa il invingem pe Curca. Sau, si mai bine spus, poate sa joace si Ronaldo, saracul are si el nevoie de ocazii ca sa marcheze.

3. Atitudinea lui Lacatus fata de suporteri, cand prieten cand dusman il descalifica din punct de vedere al caracterului. Steaua nu are nevoie de astfel de oameni. ajunge un patron interlop si penibil, macar antrenorul trebuie sa arate verticalitate si atitudine.

4. Toti antrenorii care au activat la club in ultimii ani au descoperit si promovat unul sau mai multi jucatori. Pana si Munteanu in 6 saptamani ni l-a aratat pe Kapetanos, l-a readus pe Neaga si, in meciul cu Urziceniul parca, ni l-a propus pe Andrei Ionescu intr-un rol in care mie mi s-a parut stralucitor. Ce jucatori a promovat Lacatus? Unul care sa mearga ceas pe postul lui.

5. Fara o sustinere a jucatorilor, niciun antrenor nu poate avea rezultate. Depinde de fiecare cum se impune. Uitati-va la Boloni, distant dar in acelasi timp o autoritate...scotandu-si jucatorii la restaurant, iata-l pe Olaroiu, prietenul jucatorilor, cum incheaga o familie. Lacatus a reusit prin decizii sa ii scarbeasca pe jucatori. Titularizare la comanda, pe pile, pe posturi care nu le sunt potrivite.

6. Lacatus ne crede pe toti tampiti: echipa e pe drumul cel bun, inca mai putem castiga titlul, sunt doar cinci puncte intre noi si locul 5... etc., cineva a pierdut contactul cu realitatea, sau el sau noi. Imi permit sa consider ca e mai probabil sa fie el cel care nu stie in ce fotbal traieste. Sa joace Fifa, Manager si alte asemenea productii in care realitatea este cea pe care o poate impune el unor fani la fel de virtuali.

7. Fara legatura cu Marius.... de cate motive e nevoie pentru ca un antrenor sa fie demis? Paszkany are nevoie de jumatate de motiv. Respectiv 1-4 cu Craiova, nu conteaza ca imediat dupa au batut cu 3-0 pe Vaslui. Uite ce se intampla la Cluj dupa 2-2 cu Gloria. Sa-i lasam pe clujeni insa... Uitati-va la Bayern, locul 2 la 3 puncte in spatele liderului, antrenorul e in pericol sa fie demis. De ce? Pentru ca au blazon. Uitati-va la Mourinho... inca nesigur pe scaunul de la Inter, pe primul loc la 10 puncte in fata lui Juventus. Bine Jose, zic fanii, dar Europa? Liga? si nu a iesit chiar urat din LC.

La-ca-tus, La-ca-tus!

Lacatus este un antrenor incompetent, asa cum a fost si la Arad, si la Brasov si pe unde a mai antrenat. Nu trebuia adus de la bun inceput, la Steaua nu se fac experimente cu antrenori cum a fost Hagi si acum Lacatus. Steaua trebuie sa aiba un antrenor care si-a demonstrat valoarea, care are performante trofee palmares. Lacatus sa raspunda pentru rezultatele sale, ca la orice club cu o conducere normala intelectual. De fapt trebuia sa raspunda mult mai devreme, chiar mai devreme de acel 3-5 cu Lyon. Valoarea unui antrenor se cunoaste de la primele meciuri, poate sta si 1000 de ani tot nu va face nimic. N-are rost sa se intarzie reziliera contractului sau. Sa plece cat mai degraba.

Asta vrea sa ne distruga de tot, sa ne bage in pamant. Pleaca si el o data din Ghencea? Chiar nu se simte ca e praf ca antrenor?

Sa speram ca meciul de azi nu ne va da inca un motiv pentru care sa-l vrem afara din Ghencea.